Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kagiş
Müsteşar
24 Temmuz 2021 13:47

İşte o yüksek lisans seni daha bilgili yapınca senin de ufkun açılır ve daha iyi nasıl öğretmen olunur? sorusunu kendine sormanı sağlar! Böylece kendi farkındalığını yaşar ve mesleki gelişimine yön verirsin. Tabi ki meslekteki kıdemli hocalarımızın tecrübeleri bizim için önemlidir, değerlidir. Bundan şüphemiz yok, olamaz da zaten! Ama tecrübeyi de modern, çağdaş anlayışla birleştirirsek daha bir güzel olur gibime geliyor! Salt tecrübe önemlidir ;lakin yeni gelişmiş teorilerle de desteklenirse daha etkili, faydalı olur. Unutmayın, bilgi güçtür, kıymetini bilene!

Nurullah4335, 3 yıl önce
Ben 2 yorumdur boş verdim seni. Anlamamışsın. Neyse anlatayım .Bana yüksek lisans ile doktora nın eğitime katkısı olduğunu kimse inandıramaz. Geç ki lisans bile ne kadar faydası var. Öğretmenlik %90 deneyimdir. Sonradan öğrenilir. Üniversitede öğrendiğimiz ne ki yüksek lisans doktora da öğreneceğimiz ne olsun. Hayatında o yaştaki öğrenciyle muhatap olmamış adam sana teoriği anlatmaktan öteye geçebilir mi. Ben insanların yüksek lisans doktora yapmasına karşı değilim. Ama bunu yapanların ben daha iyi öğretmen oldum demelerine karşıyım. Öğretmenlik deneyim ve vicdan işidir. Daha iyi öğretmen mi olmak istiyorsun. O zaman hizmetiçi eğitimlere katıl. Orada 30 yıllık öğretmenlerin deneyimlerini dinle öğren. Senin 1 yaşadığını 10 yaşamış insanların çözümlerini fikirlerini dinle. Prof doç ne bilir ki eğitimin sounlarını. Yükske lisans seni daha bilgili yapar ama daha iyi öğretmen yapmaz. Yapamaz. Daha da yazmam zaten . Sen takıl. Ben inandığım yolda yürüyeceğim ve Allah a şükür yaptığım işin hakkını vererek yaptığım için vicdanım rahat.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
24 Temmuz 2021 14:09

Aaaa puan veriliyor diye para verip yüksek lisans bitirdim bu sene bu sefer de puan kaldırıldı neyse önemli değil eninde sonunda yapacaktım zaten hep aklımdaydı,o sorun değil de esas komik olan şu "iyi oldu para verip yüksek lisans mı olur" diyenler yahu yıllardır böyle bir sistem vardı kendisi para vermez ama verenlerin haklara sahip olmasını istemez hasetlikten ölecek tipler var bu camiada:)

fb88
Şube Müdürü
24 Temmuz 2021 15:00

Kimse ayrıcalık olmasın demiyor ki bunun karşılığı maddi ödül olabilir. Bireysel olarak maddi kazancınız olsun.ama geneli etkileyen puan olmamalı.puam hizmet bölgesine göre verilir.ama bunu anlamıyorsunuz çünkü yüksek cikarlariniz var

murattkucukk, 3 yıl önce

Aaaa puan veriliyor diye para verip yüksek lisans bitirdim bu sene bu sefer de puan kaldırıldı neyse önemli değil eninde sonunda yapacaktım zaten hep aklımdaydı,o sorun değil de esas komik olan şu "iyi oldu para verip yüksek lisans mı olur" diyenler yahu yıllardır böyle bir sistem vardı kendisi para vermez ama verenlerin haklara sahip olmasını istemez hasetlikten ölecek tipler var bu camiada:)

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
24 Temmuz 2021 15:04

Yoo farında iseniz puan verilmemesini sorun etmiyorum,derdim kendisi hiç bir işe bulaşmayıp bulaşanları aşağılayan haset tipler

fb88, 3 yıl önce

Kimse ayrıcalık olmasın demiyor ki bunun karşılığı maddi ödül olabilir. Bireysel olarak maddi kazancınız olsun.ama geneli etkileyen puan olmamalı.puam hizmet bölgesine göre verilir.ama bunu anlamıyorsunuz çünkü yüksek cikarlariniz var

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 16:17

Sizin iddianıza göre sadece kişinin kendi gelişimi ile ilgili olup başka hiçbir bir faydası olmayan bir durum için neden ayrıcalık tanınmalı, neden maddi olarak desteklenmeli??? Hizmete faydası olmayan bir şeye neden destek istiyorsunuz? Kaç defa sordum iki kelam cevap yazamadın...
fb88, 3 yıl önce

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 16:21

Puan geneli yani öğretmenleri etkileyince sorun oluyor( aslında seni etkileyince) ama vatandaşın vergisi ile verilince 83 milyon etkilenmiyor değil mi...
fb88, 3 yıl önce

Kendini geliştirmek için yapmışsa bir şey beklemeSin

Zaten ek ders si fazla veriyor devlet versinde bir şey diyemem çünkü geneli ilgilendirmiyor parasını devlet veriyor verdiği para beni ilgilendirmiyor.a puan verince sizin bransinizdaki tayin isteyecek herkesi etkiliyor. Yaptıysan kendine yaptın hocam yüksek lisansı.

fb88
Şube Müdürü
24 Temmuz 2021 19:02

Niye anlamıyorsunuz hocam.hizmet puanı hizmet için değil çalışılan hizmet bölgesi için verilir.kendi gelisiminiz hocam bana ne faydası var ki zararı da olmamalı.ayrica yüksek lisansin öğrenciye de faydası olduguna inanmıyorum. Çevremde gördüklerimden söylüyorum.ogretmenlik tecrübe işidir.unutmamak gerekir ki sınıf defteri doldurmayı bile öğretiyor universiteler

Mr.Muzip, 3 yıl önce
Sizin iddianıza göre sadece kişinin kendi gelişimi ile ilgili olup başka hiçbir bir faydası olmayan bir durum için neden ayrıcalık tanınmalı, neden maddi olarak desteklenmeli??? Hizmete faydası olmayan bir şeye neden destek istiyorsunuz? Kaç defa sordum iki kelam cevap yazamadın...

fb88
Şube Müdürü
24 Temmuz 2021 19:04

Sonuç olarak yargı adaletsizliğe dur dedi.bos yere Konya'ya gerek yok.siz kendinizi düşünmeye devam edin.ayrica tayin istemek gibi bir derdim de yok memleketime bir saat uzaklıkta rahat bir yerde çalışıyorum.

Mr.Muzip, 3 yıl önce
Puan geneli yani öğretmenleri etkileyince sorun oluyor( aslında seni etkileyince) ama vatandaşın vergisi ile verilince 83 milyon etkilenmiyor değil mi...

muhendisinkendisi
Aday Memur
25 Temmuz 2021 01:14

peki sayin hocalar neden dyk kurslarinda alinan ek puana itiraz etmiyorsunuz. Yani ayni yil ayni yerde gorev yapiyor fazladan puan aliyor. ayrica dyk kurslari tum branslarda yok mesela bilisim teknolojileri ogretmenide ayni okulda kurs acabiliyor olsa kurs verip hem yuzde yuz ekstra para alir hemde puan alir ama yok. hizmet esitlik diyorsaniz bunada ses cikartin.

muhikom0
Aday Memur
25 Temmuz 2021 08:45

O da yanlış bi uygulama tabi ama farkındaysanız yüksek lisansa 50 puan veriliyor

50

ELLİ

muhendisinkendisi, 3 yıl önce

peki sayin hocalar neden dyk kurslarinda alinan ek puana itiraz etmiyorsunuz. Yani ayni yil ayni yerde gorev yapiyor fazladan puan aliyor. ayrica dyk kurslari tum branslarda yok mesela bilisim teknolojileri ogretmenide ayni okulda kurs acabiliyor olsa kurs verip hem yuzde yuz ekstra para alir hemde puan alir ama yok. hizmet esitlik diyorsaniz bunada ses cikartin.

mukankaan09
Memur
25 Temmuz 2021 10:34

Danıştay yürütmeyi durdurmuştu. Geçen haftalarda Danıştay MEB'in itirazını da reddetti. Yani puanlar geri gelmeyecek.

Mr.Muzip
Kapalı
25 Temmuz 2021 10:35

Hizmet puanı-hizmet bölgesi ilişkisi sizin için tabu olabilir, benim için değil. Sizin anlamadığınız; çalışılan kurumun şehir merkezine kaç km uzak olduğu, gidilen yolun asfalt mı toprak mı olduğu, elektriğin ne sıklıkla kesildiği, o bölgede oturan kişilerin sosyal ve ekonomik durumu puanı etkilerken, siz bunları doğru kabul ederken öğretmenin vasıflarını yok sayıyorsunuz. Eğitim veren kişiler eğitimin faydası olmadığını savunuyor... Aldığınız eğitim size yaramıyor olabilir. Ki yukarıda bir öğretmen öğretmen için lisans eğitimi bile gerkesiz diyor... Bu mantıkla öğretmen olmuş... Yani babadan atadan böyle gördük, kervan yolda dizilir deyip öğretmenlik yapacaksınız galiba. kendi sığ bakış açınızla ve çevrenizde gördüklerinizle mutlak genellemeler yapıyorsunuz. Öğretmenliği sadece sınıfta bir şeyler konuşup gitmek sanıyorsunuz herhalde. Tecrübe önemli diye bir argüman ortaya atmaya başladınız. Tecrübenin önemli olmadığı meslek mı var? Buna itiraz eden mı var? Bilmediğin bir bilgiyi, teknolojiyi gelişmeyi hangi tecrübe ile öğrenciye aktaracaksın. Tecrübe sadece bir meslekte zaman geçirmek mi? Öğretmenlik tecrübesi ile konu hakkındaki bilgi ve tecrübeyi karıştırmayın. Otla samanı sürekli karıştırıyorsunuz. Özellikle meslek branşı öğretmenlerinin kendini ciddi anlamda geliştirmesi lazım, değişen teknolojiye ayak uydurması, gençleri anlaması, piyasanın ihtiyaç duyduğu elemanı yetiştirmesi lazım. 30 yıl önceki bilgiyi öğrenciye aynı yöntemle aktarmak öğretmenlik değildir. Tarih matematik gibi branşlarda sürekli değişen bir bilgi daha az olsa da genelleme yapmanız yanlış olur. Belli bir yaşın üstündeki öğretmenler arasında bilgisayar hatta akıllı telefon kullanmayı bilmeyenler var. Benim çevremde bol miktarda yaşı ilerlemiş ama öğrenciye bilgi aktarmayan, öğretmesi gereken bilgi anlamında öğrenciden geride olan öğretmenler var. Diyorsun ki senin gelişiminin bana ne faydası var? Öğretmen gelişirse öğrenci gelişir, toplum gelişir eğitimin amacı bu değil mi zaten. Aradaki ilişkiyi kuramıyorsanız öğretmen nedir, ne işe yarar!Teknoloji üretelim bilim üretelim vs diye sağda solda konuşmakla, öğrencilere "gençler, çalışın yapın" demekle olmuyor bu işler. Öğrenciyi geçmişe değil geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz...
fb88, 3 yıl önce

Niye anlamıyorsunuz hocam.hizmet puanı hizmet için değil çalışılan hizmet bölgesi için verilir.kendi gelisiminiz hocam bana ne faydası var ki zararı da olmamalı.ayrica yüksek lisansin öğrenciye de faydası olduguna inanmıyorum. Çevremde gördüklerimden söylüyorum.ogretmenlik tecrübe işidir.unutmamak gerekir ki sınıf defteri doldurmayı bile öğretiyor universiteler

Mr.Muzip
Kapalı
25 Temmuz 2021 10:42

Adaletin ve hakkın yılmaz temsilcisi olarak, hiç bir şeye yaramayan bir duruma neden maddi ödül verilmeli sorusunu hala yanıtlayamadınız. Benim de tayin isteme derdim yok, o zaman ben doğru söylüyorum. Yeni furya da bu... " Kendini düşünen" tabirini size anlatacak zamanım kalmadı. Siz aynaya bakın yeterli hocam.
fb88, 3 yıl önce

Sonuç olarak yargı adaletsizliğe dur dedi.bos yere Konya'ya gerek yok.siz kendinizi düşünmeye devam edin.ayrica tayin istemek gibi bir derdim de yok memleketime bir saat uzaklıkta rahat bir yerde çalışıyorum.

muhendisinkendisi
Aday Memur
17 Ağustos 2021 08:44

Gelmedi ve bitti

Dorothyy
Aday Memur
17 Ağustos 2021 16:32

Dava sureci devam etmektedir ibaresi hala duruyor mebbiste.

Gelmedi ve bitti

fatih ç.
Genel Müdür
17 Ağustos 2021 21:51

Branşların bazılarında dyk olması bazılarında olmaması bir şeyi etkilemez ki. Her branş kendi puanıyla gidiyor zaten gideceği yere. Matematikçilerin 500-600 puanı olsa, bilişim 100-200de kalsa ne olur? Hepsi kendi arasında sıralanıyor zaten.

Dorothyy
Aday Memur
30 Ağustos 2021 09:51

.

Entellektüelizm
Şube Müdürü
30 Ağustos 2021 09:58

Noldu nokta koyunca.
Dorothyy, 3 yıl önce

.

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular