Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Mayıs 2020 20:37

Haziranda seminer olacak, program açıklandı

Arkadaşlar malum sayın Cumhurbaşkanımız eğitim öğretimi kapattık dedi. Peki öğretmenler için seminer dönemi olacak mı? Bu konuda bir açıklama vs göremedim. Sizce olur mu? Planlarımızı nasıl yapalım.

4DMC5
Kapalı
18 Mayıs 2020 21:29

Bakanimiz ayrintilari daha sonra paylaşacağini duyurdu. Haziranda seminer olabilir. Ama Temmuzda ve Ağustos'ta seminer olacağini hiç sanmiyorum.

narniaxx
Kapalı
18 Mayıs 2020 22:50

Yeni dönemde seminer olur okullar başlamadan önce ama şu an neyin semineri yapılacak? Hiçbir manası yok. Yüz yüze eğitim-öğretim Mart ayında bitti.Sene sonu değerlendirilmesi, evrakların tamamlanması vs. İçin yapıyorduk semineri. şimdi biz değil mili eğitim değerlendirsin yaptıkları uzaktan eğitimi. İsteyen öğretmenler için uzaktan eğitim kursları, seminerleri de devam ediyor zaten. Gidip boş okulda çay mı içelim ne yapalım. Sanmıyorum seminer falan olacağını.

mert77777
Şube Müdürü
18 Mayıs 2020 22:56

Haziranda seminer olmaz

fabregas34
Kapalı
18 Mayıs 2020 22:59

Seminer yapilir tabi ki. Eger durum normallesirse okulda, hala tereddutler varsa uzaktan olacak sekilde seminer yapilir. Sunu da belirteyim seminerin bittigi gune kadar, ogretmen arkadaslarin gorev yerinden ayrilmamasi gerekiyor.

BjkTalisca
Şef
18 Mayıs 2020 23:11

Öğretmenlerin bir kısmı 14 mart günü zaten görev yerlerini terk edip evlerine dönmüştü. Kimse seminer vs gibi çok gerekli olmayan uygulamalarla iller arası mobiliteyi arttırmak istemez. Bence eylüle kadar okula idareciler hariç gidilmez

fabregas34, 4 yıl önce

Seminer yapilir tabi ki. Eger durum normallesirse okulda, hala tereddutler varsa uzaktan olacak sekilde seminer yapilir. Sunu da belirteyim seminerin bittigi gune kadar, ogretmen arkadaslarin gorev yerinden ayrilmamasi gerekiyor.

yogum ama gelirimm
Aday Memur
18 Mayıs 2020 23:18

Niye ayrılmıycakmış saçma giden gitmiştir zaten memleketine seminer yapıyoruz derlerse gider öğretmenler okuluna --- yazmayın şuraya bilip bilmeden

Editör; üsluba dikkat lütfen!

fabregas34, 4 yıl önce

kim o?
Aday Memur
18 Mayıs 2020 23:20

okullarda seminer yapılmaz artık yapmak isteyen mebbisten mesleki gelişim programındaki kurslarına başvurur istediği semineri kursu alır.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
19 Mayıs 2020 01:26

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

arkadaşlar el insaf 2 aydır zaten okula gittiğimiz yok. şimdi 3 ay tatile girdik. yani bir hafta seminere gidip gelseniz ne olur? hayır olamaz zihniyetini bırakın.

3eyx
Aday Memur
19 Mayıs 2020 02:18

seminer şart

narniaxx
Kapalı
19 Mayıs 2020 04:17

3 ay tatil? Pandemi dolayısıyla dönem bitti. Su an tatilde değiliz. Ayrıca tatilimiz 3 ay değil. Siz de öğretmen değilsiniz. Hevesliyseniz gidin siz okula. Boş duvarlara faydanız olur.

dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

arkadaşlar el insaf 2 aydır zaten okula gittiğimiz yok. şimdi 3 ay tatile girdik. yani bir hafta seminere gidip gelseniz ne olur? hayır olamaz zihniyetini bırakın.

asaygin
Müsteşar
19 Mayıs 2020 10:21

Nisan ayında da seminer vardı gittiniz mi?

nemrutdağı
Genel Müdür
19 Mayıs 2020 11:02

Seminer olur mu olmaz mı buna bilim karar verir. Asıl şimdi 2021 tüm okullar eski haliylemi açılacak yoksa sınıf öğrenci mevcutları yarı yarıya azaltılacak mı. Haftalık ders saatleri 20 - 25 saate inecekmi. Okullar ikili eğitime geçecek mi. Okulda öğrenci ve öğretmen kaç saat ders yapacaklar. Dersler 30 -35 dakika olacakmı. Aynı mahallede bulunan iki okuldan biri iki kat öğrenci sayısıyla tıkış tıkış 40 kişilik sınıflar da ders yapmaya , bir diğer okulda okul mevcudunun öğrenci sayısının yarısından bile az sayıda 15 - 17 öğrenciyle ders yapılmaya devam edilecekmi. Bunlara 16 Marttan itibaren başta Bakanlık olmak üzere il , ilçe Meb yetkilileri okul idareleri kafa yorsunlar. Bakın bu virusun aşısı ve etkili ilacı hala bulunamadı.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
19 Mayıs 2020 18:39

seminererin sayısı arttırılmalı yaz boyu devam etmeli. imza karşılığı sıkı takip yapılmalı.

Millennium
Şef
19 Mayıs 2020 19:35

İlçede çalışıyorum, merkezde kalıyorum. Arabam yok. Okulda bomboş oturup maskenin arkasından milletin çay içişini izlemek için hafta içi her gün günde iki kez 30 kişilik dolmuşlara binip riske girmemin kime ne faydası var?

Şu seminer döneminde dişe dokunur, faydalı, verimli bir çalışma yapmış olsak gene bir şey demeyeceğim. Siz benden daha iyi biliyorsunuzdur, olay artık uyuduğun zaman biri sorsa ezberden söyleyebileceğin lafları söyleyip imza sirküsü gezdirmekten ibaret değil mi?

selamdar
Yasaklı
19 Mayıs 2020 19:47

Seminer illaki olur mutat uygulama. Hem en azından LGS konusunda öğrencilere ulaşılabilir.

ogrettmn
Kapalı
19 Mayıs 2020 19:57

Verim noktasında sınıfta kalınan bir konu seminerler, heleki çoluk çomak doluşturulması vesair derken bir sürü olumsuzluk taşısa da şahsen yapılacağı kanaatindeyim. Yapılır gibi de geliyor.

ogrettmn
Kapalı
19 Mayıs 2020 20:00

Bence de uzaktan yapılacaktır. Uzaktan çalışmanın ilk defa işe yarıyacağı bir etaptayız galiba evt.

fabregas34, 4 yıl önce

sosyalciögrtm
Yasaklı
19 Mayıs 2020 21:27

Hep eleştiririz milletçe en iyi bildiğimiz iş budur Lakin seminer, büyük olsaılıkla Uzaktan yapılabilir.

fabregas34
Kapalı
19 Mayıs 2020 22:12

Ukala olmak mi yoksa bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup bos bos konusmak mi diye sorarsan ben 1ncisini secerim. Senin gibi 2nciyi secenlere diyecek bir sey yok.

Yazinin bundan sonrasi diger arkadaslara hitabendir.

Degerli arkadaslar, meb calisma takvimi yonetmeligine gore calisma gun sayisi 180 gunden asagi olamaz. Zaten seminer de sirf bu 180 gunu doldurmak amacli icat edilmis, ici bos bir uygulama. Yani sirf bu 180 gunu doldurmak icin o seminer yapilacak. Ha uzaktan mi olur, fiilen okula gidilir mi o kisim zamani gelince aciklanir, ama o seminer ya-pi-la-cak.

Gelelim gorev yerini terk etme meselesine. 2020/4 cumhurbaskanligi genelgesinde "idari izinli mirlerinin izni olmaksizin gorev yerinden ayrilamaz ve cagrildigi anda goreve gelir" diyor.

Peki sen gittin Malatya'ya. Atıyorum 1 Haziran'da seni göreve çağırdılar, cezası ne olur?

1 Haziran'da gecikmeli olarak görev yerinde bulunursan UYARMA,

2 veya 3 haziran'da görev yerinde bulunursan AYLIKTAN KESME,

4-5-6-7-8-9 Haziran'da görev yerinde bulunursa KADEME İLERLEME,

10 veya daha uzun bir sürede ise ELVEDA.

Şimdi yogum ama gelirimm, ben bunlara dayanarak seminer olacak ve göre yerini terk edemezsin diyorum, sen neye dayanarak diyorsun hele anlat bakalım. Bak bilgi sahibi olmadan böyle boş boş konuşursan, işte böyle rezil olursun. Umarım bu sana ders olur, hiç sanmıyorum ama....

yogum ama gelirimm, 4 yıl önce

Niye ayrılmıycakmış saçma giden gitmiştir zaten memleketine seminer yapıyoruz derlerse gider öğretmenler okuluna --- yazmayın şuraya bilip bilmeden

Editör; üsluba dikkat lütfen!

Kagiş
Müsteşar
19 Mayıs 2020 22:25

Yüz yüze eğitim eylüle kaldığına göre, haziran semineri de büyük bir ihtimalle uzaktan yapılır.

Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi