Editörler : ayşegül bgm

geeee
Aday Memur
11 Eylül 2019 00:44

konuşmana dikkat et. insan ol biraz.

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Bas git şuradan, ne oldugn belli değil, doktorları lekeleme bari

her gtu
Aday Memur
11 Eylül 2019 00:51

doktorları lekeleyen ne var burada. okuduğunu anlayamıyorsun. anlamsız bir sinir içindesin.

öhy ıy
Aday Memur
11 Eylül 2019 00:54

küfretmek serbest mi. adam döner almıyorum diyor. cevap bas git. neyin kafasını yaşıyorsun

öhy ıy
Aday Memur
11 Eylül 2019 00:56

10 milyar döner ne .

siz iyi misiniz.

kafanıza bir şey mi düştü.

10 milyar döner alan ankara da doktor yok.

yusufdygn, 5 yıl önce

12000-15000 arası veya 8-10000 az mı sizce ? tamam hekimler elbette alsın ama örneğin bir lisan hemşire ile bu kadar makas farkı olmaması gerekiyor. hekim bir hastayla ne kadar muhatap oluyorsa, daha fazlasıyla oradaki sağlık personeli muhatap oluyor. hekim order ını girip gider. o hastanın çarşafı olmaz hemşire muhatap olur. ilaç tedavisi içinveya buhna benzzer sebeplerden tabiri caizse 50 defa hastanın sorunlarına ve kabalıklarına muhatap olur. bunları hekim görmez,bilmez.eğer sağlık hizmeti bir ekip işi ise hekim- sağlık çalışanı arasındaki makas bu kadar açık olmamalı. eğitimde ; bir ekip çalışmasıyız. paraya gelince farklı. bunları bizim doktor bakanlığımız görmeli. :)

bert uy
Aday Memur
11 Eylül 2019 00:59

10 milyar döner şaka mı bu. sıfır döner alıyorum doktorum . 10 milyar ne gerçek dışı.

yusufdygn, 5 yıl önce

mevzu zeka mevzusu veya başka bir şey değil. çünkü insanların okuma sürecinde sahip olduğu imkanları veya şartları bilemezsiniz. örneğin imam hatipli olmadığımı belirterek söylemek isterimkiyıllarca imam hatipte okuyan öğrencilerin puanları kesildiğinden ilahiyat dışında bir meslek yazamıyorlardı. bu insanlar full yapsalar dahi en fazla gidebildikleri bölüm öğretmenlik dengi bölümlerdi. siz bu döner mevzusunu zekaya bağlarsanız bu ve bunun gibi insanlara haksızlık etmiş olursunuz. ayrıca tıp okuyan öğrenciler zekası olanlar olduğu gibi, çok zeki olmayıp çokk çalışarak tıp okuyan insanlar da var. zeki olup anadolunu bir köyünden tıp kazanan olduğu gibi büyük şehirlerde özel derslerle, üst düzey kolejlerle ve özel desteklerle kazananlar; çok zeki oldukları için değil, bu imkanlara sahip oldukları için kazanıyorlar. Bu imkanlara sahip olmayan ancak sahip olduğunda da belki daha fazlasını başarabilecek anadolunun ücra köşelerinde belki binlerce insan çıkabilecektir. bir de şu var ki; bu tür insanlar, tarlalarını, arsalarını veya elindeki son sermayelerini satarak evladımı okutacağım düşüncesiyle çocuğunu şehre getirip okutan bir aile için de onun parası çok büyük paradır. bunu da unutmayalım. bu bağlamda tıp okuyamayan ama elindeki imkanlarla da belki hemşire olabilen birisine hekimin ortalama 8000-10000 döner aldığı bir yerde lisans mezunu bir hemşirenin 32 lira alması veya 0 alması reva mı? çok okumasına veya hemşireden fazla almasına da bir şey demiyorum. fazla almasını da kabul ediyorum. Ancak; biri ortalama 8000-10 000 alıyorken, diğerinin hiç almaması,32,50,100,150 tl gibi komik rakamlar alması mantığıma uymuyor ve benim mantığım kabul etmiyor. eğitimde; sağlık bir ekip hizmeti diyeceksin. ücrete gelince birine 10 000 , diğerine sana para yok diyeceksin.....gerisini siz düşünün...

bert uy
Aday Memur
11 Eylül 2019 01:01

hekimim sıfır döner alıyorum ufak atında balıklar yesin.

yusufdygn, 5 yıl önce

hekimden bahsetmiyoruz. hekimler 6000-15000 arası alıyorlar. onların dönerleri ile sağlık çalışanlarının dönerleri arasında ki makas oldukça fazla.

bert uy
Aday Memur
11 Eylül 2019 01:05

ankaradaki tüm büyük hastanelerde döner sıfır civarında amma ezbere konuşuyorsun.

okuyanda bir şey biliyorsun sanacak.

yusufdygn, 5 yıl önce

0-2000 hekim döneri küçük ilçelerde belki olabilir. ama büyük eğitim araştırma hastanesinde çalışan hekimler 6-15 binlerde alıyorlar. bizzat eğitim araştırmada ÇALIŞTIĞIMDAN biliyorum. ama sağlık çalışanları ise yerlerde

bert uy
Aday Memur
11 Eylül 2019 01:08

genel hakkında yazdıklarından sonra en son konuşacak kişi sensin.

yusufdygn, 5 yıl önce

benim açıklamam sizin özelinizde olan bir açıklama değil. genel bir durum üzerinde değerlendirme yapıyorum. hekimsiniz gaiba . yazı sizi olumsuz etkilemiş olacak ki ''saçmalama'' sözcüğünü kullanmışsınız. galiba suçluluk haksızlık psikolojisiyle......

mer uykusu
Aday Memur
11 Eylül 2019 01:12

kendi yazdığın yalanlara kendin inanıyorsun hekimler hakkında hiç bir şey bilmiyorsun

yusufdygn, 5 yıl önce

mevzu zeka mevzusu veya başka bir şey değil. çünkü insanların okuma sürecinde sahip olduğu imkanları veya şartları bilemezsiniz. örneğin imam hatipli olmadığımı belirterek söylemek isterimkiyıllarca imam hatipte okuyan öğrencilerin puanları kesildiğinden ilahiyat dışında bir meslek yazamıyorlardı. bu insanlar full yapsalar dahi en fazla gidebildikleri bölüm öğretmenlik dengi bölümlerdi. siz bu döner mevzusunu zekaya bağlarsanız bu ve bunun gibi insanlara haksızlık etmiş olursunuz. ayrıca tıp okuyan öğrenciler zekası olanlar olduğu gibi, çok zeki olmayıp çokk çalışarak tıp okuyan insanlar da var. zeki olup anadolunu bir köyünden tıp kazanan olduğu gibi büyük şehirlerde özel derslerle, üst düzey kolejlerle ve özel desteklerle kazananlar; çok zeki oldukları için değil, bu imkanlara sahip oldukları için kazanıyorlar. Bu imkanlara sahip olmayan ancak sahip olduğunda da belki daha fazlasını başarabilecek anadolunun ücra köşelerinde belki binlerce insan çıkabilecektir. bir de şu var ki; bu tür insanlar, tarlalarını, arsalarını veya elindeki son sermayelerini satarak evladımı okutacağım düşüncesiyle çocuğunu şehre getirip okutan bir aile için de onun parası çok büyük paradır. bunu da unutmayalım. bu bağlamda tıp okuyamayan ama elindeki imkanlarla da belki hemşire olabilen birisine hekimin ortalama 8000-10000 döner aldığı bir yerde lisans mezunu bir hemşirenin 32 lira alması veya 0 alması reva mı? çok okumasına veya hemşireden fazla almasına da bir şey demiyorum. fazla almasını da kabul ediyorum. Ancak; biri ortalama 8000-10 000 alıyorken, diğerinin hiç almaması,32,50,100,150 tl gibi komik rakamlar alması mantığıma uymuyor ve benim mantığım kabul etmiyor. eğitimde; sağlık bir ekip hizmeti diyeceksin. ücrete gelince birine 10 000 , diğerine sana para yok diyeceksin.....gerisini siz düşünün...

mer uykusu
Aday Memur
11 Eylül 2019 01:14

bizim hastanede makas sıfır.

senin bildiklerin gibi.

yusufdygn, 5 yıl önce

hekimden bahsetmiyoruz. hekimler 6000-15000 arası alıyorlar. onların dönerleri ile sağlık çalışanlarının dönerleri arasında ki makas oldukça fazla.

FdlCftcdl
Aday Memur
11 Eylül 2019 08:02

Sultanbeyli Devlet Hastanesi'nde ortalama ne kadar ek döner veriyorlar bilen arkadaş var mı???

FdlCftcdl
Aday Memur
11 Eylül 2019 10:11

Sultanbeyli Devlet Hastanesi'nde ortalama ne kadar ek döner veriyorlar bilen arkadaş var mı???

pipa143
Memur
11 Eylül 2019 13:51

benm arkadaşım kadrolu zamanında oraya atanmıştı 2. ayda ağlayarak zorla eğitim durumuyla başka yere geçti okulu uzattı temelli geçiş yaptığı yerde kaldı sonra da. söylediğine göre çok iyi alıyormş ordayken ama yolda tek başımıza yürüyemiyordk diyordu. geçmiş olsun.

Mervet32
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:04

Haseki eah döner ne kadar bilen var mı ?

blackstorm
Müsteşar Yardımcısı
12 Eylül 2019 00:36

bizde hala sıfır yaaa :(

üye101
Aday Memur
03 Kasım 2019 00:47

++++ aktif olarak çalışan arkadaşlar çalıştığınız hastanenin dönerini ortamını yazarmısınz

blackstorm
Müsteşar Yardımcısı
03 Kasım 2019 18:32

sıfırrr

gülum
Aday Memur
20 Kasım 2019 21:24

Şişli etfalde sekreterim bi 26 lira bi 300 döner alıyoruz farkediyor yani

Mervet32, 5 yıl önce
siz hangi hastanede çalışıyorsunuz

blackstorm
Müsteşar Yardımcısı