Editörler : cihan27E.Kayı Han
12 Mart 2023 20:42

Temmuzda ne kadar zam gelecek ?

tahminler nedir ? bence verilmesi gereken yüzde 30 üstünde olmalıdır. ama o kadar vermezler gibime geliyor. ben yinede son güne kadar twitterda falan yazıcam memura yüklü zam fln fln diye.

satac123
Şube Müdürü
12 Mart 2023 20:43

Yüzde 15 20 arası.

darkodark
Genel Müdür
12 Mart 2023 20:55

Normalde şuan yüzde 8 civarında garanti, buna 4 aylık enflasyon farkı daha eklenecek, kanuni olarak durum bu

Ezxelefim
Memur
12 Mart 2023 21:18

yüzde 8 olsa duramazsın şuan yüzde tam yüzde 10 kümülatif hesap yani bileşik faiz formülü gibi

darkodark
Genel Müdür
12 Mart 2023 22:19

Kümülatif olduğu için 8 net demedim civarında dedim.

10 olan şimdilik fark ama bundan 8 çıkar 6 ekle işi yerine ben doğrudan 2 çıkarıyorum toplam enflasyondan, diğer aylar sıfır gelse 8 Civarında olacak Temmuz zammı daha kolay oluyor,

duramayacak bir şey yok yani...

Ezxelefim, 1 yıl önce

yüzde 8 olsa duramazsın şuan yüzde tam yüzde 10 kümülatif hesap yani bileşik faiz formülü gibi

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
13 Mart 2023 11:39

şu anda 7.97 zam oranı

şubat enflasyonu 3.15 olarak açıklandı

ramazan ayında bu enflasyon oranları biraz daha yükselir

tahminim temmuzda normal yüzde 6 lık zam ile birlikte % 20-25 arasında bir zam gelir diye düşünüyorum

Ezxelefim
Memur
19 Mart 2023 14:11

O zamana dek hükümet olmayacağı için ve buçuk alinin yetkileri pasifize edileceği için iyi enflasyondan çok farklı bir zam olur. TÜİK kendi çalıp oynuyor artık umursamaya hiç gerek yok artık

üçbuçukali, 1 yıl önce

şu anda 7.97 zam oranı

şubat enflasyonu 3.15 olarak açıklandı

ramazan ayında bu enflasyon oranları biraz daha yükselir

tahminim temmuzda normal yüzde 6 lık zam ile birlikte % 20-25 arasında bir zam gelir diye düşünüyorum

fizikçi1982
Şube Müdürü
19 Mart 2023 15:31

Bu kadar emin olma kendini bu kadar şartlama yoksa 14 mayıs akşamı çok ağlarsın benden söylemesi

kral122
Daire Başkanı
19 Mart 2023 16:59

La beğendiğiniz muhalefet gelecek size 10 bin zam verecek.Bu devlette hdpnım bakan olduğu yerde çalışmak nasip olmasın ve yapacağı zam da nasip olmasın.Ekonimi olarak iyi değiliz ama para için de hainlerin gelmesini isteyecek kadar alçalmadık çok şükür

Ezxelefim, 1 yıl önce

O zamana dek hükümet olmayacağı için ve buçuk alinin yetkileri pasifize edileceği için iyi enflasyondan çok farklı bir zam olur. TÜİK kendi çalıp oynuyor artık umursamaya hiç gerek yok artık

kaptansparow
Aday Memur
19 Mart 2023 17:20

kardeşim sen ne çabuk unutmuşsun bu ülkede hdp mutlu etmek için tc ibarelerini kaldırıldığını çözüm süreçlerini trtye öcalanın kardeşine mektup okutulduğunu devletin önemli kadrolarına tarikatçi terör örgütelrinin sokulduğunu valla senin hafızan hayran kaldım

kral122, 1 yıl önce

La beğendiğiniz muhalefet gelecek size 10 bin zam verecek.Bu devlette hdpnım bakan olduğu yerde çalışmak nasip olmasın ve yapacağı zam da nasip olmasın.Ekonimi olarak iyi değiliz ama para için de hainlerin gelmesini isteyecek kadar alçalmadık çok şükür

Quares321
Daire Başkanı
19 Mart 2023 18:45

Tamamen seçim sonucuna bağlı.

Mevcut iktidar devam ederse 6 temmuz ve TÜİK in Ocak Haziran arası enflasyon farkından başka bir şey gelmez.

Şimdiki Muhalefet iktidar olursa nasıl bir ekonomi politikası izleyecekleri meçhul. Nasıl bir hazine ve merkez bankası kasasıyla karşılaşacakları da meçhul

En çok da TÜİK yetkililerine ne yaparlar onu merak ediyorum. Görevden alıp yargılayacaklar mı yoksa aynı kişileri devam mı ettirecekler. Sonuçta 21 senedir uzmanlaştıkları sahte sahte enflasyon rakamları ile memur maaşını olması gerekenin üçte birine düşürdüler. Çalışanlara kasadan ödenen maaş azaldı.

horozcu
Memur
19 Mart 2023 22:11

yeni hükmetti gelse eskisine devam etse yüzde 18

kozmiktarihci
Şube Müdürü
19 Mart 2023 23:24

Yeni Cumhurbaşkanı iyi bir zam verecektir.

kartal3832
Şef
20 Mart 2023 08:22

15-20 arası bir rakam olur ama hissedilen enflasyon elbette daha yüksek olacaktır.

fakir.adam
Şube Müdürü
20 Mart 2023 09:34

15-20 rakam değil sayıdır.

kartal3832, 1 yıl önce

15-20 arası bir rakam olur ama hissedilen enflasyon elbette daha yüksek olacaktır.

Fatih869
Yasaklı
20 Mart 2023 10:00

Muhalefet TÜİK e tepki göstermişti. Bu konuda iddiası olan bir yönetim geldiğinde en azından sahte enflasyon farkıyla her sene daha fazla geri düşmeyeceğiz. Hayat siyasetten ibarettir. Lütfen oyunuzu sömürücülere vermeyiniz.

egevrl
Yasaklı
20 Mart 2023 10:13

Hocam iktidar değişirse Yeni gelecek olan TÜİK in gösterdiği enflasyondan vermek zorundalar. Onun için ben şahsen Temmuz da %40-45 gibi bir zam bekliyorum. İktidar değişirse tabi.

Fatih869, 1 yıl önce

Muhalefet TÜİK e tepki göstermişti. Bu konuda iddiası olan bir yönetim geldiğinde en azından sahte enflasyon farkıyla her sene daha fazla geri düşmeyeceğiz. Hayat siyasetten ibarettir. Lütfen oyunuzu sömürücülere vermeyiniz.

egevrl
Yasaklı
20 Mart 2023 10:16

Özür dilerim . Yanlış cümle kurdum . TÜİK e göre gerçek enflasyondan vermek zorundalar.Mesela ENAG gibi . Onun için enflasyon yüksek çıkacaktır. Temmuz da iktidar değişirse rahat olun.min %40-45 çıkacaktır zam.

egevrl, 1 yıl önce

Hocam iktidar değişirse Yeni gelecek olan TÜİK in gösterdiği enflasyondan vermek zorundalar. Onun için ben şahsen Temmuz da %40-45 gibi bir zam bekliyorum. İktidar değişirse tabi.

Fatih869
Yasaklı
20 Mart 2023 10:27

İktidar değişirse geçmiş dönemlerde enflasonun altında bırakıldığımız konusunda hakkımızı arama fırsatımızda olacaktır.

Bu iktidar var olduğu sürece her sene daha kötüye gideceğiz. Sahte enflasoyn farkı alacağız.

20 Mart 2023 14:03

%20 ile %30 arasında bir şey olur, ne daha aşağısı ne daha yukarısı gelmez.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi