Editörler : Pangaea
11 Ocak 2019 19:04

İlk atama tercihlerimde van yazmayı düşünüyorum
Van hakkında ne düşünürsünüz

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 19:19

branş ne ? ünv. ilk iki yılımı van da okudum harika bir yer. soğuk ama. sosyal imkanları yeterli. ama merkezini bilirim genelde. ilçeleri sıkınıtlı derler edremit ilçesi hariç diğerlerine gitmedim.

Es.r.a1
Memur
11 Ocak 2019 22:19

Sınıf öğretmeniyim
fayel, 5 yıl önce

branş ne ? ünv. ilk iki yılımı van da okudum harika bir yer. soğuk ama. sosyal imkanları yeterli. ama merkezini bilirim genelde. ilçeleri sıkınıtlı derler edremit ilçesi hariç diğerlerine gitmedim.

Es.r.a1
Memur
11 Ocak 2019 22:20

Hocam terör varmı , van gölü şehire deniz havası kazandırmış durumdamı
fayel, 5 yıl önce

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 22:50

yok , ben hiç karşılaşmadım en azından. sosyal imkanları var şehrin her yer küçüklü büyüklü avm, tarihi yerler vesaire. hele ki yemekler :) gölü zaten deniz gibi uçsuz bucaksız. dalga bile oluyor yani öyle diyim :) ama dedğim gibi bazı ilçeleri sıkıntılı diye duydum ama hangileri bilemiyorum sdce erciş ve edremit ilçelerini biliyorum oralar iyi. ipekyoluda merkez ilçe olarak geçiyor merkezle arası 5 dk var yok :) tuşba da öyle. ama bu başkale gevaş falan oralar hakkında yorum yapamayacağım..

Es.r.a1, 5 yıl önce
Hocam terör varmı , van gölü şehire deniz havası kazandırmış durumdamı

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür
12 Ocak 2019 00:20

bölgeyi iyi bilen biri olarak söyleyeyim, ilk favori ilim Batmandır, ikincisi Van:)

Es.r.a1
Memur
12 Ocak 2019 00:39

Teşekkürler hocam:)
fayel, 5 yıl önce

yok , ben hiç karşılaşmadım en azından. sosyal imkanları var şehrin her yer küçüklü büyüklü avm, tarihi yerler vesaire. hele ki yemekler :) gölü zaten deniz gibi uçsuz bucaksız. dalga bile oluyor yani öyle diyim :) ama dedğim gibi bazı ilçeleri sıkıntılı diye duydum ama hangileri bilemiyorum sdce erciş ve edremit ilçelerini biliyorum oralar iyi. ipekyoluda merkez ilçe olarak geçiyor merkezle arası 5 dk var yok :) tuşba da öyle. ama bu başkale gevaş falan oralar hakkında yorum yapamayacağım..

13 Ocak 2019 17:43

Van bende düşündüm hocam, nerdeyse herkes olumlu bakıyor vana, tercih edebilirsiniz bence

Birikimli
Aday Memur
14 Ocak 2019 09:09

Van, gelenin korkudan ağlayarak geldiği, giderken ise hıçkıra hıçkıra ağlattığı kadim şehir. Öncelikle merkez ilçelerden başlayalım. İPEKYOLU: en merkezi ilçesi, çarşı sinema, avm bu ilçede. Kiralık evler çarşı civarında oturmak isterseniz 600-1000 bandında. Çok fazla 1+1 eşyalı kiralık evler mevcut. Aynı zamanda sanat sokağı civarlarında apart evler var. Birçok okula ulaşım için dolmuş hattı mevcut. Bu ilçede Van Devlet Tiyatrosu var. Evli ve çocuklu gelecek arkadaşlar için kreş imkanı sınırsız diyebilirim. Bu kreşlerin tutarı 500-800 arasında değişiyor. Van düz bir şehir. Kar yağması durumunda hayat felç olmuyor.

TUŞBA: Bu merkezi ilçede Yüzüncü Yıl Üniversitesini içine alan en büyük 2. merkez ilçe. Aynı zamanda deprem sonrası yapılmış TOKİLER bu ilçede. TURKCELL öğretmen lojmanlarıda yine burada. Oldukça iyi çok rahat edersiniz. Keşke çıksa diyebileceğiniz biyer Bu ilçede ortalama kira 350-700 bandında. Bu arada evler doğalgazlı.

EDREMİT: Vanın en güzel evlerinin olduğu sahile sıfır mesafede bir ilçe fakat okullar genelde tepelik yerlerde manzaraları muazzam. Aynı şekilde TOKİler mevcut kira ortalaması tuşbadaki evler gibi. Kar zamanında sıkıntı olabiliyor yollar.

GEVAŞ: Vana yaklasık yarım saat mesafede, akdamar adasının içinde bulunduğu küçük bir ilçe

ERCİŞ: Batıdaki 500000 nüfuslu yerlerden farkı yok, İl kıvamında bir ilçe.

BAHÇESARAY: Gidenin çok rahat edeceği, öğretmenlerin el üstünde tutulduğu ilçe, bal cevizi meşhur, öğretmen evi var. Kiralar sıkıntı olabiliyor fakat yerel halk çok sahipleniyor.

ÖZALP: İran sınırına yakın ilçe, insanları biraz sinirli, dr arkadaşım pek hazetmiyordu bu ilçeden

MURADİYE: Vana çok yakın 1 saatlik mesafede, Şelalesi güzeldir.

GÜRPINAR: Vana en yakın ilçelerden biridir. Hakkari yolu üzerinde kendi vasıtanızla 15 dk gidebileceğiniz bi yer.

Genel olarak ilçelerde dahil VAN gerçekten ilk sıralara yazılmayı hak eden bi şehir. Eğerki bekarsanız vede gezmeyi seven bir kişilikseniz vana bayılacaksınız. Arkadaş ortamı çok iyidir. Gelen öğretmenler çok rahat eder. Kılık kıyafet serbestliği vardır. Birbirini idare etme olayı çok olur. Kurumsal kolejler mevcuttur, çocuğunuzu anaokulu kreşe göndermek isteyenler için BİL KOLEJİ, TED VAN KOLEJİ, BAHÇEŞEHİR KOL, DOĞA KOLEJİ mevcuttur. Bunların yanında eğitime önem verirler özel ders imkanı çoktur. Öğrencileri saygılıdır. Lise branşındaki öğretmenlerin kesinlikle ilk sıralara vanı yazmasını tavsiye ederim. Merkez 22 puandır. Ama merkeze hiç doğu demessiniz. Çünkü çok fazla Batıdan gelen memur öğrtmen doktor polis mevcut.

hüseyintekinn
Aday Memur
14 Ocak 2019 10:10

Sırf size teşekkür etmek için siteye giriş yaptım hocam. Verdiğiniz bilgiler altın değerinde. Çok teşekkürler.

Birikimli, 5 yıl önce

Van, gelenin korkudan ağlayarak geldiği, giderken ise hıçkıra hıçkıra ağlattığı kadim şehir. Öncelikle merkez ilçelerden başlayalım. İPEKYOLU: en merkezi ilçesi, çarşı sinema, avm bu ilçede. Kiralık evler çarşı civarında oturmak isterseniz 600-1000 bandında. Çok fazla 1+1 eşyalı kiralık evler mevcut. Aynı zamanda sanat sokağı civarlarında apart evler var. Birçok okula ulaşım için dolmuş hattı mevcut. Bu ilçede Van Devlet Tiyatrosu var. Evli ve çocuklu gelecek arkadaşlar için kreş imkanı sınırsız diyebilirim. Bu kreşlerin tutarı 500-800 arasında değişiyor. Van düz bir şehir. Kar yağması durumunda hayat felç olmuyor.

TUŞBA: Bu merkezi ilçede Yüzüncü Yıl Üniversitesini içine alan en büyük 2. merkez ilçe. Aynı zamanda deprem sonrası yapılmış TOKİLER bu ilçede. TURKCELL öğretmen lojmanlarıda yine burada. Oldukça iyi çok rahat edersiniz. Keşke çıksa diyebileceğiniz biyer Bu ilçede ortalama kira 350-700 bandında. Bu arada evler doğalgazlı.

EDREMİT: Vanın en güzel evlerinin olduğu sahile sıfır mesafede bir ilçe fakat okullar genelde tepelik yerlerde manzaraları muazzam. Aynı şekilde TOKİler mevcut kira ortalaması tuşbadaki evler gibi. Kar zamanında sıkıntı olabiliyor yollar.

GEVAŞ: Vana yaklasık yarım saat mesafede, akdamar adasının içinde bulunduğu küçük bir ilçe

BAHÇESARAY: Gidenin çok rahat edeceği, öğretmenlerin el üstünde tutulduğu ilçe, bal cevizi meşhur, öğretmen evi var. Kiralar sıkıntı olabiliyor fakat yerel halk çok sahipleniyor.

ÖZALP: İran sınırına yakın ilçe, insanları biraz sinirli, dr arkadaşım pek hazetmiyordu bu ilçeden

GÜRPINAR: Vana en yakın ilçelerden biridir. Hakkari yolu üzerinde kendi vasıtanızla 15 dk gidebileceğiniz bi yer.

Genel olarak ilçelerde dahil VAN gerçekten ilk sıralara yazılmayı hak eden bi şehir. Eğerki bekarsanız vede gezmeyi seven bir kişilikseniz vana bayılacaksınız. Arkadaş ortamı çok iyidir. Gelen öğretmenler çok rahat eder. Kılık kıyafet serbestliği vardır. Birbirini idare etme olayı çok olur. Kurumsal kolejler mevcuttur, çocuğunuzu anaokulu kreşe göndermek isteyenler için BİL KOLEJİ, TED VAN KOLEJİ, BAHÇEŞEHİR KOL, DOĞA KOLEJİ mevcuttur. Bunların yanında eğitime önem verirler özel ders imkanı çoktur. Öğrencileri saygılıdır. Lise branşındaki öğretmenlerin kesinlikle ilk sıralara vanı yazmasını tavsiye ederim. Merkez 22 puandır. Ama merkeze hiç doğu demessiniz. Çünkü çok fazla Batıdan gelen memur öğrtmen doktor polis mevcut.

Birikimli
Aday Memur
14 Ocak 2019 12:12

Rica ederim hocam, her arkadaşımız bir ili detaylı yazarsa hepimiz bilgi sahibi oluruz

hüseyintekinn, 5 yıl önce

Sırf size teşekkür etmek için siteye giriş yaptım hocam. Verdiğiniz bilgiler altın değerinde. Çok teşekkürler.

iimö
Aday Memur
14 Ocak 2019 14:47

özalp nasıl arkadaşlar gidiş geliş yapılabilir mi merkezden

Tlangila
Aday Memur
15 Ocak 2019 23:50

Hocam ben de tercih edeceğim vanı puan ve sıralamanız nedir?

paylane
Aday Memur
17 Ocak 2019 01:08

Çaldıran, saray ilçeleri nasıldır? Yorumun için teşekkürler mükemmel olmuş..
Birikimli, 5 yıl önce

sercan2501
Memur
17 Ocak 2019 09:29

Babam Erciş'li,annem Van'ın içindendir..Van'da hiç yaşamadım ama hemen hemen her yıl giderim.Depremden çok etkilenen,deprem etkilerini sanılandan kısa sürede atan bir ilimizdir. Arkadaşın da dediği gibi gelenlerin çok korkarak geldiği ama giderken hıçkırarak gittiğine bir çok kez şahit olmuşumdur. Edremit ilçesine hiç gitmemişseniz bence Doğuda herhangi bir yere atansanız bile bu ilçeye mutlaka gitmelisiniz. Ege ilçelerinden hiçbir farkı yok. Sahilde balık restorantları, Van Gölü'nde Tekne turları,plaj, gölde yazın jet ski ile gezenler bile mevcuttur. Göl diyip geçmeyin zaten biz Vanlılar deniz deriz :) Merkezi çoğu doğu ilinden daha gelişmiştir. Yemek kültürü oldukça iyidir. Damağınıza uygun her çeşit yemeği bulabilirsiniz. Sosyal imkanları da geniştir.Sinema,tiyatro,spor salonları oldukça iyidir. Arkadaşlık ortamı güçlüdür. Vanlılar misafirperverdir. Yabancılık çekmezsiniz. Öğretmenlerin yeri de ayrıdır biz Vanlılarda. Öğrenciler saygılıdır öğretmenlerine. Ev kiraları da Gaziantep,Şanlıurfa gibi yüksek değildir. 2+1 evi 700-800 TL civarında bulabilirsiniz.Eşyalı evler, Toki,Öğretmenevi gibi imkanlar da mevcuttur.

Gelelim Erciş'e.. Erciş Van Gölü'nün kenarında şirin bir ilçedir.(Ercişli olduğum için bana şirin gelebilir,ama genelde dışardan gelenler beğenirler:)) Erciş'in yeni yapılan sahili Ege ve Akdeniz'e taş çıkarır cinsten olmuştur.Sahilde yapılan Toki Evleri'nde de yazın balkonda göl manazarası eşliğimnde yapacağınız kahvaltı ömre bedeldir. (Bu arada Van Merkezde güzel kahvaltı salonları da mevcuttur.Edremitte göl kenarında da güzel kahvaltı yerleri vardır.) Erciş'te meslek yüksekokulu ve askeri kışla olduğundan dolayı sosyal imkanlar Doğudaki çoğu ilçeye göre daha iyidir.Kafeleri,Sinema salonu,avm mevcuttur.Erciş'te Kadem Paşa Hatun, Zortul ve Akçayuva Kübmetleri, Erciş Kalesi ve Urartular'dan kaldığı belirtilen Zernaki şehir kalıntısı gibi birçok gezilecek yer bulunmaktadır.Ev kiraları da uygundur. Bölge halkı biraz sinirlidir , anlık parlar ama sonrasında hemen geçer :) Seversiniz arkadaşlar Erciş'i. Balıkların göç zamanında Balık Bendine gidip balıkları izlerken de seversiniz.. Ercişte restaurantta göl manzarası eşliğinde ızgarada pişen İnci Kefalini yerken de seversiniz Erciş'i..Pişman olmazsınız .. Hakkınızda hayırlısı olsun ..

Sinif2018
Aday Memur
17 Ocak 2019 10:50

Ben de Vanı yazmayı düşünüyorum gerçekten orda görev yapan arkadaşlar çok memnun tabi yine de araştırmak lazım

Ahmettim
Kapalı
17 Ocak 2019 10:53

Arkadaslar ilk mat ogt -87 puan- 76. Sitslama...

Van edremit-ipekyolu-ercis yazmayi dusunuyorum. Gelir de mi buyuk ihtimal. Yani kesin gelmesi icin mesela neye dikkat etmem gerekir. 5-10 tane mi okul yazmaliyim vandan...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi