Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Ağustos 2019 23:15

Becayiş uygulaması tekrar hayata geçirilmeli

MEB öğretmenler için daha önceki yıllarda uygulanan BECAYİŞ ile tayin hakkını tekrar uygulamaya koyarak öğretmenlerin İL İÇİ - İLLER ARASI ve MAZERET Tayinlerine bir nebze de olsa çare olabilir.

Bir çok kamu kurumunda uygulanan becayiş hakkından öğretmenler neden yararlanmasın ?

öğretmenler 657 e dahil değil mi

23 Ağustos 2019 08:58

Gerek yok

23 Ağustos 2019 14:41

Niye gerek yokmuş ?

27 Ağustos 2019 01:34

MEB il dışında norm açmaz, 2. İl dışı isteyen öğretmenlere tepkisiz kalır, doğu ve güneydoğu ya gönüllü olarak gitmek isteyen öğretmenleri göndermez... bari becayiş hakkı versin de öğretmenler kendi başlarının çaresine baksın. Herkesin istediği yerde görev yapması için bir şans olur en azından ...

etem13
Aday Memur
27 Ağustos 2019 13:02

Saygılar, önce neden kaldırıldığını araştırın; ama ciddi bir araştırma yapın ondan sonra neden gerek yokmuş cevabını bulursunuz.
Hayırlısı-bea, 5 yıl önce

Niye gerek yokmuş ?

27 Ağustos 2019 20:47

neden kaldırıldığını ve neden gerek olmadığını siz söyleyin,madem biliyorsunuz bilgilendirin bizi.

etem13, 5 yıl önce
Saygılar, önce neden kaldırıldığını araştırın; ama ciddi bir araştırma yapın ondan sonra neden gerek yokmuş cevabını bulursunuz.

atlasorta
Aday Memur
27 Ağustos 2019 20:53

bir kere tanınsın yolluk olmasın, eş durumuyla gidemesin, önlem alınsın ama uygulansın

etem13
Aday Memur
27 Ağustos 2019 21:13

peki anlatayım, Ankara Beşevler il milli eğitim müdürlüğünde sonuçlar zamanında binanin duvarina asılıyordu. Atama sonuçlarının asılması geceden bahçede bekleniyordu. tabi o sırada pazarlıklar başlıyordu. evler, arabalar, yüklü paralar, senetle taksitlendirilmis paralar vs vs. Ayyuka çıktı bu olay, medyada da haber olunca, bakın görün emanet ettiğimiz çocukların öğretmenleri neler yapıyor diye. Bakanlık tarafında geri verilmemek üzere alındı becayiş hakkı öğretmenlerden. Haklılar bence almakta. Saygılarımla
Hayırlısı-bea, 5 yıl önce

neden kaldırıldığını ve neden gerek olmadığını siz söyleyin,madem biliyorsunuz bilgilendirin bizi.

27 Ağustos 2019 21:18

peki geçmişte yaşanan usulsüzlükler bir hakkın iptalini veya verilmemesini gerektirir mi ? örneğin eş durumu eşi çalışmayanlar sigorta yapmak zorunda kalıyor. yada sahte evlilik yapanlar... bu gerekçeler eş durumunu kaldırmayı meşru kılar mı ? hasılı bir çok usulsüzlük olmuş olabilir zamanında ama sonuçta becayişte kanunların memurlara verdiği bir hak. öğretmenler içinde önlemler alınarak belli dönemlerde yapılabilir. sui misal misal değildir demişler.

etem13, 5 yıl önce
peki anlatayım, Ankara Beşevler il milli eğitim müdürlüğünde sonuçlar zamanında binanin duvarina asılıyordu. Atama sonuçlarının asılması geceden bahçede bekleniyordu. tabi o sırada pazarlıklar başlıyordu. evler, arabalar, yüklü paralar, senetle taksitlendirilmis paralar vs vs. Ayyuka çıktı bu olay, medyada da haber olunca, bakın görün emanet ettiğimiz çocukların öğretmenleri neler yapıyor diye. Bakanlık tarafında geri verilmemek üzere alındı becayiş hakkı öğretmenlerden. Haklılar bence almakta. Saygılarımla

Bulaşıkkkkk
Aday Memur
27 Ağustos 2019 21:27

Sistem üzerinden kimse birbirini görmeden yapılabilir. Çok zor bir şey değil. Geçmişte yaşananlar bahane olamaz. İnternet çağındayız.

etem13, 5 yıl önce

etem13
Aday Memur
27 Ağustos 2019 21:32

Doğru söze ne denir? Haklısınız
Bulaşıkkkkk, 5 yıl önce

Sistem üzerinden kimse birbirini görmeden yapılabilir. Çok zor bir şey değil. Geçmişte yaşananlar bahane olamaz. İnternet çağındayız.

hugo.almeida
Kapalı
28 Ağustos 2019 01:54

Ben teknik olarak karşıyım.

Bir şey suistimal ediliyorsa suistimal edenlere ceza verirsin. Bu durumu kaldıramazsın. Bu konuda size katılıyorum ama bazı durumların suistimalini kanıtlayamazsınız. Hile düzenbazlık işlerinde oldukça iyiyiz kabul edin.

Mesela sahte evlilik. Nasıl kanıtlayacaksın?

Bizim elimizden alınan hakların bir çoğu öğretmenlerin suistimali sonucunda. Mesela sınıf öğretmenlerinin ek dersi. Önceden 2 güne kadar kesilmiyordu. Hop iki gün rapor al git. Sonra kesildi. İspat edilir mi? Teknik olarak hayır. Doktor rahatsızdı verdim dese bir şey diyemezsin. Zaten akut bilmem ne tanımlanmamış ağrı falan yazıyor. Diyor ki: tanımlayacak durumda değilim. Teknik olarak bitti.

Eğitim özrü vardı. 300 - 400 ateşlediniz üniversitelere gidecek gibi tayin yaptınız batıya? Hoop eğitim özrü kalktı.

Becayişlerde kadronuzu sattınız aldınız... Hooop kalktı.

Bunlar doğru uygulamalar değildi, devletin tavrı hiç doğru değil ama el mecbur'a dönüyor.

01 Eylül 2019 07:02

MEB 2.il dışı taleplerini görmezden geldi, doğu ve güneydoğu da gönüllü çalışmak isteyenleri göndermiyor.. bari birazda becayiş için etkinlik yapalım ... son çare .. :(

NEMEDYA
Memur
01 Eylül 2019 07:14

Becayiş ile ilgili hoş olmayan durumlar yaşanmış olabilir . Ama teknoloji çağındayız ve sistem artik teknık işliyor. Bazi düzenlemelerle becayiş geri gelmeli.

Meselâ YOLLUK verilmemelidir.

Bir defa becayiş hakkı tanınmalı

Çalıştığı yerfe en az bir yilini doldurmalıdır

naz.öğrt
Memur
01 Eylül 2019 14:02

Becayiş i uygun bulmuyorum.bir sürü atama tipi var zaten

bulaşıkkk
Yasaklı
01 Eylül 2019 17:56

Sana sormamıştık zaten. Bu kadar düşüncesiz olunur yani. Bir sürü atama tipi var da kaç kişi istediği yere gidebiliyor acaba?

naz.öğrt, 5 yıl önce

Becayiş i uygun bulmuyorum.bir sürü atama tipi var zaten

08 Eylül 2019 08:24

Bir sürü atama tipi var da ne demek oluyor ?

Doğuda gönüllü olarak çalışmak isteyen öğretmenleri bakanlık doğuya göndermiyor . Sözleşmeli adı altında doğuda zorla tutulanlar batıya gönderilmiyor. İller arası atamalarda boş normu olan okullar bile açılmıyor ,mazeret için saklanıyor. Mazerette il ilçe emri var iller arası atama da il ilçe emri yok . Neyi düzgün yapmış MEB? Hiç bir şeyi . Bari becayiş olsa öğretmenler kendi başlarının çaresine bakar . Doğuya gitmek isteyen doğuda olup batıya gelmek isteyenle becayiş yapar . Ne güzel bakanlığın insafına kalmaz hiç bir öğretmen .

NEMEDYA
Memur
08 Eylül 2019 08:34

Becayiş uygulamasinda kötü amaçlı kullanılacak durumlara karşı (meselâ yolluk peşinde olanlar) karşi onlemler alinirsa bir olumsuzluk olmadan uygulama hayata gecebilir

Tulumculuklu
Memur
08 Eylül 2019 08:41

Becayiş kesinlikle birkaç öğretmeni mutlu eder en azından.Arkadaşlar özür atamasinda ilçe emri var diyosunuzda sadece il dışından olanlara var il içi kıpırdamıyor bile her yıl yığılma oluyo bıktım artık il içindeyim istemedigim okulda çalışıyorum6.yilim bi gidemedim yaa

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi