Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Mayıs 2010 15:49

il içinde öncelik...

norm fazlasına il içinde öncelik butonu var mı????

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 15:54

Kimse bilmiyor mu?????

isikayhan
Kapalı
14 Mayıs 2010 15:55

öncelik için değil, sistemin kurumdaki gerekli süreyi (şu an 2 yıl) ihmal etmesi için var

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 15:58

nasıl hocam anlamadım yanı norm fazlası süre şartı aranmaksızın tercihte bulunabiliyor mu??Ben puan şartına bakılmaksızın norm fazlası atanır diye duymuştum bu konuda bilginiz var mı???

isikayhan
Kapalı
14 Mayıs 2010 16:06

İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler

MADDE 26 ?

(5) Zorunlu çalışma yükümlülükleri bulunmamak kaydıyla norm kadro uygulamaları sonucunda eğitim kurumlarında norm kadro fazlası konumuna alınan öğretmenler ile 16/7/1999 tarihli ve 99/13184 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendine göre tahsis edilen boş öğretmen norm kadrolarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirmelerinde, bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaz. Bunlardan norm kadro fazlası konumunda bulunan öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanır.

mazy
Daire Başkanı
14 Mayıs 2010 16:11

he he var il içindeki padişah il dışındaki köle ya ...

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 16:23

ne biçim yazı yazıyosun yaa sana yorum yap diyen olmadı beğenmezsen okumazsın yakana mı yapıştık gel oku bişeyler yaz diye.. Ne o yarana tuz bastık herhalde il dışı mı isteyeceksin öyle bilip bilmeden yazdığına göre.. Sen git o zamn senı ilgilendiren yazıları oku burada o kıymetli vaktini boşa harcama bay bilmiş

mazy
Daire Başkanı
14 Mayıs 2010 16:25

yok öyle eskisi gibi giriyim sıraya kapansın okullar il dışına istediğim gibi at koşturuyum...istediğim başlığada yazarım.. normal de böyle yazanlara kızarım ama insanın tepesini attırıyosunuz neyin ayrıcalığı bu ya ne farkın var il dışındakinden de ayrıcalık istiyosun

Evridiki
Genel Müdür
14 Mayıs 2010 16:30

İl içinde norm fazlası olanlar puanlarına bakılmaksızın yerleştirilirler.

Sonuçlar açıklandıgında puanı sizden düşük bir adayın sizin tercih ettiğiniz okullardan birine atandıgını görürseniz şaşırmayın...

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 16:31

sen çok anlıyosun bu işlerden herhalde... bi araştırsana öncelik butonu duymuştum ben norm fazlasıyım diye varsa yazarsın yine buraya ben zaten araştırıyorum da nasıl olsa var daha tercihlere Hem seni at koşturuyosun yaa puanın yuksek kıdemlı öğretmensındır bilirsin bu konuları ...

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 16:35

Teşekkür ederim evridiki Bizler burada bilgi paylaşmak için başlık Birbirimize destek olmak için başlık açıyoruz sizin gibi duyarlı kişilerin olması sevindirici.Umarım herşey gönlünüzce olur

Evridiki
Genel Müdür
14 Mayıs 2010 16:37

Rica ederim...

manella43
Aday Memur
14 Mayıs 2010 17:50

Bu kadar bakan var ama yorum yazan yok:D yada soru soran :D

can't
Aday Memur
14 Mayıs 2010 23:09

öncelikle teşekkürler böyle bir başlık açtığınız için.

ben birinci bölge d ilçesinde 3 yıldır çalışıyorum ve bir yıldır norm fazlasıyım.

şimdi sormak istediğim iliçi tayinde herkesle birlikte tercih mi yapıcaz yoksa ayrı bir başvuru dilekçe falan gerekiyor mu? bir butondan bahsediliyor o buton öncelik mi sağlıor.

lütfen bilen cevaplasın.

adalet2
Yasaklı
14 Mayıs 2010 23:16

ortadaki buton...ama şimdiye kadar ben elektronik sistemde öncelik görmedim duymadım...puan üstünlüğüne göre sistem atıyor....o butonun da tek avantajı kurumunda 2 yılı doldurmana gerek kalmadan tercihlerini yapabilmen...gerisi puanına bağlı...öncelik falan yok..

adalet2
Yasaklı
14 Mayıs 2010 23:21

il ilçe mem ler norm fazlalarını yılın her döneminde boşluk olan bir okula kişinin kendi isteğiyle dilekcesini alarak atayabiliyorlar...mem ler bunu bizzat yapıyorlar..mümkün olduğunca eski kurumuna yakın okullara atıyorlar...ama mebsis üzerindeki başvurularda norm fazlalarının hiçbir öncelikleri yok...

manella43
Aday Memur
17 Mayıs 2010 15:08

güncel...

adalet2
Yasaklı
17 Mayıs 2010 15:18

arkadaşım ben sana cevap yazdım...bu olayı bizzat yaşamış biri olarak cevpladım...ilsis üzerindeki atamalarda hiçbir önceliğiniz yok...puanın koşuyor...puanın ve tercihlerine göre ataman yapılır...

adalet2
Yasaklı
17 Mayıs 2010 15:22

isikayhanda zaten yazmış bizzat katılıyorum o buton 2 yılını doldurmadan atama isteğinde bulunabilmen için var..başka bir işlevi yok..

evridiki nin yazdığı ise dilekce usulu ile olur....

denizmavi48
Kapalı
17 Mayıs 2010 17:46

adalet hocam bende il emrindeyim yani ihtiyaç fazlasıyım.benim içinde mi aynı şey geçerli?

adalet2
Yasaklı
17 Mayıs 2010 19:05

evet sizin içinde aynı şey geçerli...puanınız düşükse ve hatırlı kişileri araya koyabilyorsanız dilekce yoluyla normu boşalan okula atamanızı yaptırtabilirsiniz...bunun içinde sene içinde okulları ve boşalan normlarını takip etmek zorundasınız...ilsisten başvuru yaparsanız herkesle aynı koşullarda yarışırsınız...

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi