Editörler : cihan27E.Kayı Han

DARK LORD
Memur
19 Mart 2023 22:42

Artık memurun devletten umudu kalmamıştır açlığa mahkum bırakıldık.. Neyse arkadaşlar işten atılmadan nası ek işler yapabiliriz hayatımda okumaktan başka hiçbir işle uğraşmadığım için bilmiyorum.. Boğazımıza kadar geldi cinnet geçirmeden Bi düzene girmem lazım

vdtmlr
Genel Müdür
19 Mart 2023 23:02

Devlet bir karar alıyorsa ilk önce işverwn olduğu kamu görevlileriyle ilgili almalıdır, aksi durumda el kesesinden alınan kararlar popülizmden ibarettir.

"Yarın değil hemen şimdi" en az %30 ara zam bekliyoruz!

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
20 Mart 2023 09:13

siz bekleyin :)

vdtmlr, 1 yıl önce

Devlet bir karar alıyorsa ilk önce işverwn olduğu kamu görevlileriyle ilgili almalıdır, aksi durumda el kesesinden alınan kararlar popülizmden ibarettir.

"Yarın değil hemen şimdi" en az %30 ara zam bekliyoruz!

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
20 Mart 2023 09:15

Bunca yıl çalıştıktan sonra birde emekli olursak alacağız 5500 lirayı

murdock reis, 1 yıl önce

gurur duysun buna sebep olanlar!

boşuna yıllarca okumuşuz, üniversitede kredi ücreti, yurt ücreti, ev kirası, derslerin sınavların stresini boşu boşuna çekmişiz. kpss için strese boşu boşuna girmişiz.

şimdi de aldığımız maaş 11.750 tl. birçoğumuz örgün üniversite okuduk açıköğretim de değil. memur olup ta hem gurbette çalışıp hem kira vermek yapılacak iş değil artık. zaten maaştan yemek ücreti,çay parası vs. kesiliyor. bir de üstüne yol parası da cebimizden. memlekette ilkokul bile bitirmeyen vasıfsız işçinin aldığı ücret memurun maaşından fazla hale geldi.

YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN!

jkrplc
Aday Memur
20 Mart 2023 10:26

Senin vasfın nedir memurluktan başka .asil vasıfsız olan biz memurlarız bu ülke işçi sınıfı sayesinde ayakta.bu ülke de şu memurluk olayı bitmelidir asgari ücret ile en düşük nn yv
EDA SENGUL, 1 yıl önce

İşçiler bile 15-16 bin alıyor hemde hiçbir vasıfları olmadan Aklı olan okumaz kpss girmez işçi olur

debug
Genel Müdür
20 Mart 2023 17:20

Bu şuna benziyor. Yıllarca uğraşıp didinip aldığın araba çalınıyor ve mahkemeye gidiyorsun hakim diyor ki "ben de seni anlamıyorum ne ağlanıp duruyorsun madem bu kadar memnun değilsin git çalış bi araba daha alıver"

muharras, 1 yıl önce

İşçi olmak için çaba göstermenize gerek yok istifa edip özel sektörde kölelik yapabilirsiniz. Sizin gibileri de anlamıyorum hem işinden maaşından şikayet edip hem çalışmaya devam etmek nasıl bir kafa acaba? Özel sektörü methedip kamuda çalışmaya devam etmek kişinin kendi kendisiyle çelismesi demektir

Tekniker48
Aday Memur
20 Mart 2023 17:51

Pardonda bu işe girmek için çok çaba verdik ve bir hükumetin bizi bitirmeye çalışması bir daha kimsenin itibarımızı geri vermeyeceği anlamına gelmez temizlik yapan bir işçinin bizden fazla maaş alması kabul edilebilir bişey değil tabiki herkes şikayet edecek öyle iş mi var o zaman istifa et ilk kaç bine girdik yıllarca çabaladık bekara karı boşamak kolay

can_cancan
Aday Memur
20 Mart 2023 19:53

Ya kardesim okul oku senın gıbı okumayan sana laf soylesın memur hakkını ıstıyo sen dısarda gezerken millet oturup ders calıstı sizin gibiler simdi memuru gectı bu mevcut adalet kafası işte ama sizde suc yok szın kudurmanıza kendııxı okuyandan fazla ustun gormenıze saglayan sısteme laf. Sımdı gecmıs memurluğu bırakmış oldu onca sene dirsek surtsun senspyledın diye bırakır.
muharras, 1 yıl önce

İşçi olmak için çaba göstermenize gerek yok istifa edip özel sektörde kölelik yapabilirsiniz. Sizin gibileri de anlamıyorum hem işinden maaşından şikayet edip hem çalışmaya devam etmek nasıl bir kafa acaba? Özel sektörü methedip kamuda çalışmaya devam etmek kişinin kendi kendisiyle çelismesi demektir

can_cancan
Aday Memur
20 Mart 2023 20:02

Hele suna bak memurluk bıtecekmıs sızın gıbı egıtım sizlere gün dogar sizin boyle dılınızı devletin memuruna uzatıp kendinizi kıyaslıcak kadar uzatmısız demekkı
jkrplc, 1 yıl önce
Senin vasfın nedir memurluktan başka .asil vasıfsız olan biz memurlarız bu ülke işçi sınıfı sayesinde ayakta.bu ülke de şu memurluk olayı bitmelidir asgari ücret ile en düşük nn yv

serserkan
Memur
21 Mart 2023 14:05

Öyle bir ayrım yapamazsın. Adam tasarruf etmiştir ev almıştır.

blackdesert, 1 yıl önce

evi olmayan memurlara kira yardımı yapılmalı

blackdesert
Memur
21 Mart 2023 16:04

neden yapamazsın ?

eşi çalışmayana çocuğu olana DOĞRU VE HAKLI bir şekilde devlet ekstra ama maalesef cüzi bir para veriyor.

çeşitli tazminatlar var.

evi olmayana lojman imkanı yoksa kesinlikle kira yardımı yapılmalı.

serserkan, 1 yıl önce

Öyle bir ayrım yapamazsın. Adam tasarruf etmiştir ev almıştır.

Muhasebatxx
Aday Memur
21 Mart 2023 16:39

alım gücünün daha iyi olduğu zamanlarda birileri gezip tozup hunharca paraları yerken birileri ailesinden yemesinden içmesinden gezmesinden kısarak harca borca girip ev sahibi olmuş olabilir. halen daha kredisini ödeyen olabilir. bu durumda birine yardım yaparken üstüne ev sahibi olanlara destek olmamak olmaz zira bu eve ne şartlarda sahip olunduğu belli olmaz. ama dediğin gibi yaparlarsa da şaşırmam borcunu düzenli ödeyenlerde cezalandırılabiliyor bazen borç aflarıyla birlikte. her an her şey olabilir

blackdesert, 1 yıl önce

neden yapamazsın ?

eşi çalışmayana çocuğu olana DOĞRU VE HAKLI bir şekilde devlet ekstra ama maalesef cüzi bir para veriyor.

çeşitli tazminatlar var.

evi olmayana lojman imkanı yoksa kesinlikle kira yardımı yapılmalı.

Muhasebatxx
Aday Memur
21 Mart 2023 16:43

Bu arada kiracıyım ben de .evim de alabilme ihtimalim de yok malesef. Kira yardımından ziyade gurbet yardımı yapılsın. memleketi dışında çalışan tüm kamu personeline en azından aile yardımı kadar destek verilsin

Muhasebatxx, 1 yıl önce

alım gücünün daha iyi olduğu zamanlarda birileri gezip tozup hunharca paraları yerken birileri ailesinden yemesinden içmesinden gezmesinden kısarak harca borca girip ev sahibi olmuş olabilir. halen daha kredisini ödeyen olabilir. bu durumda birine yardım yaparken üstüne ev sahibi olanlara destek olmamak olmaz zira bu eve ne şartlarda sahip olunduğu belli olmaz. ama dediğin gibi yaparlarsa da şaşırmam borcunu düzenli ödeyenlerde cezalandırılabiliyor bazen borç aflarıyla birlikte. her an her şey olabilir

Uranüslü
Aday Memur
21 Mart 2023 23:29

Cahil konuştu. Konuş cahil. Konuş beyinsiz konuş. Fikrinin çok önemi var. Sen konuş yeter ki. Ne konuştuğunun bir önemi yok. Yeter ki yorum yapmış ol. Beynin yok fikrin var. Konuş sen konuş.
muharras, 1 yıl önce

blackdesert
Memur
22 Mart 2023 08:37

kardeşim insanın memleketinde de evi olmayabilir. gurbetteki adama yardım edilsin demişsin ama bunun mantığı ne olabilir ? yine evi olmaması olabilir. lojman yoksa kira yardımı yapılmalı ki gurbette ki adama da kolaylık olsun.

Muhasebatxx, 1 yıl önce

Bu arada kiracıyım ben de .evim de alabilme ihtimalim de yok malesef. Kira yardımından ziyade gurbet yardımı yapılsın. memleketi dışında çalışan tüm kamu personeline en azından aile yardımı kadar destek verilsin

MrMazY
Şef
22 Mart 2023 14:04

1 yıl arabasız 1 yıl tofaş şuan vectra. tam değiştireyim derken araba fiyatları uçtu iyikide değiştirmemişim market manav hiç birşeye yetişmezdi maaş....

Muhasebatxx, 1 yıl önce

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi