Editörler : crops35
11 Haziran 2015 16:02

İl dışı tayinindeki 5 yıl engeli için mücadele

Ben 2,5 yıllık memurum, bakanlığımızda ikinci sınıf çalışan muamelesi gördmüzün en büyük kanıtlarından biri il dışı tayinlerinin öğretmenlere 3 Yıl bize(Eğitim sınıfı dışındaki çalışanlara) 5 yıl şartının getirilmesidir.

Üyesi olduğum TEÇ-SEN sendikası mahkeme açmış ve öneri yazısında bulunmuş bekliyorlar. fakat ağlamayana meme vermiyorlar, bir başlık altında toplanıp hep beraber mağduriyetimizi duyurmalıyız. herkez önerisini ve fikrini yazsın uygulamaya geçirelim. Misal benim önerim; BİMER e veya Cumhurbaşkanlığına herkesin ayrı ayrı durumu dile getirmesi olabilir....

azad2107
Aday Memur
11 Haziran 2015 16:28

Herkes bulunduğu ilde bağlı olduğu sendikadan İl Dışı Tayin Süresinin 3 yıla düşürülmesi ilgili talepte bulunsun arkadaşlar.Bu konuda mağdur olduk.

cvo35
Aday Memur
12 Haziran 2015 09:01

Ayrıca şöyle bir durum da var:

10 Aralık 2014 tarih ve 29201 sayılı Resmi Gazete'ye göre:

MADDE 14 ? Aynı Yönetmeliğin 33 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan ?en az beş yıl görev yapanlar? ibaresi ?kesintisiz en az beş yıl görev yapanlar? şeklinde değiştirilmiştir.

icibicigucu
Daire Başkanı
12 Haziran 2015 10:41

bence bu uygulamaya bile sukretmemiz lazim eskiden birilerinin önene yatmamiz lazimdi simdi bekleyip tercih yapacaz......... buyuk bi basari bence tabi daha iyiside olabilir.......

salin.c
Aday Memur
12 Haziran 2015 11:45

tabiki kimseye bağlı olmadan tayin yapabilecek olmak bir avantaj..lakin aynı kurum içerisinde öğretmenlerin il dışı tayininin 3 yıl olması bizimkinin 5 yıl olması sizcede haksızlık ve çiftesıtandart değilmidir ?

icibicigucu, 9 yıl önce
bence bu uygulamaya bile sukretmemiz lazim eskiden birilerinin önene yatmamiz lazimdi simdi bekleyip tercih yapacaz......... buyuk bi basari bence tabi daha iyiside olabilir.......

e1974
Şube Müdürü
12 Haziran 2015 14:14

Eskiden hiç yoktu

icibicigucu
Daire Başkanı
12 Haziran 2015 14:21

hatta 6 yil arkadaslar 5 de degil... nasil mi? klavuzdaki taruh 31 haziran itibariyle 5 yili tamamlamis diyor diyelim ki benim tayinim cikti bu yil benim goreve baslamam temmuz ortasini bulacak benim gittigim yerde 5 yili tamamlamam 2020 temmuz da olacak yani ben il disi tercihi ancak 2021 yapabilecem yani toplamda 6 yil olacak.........

meergun16
Şef
12 Haziran 2015 15:10

Bence 30 Haziran Değilde 30 Temmuzda itibariyle 5 yili demeleri yada 30 temmuz itibariyle 4 yılı ;)

azad2107
Aday Memur
12 Haziran 2015 16:12

Üstelik bir de KESİNTİSİZ diye belirtmişler.Askerlikten sonra görev süresi sıfırlanacak mı yani ?

Memur1212
Şef
13 Haziran 2015 13:51

Hayır. Askerlik süresi hizmete sayılmakta. 

azad2107, 9 yıl önce

Üstelik bir de KESİNTİSİZ diye belirtmişler.Askerlikten sonra görev süresi sıfırlanacak mı yani ?

26kaptan
Aday Memur
14 Haziran 2015 10:26

Ortak bir dilekçe hazırlanmali ve ilgili şikayet birimlerine yazmaliyiz arkadaşlar. Sendikalı olanlarda yazılı veya sözlü olarak sendikalarina bildirmeli. Eskiden amirin sözüne bakılıp tayin işlemleri gerçekleşmiş olabilir lakin 5 yil bir ilde çalışmak zorunda olmakta fazlasıyla ağır. İl disi tayin isteği 3 yıl gibi makul bir süre olmasinin personel için yeterli olacağını sanıyorum. Sesimizi biraz daha duyurmaliyiz.

azad2107
Aday Memur
14 Haziran 2015 16:11

Memur1212 arkadaşım askerlik süresi görev süresinden sayılmıyor diye biliyorum.

Yönetmelik var mı bununla ilgili bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

Memur1212, 9 yıl önce

Hayır. Askerlik süresi hizmete sayılmakta. 

salin.c
Aday Memur
15 Haziran 2015 12:54

tamda bunu yapmalıyız. bu başlıkta kalabalıklaşıp sonrada ortak bir dilekçe veya bimer başvurusu hazırlayıp yazmalıyız. öncelikle bizim gibi ne kadar meslekteşımız varsa bir yerde toplamalıyız...

26kaptan, 9 yıl önce

Ortak bir dilekçe hazırlanmali ve ilgili şikayet birimlerine yazmaliyiz arkadaşlar. Sendikalı olanlarda yazılı veya sözlü olarak sendikalarina bildirmeli. Eskiden amirin sözüne bakılıp tayin işlemleri gerçekleşmiş olabilir lakin 5 yil bir ilde çalışmak zorunda olmakta fazlasıyla ağır. İl disi tayin isteği 3 yıl gibi makul bir süre olmasinin personel için yeterli olacağını sanıyorum. Sesimizi biraz daha duyurmaliyiz.

Neverbackdown
Aday Memur
16 Haziran 2015 10:49

Zamanında konu üzerine epey uğraşmış birisi olarak şunları diyebilirim, kesinlikle eğitim sınıfı dışındaki memur arkadaşlarda birlik ve beraberlik duygusu gelişmemiş durumda. Konuyla alakalı bireysel dava , sendikayada ilettik. Sırf bu yüzden öğrenim özrü bahane edilerek tayinde talep ettik hepsi red edildi. Ünvan değişikliği ile gidebildik oda resmen köy gibi bir yere . Gerçi bunada şükür sonuç olarak burda en fazla 8-10 kişi yazar iş ciddiye binince gel dilekçe yazalım dediğin zaman havada toz bulutları oluşur kardeşim.. Umarım düzelir ve birlik beraberlik artar.

26kaptan
Aday Memur
16 Haziran 2015 11:54

Belli bir kesim bunu zafer olarak görüyor çoğunlukla 5 yıldan fazla çalışan personel. Getirilen yönetmelikten memnun görüyorlar. En fazla zararı 2012 yılından sonra girenlere oldu. İnşallah şu süreyi değiştirebiliriz.

sinan3249
Aday Memur
16 Haziran 2015 12:29

bize bir defaya has il dışı tercih hakkı vermeleri lazım. ekpss atanan birine var bize niye yok

çözüm yollarından biri bu mesela.

salin.c
Aday Memur
16 Haziran 2015 14:35

Neverbackdown birlik olamadığımız apaçık ortada fakat yinede bir umut bu başlığı açtım eğer toplanabilirsek bunu değiştirebiliriz. çünkü ünvan değişikliği ile beraber il dışı isteyen memur sayısı dahada fazla oldu. tahmini 3000 kişinin bimere başvurduğunu düşünün ? illaki bi sonuç alırız. en azından mağduriyetimizin farkında olurlar

Neverbackdown, 9 yıl önce

Zamanında konu üzerine epey uğraşmış birisi olarak şunları diyebilirim, kesinlikle eğitim sınıfı dışındaki memur arkadaşlarda birlik ve beraberlik duygusu gelişmemiş durumda. Konuyla alakalı bireysel dava , sendikayada ilettik. Sırf bu yüzden öğrenim özrü bahane edilerek tayinde talep ettik hepsi red edildi. Ünvan değişikliği ile gidebildik oda resmen köy gibi bir yere . Gerçi bunada şükür sonuç olarak burda en fazla 8-10 kişi yazar iş ciddiye binince gel dilekçe yazalım dediğin zaman havada toz bulutları oluşur kardeşim.. Umarım düzelir ve birlik beraberlik artar.

Memur1212
Şef
16 Haziran 2015 15:11

Bir taslak hazırlayalım ve herkesten bu taslağı BİMER' e yazmasını isteyelim.

salin.c, 9 yıl önce

Neverbackdown birlik olamadığımız apaçık ortada fakat yinede bir umut bu başlığı açtım eğer toplanabilirsek bunu değiştirebiliriz. çünkü ünvan değişikliği ile beraber il dışı isteyen memur sayısı dahada fazla oldu. tahmini 3000 kişinin bimere başvurduğunu düşünün ? illaki bi sonuç alırız. en azından mağduriyetimizin farkında olurlar

volatile26
Aday Memur
17 Haziran 2015 09:12

bencede bimer e toplu hamle en güzel hareket olur

Memur1212
Şef
17 Haziran 2015 09:45

Hazırlayacak olan varmı arkadaşlar.

ozgur0062
Aday Memur
17 Haziran 2015 10:49

arkadaşlar bu 5 yıl olayı zaten çerçeve yönetmelik ile geldi yani 16 Ağustos 2014 tarihinde 29090 sayılı resmi gazetede yayınlanan 2014/6578 'Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile getirildi zorunlu görev. kurumlarda bu yönetmeliğe uygun olmak şartıyla 6 ay içerisinde kendi yönetmeliklerini çıkardılar. yani tüm kurumlar bu yönetmeliğe bağlılar.Yönetmelikte yer alan 5 yıllık sürenin mağdurlarından biri olarak sürenin değiştirilebilmesi için çerçeve yönetmeliğin değiştirilmesi gerekiyor.Keza engelli memurlara bir defaya yönelik olarak tayin hakkı verilmesi de meclisten çıkarılan yeni bir kanun ile verilmişti.

Toplam 637 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi