Editörler : crops35
«260261262263264265266267268269270271272

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 01:54

MAZLUMUN ÖÇ ALMA GÜNÜ ;

ZALİMİN ZULMETTİĞİ GÜNDEN,

DAHA KORKUNÇTUR.

Hz.ALİ (r.a.)

BEKLEYİN BAKALIM İŞÇİ DÜŞMANLARI AZ KALDI !!!

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 01:55

MAZLUMUN ÖÇ ALMA GÜNÜ ;

DAHA KORKUNÇTUR.

Hz.ALİ (r.a.)

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 01:56

MAZLUMUN ÖÇ ALMA GÜNÜ ;

DAHA KORKUNÇTUR.

Hz.ALİ (r.a.)

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 01:57

MAZLUMUN ÖÇ ALMA GÜNÜ ;

DAHA KORKUNÇTUR.

Hz.ALİ (r.a.)

mistan
Memur
19 Ağustos 2013 15:04

Cihanbeylii58 arkadaşım teşekkür ederim verdiğin bilgi için

20 Ağustos 2013 17:08

değerli meslek taşım işçi kardeşim Cihanbeylii58 neler oluyor kardeş feryat fikan gine meydana çiktı

20 Ağustos 2013 17:10

KARDEŞİM SİZLERE YAA SABIR ÇEKMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM

20 Ağustos 2013 17:16

BAKINIZ BENİM GİBİ BASKI ŞİDDET MADDİ MANEVİ CEZA MAĞDÜRİYET İFTİRA ÇEŞİTLERİYLE 2009 YILINDAN BUYANA YAŞAYAN AZ SAYIDA ARKADAŞIM VARDIR YANLIZCA ALLAHIMIZA SIĞINARAK DUALARLA GÖĞÜSGERDİM YAŞADIKLARIM ACI VE UNUTULAMAZ YAKINDA GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE İYİ EYLER YANLIZ UNUTULMASIN BİRİLERİNE MESAJ VERİYORUM YAPTIKLARINIZI ALACAKSINIZ YAKINDIR UNUTMAYINIZ AZİZUNZUNTİKAM DUASINI HEP OKUDUM BAKINIZ UYUYAN DEV UYANIYOR GÖRÜŞECEĞİZ

bilgikumkumasi
Aday Memur
03 Eylül 2013 16:28

Merhaba arkadaşlar;

birkaç sorum olacak,

1- Eylül Ayının 6 sında bir ödeme olacağı dolaşıyor,gerçekmi, gerçekse ne kadar,değilse ne zaman ,

2- Mahkeme ayın kaçında ve son durum ne, Kayyuma devredilmiş olması bize bir menfeat sağlıyacak mı,

3- Maaş farklarımızı ne zaman alacağız, bireysel sözleşme imzadık hepimiz, onu almak içinde mahkeme nin sonuçlanmasını bekliyeceğiz yoksa,

4- Biz kadrolu üniversite mezunu işçilerin memurluğa geçişi hakkında Çalışma Bakanı 6 - 7 ay önce tv de bayanat vermişti, izlemiştim, bu eylül ayında bişeyler olacağını çalışıldığını söylemişti, son durum hakkında bilgisi olan varmı,

Şimdiden teşekkürler;

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
13 Eylül 2013 02:12

Merhaba arkadaşlar;

birkaç sorum olacak,

1- Eylül Ayının 6 sında bir ödeme olacağı dolaşıyor,gerçekmi, gerçekse ne kadar,değilse ne zaman ,

2- Mahkeme ayın kaçında ve son durum ne, Kayyuma devredilmiş olması bize bir menfeat sağlıyacak mı,

3- Maaş farklarımızı ne zaman alacağız, bireysel sözleşme imzadık hepimiz, onu almak içinde mahkeme nin sonuçlanmasını bekliyeceğiz yoksa,

4- Biz kadrolu üniversite mezunu işçilerin memurluğa geçişi hakkında Çalışma Bakanı 6 - 7 ay önce tv de bayanat vermişti, izlemiştim, bu eylül ayında bişeyler olacağını çalışıldığını söylemişti, son durum hakkında bilgisi olan varmı,

1-BU SORUYA CEVAP VERMEYE GEREK KALMADI.07 EYLÜLDE ÖDEME YAPILDI(30 GÜNLÜK İKRAMİYE)

2-MAHKEME 17 EYLÜL 2013.KAYYUMA DEVREDİLMİŞ OLMASI TABİ Kİ BİZE AVANTAJDIR.BİR DEFA ESKİ İŞÇİ DÜŞMANI TEZ KOOP YÖNETİMİNDEN ŞİMDİLİK KURTULDUK.YENİ KAYYUM YÖNETİMİ MAHKEMEYİ UZATMAYABİLİR.BUDA 2.AVANTAJ.

3-ZAMLI MAAŞLAR;15 EYLÜLDE ÖDENECEK.ANCAK;ZAM BAŞLANGIŞ TARİHİ 15 AĞUSTOS.ZAMLI MAAŞIN DÖNEMİ;15 AĞUSTOS-14 EYLÜL.

01 OCAK 2013-14 AĞUSTOS 2013 ARASI ZAM FARKLARINI MAHKEME VE TİS.BİTTİKTEN SONRA ALACAĞIZ.MAHKEME UZAMAZSA 15 ARALIKTA.UZARSA;OCAK 2014 DE.

4-ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER OLAYI MUHAKKAK OLACAK VE ÇÖZÜLECEK EVEL ALLAH.YA SEÇİMLER AREFESİNDE,YETİŞMEZSE SSEÇİM SONRASI PAKET VE TORBA YASALARLA.AMA MUHAKKAK OLACAK İNŞALLAH.

EKTRA 2 BİLGİ DAHA VERMEK İSTİYORUM;

1-ZAMLI MAAŞLAR NETTE.

2-2013 YILINDA KALAN 2 ADET 13 GÜNLÜK TEDİYELER.BAKANLAR KURULUNUN BELİRLEYECEĞİ VE AÇIKLAYACAĞI TARİHLERDE ÖDENECEK.BU TARİHLERDE MUHTEMELEN;14 EKİM 2013(KURBAN BAYRAMI AREFESİ) DİĞERİ DE;15 KASIM YADA 15 ARALIK MAAŞINDA.

ALLAH BÜYÜKTÜR.HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH.

SELAM VE SAYGILARIMLA...

bilgikumkumasi
Aday Memur
29 Eylül 2013 13:04

Merhabalar;

Arkadaşlar neden kimsenin sesi çıkmıyor, en azından bir merhaba deyin de yaşadığımızı bilelim,

herkes sustu, karamsarlığa mı düştünüz, düşmeyin, çünkü az kaldı sıkın dişinizi, son aylar bunlar, sömürgecilerin son çırpınışları,

bu arada mahkeme ileriye tıldı, iyi oldu aslında, hakim de değişti, karar ilk celsede tamamdır diye bakıyoruz şimdi, TİS engeç ocakta biter, Allah hakkıyla çalışanların Yar ve yardımcısı olsun...

30 Eylül 2013 12:41

merhaba değerli meslektaşım bilgikumkumasi ve diğerleri hepimiz mağdürüz özellikle 2009 yılından sonrasona çeşitli baskı ve şiddetler yaşamaktayız geçen zamanda maddi kayıplara çeşitli cezalara haksızca çarptırıldık ben kendim yaşadıklarım hoş değil sebebiyet veren başta can ciğer dediğim sahiplendiğim meslektaşlarım şimdi o kişiler kendilerini adam veya bayan yerine koymuşlar kimileri takımelbiseler ve kıravat takmış kimleriyse 10 yıllık elbiselerini giyerek şerreflice emek hak mücadelesi vermekteler -

değerli işçi meslektaşlarım kardeşlerim kulaktan dolma bilgilerle değil yaşadıklarımız ap açık ortadadır bizler kültürbakanlığı işçileri olarak ne büyük mücaadeleyle 1997 yılında kadromuza kavuştuk bunu başardık tabiiiki dönemin bakanı sayın ATİLLA KOÇ VE merkez müdürü sayın enver altıntaç ve ekibi unutulamaz emeği ve desteği üstümüzde yuktur dualarımızı eksik etmemeliyız daha sonrasına 2009 yılına gelinca gerek sendikal sömürü ve peşkeş gerekse bakanımızın değişimiyle gelen zihniyet bizlerle peşkeş ve sömürür gütmüştur dönemin sendikal yönetimide sesizce baskılara ve sömürüye meydan vermiştır şimdi bizler asla pes etmiyoruz değerli kardeşimin söylediği gibi hayal ediyorum mahkeme sonuç yakındır zaten perişan durumdayız şimdiki merkez müdürümüzde bizlerle muhatap sayılmaz en azından çalişan emekçi işçi sınıfını birkez çağırır de toplantı yapar dert dinler bakınız 2008de ANKARAİŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNÜ law ettiler daha sonra birçook gelir getiren müesseseyi peşkeş çektiler sonunda çalışanıda sömürdüler sözde sendikada sesizce işçiyi çalışanı yok ettiler şimdi sabırla bekliyoruz dualarımızda unutmamalıyızki bizlere destek veren sayın merkez müdürümüz enver altıntaç inşaallah önümüze birgün bakanımız olarak çıkarsa çektiğimiz sıkıntılar acılar biraz dinecektır YARABBİM CUMLAMİZİKORU EKMEĞİMİZE ALINTERİMİZE GÖZDİĞER ŞER ODAKLARINI TEMİZLE HAYIRLAR NASIPET AMİN

green5252
Aday Memur
01 Ekim 2013 16:24

değerli arkadaşlarım bilgikumkuması ve cihanveli bir yalnışı düzeltmek isterim çalışma bakanı üniver

green5252
Aday Memur
01 Ekim 2013 16:31

değerli arkadaşım Cihan VELİ ve bilgi kumkuması doğru bildiğiniz bir yanlışı düzeltmek isterim Bakan Faruk ÇELİK Üniversite mezunu işçilerin memuriyete geçişi ile ilgili hiç bir çalışmanın olmadoğını bu programda açıkladı. Ben de bir üniversite mezunu işçi olarak madurum.işte o video dikkatlice izleyelim.

http://www.youtube.com/watch?v=6Fp6tdO98c8

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
01 Ekim 2013 20:45

gREeN 5252;

"4-ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER OLAYI MUHAKKAK OLACAK VE ÇÖZÜLECEK EVEL ALLAH.YA SEÇİMLER AREFESİNDE,YETİŞMEZSE SSEÇİM SONRASI PAKET VE TORBA YASALARLA.AMA MUHAKKAK OLACAK İNŞALLAH."

BİR YANLIŞLIK YADA EKSİKLİK YOK VERİLEN BİLGİLENDİRMELERDE.

SENİN VERDİĞİN VİDEO;BELEDİYEDE ÇALIŞAN VE ÖNCEKİ SEÇİM AREFESİNDE 6574/B OLAN VE 657 KADROLULUK İÇİN SÖZ VERİLEN SÖZLEŞMELİLERE ÇIKARILAN TORBA YASA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA.

BEN 2200 KİŞİLİK FACEBOOK GRUPLARINDA DA O ZAMAN DİLE GETİRDİM.BELEDİYE SÖZLEŞMELİLERİNE VERİLEN SÖZ İLE BİZİM İLGİ VE ALAKAMIZ YOK.KADROLU İŞÇİLERE MEMURLUK SÖZÜ VERİLMEDİ.BU BİZİ KAPSAMAZ DEDİM VE HATTA AFAROZ EDİLDİM.GİDİŞATI BALTALAMAKLA SUÇLANDIM.AMA SONUÇTA HAKLILIĞIM ÇIKAN YASA İLE TESCİLLENDİ.

YUKARIDA 4.MADDE TIRNAK İÇİNDE SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM.BU İŞ ÇÖZÜLECEK AMA SEÖÇİMLERDEN SONRA.

SELAM VE SAYGILARIMLA...

green5252
Aday Memur
02 Ekim 2013 14:08

değerli arkadaşım cihanbeyli, videonun 7. dk sından sonra fatih portakal bakan faruk çelik'e soruyor üniversite mezunu işçiler ne olacak diye; bakan çelik gündemimizde işçilerin memurluğa geçmesiyle ilgili bir konu yok,onlar işçi olarak başlamış işçi olarak devem edecekler. diyorsunki burada belediye işçileri kastedilmekte, belediye işçileri 4857 saylı iş kanununa tabiler de bakanlık işçileri farklı bir yasaya mı tabi. benim kendi görüşüm hiçbir sendika üyesini kaybetmek istemez. hiçbir sendikada bu çalışmaya yanaşmaz. siz bunu kimlerle görüşerek söylüyorsunuz bu konuda bilgi verir misiniz?

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
02 Ekim 2013 19:32

Green5252;

BAŞBAKAN'LA....

Faruk Çelik dediğin adam olacak işi bozar.Muhatap alınacak iş nihayetlendirecek birisi değil.Yeni sendikalar kanunununda işi ne kadar yokuşa sürdüğünü,bizlere zaman kaybettirdiğini gördük yaşadık.O süreçte de Başbakan işe el koyup çözmedi mi?

Başbakan'nın en son açıklamalarına bakarsan;seçimler sonrasında işçi-memur ayrımını kaldıracağını ve "Kamu Çalışanı" yada "Kamu Personeli" ifadesini fiiliyata sokacağını anlarsın.

Sendikalar işçi ve üye kaybetmez diyorsun.Buna katılıyorum ancak;Başbakan da artık sendikalrı özelliklede işçi sendikalrını karşısında bir güç olarak görmek istemiyor.Memursen gibi kendi insiyatif ve güdümlerinde bir pasif bir sözde sendikal oluşumu tasvip ediyorlar.

FARAZA KONUŞMUYORUZ BURADA...

BİR ZAMANLAR SENDİKA DEĞİŞTİRME HUSUSUNDA DA ÇOK ELEŞTİRİLDİK,BAŞARISIZLIKLA İTHAM EDİLDİK.ANCAK SONUÇ ORTADA.

ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI NASİB ETSİN.

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
02 Ekim 2013 19:33

ARKADAŞLAR;

TEDİYE(13 GÜNLÜK) ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU.

10.10.2013

24.12.2013

SELAM VE SAYGILARIMLA...

bilgikumkumasi
Aday Memur
02 Ekim 2013 22:53

Evet Başbakan söyledi 2-3 gün önce, artık memur işçi değil çalışan adı altında birleştirilmeli diye,

Kısaca üniversite mezunları (önlisans ve lisans mezunları ) 2014 yılında inşallah memurluğa geçecek...

Bu arada 10.10 .2013 te verilecek olan miktar hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...

Cihanbeylii58
Şube Müdürü
03 Ekim 2013 23:26

BİLGİKUMKUMAŞI;

EN SON ALDIĞINIZ EYLÜL AYI İKRAMİYE TUTARINI 30'A BÖLÜN.ÇIKAN RAKAMI 13 İLE ÇARPIN.ÇIKAN SONUÇ 13 GÜNLÜK TEDİYE PARANIZDIR.

Toplam 5438 mesaj
«260261262263264265266267268269270271272

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi