Editörler : Pangaea

Kizildenizzz
Aday Memur
06 Eylül 2021 12:49

Hangi universiteden mezunsunuz?

violet0606, 3 yıl önce

Tebrik ederim ancak iktisatta alımlar biraz sıkıntılı o yüzden bu umutsuzluk. Fakat söylediklerinizle verdiğiniz destek ve umut için teşekkür ederim. İyi geldi. Umarım ben de sizin gibi başarırim

istiksaf
Aday Memur
06 Eylül 2021 15:14

dershaneye sakın gitme başaramazsın. bireysel çalışmalısın. herkesin oldugu yerde herkes gibi olursu

cansumim
Aday Memur
07 Eylül 2021 08:48

Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşım. Şu an 32 yaşında bir anneyim 2018 KPSS ye girdim Temmuzda yapılmıştı o sene ve ben Mayıs ayında doğum yaptım. Yani Mayıstan önce hamile iken Mayıstan sonra ise bebişle yılmadan çalıştım 91 küsürlü bir puan aldım önce bransımdan kadro açılmadı memur oldum daha sonrasında ise bransımdan atandım yani o dönem o hallerimle ben çalışıp yaptı isem sen hayli hayli yaparsın. Ve çalışmaktan da önemlisi umudumu hiç kaybetmedim. İyi düşün iyi olsun kuramı yalan falan değil kocaman bir hakikat. İmanını, inancını asla yitirme. Önce bu konuda bi kendine gel ondan sonra çalışmaya başla.

Çevrendekiler şanslı imiş ki iyi yerdeler ama atanırsan anlayacaksın ki günümüzde en iyi özel sektör firması bile devletten iyi olamaz bunu göreceksin inşallah. Bir kamu kadrosunun verdiği güvenceyi, saygınlığı hatta ücreti Sabancı Koç gibi fazla kurumsal özel firmalar dışında hibçir yer veremez. Şu an memur olmayana ev bile vermiyorlar. Bütün bunların bilincinde olarak çalışmaya başla.

Bak benim branşıman senede toplasan 5 kişi almıyorlar ama ben hep o ilk 5 e gireceğim diye çalışarak çıktım yola . 2. oldum sen de yapabilirsin neden olmasın ne eksiğin var

violet0606
Aday Memur
07 Eylül 2021 22:17

Hangi bölüm mezunusunuz nereye atandiniz?

dusunenus, 3 yıl önce

merhaba sevgili arkadaşım, sorunuz özelinde belli bir yaştan sonra kamuya ya da kpss diyelim daha doğru olur niyetlenen arkadaşlara bir ışık olsun diye yorumda bulunmak istedim. Ben geçen yaz ki merkezi atamada tam 37 yaşımda kamu sektörüne atandım. Hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin, kulaklarınızı dış çevreye kapatın. sana en büyük tavsiyem hazırlandığın bu süreçte puanlar kaçta kapatır, alım az mı olur çok mu olur bunları kafandan atmaya çalış ve de asla tek yol olarak kpss yi görme! bu seni inanılmaz yıpratır. ben kpss ye hazırlandığım süreçte özelde birçok farklı işte çalıştım, işten erken çıktığımda kütüphaneye gidip kendimden 10-15 yaş küçüklerle çalıştım ama hiç umursamadım benim için önemli olan hedeflerimdi. Atanırsın ya da atanamazsın o ayrı önemli olan gerçekten istiyorsan kır dizini ve dene .denemekten asla zarar gelmez. Başarılar dilerim.

violet0606
Aday Memur
07 Eylül 2021 22:19

Tesekkur ederim desteginiz için.Bransinizdan kadro açılmayınca ne memuru oldunuz hangi ilde acaba?

cansumim, 3 yıl önce

Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşım. Şu an 32 yaşında bir anneyim 2018 KPSS ye girdim Temmuzda yapılmıştı o sene ve ben Mayıs ayında doğum yaptım. Yani Mayıstan önce hamile iken Mayıstan sonra ise bebişle yılmadan çalıştım 91 küsürlü bir puan aldım önce bransımdan kadro açılmadı memur oldum daha sonrasında ise bransımdan atandım yani o dönem o hallerimle ben çalışıp yaptı isem sen hayli hayli yaparsın. Ve çalışmaktan da önemlisi umudumu hiç kaybetmedim. İyi düşün iyi olsun kuramı yalan falan değil kocaman bir hakikat. İmanını, inancını asla yitirme. Önce bu konuda bi kendine gel ondan sonra çalışmaya başla.

Çevrendekiler şanslı imiş ki iyi yerdeler ama atanırsan anlayacaksın ki günümüzde en iyi özel sektör firması bile devletten iyi olamaz bunu göreceksin inşallah. Bir kamu kadrosunun verdiği güvenceyi, saygınlığı hatta ücreti Sabancı Koç gibi fazla kurumsal özel firmalar dışında hibçir yer veremez. Şu an memur olmayana ev bile vermiyorlar. Bütün bunların bilincinde olarak çalışmaya başla.

Bak benim branşıman senede toplasan 5 kişi almıyorlar ama ben hep o ilk 5 e gireceğim diye çalışarak çıktım yola . 2. oldum sen de yapabilirsin neden olmasın ne eksiğin var

evreka61
Memur
08 Eylül 2021 08:07

Henüz 28 yaşında bu halet-i ruhiyeye sahip olmanız beni üzdü doğrusu. 32 yaşında tüm sıkıntılarıma rağmen KPSSye hazırlanmaya karar verdim. Şu an 33 yaşındayım ve atandım. Karar sürecimde artık çok geç olduğunu düşünüp beni aşağı çekmeye çalışan insanlar şimdi beni takdir edip saygı duyuyor. Yaşıtım ve benden yaşça büyük arkadaşlarım KPSS'ye çalışmaya karar vermiş durumda. Hiç bişey için geç değil.

cansumim
Aday Memur
08 Eylül 2021 08:29

Antep te üniversiteye vhki olarak atanmıstım

violet0606, 3 yıl önce

Tesekkur ederim desteginiz için.Bransinizdan kadro açılmayınca ne memuru oldunuz hangi ilde acaba?

rise from the ashes
Aday Memur
08 Eylül 2021 11:39

aynı kpss puanıyla merkezi olarak bir kez daha yerleşilebiliyor mu

cansumim, 3 yıl önce

Antep te üniversiteye vhki olarak atanmıstım

violet0606
Aday Memur
08 Eylül 2021 12:56

Beni bolum durumu vs de etkiliyor bir de yaş. Iktisat mezunu son yıllardır kolay kolay atanamıyor bu umutsuzluk bundan birazda. Bir de torpili olan girsin vs diyorlar. Yoksa sizleri gördükçe umutlanmiyor değilim teşekkür ederim cevremde destek görebileceğim pek kimse de yok görmedim atanan edenen herkes isinde gücünde şu an benim yaşımda bu sebeple bu ruh hali teşekkür ederim

evreka61, 3 yıl önce
Henüz 28 yaşında bu halet-i ruhiyeye sahip olmanız beni üzdü doğrusu. 32 yaşında tüm sıkıntılarıma rağmen KPSSye hazırlanmaya karar verdim. Şu an 33 yaşındayım ve atandım. Karar sürecimde artık çok geç olduğunu düşünüp beni aşağı çekmeye çalışan insanlar şimdi beni takdir edip saygı duyuyor. Yaşıtım ve benden yaşça büyük arkadaşlarım KPSS'ye çalışmaya karar vermiş durumda. Hiç bişey için geç değil.

esaturk
Memur
08 Eylül 2021 15:39

Kolay kolay atanamıyor ne demek, 85'e rahat rahat atanıyorsunuz. 93 94 alıp atanamayan bölümler ne yapsın?

violet0606, 3 yıl önce

Beni bolum durumu vs de etkiliyor bir de yaş. Iktisat mezunu son yıllardır kolay kolay atanamıyor bu umutsuzluk bundan birazda. Bir de torpili olan girsin vs diyorlar. Yoksa sizleri gördükçe umutlanmiyor değilim teşekkür ederim cevremde destek görebileceğim pek kimse de yok görmedim atanan edenen herkes isinde gücünde şu an benim yaşımda bu sebeple bu ruh hali teşekkür ederim

.nuran
Aday Memur
09 Eylül 2021 15:28

28 yaş hiç de geç bi yaş değil şuan 33 yaşında 2 küçük çocukla ve özel sektörde çalışarak kpss ye hazırlanmaya çalışıyorum

Akrcsrpl
Aday Memur
09 Eylül 2021 16:42

29 yaşındayım iktisat mezunuyum 5 yıl özel bir bankada çalıştıktan sonra istifa edip 2020 kpssye hazırlandım.dershaneye de gittim ama sıkı çalıştım şuan bir kamu kurumuna atandım.hiçbir şey için geç değil yeter ki neyi istediğini bil ve ona göre kendine yön ver.

violet0606
Aday Memur
09 Eylül 2021 19:09

Gercekten mi çok sevindim gerçekten tebrik ederim b den mi hazırladınız a dan mı? B sanırım. Kac puan alıp nereye atandiniz nasıl çalıştınız?

Akrcsrpl, 3 yıl önce
29 yaşındayım iktisat mezunuyum 5 yıl özel bir bankada çalıştıktan sonra istifa edip 2020 kpssye hazırlandım.dershaneye de gittim ama sıkı çalıştım şuan bir kamu kurumuna atandım.hiçbir şey için geç değil yeter ki neyi istediğini bil ve ona göre kendine yön ver.

Burak2019
Şef
09 Eylül 2021 19:53

30 yaşından sonra atanan çok kişi var.

insaatmühendisibey
Aday Memur
11 Eylül 2021 14:27

Zor hocam zor Allah hepimizin yardımcısı olsun. 26 yaşımda kpss girmiş alım yapılmasını bekliyorum. Aynı ruh hallerine sahibim. Bir geç kalmışlık, emeklerin karşılığını alamamazlık. Ne diyelim gönlünüzce olsun her şey. Nasipten ötesi yok.

violet0606
Aday Memur
11 Eylül 2021 16:36

Evet zaten bu ruh hali bitiriyor daha çok Allah yardımcımız olsun

insaatmühendisibey, 3 yıl önce

Zor hocam zor Allah hepimizin yardımcısı olsun. 26 yaşımda kpss girmiş alım yapılmasını bekliyorum. Aynı ruh hallerine sahibim. Bir geç kalmışlık, emeklerin karşılığını alamamazlık. Ne diyelim gönlünüzce olsun her şey. Nasipten ötesi yok.

Akrcsrpl
Aday Memur
12 Eylül 2021 18:56

B'den hazırlanıp 82 puan aldım bölümden dolayı merkezi atamalara yetmeyeceğini düşündüğüm için klavye çalıştım ve şuan kendi memleketimde katipliği kazandım.amacım kamu kurumunda çalışmaktı zaten ve oldu çok şükür. allah herkesin gönlüne göre versin
violet0606, 3 yıl önce

Gercekten mi çok sevindim gerçekten tebrik ederim b den mi hazırladınız a dan mı? B sanırım. Kac puan alıp nereye atandiniz nasıl çalıştınız?

Manchini
Aday Memur
12 Eylül 2021 19:39

bölümünüz adaletmiydi hocam

Akrcsrpl, 3 yıl önce
B'den hazırlanıp 82 puan aldım bölümden dolayı merkezi atamalara yetmeyeceğini düşündüğüm için klavye çalıştım ve şuan kendi memleketimde katipliği kazandım.amacım kamu kurumunda çalışmaktı zaten ve oldu çok şükür. allah herkesin gönlüne göre versin

bahar_t
Daire Başkanı
12 Eylül 2021 20:25

Yaş 39 defalarca hazırkandım yıne hazırkanacagım nasip

begums
Aday Memur
15 Eylül 2021 20:18

Bende sizinle aynı durumdayım 30 yaşındayım 1,5 yaşında kızım var çalışabiliyor musunuz ben çok umutsuzum
Hlnrozcmk, 3 yıl önce
32 yaşındayım evliyim 5 yaşında cocugum var 6ay önce basladım kpss sürecine ve asla bırakmıcam elimden geleni yapıcam aman olurmu olmazmı nolucak diye zaman kaybetmenin kimseye bi faydası yok herşeyi kendin icin yapıcaksın girenler üstün zekalı değil hepsi gençte değil sıradan insanlar tek ortak noktaları sınava gercekten çalışmış olmaları
Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi