Editörler : swat3410

Kapalı
10 Ocak 2013 23:40

Kurumlar arası geçiş ve veda yazım

ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR,

POLİSLİK GERÇEKTEN KUTSAL BİR MESLEK BANA NEDEN BIRAKTIN DİYE SORMAYIN. DIŞARDAN GÖZÜKTÜĞÜ GİBİ KUTSAL OLAN BU MESLEĞİ, KEYFİ-EGOİST-BENCİL-OTURMAMIŞ KİŞİLİKLERİNİ VASFININ ÜZERİNE KURAN TİPLER, ABARTMIYORUM MASANIZA TUZLUK DİYE KOYMAYACAĞINIZ İNSANLARA MİNNET ETME ZORUNLULUĞU OLAN, DAHA DOĞRUSU BU HALE GETİRENLER YÜZÜNDEN İÇİMDE OLAN VATANSEVGİSİNİ ÇIKARLARI İÇİN UNUTTURMAYA ÇALIŞAN ÖZELLİKLE AMİR VE MÜDÜR SINIFI EMNİYET MENSUPLARI SAYESİNDE POLİSLİK(ÇOK SEVDİĞİM) MESLEĞİNİ FARKLI BİR KAMU KURUMUNA GEÇEREK EN AZINDAN KENDİMİ BİRAZDA OLSA RAHATLATTIM.

BU ANLATILMAZ YAŞANIR VE NASIL KURUM DEĞİŞTİRDİĞİMİ ANLATMADAN ÖNCE EMNİYET-SEN e GÖNÜLDEN DESTEK VERİYORUM. ESKİDEN BİLDİĞİNİZ GİBİ SENDİKALAR GENELDE KENDİ ARALARINDA BÖLÜNÜRDÜ VE FARKLI İŞLERE HİZMET EDERDİ FAKAT EMNİYET-SEN SADECE ÖZLÜK HAKLARINI ALABİLMEK İÇİN KURULMUŞTUR TEBRİK EDİYORUM. AMACINA ULAŞMASINI CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUM. EMNİYET-SEN DE BULUNAN POLİS KARDEŞLERİMEDE ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM. BU KADAR İÇİMİ DÖKTÜKTEN SONRA KURUMLAR ARASI GEÇİŞ İŞLEMİNİ ANLATACAĞIM.

BEN 7 YILLIK POLİS MEMURUYUM VE PMYO MEZUNUYUM.

BAŞVURU YAPMADAN ÖNCE GÖZÖNÜNDE BULUNDURMANIZ GEREKEN PMYO MEZUNLARI İÇİN 4 YILINI DOLDURMUŞ OLMAK VE ŞARK HİZMETİNİ BİTİRMİŞ OLMAKTIR. BU ŞARTLARI TAMAMLAMAMIŞSANIZ HİÇ BAŞLAMAYIN DİREK EVRAĞINIZ EGM DEN GERİ GELİR UNUTMAYIN.

ÖNCELİKLE SİZİ İSTEYEN BİR KURUM BULMANIZ GEREKİYOR. NEREYE GİTMEK İSTİYORSANIZ FARK ETMEZ MEMLEKETİNİZ OLUR ÇALIŞTIĞINIZ YER OLUR, ORASINA SİZ KARAR VERİN. GENELDE GEÇECEĞİNİZ KURUM KENDİ BAKANLIĞINIZDAN BULMANIZ YARARLI OLUR. YAZIŞMA İŞLEMLERİ DAHA HIZLI İLERLER.(valilik-nüfus müdürlüğü-kaymakamlıklar-sivil savunma vb)

BEN KENDİ MEMLEKETİMDE BULUNAN VALİLİK BÜNYESİNE MÜRACAAT ETTİM. VALİLİKTE BULUNAN YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİM VE BOŞ KADROLARININ OLUP OLMADIĞINI SORDUM. YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ BOŞ KADROLARININ OLDUĞUNU FAKAT GEÇİŞ İŞİNİN ZOR OLDUĞU VE KPSS İLE MEMUR ALDIKLARINI SÖYLEDİ BUNUN ÜZERİNE BEN ORADA BULUNAN YAZIİŞLERİ MÜDÜRÜNÜ İKNA ETTİM VE BU İŞLE UĞRAŞACAĞIMI KARARLI OLDUĞUMU BELİTTİM BUNUN ÜZERİNE BİR DİLEKÇE YAZMAMI SÖYLEDİ.

YAZDIĞIM DİLEKÇE

X VALİLİĞİNE

TARİH

BEN Y İLİNDE ....... SİCİL SAYILI POLİS MEMURU OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. KURUMUNUZDA BULUNAN VE BOŞ OLAN VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENLİĞİ KADROSUNA TALİBİM VE GEÇMEK İSTİYORUM.

ARZ EDERİM.

AD SOYAD

İMZA

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞEKLİNDE DİLEKÇE İLE MÜRACAAT ETTİM. DAHA SONRASINDA X VALİLİĞİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ DİLEKÇEYİ BİR ÜST YAZI İLE VALİYE İMZAYA ÇIKARIR VE VALİDEN İMZADAN ÇIKTIKTAN SONRA YAZI İŞLERİ BU EVRAĞI İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDA BAĞLI OLDUKLARI KURUMA GÖNDERİR GEÇMEK İSTEDİĞİNİZ KURUMDAN MUHAFAKAT ALIRSINIZ SONRA ORADAN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINA GÖNDERİLİR. PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ POLNET SİSTEMİNDEN EN ÜSTTE BELİRTTİĞİM ŞARTLARI TAMAMLAYIP TAMAMLAMADIĞINIZA BAKAR YIL VE ŞARK SÜRESİNE. TAMAMLAMIŞSANIZ(tamamlamamışsanız muhafakat işleminiz olumsuz sonuçlanır) ÇALIŞTIĞINIZ İLİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİR. BURADAN HAKKINIZDA DEVAM EDEN ADLİ VE İDARİ BİR SORUŞTURMA OLUP OLMADIĞINI VE İL EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ÖN MUHAFAKAT İSTENİR. HAKKINIZDA DEVAM EDEN BİR SORUŞTURMA OLMAMASI DURUMUNDA ÖN MUHAFAKATINIZ OLUMLU DÖNER. EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI HEMEN MUHAFAKATINIZI OLUMLU YAZAR VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA TEKRAR GERİ GÖNDERİR.(emniyet şartlarınız tamam olması durumunda olumsuz muhafakat veremez bunu bilin çünkü daha önceden kazanılan davalar bulunmakta olumsuz verirse mahkeme yolu sonuna kadar açık ve kesinlikle sizin aleyhinize) İÇİŞLERİ BAKANLIĞI OLUMLU MUHAFAKATINIZI HEMEN MÜRACAAT ETTİĞİNİZ KURUMA GÖNDERİR.

MÜRACAAT ETİĞİNİZ KURUMUN YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TEKRAR İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE YAZARAK BELİRTİLEN PERSONELİN MUHAFAKATININ OLUMLU OLARAK ALINDIĞINI VE UYGUN GÖRÜLMESİ DURUMUNDA ATAMASININ YAPILMASINI İSTER. İŞİN SANCILI KISMI BURADA BAŞLAR.

BU EVREYE KADAR OLAN SÜREÇ YAKLAŞIK OLARAK 1,5-2 AY SÜRER. PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EVRAĞI ALIR VE SIRAYA KOYAR. BU TÜR ATAMALAR NAKLEN ATAMA DİYE GEÇMEKTEDİR. BU ATAMALAR DEVLET PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN YILLIK BELİRLEDİĞİ SAYIYA GÖRE YAPILIR DEVLET PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BELİRLİ BİR KONTENJAN GÖNDERİR. MESELA YILLIK 1000 KİŞİ NAKLEN ATANABİLİR GİBİ. BU KONTENJAN HERYILIN MART AYLARINDA BELİRLENİR VE KONTENJAN MART AYINDA GELİR. MART AYINDAN İTİBAREN ATAMALAR YAPILMAYA BAŞLANIR. ATAMA ÖNCELİK SIRASI;

1-KAYMAKAM ATAMALARI

2-BİR KURUMDAN BAŞKA KURUMA ÜST DERECEYE GEÇENLER( memurken başka kuruma müdür olarak gidenler gibi),

3-YÜKSEK DERECEDE TANIĞIDI OLANLAR

4-BULUNDUĞU KURUMDAKİ MEVKİSİYLE EŞDEĞER MEMURLUĞA GEÇENLER(BENİM GİBİ)

DİYE SIRALANIR. 4 SIRADA BULUNANLARIN ATAMASI GENELDE ARALIK AYI İÇERİSİNDE OLUR İLK 3 MADDEDE BULUNANLAR ATANDIKTAN SONRA GERİ BOŞ KALAN KADROLARI 4 MADDEDE GEÇENLER İLE DOLDURURLAR.

BENİM EVRAĞIM YAKLAŞIK OLARAK PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE 7 AY BEKLEDİ VE 2012 ARALIK AYINDA İMZADAN ÇIKTI.

BU TÜR EVRAKLARI İÇİŞLERİ BAKANI İMZALAMAZ. ONUN ADINA PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ İMZALAR. İŞİN EN ZOR KISMI BURASI MÜRACAAT SAYISI ÇOK FAZLA VE AYRILAN KONTENJAN SAYISI ÇOK AZ BU NEDENDEN DOLAYI SIRA GELMESİNİ BEKLERSENİZ 3 YIL BİLE SÜREBİLİR. BENİM EVRAĞIM NASIL OLDUDA 7 AYDA ÇIKTI DERSENİZ EMİN OLUN BİLMİYORUM.

EVRAK İÇİŞLERİ PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇIKTIKTAN SONRA TEKRAR MÜRACAAT ETTİĞİNİZ KURUMA GÖNDERİLİR VE O KURUMDA ÇALIŞTIĞINIZ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİR VE İLİŞİĞİNİZİN KESİLİP GÖNDERİLMESİNİ İSTER. BAĞLI OLDUĞNUZ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL AMİRLİĞİ SİZİ ÇAĞIRIR VE İLİŞİK KESME İŞLEMİNİZİ YAPAR. SİLAHINIZI VE KİMLİĞİNİZİ LOJİSTİK BÜRO AMİRLİĞİNE TESLİM EDERSİNİZ. İLİŞİK KESERKEN MAAŞ GERİ ÖDEMESİ YAPMAZSINIZ. SONUÇTA YİNE MEMURSUNUZ. SONRASINDA 15 GÜNLÜK MEİL MÜDDETİ BAŞLAR. 15 GÜN SONUNDA YENİ KURUMUZDA BAŞLAMA YAPARSINIZ.

YOLLUK KONUSUNDA, YOLLUĞUNUZU YENİ BAŞLAYACAĞINIZ KURUM YAPAR ARTIK EMN İLE İŞİNİZ KALMAMIŞTIR. BU YÜZDEN EMN İLE YOLLUK KONUSUNDA GÖRÜŞMEYİN.

SİLAH MESELESİNDE, 10 YILI DOLDURMUŞSANIZ SİLAHINIZI HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEDEN GERİ ALABİLİRSİNİZ, 5 YILIN ÜSTÜNDEYSENİZ BELİRLİ BİR ÜCRET KARŞILIĞINDA GERİ ALABİLİRSİNİZ.

YUKARIDA ANLATTIĞIM EVRELER ZOR GELSEDE ASLINDA PEK ZOR DEĞİL TEK YAPTIĞINIZ BİR KURUM BULMAK VE DİLEKÇE İLE MÜRACAAT ETMEK. GERİSİ SADECE EVRAĞINIZI TAKİP ETMEKTE.

BEN BİLDİKLERİMİN HEPSİNİ ATLATTIM. BU İŞLEME BAŞLARKEN KENDİNİZİ POLİSLİKTEN SOĞUTMAYIN VE HAVALARA GİRMEYİN YOKSA EVRAĞINIZIN BEKLEME SÜRECİNDE ÇOK YIPRANIRSINIZ. UĞRAŞIN MUTLAKA OLACAKTIR. BU ZAMANA KADAR İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN OLUMSUZ OLARAK GERİ DÖNEN EVRAK YOK. HERKESİN ATAMASI OLUYOR AMA ZAMAN ALABİLİR MÜRACAAT EDERKEN BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN. YETERKİ SİZİ İSTEYEN KURUM BEKLEMEDE SABIRSIZ OLMASIN.

ARKADAŞLAR BENİM DAHA ÖNCE PAYLAŞTIĞIM KONUDA (KURUMLAR ARASI GEÇİŞ DENİZİ AŞTIK DEREDE BOĞULACAĞIM GİBİ) BİR SÜRÜ SAÇMA SAPAN MESAJLAR GELDİ. SENDEMİ POLİSLİKTEN NEFRET EDENLERDEN MİSİN, KORKAKMISINZ KAÇIYORSUNUZ, GİDECEKTİN NEYE GELDİN, BU TÜR SÖYLEMLERE GÜLDÜM GEÇTİM. BUNLARIDA YAZAN ARKADAŞLAR BENİM GİBİ POLİS MEMURU BİLİYORUM. EMİNİMKİ BELKİDE BENİM KADAR POLİSLİĞİ SEVMİYORLARDIR. AMA YAZIMIN EN BAŞINDA BELİRTTİĞİM BÖLÜM HERŞEYİ AÇIKLIYOR.

BANA BU YOLDA IŞIK TUTAN Mr. Lecterin Vedası YAZI BAŞLIKLI MEMURLAR NET KULLANICISINA TEŞEKKÜR EDİYORUM. BİLDİĞİM VE YAPTIKLARIMI DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATTIM. HERŞEY KANIMCA AÇIK MESAJLARA CEVAP VEREMEYECEĞİM. TÜM POLİS TEŞKİLATINA SEVGİLERİMİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM ÇÜNKÜ YAPTIĞINIZ MESLEK GERÇEKTEN KUTSAL. BU KADAR KÖTÜ BİR HAL ALMASININ NEDENİ BELLİ. İNŞALLAH YARARLI OLMUŞUMDUR. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

WOLF32
Genel Müdür
10 Ocak 2013 23:58

Kardesım Allah utandırmasın.Sevındım inşallah mutlu olursun

ıntense
Kapalı
10 Ocak 2013 23:59

Allah razı olsun daha büyük mutluluklar sizin olsun

ıntense
Kapalı
11 Ocak 2013 00:00

sorularınıza buradan elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım

özgür_1903
Şube Müdürü
11 Ocak 2013 00:37

iç işlerine bakanlığına bağlı bir kurum olmasa yinede çok uzun bekleme süresi oluyormu? mesela belediyeler olsa yinede çok uzun beklenebiliniyormu.(belediyede içişlerine bağlı ama durumu biraz farklıymış)

ErtugruL.202
Kapalı
11 Ocak 2013 01:48

Allah Hayırlı Etsin Öncelikle. Gectigin Yerdeki Maaş Farkı Ne Kdr Oluyor.Ve Mutlumusun Yeni işinde

ıntense
Kapalı
11 Ocak 2013 01:52

özgür kardeş belediye ve il özel idarelerin durumları farklı bu kurumlarda geçişler daha hizlı olmakta. bir nevi içişlerinde bağımsız dış işlerinde merkeze bağlı kurumlar. bu nedenle belediye başkanı onay verdikten sonra daha kısa sürede geçiş tamamlanmakta

özgür_1903, 11 yıl önce

iç işlerine bakanlığına bağlı bir kurum olmasa yinede çok uzun bekleme süresi oluyormu? mesela belediyeler olsa yinede çok uzun beklenebiliniyormu.(belediyede içişlerine bağlı ama durumu biraz farklıymış)

ıntense
Kapalı
11 Ocak 2013 01:54

maaş konusunda normal 7/1 bir memur eşi çalışmıyor ve 1 çocuklu ise 2000tl civarı bir maaş almakta. daha başlama yapmadığım için yeni işim konusunda bir açıklama yapmayacağım başladıktan sonra burada durum hakkında bilgi veririm

ErtugruL.202, 11 yıl önce

Allah Hayırlı Etsin Öncelikle. Gectigin Yerdeki Maaş Farkı Ne Kdr Oluyor.Ve Mutlumusun Yeni işinde

bekiryimaz
Şef
11 Ocak 2013 05:52

Hayırlı olsun abi

harbi mutlu
Aday Memur
11 Ocak 2013 13:39

bigiler için tskr. Allah utandırmasın, darısı basımıza

manfly
Yasaklı
11 Ocak 2013 20:55

Hayırlı ugurlu olsun Allah utandırmasın, benimde bi sorum olacak ben şuan meslekte 3. yılıma girdim ve meslege şarkta başladım, kurumlar arası geçiş için var gücümle çalışacam ama velakin olmassa diye polisliğe devam edecek gibide düşünmek zorunda kalıyorum ve bu 2. şark muhabbeti yüzünden kurtulmak için biraz daha düzgün bi şark iline gitmeyi hedefliyorum. kafama takılan konu ben 2. bi şark iline gidersem 1. şarkım bitmiş olsa dahi emniyet bana şuan şarktayım diye muvaffakat vermeye bilir mi..? vermesse benim bi yaptırımım olabilir mi..
& Ayrıca bu Yazı işleri müdürüyle görüşme esnasında sizin kanınızca bu tür geçiş işlemlerini devlet memurları nasıl düşünüyor olumsuzluk veya avantajlı olabiliyor mu.. ve ilk gittiğiniz yerden olumlu cevap mı aldınız olumsuz cevap aldığınız yerlerde oldu mu? olduysa ne gibi nedenler oldu.. Ve gerçekten doğru söyleyin birinin Selamıylamı gittiniz yoksa Hele bismillah deyip mi..?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

solomon64
Memur
11 Ocak 2013 20:58

Hayırlı olsun sevindim adına:)

XB1J9K
Yasaklı
11 Ocak 2013 21:13

Hayırlı olsun kardeş, Allah utandırmasın.

BEKİR80
Aday Memur
11 Ocak 2013 22:54

Yolunuz açık olsun.sorum şu şark hizmeti tamamlamamız gerektiğini söylediniz fakat ben 7 yıldır polisim ve bana dün farklı bakanlıktan egm ye yazı geldi ve bana yazıyı ilettiler,adli idari soruşturma olup olmadığını müdürlerimiz imzaladı ve ankaraya egm ye ebys ile yollanıldı.sorun olsaydı bana yazıyı yollamazlardı.diğer muallak ise şu arkadaşımın şarka gitmeden bir ile belediyeye kurumlararası geçiş yapması aynı zamanda nüfus müdürlüğüne ve somut kanıt ise bir çok arkadaşımızın öğretmen olması...

marcos35
Memur
11 Ocak 2013 23:29

açıklayıcı bilgiler için sağol...mail adresini pm atar mısın

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
11 Ocak 2013 23:38

Ciğeri beş para etmez kaz kafalıların yönetici olduğu bir teşkilatta hiçkimse çalışmak istemez...

marcos35
Memur
12 Ocak 2013 23:01

kurumlar arası geçiş grubu facede daha aktif olunur diye kurdum

işe yarar herhalde gereksiz kişilerde engellenmiş olur

https://www.facebook.com/groups/472423532815303/

ıntense
Kapalı
14 Ocak 2013 10:01

sevgili kardeşim şark konusunda 1. şark hizmetini bitirmişsen emniyetten muhafakat alırsın kesin likle diyorum alırsın. ben şarkta olduğum zaman aldım hemde 2 şarktayken. aynı sorduğun sorudaki gibi. birinin selamı diyorsan kurum bulmada babam emekli bir memur olduğu için memlekette herkesi tanıyor onun selamı ile gittim:) ilk gittiğim kurumdanda olumlu cevap aldım. referansım babamdı yani.

manfly, 11 yıl önce

Hayırlı ugurlu olsun Allah utandırmasın, benimde bi sorum olacak ben şuan meslekte 3. yılıma girdim ve meslege şarkta başladım, kurumlar arası geçiş için var gücümle çalışacam ama velakin olmassa diye polisliğe devam edecek gibide düşünmek zorunda kalıyorum ve bu 2. şark muhabbeti yüzünden kurtulmak için biraz daha düzgün bi şark iline gitmeyi hedefliyorum. kafama takılan konu ben 2. bi şark iline gidersem 1. şarkım bitmiş olsa dahi emniyet bana şuan şarktayım diye muvaffakat vermeye bilir mi..? vermesse benim bi yaptırımım olabilir mi..
& Ayrıca bu Yazı işleri müdürüyle görüşme esnasında sizin kanınızca bu tür geçiş işlemlerini devlet memurları nasıl düşünüyor olumsuzluk veya avantajlı olabiliyor mu.. ve ilk gittiğiniz yerden olumlu cevap mı aldınız olumsuz cevap aldığınız yerlerde oldu mu? olduysa ne gibi nedenler oldu.. Ve gerçekten doğru söyleyin birinin Selamıylamı gittiniz yoksa Hele bismillah deyip mi..?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

ıntense
Kapalı
14 Ocak 2013 10:05

şarka gitmeden muhafakat alınamaz demedim. alırsın ama referansın büyük olması lazım. egm personel daire bşk onaylıyor sonuçta. il emn müd. olumsuz muhafakat versene personel daire başk olumlu verip muhafakatını verebilir. zaten muhafakat işleminde bir sorun varsa ile bile göndermeden egm de iptal ediyorlar işleminizi

BEKİR80, 11 yıl önce

Yolunuz açık olsun.sorum şu şark hizmeti tamamlamamız gerektiğini söylediniz fakat ben 7 yıldır polisim ve bana dün farklı bakanlıktan egm ye yazı geldi ve bana yazıyı ilettiler,adli idari soruşturma olup olmadığını müdürlerimiz imzaladı ve ankaraya egm ye ebys ile yollanıldı.sorun olsaydı bana yazıyı yollamazlardı.diğer muallak ise şu arkadaşımın şarka gitmeden bir ile belediyeye kurumlararası geçiş yapması aynı zamanda nüfus müdürlüğüne ve somut kanıt ise bir çok arkadaşımızın öğretmen olması...

ıntense
Kapalı
14 Ocak 2013 10:06

çok sağolun

XB1J9K, 11 yıl önce

Hayırlı olsun kardeş, Allah utandırmasın.

apollo61
Aday Memur
14 Ocak 2013 11:47

Arkadaşlar ben hiç torpilim olmadan şarkımı da yapmadım muvafakat aldım

Toplam 224 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi