Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Mart 2023 15:17

İstemediğimiz halde seçim görevi verirler mi?

Arkadaşlar istemediğimiz halde verirler mi acaba neye göre görev veriyorlar

17 Mart 2023 15:27

Bunu ben de merak ediyorum

E.Kayı Han
Editor
17 Mart 2023 15:27

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Görev talep etmezseniz vermezler.

kabusx
Memur
17 Mart 2023 15:30

bize hiç sormuyorlar direk veriyorlar

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
17 Mart 2023 16:34

İl/ ilçe seçim kurulu istediği kişiye görev verir. Yakın zamanda okullardan / kurumlardan personel bilgileri istenir. O liste üzerinden seçer görevlendirme yaparlar. Seçim sürecinde seçim kurullarının yetkileri epey geniş oluyor. Tüm kurumlar seçim kurulları emirlerine uymakla yükümlü. Gerekli gördüğü araç vb. var ise de aynı şekilde yazı ile talep eder, görev verir.

17 Mart 2023 16:58

Hocam diyelim görev verildi. İstemiyorsak ne yapmamız gerekir.
alparslan..., 1 yıl önce

İl/ ilçe seçim kurulu istediği kişiye görev verir. Yakın zamanda okullardan / kurumlardan personel bilgileri istenir. O liste üzerinden seçer görevlendirme yaparlar. Seçim sürecinde seçim kurullarının yetkileri epey geniş oluyor. Tüm kurumlar seçim kurulları emirlerine uymakla yükümlü. Gerekli gördüğü araç vb. var ise de aynı şekilde yazı ile talep eder, görev verir.

Drej123
Kapalı
17 Mart 2023 17:00

Hastane raporu dışında gerekçe kabul edilmiyor.. Bir de bebeğiniz varsa yardımcı olunuyor onun dışında zor.
aa.muallime, 1 yıl önce
17 Mart 2023 17:01

Teşekkürler hocam bilgi için. Bilelim ki görev çıkarsa önlemimizi alalım
Drej123, 1 yıl önce
Hastane raporu dışında gerekçe kabul edilmiyor.. Bir de bebeğiniz varsa yardımcı olunuyor onun dışında zor.

Kagiş
Müsteşar
17 Mart 2023 17:21

İstememek gibi bir lüksünüz yok maalesef! Emir verilir, yerine getirilir hocam! Rapor alma işi sakattır; çünkü sağlık kuruluşlarına da bu konuda talimat gider. Ciddi anlamda acillik bir durum olmadıkça rapor verilmez! Seçimde iyi görevler.))

Haa yerinize görev alabilecek kamu personeli birilerini bulup il/ilçe seçim kuruluna değişimi onaylatabilirseniz o başkaa!!?

aa.muallime, 1 yıl önce

yamircak01
Şef
17 Mart 2023 17:33

Genel seçimlerde ilçemizde yaşanan durum şudur..parası iyi ise size selam bile vermezler..ama yerel seçimlerde istemiyorum deseniz de görev verilir..bazen 50 60 km lik köylere bile verilirsin..işte bu yerel seçimde kesinlikle görev verilir.çok ciddi bir sağlık sorunu yoksa iade edemezsiniz..

17 Mart 2023 18:09

Yapacak bi şey yoksa görevimizi yerine getiririz hocam sıkıntı yok. İşten kaçmıyorum ben, olay molay çıkar sonra da memurun başını yakıyorlar çekincem o.
Kagiş, 1 yıl önce

İstememek gibi bir lüksünüz yok maalesef! Emir verilir, yerine getirilir hocam! Rapor alma işi sakattır; çünkü sağlık kuruluşlarına da bu konuda talimat gider. Ciddi anlamda acillik bir durum olmadıkça rapor verilmez! Seçimde iyi görevler.))

Haa yerinize görev alabilecek kamu personeli birilerini bulup il/ilçe seçim kuruluna değişimi onaylatabilirseniz o başkaa!!?

lutt
Şube Müdürü
17 Mart 2023 18:19

çay iç

fadime82
Şef
17 Mart 2023 18:36

2018 genel secimde Sandik baskaniydim. Oy kullanımı oy sayımı sorunsuz tamamlandi. Torbami mühürledim. Öğretmenler odasında bekliyoruz polis eşliğinde gidecez. Görev alanlar bilir Sandik kurulu mührü ayri bir küçük torbaya konulur ve secim kuruluna teslim edilir. Chp li biri elimde bu mührü gördü. Vayyy bu mührün elinde ne isi var. Niye büyük torbanın içinde degil. Siz hile yapacaksınız. Ya arkadas anlatıyorum anlamıyor. Ben bu mührü büyük torbaya koyarsam torbanın agzi acik olacak.nasil koyayim torbayı kapatmadan. Bagris çağrış kavga gürültü. En sonunda okulun camlarını kırdılar oy çalıyorlar diye. Cevik kuvvet bizi zorla çıkardı okuldan. O günden beri görev almıyorum secimlerde. Lanet olsun parasina. Isterse degil 1000 5000 verseler yine istemeyecem. Mazeretim de var belgesiyle. Hele bu secimde görev almak. Allah uzak etsin. Evde cayimi çekirdeğimi alirim keyfime bakarim.
aa.muallime, 1 yıl önce
Yapacak bi şey yoksa görevimizi yerine getiririz hocam sıkıntı yok. İşten kaçmıyorum ben, olay molay çıkar sonra da memurun başını yakıyorlar çekincem o.
17 Mart 2023 19:16

Benim de demek istediğim buydu hocam. Bu seçimde bu durumlar daha da artacak ortam gergin. Size geçmiş olsun, umarım görev gelmez gelirse de bi mazeret bulcam mecbur.
fadime82, 1 yıl önce
2018 genel secimde Sandik baskaniydim. Oy kullanımı oy sayımı sorunsuz tamamlandi. Torbami mühürledim. Öğretmenler odasında bekliyoruz polis eşliğinde gidecez. Görev alanlar bilir Sandik kurulu mührü ayri bir küçük torbaya konulur ve secim kuruluna teslim edilir. Chp li biri elimde bu mührü gördü. Vayyy bu mührün elinde ne isi var. Niye büyük torbanın içinde degil. Siz hile yapacaksınız. Ya arkadas anlatıyorum anlamıyor. Ben bu mührü büyük torbaya koyarsam torbanın agzi acik olacak.nasil koyayim torbayı kapatmadan. Bagris çağrış kavga gürültü. En sonunda okulun camlarını kırdılar oy çalıyorlar diye. Cevik kuvvet bizi zorla çıkardı okuldan. O günden beri görev almıyorum secimlerde. Lanet olsun parasina. Isterse degil 1000 5000 verseler yine istemeyecem. Mazeretim de var belgesiyle. Hele bu secimde görev almak. Allah uzak etsin. Evde cayimi çekirdeğimi alirim keyfime bakarim.

fadime82
Şef
17 Mart 2023 19:18

Türkiye tarihinin en sıkıntılı secimi olacak malesef. Görev alacaklara allah kolaylik ve sabir versin.
aa.muallime, 1 yıl önce
Benim de demek istediğim buydu hocam. Bu seçimde bu durumlar daha da artacak ortam gergin. Size geçmiş olsun, umarım görev gelmez gelirse de bi mazeret bulcam mecbur.

Euphratestigris
Yasaklı
17 Mart 2023 19:26

İstemeden görev verilirse mazeretsiz gitmezsek ne olur?

fadime82
Şef
17 Mart 2023 19:41

MADDE 136- (Değişik: 17.5.1979 - 2234/1 Md.) Kurullara seçildiği halde haklı sebep olmaksızın vazifesi başına gelmeyenler beşbin liradan yirmibeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.
Euphratestigris, 1 yıl önce

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 19:56

Sandigi kendini bilmezlere emanet edip, verdigim oyun ziyan olmasini goze alamadigim icin gorev alacagim. Simdiye kadar da hic tercihimiz sorulmadi bize. Hep gorevliydik. Tam olarak yaptik her gorevimizi. Merak etmeyin hocam, hic cekinilecek bir durum yok

Gorev alanlar sizden daha ustun kisiler degiller ki bu isin altindan kalkabiliyorlar. Orada bir suru gorevli oluyor. Zaman su gibi akip geciyor. Gecen secimde gecersiz oylari sayanlara, ben karsi ciktim da farkettiler mesela. Iyi ki vardim. Bence siz de gidin hocam.

tarafsızımki
Kapalı
17 Mart 2023 20:42

Taşra da eğer görevli yetersizse verirler ...
E.Kayı Han, 1 yıl önce

Görev talep etmezseniz vermezler.

Feriduni
Şube Müdürü
17 Mart 2023 20:46

Seçimde görev almak mesele değil, bazı insanlar çok cahilce davranıyor, onlarla uğraşmak mesele.

berken47
Şef
17 Mart 2023 21:09

Valla memursan felan güzel bir cezayla yirtarsin da sandık baskaniysan polis evinden zorla alır götürür yerine,üstüne çok müthiş bir ceza da yersin görevden atılmaya kadar

Euphratestigris, 1 yıl önce

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi