Editörler : Lanet

Kapalı
17 Haziran 2019 14:05

Yer değiştirme

Merhaba,

Ben bir üniversitede çalışmaktayım.Eşim öğretmen, eşim il dışı tercihi yapacak ve eşim gittğinde bende eş durumunda yaralanarak onun gideceği şehre gidebilir miyim ? Bu durumda olan var mı ?

Yarımcı olur mussunu ?

Teşekürler

Zey006
Memur
17 Haziran 2019 14:06

.

şevko
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 14:09

Hangi şehir istiyorsun hocam

srdr052
Kapalı
17 Haziran 2019 14:10

Orduya gitmeyi düşünüyoruz açılan yerlere göre olacak gibi.

recklesslife
Memur
22 Haziran 2019 20:32

Bende sizinle aynı durumdayım. Eşiniz il dışı isteyecek ve orada çalışmaya başlayacak. Sonrasında siz kadro bulup kurumunuza yazı yazdıracaksınız. Eğer önceden konuşup anlaşmadıysanız red cevabı alacaksınız. Sonra idare mahkemesine dava açacaksınız. Büyük ihtimalle davayı kazanacaksınız. Ancak esinizinden yaklaşık 6 ay ayrı kalmak zorunda kalacaksiniz. Benim konuştuğum avukatlar bu şekilde dediler. Ancak ben ne yazık ki kurum bulamadım. Kadro yok diyor herkes.

srkn544
Memur
23 Haziran 2019 00:07

Dava acabilmek icin once kurum bulup kurumun kabul etmesimi gerekli peki

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Haziran 2019 08:46

Hocam öncelikle eşinizin gideceği şehir belli olunca oradaki kurumlardan kadro bulmanız gerekiyor. Bunu öncelikle sözlü olarak yapın ki dilekçeyle başvurursanız red yazarlarsa işiniz zorlaşır.

Ancak şu aralar ilave nakil kadroları daha yayınlanmadığı için hiçbir kurumda kadro yok. Bu yüzden sözlü de başvursanız kadromuz yok diyeceklerdir. Tavsiyem ilave nakil kadrolarının yayınlanmasını bekleyin. Temmuz gibi yayınlanacağını düşünüyorum. (Önceden nisan-mayıs gibi yayınlanırdı seçim işleri vs. sebebiyle gecikti sanıyorum.) Eğer kadro bulur, çalıştığınız üniversiteyi de ikna edip muvafakat alabilirseniz geçersiniz. Hayırlısı olsun.

srdr052, 5 yıl önce

Orduya gitmeyi düşünüyoruz açılan yerlere göre olacak gibi.

srdr052
Kapalı
01 Temmuz 2019 15:47

teşekkür ederim bilgilendirme için

gokhan061986
Aday Memur
02 Temmuz 2019 12:55

merhaba arkadaşlar ben belediyede çalışıyorum 6/1 derecem GİH sınıfındayım baska bir belediyeye becayiş yapmak istiyorum bir arkadaş buldum 7/2 derecesi GİH sınıfında Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor Yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi