Editörler : swat3410

yarnlarumutolsun
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:34

vallah kardeşim özelde fabrikaya işçi olarak girdi şuan üretim müdürü sadece 3 yılda yani kkendini geliştiren hakkını alıyor

Dadaş5425, 4 yıl önce

7.5 sene özel sektörde çalıştım fabrikalarda amele olarak asgari ücretle.. açıktan okudum.. Allaha cok şükür polisliği kazandım tabiki polislik.. özel sektörde gözünün yasına kimse bakmaz ne kadar çalışırsan çalış emek ver.. kapının önüne koyarlar acımazlar

Gökkushagı
Yasaklı
09 Aralık 2019 11:36

Kesinlikle özel sektör... NOKTA. tecrubeyle sabit.

Sdtcngz
Şube Müdürü
09 Aralık 2019 11:53

sdtcngz, yazdıklarınız, yorumlarınız ve üslubunuzdan anladığım kadarıyla kendini yetiştirmiş, hem kamu hem özel sektörde başarılı olabileceği düşünülen bir portresin kardeşim. turizm ve hassasta çalıştığını, rehberlik okuduğunu vs yazdığına göre kuvvetle muhtemel yabancı dilin hatta yabancı dillerin var. meslekte böyle donanımlı arkadaşların istifa ederek ayrılması maalesef kayıp. geçenlerde Rusça ve İngilizce yı çok iyi derecede bilen bir arkadaşında meslekten ayrıldığını öğrendim ve üzüldüm... herşey gönlünüzce olsun

Est...

Kimse istifa etmek için girmez bir mesleğe. Ama içindeki sevgiyi bitirdikleri an artık durmanın da bir faydası yok. Mesleğe pmyo dan giren pomemden girern ya da akademi , herkesin bir bağlılığı vardır.

Kimisi parasına , kimisi üniformaya , kimisi silah kimlik , kimisi de sevgi Bunlardan birine bağlıydım o da sevgi. O da gittiği için durmak için bir sebep kalmadı.

Dediğim gibi meslekte zor özel de zor. Şartları sen iyileştirmeye çalışıyorsun. Hiçbir yerin garantisi yok.

Örneğin ben 6 ay işsiz kaldım , 4 5 yeri kabul etmedim şartlarıma uymadığı için. Elbette durumunun müsait olması da etkili bunda . Yoksa ne istifa edebilirsin ne de iş beğenmemezlik.

Polisken de şükrediyordum hayatıma , şimdi de ediyorum binlerce kez. Ekmeğini yedim içtim bu teşkilatın , halen çok seviyorum hem meslektaşları hem de Polis teşkilatını.

Forumu da şu okul sürelerinin fiili hizmetten sayılması için takip ediyorum gelişmeleri. Gözüme çarpan bir şey olursa yazıyorum bu konu gibi. 8,5 yıl okulu da sayarlarsa Yeşil pasaport alırım :)) Kısmet artık.

Diagne38, 4 yıl önce
sdtcngz, yazdıklarınız, yorumlarınız ve üslubunuzdan anladığım kadarıyla kendini yetiştirmiş, hem kamu hem özel sektörde başarılı olabileceği düşünülen bir portresin kardeşim. turizm ve hassasta çalıştığını, rehberlik okuduğunu vs yazdığına göre kuvvetle muhtemel yabancı dilin hatta yabancı dillerin var. meslekte böyle donanımlı arkadaşların istifa ederek ayrılması maalesef kayıp. geçenlerde Rusça ve İngilizce yı çok iyi derecede bilen bir arkadaşında meslekten ayrıldığını öğrendim ve üzüldüm... herşey gönlünüzce olsun

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
09 Aralık 2019 15:46

15 milyon kişi
yarnlarumutolsun, 4 yıl önce

özelde kaç kişi asgari ücret alıyor?

09 Aralık 2019 22:45

özel sektörde yetkili genel muhasebeciydim. insanların görünce ağzının suyu aktığı büyük plaza şirketlerinde de çalıştım ancak maddi manevi istediğimi alamadım hergün dönen entrikalar iğrenç ilişkiler kaypaklıklar.. neyse ki emniyete geçebildim. birçok arkadaşın kurumla alakalı dedikleri doğru ancak özel sektöre göre kıyaslarsam devede kulak kalır gerçekten de. maaş olarak da en az 2 kat fazla alıyorum. herkesin yaşadığı kendine özel sektörde kendini geliştirmiş sağlam yönleri şansları olan insanlar var tabiki özel sektör diyecek ama şahsen o duruma ben gelemedim :)

angarabebesi060606
Daire Başkanı
09 Aralık 2019 22:48

Kuzen almanyaya pompacı olarak gitti şimdi petrol sahibi
yarnlarumutolsun, 4 yıl önce

vallah kardeşim özelde fabrikaya işçi olarak girdi şuan üretim müdürü sadece 3 yılda yani kkendini geliştiren hakkını alıyor

angarabebesi060606
Daire Başkanı
09 Aralık 2019 22:50

Aynen karşim emniyette emniyette torpil kaypklık pis ilişki vs hiç yok iyi yapmışsın
rebirthgokhan, 4 yıl önce

özel sektörde yetkili genel muhasebeciydim. insanların görünce ağzının suyu aktığı büyük plaza şirketlerinde de çalıştım ancak maddi manevi istediğimi alamadım hergün dönen entrikalar iğrenç ilişkiler kaypaklıklar.. neyse ki emniyete geçebildim. birçok arkadaşın kurumla alakalı dedikleri doğru ancak özel sektöre göre kıyaslarsam devede kulak kalır gerçekten de. maaş olarak da en az 2 kat fazla alıyorum. herkesin yaşadığı kendine özel sektörde kendini geliştirmiş sağlam yönleri şansları olan insanlar var tabiki özel sektör diyecek ama şahsen o duruma ben gelemedim :)

brkklgs
Şef
10 Aralık 2019 00:15

Polisliğin kıymitini bilseniz böyle konuşmazsınız ban istifa edip başka kamu kurumuna geçtim ama polisliğin o tadı polisliğin o güzelliği polisliğin o kıymeti... Maalesef nimet elimden çıkınca anladım kıymetini bilin arkadaşlar başka bir şey demem
hakyemezmumtaz87654, 4 yıl önce

polis olup, taaa adını ilkokulda duyduğun bir ile gidip 1200 TL kira verip hiç tanımadığın bi yer de hiç tanımadığın insanlarla çalışıp sırf polissin memursun diye herşeyi pahalıya alıp 2 kat fazla para harcayacaksın. senede 2 kere memlekete gelmek için kırk kişiye ağız eğip sırf 10 ar günden 2 kere memleketine gideceksin diye 2 3 maaşını sadece yol masrafına verip 20 günde bitireceğine memleketinde 3 bin,3 bin beşyüz lirada adam akıllı sabah 9 da işe başlayıp akşamda 6 da evine gitmen daha mantıklı. kim ister ki gece gündüz çalışacaksın evine hasret kalacaksın sonrada kimse değerini bilmeyecek.

Drakeos
Aday Memur
10 Aralık 2019 10:02

Polislik ve özel sektörü kıyas edip özel sektör diyenler Polis olmayı denemiş ancak başarılı olamamış kişilerden başkası olamaz, böyle algı operasyonları yaparak mesleğimizi aşağı çekmeye çalışanlara prim vermeyelim arkadaşlar, özel sektörde ayakta kalabilecek bir yeteneğe sahip kimseler zaten o alanda çalışma takdirini kendileri gösterirler, buraya gelip de yok özel sektör mü polislik mi, yok özel güvenlik mi polislik mi (komik), yok polislik mi uzman çavuşluk mu (daha komik), yok kara piyade subaylık mı polislik mi (şaka gibi) bırakın bunları, Polislik zamanla kıymeti yükselecek bir meslek, en azından ben ve benim gibiler öyle düşünüyor, inşallah sorunlar çözülecek, inancımız var.

sagami
Daire Başkanı
15 Şubat 2020 20:39

polislik derim

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi