Editörler : ayşegül bgm
09 Ocak 2009 00:11

diş teknisyeni ve teknikeri arkadaşlar nerdesiniz!!!!!!!

arkadaşlar burada en az gurup biziz heralde sizlerin hiç mi sorunu yok hiçmi ilgi duymuyosunuz olup bitenlere burada yazışmalara iştirak eden ve konu açan kimseyi görmüyorum. ve bizimde diğer arkadaşlar gibi birsürü sorunlarımız var.bunları konuşmak ve istişare etmek gerekiyor bence... iyi çalışmalar.

sadett
Aday Memur
09 Ocak 2009 21:55

bende diş teknisyeniyim mütabakat metni kabus gibi.ne eş tayini var doğru dürüst ne de eğitim hakkı verilmiş.okulumuzu yarım bırakıp geldik devam edemiyoruz.

10 Ocak 2009 01:34

mağalesef bende diş teknisyeniyim ama bizim sorunumuz çok ya sayımız az olduğu için becayişin de bi işe yarayacağını sanmıyorum..... ama becayiş olursa karadeniz iç anadolu alınır trakya verilir...

yazışalım ya arkadaşlar... bu arada dentist52 arkadaşım kimsin sen tanırım heralde seni...

distek42
Aday Memur
10 Ocak 2009 12:04

ben diş protez teknisyeniyim çanakkalede çalışıyorum 4 bliyim eşimden ailemden 3 yıldır ayrıyım.4 . yılıma giriyorum ve hiç bir gelişme olmuyor .eşim kadrolu diş protez teknisyeni 8 yıllık memur ama benim 4 b li olmam eşimin benim yanıma tayin olmasınıda engelliyor muş.aynen bakanlıktan böyle dendi.diş protez teknisyeni arkadaşlar nerden mezunsunuz hangi hastanelerde çalışıyorsunuz.

10 Ocak 2009 14:41

meraba arkadaşlar.ben memur değilim ama sizler daha iyi bilirsiniz.çalıştığınız kuruma diş protez teknikeri talep edildi mi? ya da arkadaşlardan duyum aldıysanız eğer 2009da sağlık bakanlığının yapacağı atamalarda bölümümüzden tekniker kadrosunda alım olacakmı?bu konuda net bir bilgisi olan lütfen paylaşsın...

10 Ocak 2009 14:56

g

ü

n

c

e

l

sadett
Aday Memur
11 Ocak 2009 19:24

kırıkkale ye ağız diş sağlığı merkezi açılıyor muhtemelen tekniker ve teknisyen alımı olur.

bu arada izmir yada manisa merkez den kırıkkale ye becayiş yapmak isteyenler yada bu illerde tanıdığı 4/b li diş protez teknisyeni olan varsa msj atarsa sevinirim...

11 Ocak 2009 22:40

ankarada da yeni açılan ağız ve diş sağığı merkezi var fakat sağlık personelini taşeron firma aracılığıyla karşılıyor

12 Ocak 2009 02:29

g

ü

n

c

e

l

buse20041982
Aday Memur
12 Ocak 2009 11:42

ağrı ağız ve diş sağlığı 10 tane diş protez teknisyeni istedi haberiniz olsun.gelmek isteyenler tercih yapabilir.

dentist52
Aday Memur
13 Ocak 2009 17:41

arkafaşlar merhaba.beni soran arkadaşım ben hacettepe diş protez 2002 mezunuyum tanırmısın bilemiyorun:) bende tokatta diş hastanesinde 4/b li olarak çalışıyorum.şunu biliyorum ki bizler herkesten daha dertliyiz riskli iş yapmamıza rağmen iş riski tazminatı almıyoruz.sadece bize özel bir hastalık dahi var ve akciğerlerin bitmesine neden oluyor.neyse bunlar hala atama bekleyen arkadaşlar için şimdilik önemsiz konular ama şunu seyleyim sağlığınızın kıymetini bilin....

arkadaşlar benim olduğum hastane 3 tane diş teknisyeni istedi ve burayı hiç tavsiye etmiyorum,çünkü teknisyene değer pek az.ben hacettepenin alımına başvurdum 85 puana gelceğini pek sanmıyorum ama bakarsınız olur:) arkadaşlar size şunu tavsiye edeyim tercih yapacağınız yerleri iyi araştırın çünkü bizlerde tain biliyosunuz çok zor.

ve arkadaşlar benim bir önerim var diş protez adı altında sürekli itibatlı olalım ve diş protez adını kullanalım ki diş teknisyeni ve teknikeri arkadaşlarımızın ilgisini çeksin.saygılar...

hatice1984
Aday Memur
13 Ocak 2009 19:25

selam arkadaşlar bende mardinde 4b li diş teknisyeniyim.arkadaşımında dediği gibi bizim sayımız çok az ve becayiş bulmak çok zor eşim orduda ben mardinde eş durumundan da faydalanamıyoruz 70 puan aldım kpss sınavından sizce atanma şansım ne sülo sen cevap verme:)))))))))))))

tıbbi tekniker
Aday Memur
13 Ocak 2009 19:31

arkadaşlar ben diş tenisyeni değilim ama dişle ilili bir soru soracağım cevap verirseniz sevinirim. ben 20lik dişimiçektirdim iyileşmesi kaç gün sürerbu ağrı ne zaman sona erer ilaç dışında başa ne yapabilirim rahatlamak için????

13 Ocak 2009 20:08

dişini çektiren arkadaşım ne zaman çektitdin bilmiyorum ama şişmemesi için önce biraz buz tampon yapman lazımdı başkada fazla yapacak bi şey yok ilaçlarını kullan ve sıcak ve soğuk yememeye çalış 3 günde geçer dikiş atıldıysa muhtemelen orada yemek artığı kalacaktır gargara yap... geçmiş olsun...

tıbbi tekniker
Aday Memur
13 Ocak 2009 22:23

çok teşekkür ederim vediğin bilgi için bişey daha soracam sabah çektrdim ama hala kanama var szıntı şeklinde nasıl durdurabilirim

f_tutar76
Aday Memur
13 Ocak 2009 23:13

dentist52 kardeşim bende hatay da agız diş saglıgında calısan bır diş teknıkerıyım. aynen sınava gırdım ve 88 aldım. sivaslıyım ve çevre illerini tercih etmeyi düşünüyorum.bizdede teknikerlerin özellıkle 4_b lılere deger verılmıyor. senın tokatdakı sıkıntıların neler bıraz bahsedermısın? bırde yasın guney var benımle çalışan hacettepe mezunu sanırım aynı donemsınız, Ankaralı tanırmısın?

dentist52
Aday Memur
13 Ocak 2009 23:57

merhaba f_tutar kardeş anladığım kadarıyla sen tokatı yazmayı düşünüyosun,aslında bizim sorunlar öyle başedilmicek cinsten değil,yani iyinin kötüsü diyelim yani bizim sorunlar çoğu yerde vardır heralde.. seninde dediğin gibi adam yerine konulmamak gibi sorunlar var işte:) 4/b li olmaktan yana sıkıntımız yok allaha şükür hatta çoğu yerden daha iii dir çünkü bizim başekim 4/b li bir diş hekimi.şehir bayağı bir sakin yani kendi memleketinden daha iii bile gelebilir.yasin güney diye birini tanımıyorum,yani çıkaramadım!neyse allah kolaylık versin gelirsen yardımcı oluruz elimizden geldiği kadar.

dentist52
Aday Memur
14 Ocak 2009 00:07

hatice kardeş inşallah atanırsın aslında senin atanma durumun tamamen nekedar diş teknisyeni alacaklarına bağlı.bu sene tekniker mi teknisyen mi çok alırlar onu bilemeiyoruz.eski oranlar olduğu sürece memleketine yakın biyere atanman çokta zor olmaz kanımca.yanlız şu var siz ordu diş protez mezunları olarak artık büyük bir gurupsunuz kendi aranızda yarışıyorsunuz.durum farkındaysan çok bilinmeyenli denklem gibi:( inşallah en yakın zamanda eşine ve memleketine kavuşursun.

f_tutar76
Aday Memur
14 Ocak 2009 07:43

teşekkurlar dentıst52 verdıgın bılgıler için.Hayırlısı olsun hakkımızda...

14 Ocak 2009 15:27

arkadaşlar memur olanlara sesleniyorum özellikle benim gibi memurluk bekleyenler çok fazla.devlette bize değer verilmiyor diyorsunuz fakat inanın özelde çırak gibi çalışmaktan iyidir bence.ben burada çırakları küçümsemiyorum ama üniversite mezunu insanlarız.bize çırak muamelesi yapanlar utansın ne diyeyim...

derya4752
Aday Memur
14 Ocak 2009 18:22

4_b li olmamız bi dert.sağlıksız koşularda çalşıyor olmamaız ayrı bi dert..sağlık baanından nefret ediyorumm.onun insan olduğunu düşünmüyorum.benm evlilik gibi bi sorunum yok ama 3 yıldır mardindeyim ve daha ne kadar burada kalacağım bilemiyorum.bi daha doğuyuu yazmakmı aslaaaa.umarım hepimizin sıkıntısı kısa zamnda sona erer.bu sölediklerime kendim bile innamıyorum ama.umutlu olmakta yarar var:))))))))))))))))

Toplam 176 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi