Editörler : Pangaea
«45678910111213141516

BeardTurco
Kapalı
30 Aralık 2020 18:01

Bu lisans diplomamızın iptali için hangiyargı organına dava açmamız gerekiyor üniversite okuduğum için tiksiniyorumkendimden hayatım kaydı

Kamilc1
Yasaklı
30 Aralık 2020 18:01

Hangi bölüm
BeardTurco, 3 yıl önce

Bu lisans diplomamızın iptali için hangiyargı organına dava açmamız gerekiyor üniversite okuduğum için tiksiniyorumkendimden hayatım kaydı

30şubat
Aday Memur
31 Aralık 2020 13:26

Sayısal öğrencisiydim lisede. gittim mal gibi hukuk yazdım. paralı da olsa tıp fakültesi okumadığıma eşşşşşşşşşşekler kadar pişmanım.. keşke zamanı 2014 haziran a sarabilsek..

Kamilc1
Yasaklı
31 Aralık 2020 13:27

Niye hukukçular durumu iyi digil mi
30şubat, 3 yıl önce

Sayısal öğrencisiydim lisede. gittim mal gibi hukuk yazdım. paralı da olsa tıp fakültesi okumadığıma eşşşşşşşşşşekler kadar pişmanım.. keşke zamanı 2014 haziran a sarabilsek..

savunmadım
Yasaklı
31 Aralık 2020 13:28

YGS-LYS sisteminde öyleydi. Kendi alanından başarısız olan sayısalcı mezuna kalır matematiği iyi diye TM'ye geçer hukuk kazanır giderdi..

Hukuk mezunu olmanın bir numarası kalmadı mı? İş yok mu?

30şubat, 3 yıl önce

30şubat
Aday Memur
31 Aralık 2020 13:34

arkadaşlar hukuk bölümü okumayın okutturmayın. sadece istanbulda 50.000 küsür avukat var ve bu şehirde özellikle piyasa tam bir kurtlar sofrası. Tekelleşmiş kendini kanıtlamış bazı avukatlar var onlar piyasayı kendi lehine domine ediyor ve diğer avukatlara çok afedersiniz b*k yemek düşüyor. küçük şehirde yapacaksanız da ciddi çevreniz olması lazım bu iş için. Devlette avukatlık düşünenlere gelince; 88-90 larla anca atanabiliyorsunuz artık. kendime güveniyorum 92 93 alırım diyorsanız (tabi 5 yıl okuduktan sonra puanlar ne olur bilemem) okuyun. ayrıca hukuk sektörü tam bir gerginlik ve gerilim sektörü. Ben huzuru sakinliği seven adamım şahsen avukatlık hakimlik savcılık hiç bana göre değil. Evet doktorluk da bi nebze öyle ama şöyle bir çocuk doktoru falan olsam hiç fena olmazdı be.. Ahhh ah.

30şubat
Aday Memur
31 Aralık 2020 13:39

2019 da avukatlık ruhsatımı aldım. 1.5 sene oldu hala düzene koyamadım işlerimi. anca arada cmk servisinden görev alıyorum o kadar. Belki komik ve abartı gelecek size ama inanın düşük puanla atanabileceğim bir 2 yıllık bölüm olsa bundan iyidir. en azından devlet memuru olurdum ve arkam sağlam olurdu..

Kamilc1
Yasaklı
31 Aralık 2020 13:42

Tekrar gir 4 yıllık sağlam bir bölüm oku memnun değilsen
30şubat, 3 yıl önce

2019 da avukatlık ruhsatımı aldım. 1.5 sene oldu hala düzene koyamadım işlerimi. anca arada cmk servisinden görev alıyorum o kadar. Belki komik ve abartı gelecek size ama inanın düşük puanla atanabileceğim bir 2 yıllık bölüm olsa bundan iyidir. en azından devlet memuru olurdum ve arkam sağlam olurdu..

30şubat
Aday Memur
31 Aralık 2020 13:48

aklıma gelmedi değil. fakat 25 yaşındayım hala ailemden geçinmek istemiyorum. çıkmazdayım açıkçası

Kamilc1
Yasaklı
31 Aralık 2020 13:49

Mecbur bir univeriste daha okucan o zaman
30şubat, 3 yıl önce

aklıma gelmedi değil. fakat 25 yaşındayım hala ailemden geçinmek istemiyorum. çıkmazdayım açıkçası

02 Ocak 2021 14:44

Arkadaşlar konuyla alakasız kusura bakmayın ama bu yazdığımı eksileyen kişiler niye eksiledi acaba?Kimseye hakaret küfür etmediğim bir yazı niye eksilenir anlamış değilim. Adam soru sormuş ben de cevaplamışım.
özelegitim ögretmeni, 3 yıl önce
Özel Eğitim Öğretmenliğini bitirdim. Pişman değilim iyi ki okumuşum bu bölümü. Ekim'de mezun oldum. Hiç tecrübem olmamasına rağmen bir sürü kurumdan teklif aldım. Beğendiğim bir rehabilitasyon merkezinde hemen işe başladım.58 gündür çalışıyorum.3500 liraya anlaştım. Haftada 40 derse giriyorum 2 gün tatil.Atamaya gelecek olursak Kpss p10 puanım 67 bu düşük puanla bile (bir sıkıntı çıkmazsa) 40 bin öğretmen ataması olursa atanıyorum. Belki ilk atamada belki de ikinci atamada.Her sene 40 bin alıyorlar zaten o yüzden kesin gözüyle bakıyorum atanmaya.

Kamilc1
Yasaklı
02 Ocak 2021 19:34

Haklısınız hocam sonuna kadarrrrr
özelegitim ögretmeni, 3 yıl önce
Arkadaşlar konuyla alakasız kusura bakmayın ama bu yazdığımı eksileyen kişiler niye eksiledi acaba?Kimseye hakaret küfür etmediğim bir yazı niye eksilenir anlamış değilim. Adam soru sormuş ben de cevaplamışım.

rickkandmortyy
Aday Memur
02 Ocak 2021 21:09

Maliye okudum keşke ağrı dağın ötesinde uçan güvercin olsaydım da okumasaydım. 2 yıllık sağlık okumadığıma çok pişmanım şuan çoktan atanmış, 3 yıldır da maaşımı alıyor olacaktım üstüne içimde kalan başka bölüm varsa onu da çalışırken okuyor olacaktım....

isimyok44
Memur
02 Ocak 2021 21:12

Zlpli
Aday Memur
02 Ocak 2021 21:42

Bende pişmanım hemde sonuna kadar ben inşaat mühendisliği bitirdim. 2011 senesinde büyük puanlarla üniversiteye yerleştik rehberlik hocası dün gibi hatırlıyorum dediki inşaat mühendisliği kazanmışsin hemşireliği ne yapacan diye bu lafını unutmadım sonradan bı türlü göremedimki lafı yedireyim ona 4 sene özelde çalıştım gece gündüzun içicte baktım olacağı yok kpss çalıştım kendi alanımdan atanamadim ama kendi memleketimde düz memur olarak atandım ama içimde halen burukluk var kendi alanımdan 85 üzeri puanlarla niye atanamiyoruz diye bu senede 86 aldım yine atanamayacam bu yüzden tekrardan yks ye girecem umudum kalmadı artık bu bölümden atanmaya valla yazık bu emeğe bu kadar yıla bu kadar unideki zor derslere bu bölümü okuyan herkes emeğinin karşılığını alamadı ya yazık günah insanlara umutlarına emeklerine hayallerine hepsi uçtu gitti rabbim herkesin yardımcısı olsun

Kamilc1
Yasaklı
02 Ocak 2021 22:32

Napcaksiniz hocam memur olmuşsunuz zaten hem ne okuyacaksınız
Zlpli, 3 yıl önce

Bende pişmanım hemde sonuna kadar ben inşaat mühendisliği bitirdim. 2011 senesinde büyük puanlarla üniversiteye yerleştik rehberlik hocası dün gibi hatırlıyorum dediki inşaat mühendisliği kazanmışsin hemşireliği ne yapacan diye bu lafını unutmadım sonradan bı türlü göremedimki lafı yedireyim ona 4 sene özelde çalıştım gece gündüzun içicte baktım olacağı yok kpss çalıştım kendi alanımdan atanamadim ama kendi memleketimde düz memur olarak atandım ama içimde halen burukluk var kendi alanımdan 85 üzeri puanlarla niye atanamiyoruz diye bu senede 86 aldım yine atanamayacam bu yüzden tekrardan yks ye girecem umudum kalmadı artık bu bölümden atanmaya valla yazık bu emeğe bu kadar yıla bu kadar unideki zor derslere bu bölümü okuyan herkes emeğinin karşılığını alamadı ya yazık günah insanlara umutlarına emeklerine hayallerine hepsi uçtu gitti rabbim herkesin yardımcısı olsun

mülazımSHU
Yasaklı
02 Ocak 2021 22:43

asfadsdfsafdsfsdf adam inşaat mühendisi İNŞAAAT MÜHENDİSSS

Kamilc1, 3 yıl önce
Napcaksiniz hocam memur olmuşsunuz zaten hem ne okuyacaksınız

Sakınha
Memur
03 Ocak 2021 19:40

İki önlisans okudum biri prganik tarım biri banka ve sig. Alımları nadir oluyor ve 90larda kapatmış. Keşke ebelik falan 60-70 arası ataması olan bi bölüm okusaydım önceden biseydim araştırırdım ahh kafam ahh

Kamilc1
Yasaklı
03 Ocak 2021 20:08

Tutuyor muydu
Sakınha, 3 yıl önce
İki önlisans okudum biri prganik tarım biri banka ve sig. Alımları nadir oluyor ve 90larda kapatmış. Keşke ebelik falan 60-70 arası ataması olan bi bölüm okusaydım önceden biseydim araştırırdım ahh kafam ahh

Sakınha
Memur
03 Ocak 2021 20:21

Yook 78.78 aldım hiç bir işe yaramaz düz memurluk da olmaz 95lerde onun puanıda
Kamilc1, 3 yıl önce
Tutuyor muydu
Toplam 313 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi