Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
01 Kasım 2010 20:21

Adalet bölümü 1.sınıfta okuyan arkadaşlar!

arkadaşlar birinci sınıf öğrencisiyim. lütfen yardım..hangi konulardan nereye kadar sorumluyuz ilk sınavda..

Ka_Ra
Daire Başkanı
04 Kasım 2010 15:17

arakdasım bende kıtap var yardımcı egem yayınları adlaet 1, sınıf sakın ol gecersın dersler zor degıl ıstersen yollarım kıtapları

elif_76
Aday Memur
04 Kasım 2010 23:08

selam... ben adalet meslek yüksek okulunu bitirdim şu anda işletmeye kayıt yaptırdım... Murat yayınları yardımcı kitaba çalışsan yeter....

şiirsever
Kapalı
18 Kasım 2010 19:59

Arkadaşlar aöf adalete kayıt oldum. Kitapları da inceledim ama çok birşey anlamam mümkün gözükmüyor. Bu bağlamda sınavlarda ne yapmam gerekiyor? Muhtemelen soruları ezberleyip sınavlara girsem veya yardımcı kaynak olarak ne tavsiye ediyorsunuz? bu kitapları okumak imkansız. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Birde DGS sınavında başarı puanında neler etkili? hiç bilgim yok bu konularda. Lütfen iyi düzeyde biris yanıtlarsa çok memnun olurum. Lütfen bütün bunları içeren tek bir cevap...

naz8080_
Memur
18 Kasım 2010 20:57

Merhaba arkadaşım,

Ben geçen yıl farklı bir bölümdeydim sadece yardımcı kitap ve test çözme sonucu çalıştığım dersleri geçtim

Bu yıl Adalet bölüme kayıt oldum

Derslri çoğu dershanelerde de yok nasıl nerden destek alacağız bilmiyorum

ama geçmiş yıla ait sınav soru cvplarını indirmeni tavsiye ederim

öncelkle onları çalışıp Adalet bölümü okuyanların forumları var oralarda yardımcı notları da çaışsan yeterli gelir

tubagumus
Memur
07 Aralık 2010 06:51

selam arkadaşlar bende adalet bölümü 1.sınıfa kayıt yaptırdım aöf verdiği kitapları okumaya ve çalışmaya vakti olan arkadaşların ordan çalışmasını tavsiye ederim çünkü konuları açıklayıcı ve çok detaylı almış bu kadar detayla uğraşmak istemeyen varsa murat yayınlarının kitabını öneririm sorun yapmaya gerek yok birde bir tavsiye özellikle yargı tebligatı hukuka giriş ve anaya hukuku derslerine biraz daha ilgi göstererek yaklaşın çünkü 2012 kpss de size çok yardımcı olacak ayrıca değişen anayasa maddeleri bende mevcut isteyenlere mail olarak atabilirrim bana ulaşsın .

sayın şiirsever;

dgs sınavında başarı puanı senin not ortalamana bağlı sınav notların ne kadar yüksek olursa alacağın başarı puanıda o kadar yüksek olur ama görünen o ki pek kolay görünmüyor nerdeyse 160 soruda 160 a yakın yapmak lazım ama yinede imkansız değil geçen öğrendim bizim bir arkadaş bu sene dgs ile ankara hukuka yerleşmiş daha bi çalışasım geldi herkese başarılar diliyorum Allah gönlümüze göre verir inşallahh

baran_yel
Şube Müdürü
07 Aralık 2010 11:02

arkadaşlar dün murat eğitim'in adalet 1.sınıf kitabını aldm orda ara sınav ve final sınavlarında hangi konulardan sorumlu olduğumuzu vermişler örneğin hukaka giriş te ilk 8 konu ara sınav 8-13 üniteler arası ise 2.sınav

tubagumus
Memur
07 Aralık 2010 16:26

evet ama dikkatinizi çekerim ara sınava 4 ay var iki sınav arasında 1 ay var o yüzden ne kadar çalışabilirsek o kadar daha iyi

08 Aralık 2010 09:15

slm arkadaşlar ben halkla ilişkiler okuyordum bıraktım ve aöf adalet okumak istiyorum bunun için ne sınavına gircem yeni sistemi bilmiyorum sınav çok zormu ygs var bir de lys mi ben hangisine girmem gerekli aöf adalet için acil cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim bölüm zor mu ayrıca mezun olabilir miyim iki yılda

katip48
Aday Memur
08 Aralık 2010 16:48

slm arkadaşlar

Bende Adalete bu yıl kayıt yaptırdım

Hem adliyenin yoğun ortamında çalışıp hemde derslere nasıl hazırlanıcaz bilemiyorum geçmiş yıl sorularını indiren var ise e-mail olarak atabilirse sevinirim.

*yıLdıZz*
Daire Başkanı
08 Aralık 2010 18:15

ya bende murat egıtımlerı aldım okulun verdıgı kıtaplar cok detaylı kafam karıstı sadece murat egıtım kıtablarına bakıp ordan calışcam vede cıkmıs soruları cozsem yeterlı olurmu acaba ??

hanife.
Aday Memur
26 Aralık 2010 22:09

ben bu sene adalet bölümüne kayıt yaptırdım ama çok korkuyorum kitaplardan çok korktu gözüm. bana yardım edebilir misin nasıl çalışmalıyım sınavlarına. derslere. şimididen teşekkür ediyorum.

Bircan20
Aday Memur
02 Ocak 2011 01:07

merhabalar... bence açıköğretimin kitapları yeterlii.. ingilizce hariç.çıkmış adalet sorularını bulan var mı aranızda . varsa bana da atabilrimisniz?

Bircan20
Aday Memur
02 Ocak 2011 20:07

merhabalar.. ben adalet 1.sınıf öğrencisiyimm.Derslere nasıl çalışmalıyım . çıkmış adalet sorularını nereden temin eedebilirim?

baran_yel
Şube Müdürü
02 Ocak 2011 20:25

derslere yardımcı kitaplardan yararlanarak çalışabilirsin çıkmış soruları da sınava 15 gün kala falan dershanelerde falan veriolarmış ama bende tam bilmiyorum

hitman03
Genel Müdür
04 Ocak 2011 12:51

önemli olan puan değşil adalet bölümünden hukuka geçmeyi düşünen kişilerin arasındaki sıralamandır.tahminen yılda 50 kişi civarında bir rakam.kolay değil.hemde hiiç kolay değil.

umut075
Aday Memur
16 Ocak 2011 23:35

arkadaşlar öncelikle merhaba benim sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim bende adalet okuyorum hani diyoruz ya dgs hukuka geçmek zor die peki buna özel hukuklar da dahil mi yani kontejan sınırı var mı ve geçiş kolay mı sizce özele

baran_yel
Şube Müdürü
17 Ocak 2011 18:00

özel üniversitelerin hukuk bölümüne yerleşmek biraz daha kolaydır ama konjenjanlar bazılarında sınırlı da oluyor bazılarında çok kontenjanlı

orhan527
Şef
18 Ocak 2011 11:52

aöfde daha kolay bence.not ortalaman yüksek olursa sana gelen abp puanıda yüksek olur.gerisi dgs puanına kalmış.dgs bana göre çok kolay.ygs den bile kolay ayrıca dgsde fen derside yok.sadece tarih türkçe matematik ve mantık var.özeller için ortalama 260 puan yeterlidir.devlet için 290larda sanrım.en yüksek puansa galatasary hukukda.herkese başarılar

neslihanyanak
Aday Memur
26 Ocak 2011 10:51

bende adalet bolumu ogrencısıyım ama bır turlu sınıfı gecemıyorum cok zor bır bolummm

azze_21
Aday Memur
31 Mayıs 2011 12:50

adaletler 2. sınıfta çok zorluyolar hatta birinci ünt değil 2. üniteye tüm çalışın

Toplam 136 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi