Editörler : crops35
26 Eylül 2011 13:36

memurluktan mühendisliğe geçiş için hangi yollar izlenir

meb de memurum ziraat mühendisiyim asaletim de kalktı tarım bakanlığına(veya başka kurumlara) ziraat mühendisi olarak nasıl geçiş yapabilirim. bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
26 Eylül 2011 15:02

1 - Kurum değişikliği + yeni kurumda ünvan değişikliği sınavı

2 - Kendi kurumunuzda ünvan değişikliği sınavı (+ istenirse kurum değişikliği)

3 - KPSS + Tercih + yeni kadroya yerleşme + MEB'den muvafakat alma (vermezse mahkemeyoluyla alırsınız)

4 - KPSS + en az 6 ay öncesinde istifa + tercih + yeni kadroya yerleşme

mdenizli
Daire Başkanı
26 Eylül 2011 16:09

teşekkür ederim yusuf bey. bu arada özürlü raporum var. ben aşağıdaki dilekçe ile tarım bakanlığına başvursam bir sonuç alabilir miyim.

TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI

(Personel Genel Müdürlüğüne)

ANKARA

1995 yılında ....... Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünden mezun oldum. % 40 oranında Özürlü Raporum var. 01/09/2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ..... lisesinde 657 SDMK? nun 53. Maddesi gereğince Genel İdari Hizmetler Sınıfına Özürlü Memur olarak göreve başladım.

Bakanlığınıza ait Özürlü kadrosuna 657 sayılı DMK? nun 53, 71 ve 74. Maddesi gereğince Ziraat Mühendisi olarak Kurumlar arası naklen atanmak istiyorum.

Bakanlığınıza ait Özürlü kadrosuna 657 sayılı DMK? nun 74. Maddesi ? Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.? gereğince münhal bir kadroya Ziraat Mühendisi olarak Kurumlar arası naklen atanmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

26/09/2011

m..... s......

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
27 Eylül 2011 10:14

Hiçbir kurum sizi sınavsız olarak mühendisliğe geçirmez. İlk mesajımda belirttiğim yoldan gitmeniz gerekiyor.

mdenizli
Daire Başkanı
27 Eylül 2011 23:04

teşekkür ederim ilginize yusuf bey. hayırlısı ne ise o olsun.

esgulhan
Aday Memur
04 Ekim 2011 00:36

esasen danıştayın emsal kararı var. kurum değiştirirken sınıf değiştirebilirsin. 657 sayılı yasanın 74.maddesindeki şartları taşıman kaydıyla.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
04 Ekim 2011 08:29

Sayın esgülhan, keşke bizi öyle kabul edecek bir kurum olsa.

iNoV@SYoN
Kapalı
05 Ekim 2011 14:33

ziraatçiysen işin kolay

kpss sınavına gir 60 al atan :)

mdenizli
Daire Başkanı
05 Ekim 2011 17:03

gerçekten öyle ise 2012 kpss ye girerim inşallah 60 ı da alırım. hayırlısı olsun. inovasyon kardeşim, sözleşmeli ye değil kadro ya mı atanırım.bu arada ben özürlü kadrosunda atanmıştım.bunun bir etkisi olur mu?

iNoV@SYoN
Kapalı
08 Ekim 2011 01:03

inşallah daha yüksek alıp istediğin şehire atanırsın hocam.

mdenizli
Daire Başkanı
14 Ekim 2011 18:02

inşallah kardeşim hepimiz için hangisi hayırlı ise o olsun iyi günler dilerim

anafarta59
Kapalı
25 Ekim 2011 10:26

mdenizli kardeşim 2 yolun var 1-kpss sınavından atama 2-ünvan değişikliği sınavı başka yolu yok boşyere uğraşma herşey gönlünce olsun

ibrahim_41_
Aday Memur
04 Ekim 2012 20:49

Arkadaşlar ben üniversite okurken bir kamu kurumuna bekçi-bakıcı(yardımcı hizmetler) kadrosuna yerleştim.Sonradan okulu bitirince mühendislik kadrosuna geçmek istiyorum.Benim sorum şu: Yardımcı hizmetler sınıfından teknik hizmetler sınıfına geçiş ünvan değişikliği ile oluyor mu?Yoksa illa önce genel idari hizmetlere, ordan teknik hizmetlere geçmem mi gerekiyor?

MFA003
Daire Başkanı
06 Ekim 2012 13:32

kurum ünvan değişikliği sınavı açınca şu kadroda çalışanlar bu sınava başvursun demiyor. duyuru tüm birimlere gidiyor başvuru alınıyor. en azında belediyelerde böyle bu durum.yani sorun çıkacağını sanmam. senin çalışma durumun ünvan değişikliği sınavına girince atama yapılacak kadro sınırlı, aday sayısı fazla ise; sınavsonucunda adaylar aynı puanı alırlarsa ozaman eleme yapmak için kadro ve dereceye bakarlar.

ibrahim_41_
Aday Memur
13 Ekim 2012 19:04

güncel...

ofurlapofur
Aday Memur
11 Temmuz 2013 11:03

Alıntı yaptığım mesajınız haricinde şöyle bir yol buldum acaba bir fiklriniz var mı madde 69'un uygulanışına dair.

Madde 69 - (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/11 md.)

Kurumlar, Eğitim ve Öğretim, Sağlık ve Yardımcı Sağlık ve Teknik Hizmetler Sınıflarına dahil memurlardan, kariyerlerinden yararlanmak istediklerini 2 - 4 üncü dereceler arasındaki idari görevlere ait olup kazanılmış hak derecelerinin iki altındaki derecelerden tesbit ve ihdas edilmiş kadrolara atayabilirler.

Bu suretle atanan memurların aylıkları kazanılmış hak dereceleri üzerinden ödenir. Ancak kazanılmış aylık dereceleri ve kariyer hizmet sınıfları için tesbit edilen ek gösterge, zam ve tazminatlar ile atandıkları görevlerin ek gösterge, zam ve tazminatlarının farklı olması halinde fazla olanı ödenir.

YUSUF YILDIRIM, 13 yıl önce

1 - Kurum değişikliği + yeni kurumda ünvan değişikliği sınavı

2 - Kendi kurumunuzda ünvan değişikliği sınavı (+ istenirse kurum değişikliği)

3 - KPSS + Tercih + yeni kadroya yerleşme + MEB'den muvafakat alma (vermezse mahkemeyoluyla alırsınız)

4 - KPSS + en az 6 ay öncesinde istifa + tercih + yeni kadroya yerleşme

Ahmet DHMİ
Aday Memur
12 Temmuz 2013 22:15

KESTİRMEDEN GÜZEL CEVAP :)

anafarta59, 12 yıl önce

mdenizli kardeşim 2 yolun var 1-kpss sınavından atama 2-ünvan değişikliği sınavı başka yolu yok boşyere uğraşma herşey gönlünce olsun

bakulu1311
Daire Başkanı
14 Temmuz 2013 01:32

imza toplama ya da dilekçe ile kurumda ünvan değişikliği sınavı yaptırılamaz mı ?

adere61
Daire Başkanı
02 Kasım 2014 00:31

ünvan değişikliği sınavına kendi kurumunda giriyorsun sanırım..

asusnfcf
Aday Memur
11 Kasım 2014 00:08

arkadaAYlar tapu dairesinde harita teknikeriyim alan dA±sA± bir mA¼hendislik okuyorum ziraat peki kendi kurumumda aynen tekniker olarak kalsam maaAYA±ma nasA±l bi etkisi olur bilen var mA±
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi