Editörler : E.Kayı Han
04 Temmuz 2022 00:38

Memur Sakal Bırakabilir Mi ?
Nufus maliye valilik vs Tarzi yerlerde gorev yapan memur abarti olmamak kaydiyla kirli sakal dedigimiz haliyle sakal birakabilir mi ? tskkrler cevaplar icin..

kaf.kef42
Memur
04 Temmuz 2022 10:12

Hala saçla sakalla uğraşan kurum var mı ?

yahyal
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:13

Var maalesef
kaf.kef42, 2 yıl önce

Oguzaks
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:14

ama hocam danistayin karari var buna ragmen nasil karisiyolar anlamadim resmi gazete de yazimi cikmasi gerek acaba
yahyal, 2 yıl önce
Var maalesef

yahyal
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:29

Şöyle söyleyim evet karar var olduğunu söylüyorlar emsal teşkil eder ancak saç ile ilgili bi durum olmuştu iptal ibare yönetmeliğe eklenmişti sakal için de iptal ibare olarak eklenmesi gerekiyor bunun iptal olması yönetmeliğe nasıl işleniyor süreci bilmiyorum benim de merak ettiğim o:)
Oguzaks, 2 yıl önce
ama hocam danistayin karari var buna ragmen nasil karisiyolar anlamadim resmi gazete de yazimi cikmasi gerek acaba

kaf.kef42
Memur
05 Temmuz 2022 09:52

Her çalıştığım kurumda hukuk biriminde çalıştım. Kılık kıyafetle ilgili davaların yüzde 99 unu hep kaybettik ama insanlar uğraşmak istemiyor. Tabi çılgınlar da çıkmıyor değil. :) şuan bir çok kurum bizim kurum da dahil olmak üzere amirler bile sakal bırakıyor saç topuz olan erkek bile var :)

kaf.kef42, 2 yıl önce

yahyal
Aday Memur
05 Temmuz 2022 10:47

Kaybettik derken yani sakal bırakan mı kazanıyor davayı :))
kaf.kef42, 2 yıl önce

Her çalıştığım kurumda hukuk biriminde çalıştım. Kılık kıyafetle ilgili davaların yüzde 99 unu hep kaybettik ama insanlar uğraşmak istemiyor. Tabi çılgınlar da çıkmıyor değil. :) şuan bir çok kurum bizim kurum da dahil olmak üzere amirler bile sakal bırakıyor saç topuz olan erkek bile var :)

kaf.kef42
Memur
05 Temmuz 2022 11:49

aynen :) adam kurumda ilk sakan bırakandı sürdüler ettiler bir çok baskı kurdular adam yılmadı saçı omuzlarında sakallar o biçim. Adam bakımlıydı ama paspal değil gayet karizmatik ama işte uçuktu diğerlerine göre. 2 sene sonra adam kazandı davayı tekrar genel müdürlüğe geldi tazminatını aldı v.s bu ilkti sonra herkes rahat davranmaya başladı adam kuruma çığır açmıştı hiç bir amir artık karışmıyordu. Dili geçmiş zaman diyorum eski kurumum olduğu için böyle yeni kurumumda geldiğimde zaten başkanım sakallıydı ben 1 senelik jilet vurmadığım yüzüme ilk intiba diye sinek kaydı gitmiştim pişman oldum. Şuan ki kurumum da herkes sakallı kotlu vızır vızır da çalışıyorlar valla. Artık bu tarz şeylere karışmak çağın çok gerisinde kalmışlık.

genelde yoğun olmayan kurumlarda yatış halindeki amirler yapacak bir şey bulamayınca kılla tüyle uğraşıyorlar. Korkusuz ve dik olmak gerek.

yahyal, 2 yıl önce
Kaybettik derken yani sakal bırakan mı kazanıyor davayı :))

16kasim2016
Kapalı
05 Temmuz 2022 16:48

Aczimendi gibi dolaşan devlet memuru mu olur. Kotla kupeyle şortla işe mi gidilir.
kaf.kef42, 2 yıl önce

Oguzaks
Aday Memur
05 Temmuz 2022 16:50

kotla kupeyle gidelim demedik ki ? azcik sakal birakalim dedik
16kasim2016, 2 yıl önce
Aczimendi gibi dolaşan devlet memuru mu olur. Kotla kupeyle şortla işe mi gidilir.

kaf.kef42
Memur
05 Temmuz 2022 17:50

abartma istersen şuan çalıştığım bakanlıkta 5 bin kişiye yakın insan var daha hiç o dediğin gibi bir insan görmedim açıkçası.

bence sen kafandaki o kötü zihniyet olarak gördüğüm kalıbı yıkmalısın.

sakalı din görüşüne , bıyığı ve favorileri siyasi görüşe v.s bağlama bu tamamen senin beyninin hastalıklı kısmı bence zaten kurumlardan bu zihniyetler temizlendikçe insanlar rahatlıyor. Bırakın memurları rahat rahat çalışsın kendine yakıştırdığını giysin. 13. yılım memuriyette daha şortla gelen, parmak arası terlik giyen bir erkek görmedim. Bence problem sen de ... çok şükür sayınız azalıyor

16kasim2016, 2 yıl önce

arassdaglii12
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:20

Bırakır egm ve tsk haric birakabilir resmi calisan üniformalı çalışan memurlar bırakamaz sadece kurban bayramında daa sakalını keser kurbanlık niyetine artık....

Oguzaks
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:21

hocam kurban bayraminda kim keser onu anlamadim :)
arassdaglii12, 2 yıl önce
Bırakır egm ve tsk haric birakabilir resmi calisan üniformalı çalışan memurlar bırakamaz sadece kurban bayramında daa sakalını keser kurbanlık niyetine artık....

arassdaglii12
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:26

Kurbanlik niyetine kesere
Oguzaks, 2 yıl önce
hocam kurban bayraminda kim keser onu anlamadim :)

Oguzaks
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:27

yani ben şuan maliye nufus atanirsam bırakabilirim tesekkrler hic gormedm de acaba yasakmi yoksa onlar alismis o yuzden mi kesiyor diye soraym dedim
arassdaglii12, 2 yıl önce
Kurbanlik niyetine kesere

arassdaglii12
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:36

Normalde resmi üniformalı memurlar dışındaki memurlar sakal bırakabilir diye biliyorum
Oguzaks, 2 yıl önce
yani ben şuan maliye nufus atanirsam bırakabilirim tesekkrler hic gormedm de acaba yasakmi yoksa onlar alismis o yuzden mi kesiyor diye soraym dedim

Kempeitei
Aday Memur
05 Temmuz 2022 21:11

Kurumlarq yazı gelmediği için yönetici ceza verebilir ama mahkemede kazanırsınız

Sivasliyigido5858
Aday Memur
05 Temmuz 2022 21:14

Evet var
kaf.kef42, 2 yıl önce

16kasim2016
Kapalı
05 Temmuz 2022 22:56

Bizim sayemizde goremiyorsun işte.
kaf.kef42, 2 yıl önce

abartma istersen şuan çalıştığım bakanlıkta 5 bin kişiye yakın insan var daha hiç o dediğin gibi bir insan görmedim açıkçası.

bence sen kafandaki o kötü zihniyet olarak gördüğüm kalıbı yıkmalısın.

sakalı din görüşüne , bıyığı ve favorileri siyasi görüşe v.s bağlama bu tamamen senin beyninin hastalıklı kısmı bence zaten kurumlardan bu zihniyetler temizlendikçe insanlar rahatlıyor. Bırakın memurları rahat rahat çalışsın kendine yakıştırdığını giysin. 13. yılım memuriyette daha şortla gelen, parmak arası terlik giyen bir erkek görmedim. Bence problem sen de ... çok şükür sayınız azalıyor

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
06 Temmuz 2022 09:01

arkadaşların dediği gibi saç sakalla aşırı uç olmamak kaydıyla uğraşan kurum kalmadı artık saç uzatmayı sakal bırakmayı abartırsanız anca yaptırımla karşılaşırsınız

yahyal
Aday Memur
06 Temmuz 2022 11:18

Saç ile ilgili iptal kararı verdikten sonra iptal ibarenin yönetmenliğe işlenmesi ne kadar sürdü bilen var mı?
eskidenberiburdayim, 2 yıl önce

arkadaşların dediği gibi saç sakalla aşırı uç olmamak kaydıyla uğraşan kurum kalmadı artık saç uzatmayı sakal bırakmayı abartırsanız anca yaptırımla karşılaşırsınız

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi