Editörler : swat3410

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 23:13

sağol abi inşallah hayırlısıyla kaldığım yerden devam ederim çünkü yanlış bişey yapmadım

salomon42, 2 yıl önce

bazı arkadaşlar ne kadar itici kırıcı şeyler yazmış,

konuyu açan arkadaşım mesleğe dönersin ama muhtemelen ceza alırsın,

herkes meslekte olumsuzluklar yaşar, bu yaşadığın olay sana meslek hayatın boyunca ışık tutacak,

ben 95 girişliyim meslekte ne hatalar yaptım ohoooo, şimdi ancak nirvanaya ulaşabildim,

geçmiş olsun, inşaallah tez zamanda dönersin.

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 23:14

ayrıca arkadaşım bulunduğun ilin istihbarat şube müdürünün yanına çık, konuyu anlat zaten o konuyu biliyordur, müdürüm pişman oldum hatamı anladım özür diliyorum de, müdür bunu il mit müdürüne iletir senin kou hemen hallolur, bu dediğimi mutlaka yap, faydasını görürsün,

meslekte sayısız soruşturma geçirmiş biri olarak yazıyorum bunları.

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 23:15

devrem sadece dediğim oldu görevine engel olmadım kimlik kontrolü yaptım buna istinaden biraz bekledi

DevletPolisi, 2 yıl önce

Dikkat!

Burada herkes sorgulamaya takılmış fakat açığa alınma sebebi bu değil. Dikkatli okuyun. Görevine engel olduğu iddiasıyla soruşturma açılmış. Bu daha sıkıntılı bir husus.

Bu Kanun kapsamındaki görev ve yetkilerin kullanılmasını engelleyenlere üç yıldan beş yıla kadar, ihmal veya suistimal suretiyle önleyenlerle yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası verilir. (DEVLET İSTİHBARAT HİZMETLERİ VE MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI KANUNU MADDE 27)

Burada sana isnat edilen şey hakkında savunmanı yapman gerekir. Görevini engelleyip engellemediğin, niçin kimlik sorduğun vs.

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 23:17

sen benim dediğimi yap.

salomon42, 2 yıl önce

ayrıca arkadaşım bulunduğun ilin istihbarat şube müdürünün yanına çık, konuyu anlat zaten o konuyu biliyordur, müdürüm pişman oldum hatamı anladım özür diliyorum de, müdür bunu il mit müdürüne iletir senin kou hemen hallolur, bu dediğimi mutlaka yap, faydasını görürsün,

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 23:19

istihbarat şube müdürü görüşmeyi kabul eder mi abi bence etmez ?

salomon42, 2 yıl önce

sen benim dediğimi yap.

TİMURÇİN1
Memur
05 Aralık 2021 23:24

En mantıklı yaklaşım ++
salomon42, 2 yıl önce

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 23:28

emniyet içinde istihbarat müdürü ulaşılmaz değildir, şubeye gidince seni önce bir memur veya komiser dinler hemen konuyu müdüre aktarırlar, müdür senle görüşmese bile konuyu il mit müdürüne iletir, sen korkma dediğimi yap, faydasını göreceksin, görünmez eller hemen devreye girer, ceza alsan bile az alırsın,

dediğimi yap.

olmazbuisler, 2 yıl önce

istihbarat şube müdürü görüşmeyi kabul eder mi abi bence etmez ?

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 23:31

sağolasın abi yarın inşallah görüşeceğim

salomon42, 2 yıl önce

emniyet içinde istihbarat müdürü ulaşılmaz değildir, şubeye gidince seni önce bir memur veya komiser dinler hemen konuyu müdüre aktarırlar, müdür senle görüşmese bile konuyu il mit müdürüne iletir, sen korkma dediğimi yap, faydasını göreceksin, görünmez eller hemen devreye girer, ceza alsan bile az alırsın,

dediğimi yap.

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 23:53

olmaz da, olaki açıkta olduğun için seni istihbarat şubeye almazlarsa,

personel şube müdürüne de anlatabilirsin, ben istihbarat şube müdürüyle bu konuda görüşmek istiyorum diye, personel şube müdürü sen odadan çıkınca istihbarat şube müdürünü arar konuyu iletir,

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 23:57

sağolasın abi yarın ilk istihbarat şubeye çıkarım olmazsa personel şubeye çıkarım

salomon42, 2 yıl önce

olmaz da, olaki açıkta olduğun için seni istihbarat şubeye almazlarsa,

personel şube müdürüne de anlatabilirsin, ben istihbarat şube müdürüyle bu konuda görüşmek istiyorum diye, personel şube müdürü sen odadan çıkınca istihbarat şube müdürünü arar konuyu iletir,

Trendline06
Kapalı
06 Aralık 2021 00:08

Buraya yazılan herşeye ve herkese inanma, aldırma çok bilmiş çok moralini yüksek tut solomon42 in dediği en mantıklı ve anlamlı.Allah yardımcın olsun..

olmazbuisler, 2 yıl önce

sağolasın abi yarın ilk istihbarat şubeye çıkarım olmazsa personel şubeye çıkarım

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 01:07

Aslan Akbey gelse onu bile sorgularım, bırak Aslan Akbeyi babam gelse acımam sorgularım şüphelendiysem kimse engel olamaz

Janis66
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 01:10

Valla gardaşım ne yalan söyleyeyim bende sorgulardım. Uygulama noktalarında ben kendi polis kimliğimi göstermiyorum. O çıkarmış mit kimliği gösteriyor. Banada biri çıkıp mit kimliği gösterse, yemişim öyle mit personelini diyip sorgulardım. Sende savunmanı yada ifadeni verirken geçmiş olaylarda sahte mit kimliğiyle yakalananlardan bahset. Olayı anlat doğru düzgün.
olmazbuisler, 2 yıl önce

devrem hadi ben kurban ettiler varsayalım yarın bir gün birisi sana çıkardı istihbarat kimliği gösterdi, halinden şüphelendin sorgulamayacak mısın, elemanı direkt gönderecek misin. Ya da şöyle sorayım hepinize siz olsanız birisi size direkt mit kimliği gösterse ne yaparsınız ? doğruluğunu bilmediğiniz bir kimliğe tavrınız ne olurdu ?

olmazbuisler
Aday Memur
06 Aralık 2021 01:25

kardeşim ben sana şunu söyleyim o kimliği gördükten sonra sorgulama şüphelensen bile sorgulama EGM adamı çabuk harcıyor ve başın ağrıyor hemde çok başın ağrıyor sal gitsin adamı dertsiz başını ağrıtma

hakkaripolisi34, 2 yıl önce

Aslan Akbey gelse onu bile sorgularım, bırak Aslan Akbeyi babam gelse acımam sorgularım şüphelendiysem kimse engel olamaz

olmazbuisler
Aday Memur
06 Aralık 2021 01:27

devrem kulağına küpe olsun, biri çıkarıp o kimliği gösterirse şüphelensen bile sorgulama. Eğer kimlik sahte çıkarsa sen sorguladıktan sonra amirin komiserin tebrik eder eğer kimlik doğru çıkarsa EGM tekmeyi vurur, yarı yarıya şansın var bir gün bu kimlik önüne gelirse o şansı iyi değerlendir

Janis66, 2 yıl önce
Valla gardaşım ne yalan söyleyeyim bende sorgulardım. Uygulama noktalarında ben kendi polis kimliğimi göstermiyorum. O çıkarmış mit kimliği gösteriyor. Banada biri çıkıp mit kimliği gösterse, yemişim öyle mit personelini diyip sorgulardım. Sende savunmanı yada ifadeni verirken geçmiş olaylarda sahte mit kimliğiyle yakalananlardan bahset. Olayı anlat doğru düzgün.

Janis66
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 01:47

Valla şaka gibi teşkilatız gardaş ne diyelim. Allah yardımcın olsun.
olmazbuisler, 2 yıl önce

devrem kulağına küpe olsun, biri çıkarıp o kimliği gösterirse şüphelensen bile sorgulama. Eğer kimlik sahte çıkarsa sen sorguladıktan sonra amirin komiserin tebrik eder eğer kimlik doğru çıkarsa EGM tekmeyi vurur, yarı yarıya şansın var bir gün bu kimlik önüne gelirse o şansı iyi değerlendir

tomanyon
Şef
06 Aralık 2021 01:54

Anlatılana göre garip bir mevzu. Teşkilatın çoğu mit kimliklikli biriine denk gelmemiştir. Denk gelse bile şüphelenir.Ya aranızda başka bir mevzu oldu ya da mitçi arkadaş işi egoya vurdu. Bu kadar basit bir şekilde açığa alınmak çok garip.

burcuyldrm34
Aday Memur
06 Aralık 2021 02:55

bizim karakola çatır çatır geliyor asker polis içenimim dersin silah atanımı dersin kanunda asker polis yazmaz ha zaten vatandaşında arabasını arayamazsın savcıdan izinsiz
babapolis, 2 yıl önce
Bak abicim polis asker kimliği ibraz edildiğinde dahi sen asla ama asla savcı talimatı olmadan bir işlem yapamıyorsa buda öyle birşey bu arkadaşın tek kurtarır yolu buydu öyle kafanıza göre kurumların üstün deki bir kurum mit asker polise benzemez yani orda çalışan temizlikçi dahinolsa kurum kimligini gösterdi mi bırak anladın mı kendi kendine ego kibir gurur yapamazsın asla

burcuyldrm34
Aday Memur
06 Aralık 2021 03:03

mit kanununu tam okusaydın kendini ifşa etmemesi gerekğinide bilirdin ayrıca bi ekipçiyi kelime oyunuyla atlatamamışlar nasıl bişiyse:)
Muerte12, 2 yıl önce
Neyden şüphelendin dostum hayatında kaç defa mit kimliği gördün de sahte olduğuna kanaat getirdin herşeyin bir düsturu vardır adam kimliğini çıkartmış birde almana izin vermiş demiş ki sana görevdeyim sorgulama kimliğimi mit kanunu okusaydın madde 27 nin ne olduğunu elbette bilirdin ona göre davranırdın adam sana kolaylık göstermiş sen adam zorluk çıkarmışsın öyle adli ve idari yönden yaptırımı olacaktır geçmiş olsun

babapolis
Yasaklı
06 Aralık 2021 03:08

Ahahah sadece gülüyorum sana bunlar emniyet teşkilatının yazılı olmayan kuralları emniyet teşkilatında her zaman bir ayağının kapı eşiğinde olma kuralları asla ama asla ogrenemiyeceksiniz şu emniyetin işleyişini emniyette işler malesef ben görevimi yaptım la gitmiyor birini durdurdun ve dedi ki sana milletvekiliyim tanımıyorsun hiçbirsey vermiyor kimliğini ibraz etmiyor azar çekip duruyor sonra bir telefon açığa alinmissin işini yaptın değil mi kimliğini ibraz etmedi değil mi nerden bileceksin değil mi ama açığa çoktan alinmissin bu en uç örnek en güzeli ise trafikte hakime hanıma ceza kesen trafik polisini hatirlarmisin eşi savcı açıyor soruşturmayı mahkemeye sevk ediyor herkes arkadaş adam açıkta :))söylesene sen ne sanıyorsun bizim teşkilatı herseybdort dörtlük o senin yönetmeliklere göre mi uygulanıyor madem öyle hangi yönetmelikte polis den çaycı oluyor hangi yönetmelikte kasa da polis kalır yazıyor geçmiş burda konuşuyor mit mi sorgulayamazsin anladın mı sorgulayamazsin sana kalmaz sahte mi gervek mi olduğunu düşünmek mit kimliğini gördün mü sen mesela hiç benngordum başımdan da çok güzel olay geçti ve ben sorgulamadim ve bana mit kimliğini göstermediler ve o kişinin cüzdanında polis asker ne ararsan kimlik vardı ve o kimlik kimseydi biliyornmusun 22 yaşında genç bir çocukta görsen mit ne alaka dersin polis asker kimlikleri kaynıyor hepsi de orjinal gelmiş bana neye göre konusuyorsun diyorsun neye göre konuşuyorum tecrübe tecrübe saygı duy mit kimliğini gösterdiği halde birini sorgulayamazsin sorguladinbmi kimliğini deşifre etmeye çalıştı diye rapor tutsa verse vatan haini olmak iki saat sürmez
sirensesi, 2 yıl önce
Hangi mevzuata göre yazıyorsun bunları, öğrenmek için soruyorum, hangi kanun hangi yönetmelikte yazıyor bunlar, açıkça yaz ki tecrübe edinelim..
Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi