Editörler : crops35

Yasaklı
08 Aralık 2018 05:11

İcra hakkında

Öncelikle hepinize kolay gelsin. Benim 3100 TL olan borcum icralık oldu. Konuyla alakalı 2 sorum var birincisi tebligat adresi benim eski adresim olmuş yaklaşık 1 yıl önce bahsekonu adresten taşındım. Kasım 17 itibariyle muhtar ve apartman yöneticisinin imzaladığı tebligat mazbatasını uyapta gördüm. Ve bugün haberim oldu. Mazbatada orada ikamet etmediğim , tasindigim ve tebligatın yapılamadığı yazıyor. Tebligat yapılamadığından dolayı itiraz hakkim geçerli mi? Yoksa o imzadaki tarihi baz alıp 7 gün geçmiş mi olacak?2. Sorum ise borcun miktarından dolayı önce THH de çözülmesi ardından icra mahkemesine gitmesi gerektiginden dolayı usul yönünden hata yok mu? 3. Bir konuda bahsekonu avukatlık şirketi tarafimi sürekli taciz edip taahhutun ihlalinden 90 gün hapis yatabilecegimi belirtti onu araştırdım meslek ve insanlık adabı almamış kişilerin yaptığı bir oyun olduğunu öğrendim. ( İcra dairesi veya bir avukata ödeme sözü vermedim ve imza atmadım)Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Ayrıca yanlış anılmaya yol vermek istemem borç benim borcum ve odeyecegim. Ancak bu mevcut borç ilk olarak THH ye gitse beni mahkeme v.b bircok masraftan kurtaracakti o yüzden sizlere soruyorum. Tekrardan iyi akşamlar dilerim.

08 Aralık 2018 13:06

Yasadıgınınjz sehırde avukat yok mu

black_black
Yasaklı
09 Aralık 2018 08:55

Faydan ve bilğin yoksa yorumunu kendine sakla. Zaten maddi sıkıntım olmasa icralık olmam. Ukalalığa gerek yok.

Çılgın bediş25, 5 yıl önce

Yasadıgınınjz sehırde avukat yok mu

hkukcu11
Aday Memur
09 Aralık 2018 12:49

Beyefendi anlamıyormusnuz burası vatandaşa hukuki yardım verilen bir forum degil bu kısım da Kamuda Çalışan Avukatlar ve Hukuk Müşavirleri icin acilmis bi kısım size gidip avukat tutun diyen yok gidip bi avukata sorun su yazdiklarinizi

black_black, 5 yıl önce

Faydan ve bilğin yoksa yorumunu kendine sakla. Zaten maddi sıkıntım olmasa icralık olmam. Ukalalığa gerek yok.

hancer_06
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 08:11

Tebligat yapildigi tarihte tasindigini ispat edebilirsen ilgili icra mahkemesine usulsuz teblgat yapildigindan dolayi itiraz edebilirsin. Mahkeme usulsuz tebligat derse yeniden tebligat cikmasi gerekir biraz daha zaman kazanmis olursun. Diger sualine gelince eger yazili imzali bir taahhut verdiysen bunun 3 ay hapis tazyiki vardir vermediysen ole bisey olamaz. 3100 lira karsiliginda evine hacize gelebilir maasina haciz muzekkeresi yazabilir vs
22 Aralık 2018 09:49

Bir mimara gidin bakalım size bedavadan proje çiziyor mu? ya da bir psikoloğa gidin sizi bedevaya bürosunda dinleyecek mi? ya da bir öğretmene gidin size bedavaya özel ders verecek mi? Bu insanlar da 4 sene hukuku insanlara bedavaya hukuki danışmanlık yapmak için okumadı. herşeyin bir fiyatı var. her meslekte olduğu gibi burada da bir emek var. Gelmiş burada bedavaya danışmanlık istiyorsun üstüne de laf ebeliği yapmaya çalışıyorsun. Maddi sıkıntının ne derecede olduğu bu forumdaki kimsenin zerre derece umrunda değil önce bunu anla. Ve kimse sana yardımcı olmak zorunda da değil. Buraya acil yardım yazıp insanlardan bedavaya birşey beklerken bari üslubunu düzelt. Yine hayırsever bir arkadaş yardımcı olmus dua et. (Buradan sonrası meslektaşlarima senin gibi bedavacılar okumayabilir) Ama şu unutulmamalı burada bu hukuki sorulara cevap verilmesi bir nebze yardım gibi geliyor size anlıyorum fakat kendi topuğumuza sıkıyoruz bunu da bilin. Tamam biz kamuda avukat olmaya çalışıyoruz, ama cevremizde arkadaşlarimiz belki ailemiz genelde serbest avukat yüzde 80 böyledir. Onlara yönlendirsek daha iyi olur. danışmanlık ücreti alsın demiyorum ama müvekkil ilişki başlar en azından. bir dava olursa bir avukatla görüşmüştüm der. asıl yardım budur. kendi mesleğini ayakta tutmaya çalışmaktır. sadece kendini düşünmemek de budur. Burada cevap verdiğimiz her insan bir avukata danışmaktan vazgecmiyor belki. bunu unutmayın ona göre tavrinizi alın derim.
black_black, 5 yıl önce

Avukatınbiri
Aday Memur
22 Aralık 2018 14:29

Böyle hadsiz birine nasıl emek harcayıp cevap verebiliyorsunuz. 4 yıllık emeğinize saygınız yok mu
hancer_06, 5 yıl önce
Tebligat yapildigi tarihte tasindigini ispat edebilirsen ilgili icra mahkemesine usulsuz teblgat yapildigindan dolayi itiraz edebilirsin. Mahkeme usulsuz tebligat derse yeniden tebligat cikmasi gerekir biraz daha zaman kazanmis olursun. Diger sualine gelince eger yazili imzali bir taahhut verdiysen bunun 3 ay hapis tazyiki vardir vermediysen ole bisey olamaz. 3100 lira karsiliginda evine hacize gelebilir maasina haciz muzekkeresi yazabilir vs

hancer_06
Şube Müdürü
29 Aralık 2018 23:01

Diger yazilari okumadan cevap verdim.
Avukatınbiri, 5 yıl önce
Böyle hadsiz birine nasıl emek harcayıp cevap verebiliyorsunuz. 4 yıllık emeğinize saygınız yok mu

black_black
Yasaklı
08 Ocak 2019 10:35

hadsizlik ne demişim? Terbiyesizlige gerek yok bende kamu işi yapıyorum. siz işinizi bakkal gibi görebilirsiniz. Ben bana dilekçe yazın demedim. bir prosedür sordum ki bunun cevabını sizin gibi meslegini bakkal isletmekten öte mesleğini bir kamu görevi olarak görenlerden aldım. Altına basa basa söylemek isterim ki ben bedava mahkemede avukatlık hizmeti isteğim olmadı Allah sizin zihniyetinizde olanların eline düşürmesin.
Avukatınbiri, 5 yıl önce

black_black
Yasaklı
08 Ocak 2019 10:42

Konuyu açtığım 3. maddedeki avukatlık şirketinden farkın olduğunu düşünmüyorum. para kazanmak için herşeyi kendine hak gören insanlara basit bir bilgiyi dahi parayla satmaya kalkan birinden çok birşey de beklememek lazım açıkçası. Ben kimseden hukuki danışmanlık beklemedim prosedürü sordum... Senin mantığında hukuki.net , uzman.tv gibi birçok site ve orada insanlara bilgi verenler hain... ;)
Failimechul-43, 5 yıl önce
Bir mimara gidin bakalım size bedavadan proje çiziyor mu? ya da bir psikoloğa gidin sizi bedevaya bürosunda dinleyecek mi? ya da bir öğretmene gidin size bedavaya özel ders verecek mi? Bu insanlar da 4 sene hukuku insanlara bedavaya hukuki danışmanlık yapmak için okumadı. herşeyin bir fiyatı var. her meslekte olduğu gibi burada da bir emek var. Gelmiş burada bedavaya danışmanlık istiyorsun üstüne de laf ebeliği yapmaya çalışıyorsun. Maddi sıkıntının ne derecede olduğu bu forumdaki kimsenin zerre derece umrunda değil önce bunu anla. Ve kimse sana yardımcı olmak zorunda da değil. Buraya acil yardım yazıp insanlardan bedavaya birşey beklerken bari üslubunu düzelt. Yine hayırsever bir arkadaş yardımcı olmus dua et. (Buradan sonrası meslektaşlarima senin gibi bedavacılar okumayabilir) Ama şu unutulmamalı burada bu hukuki sorulara cevap verilmesi bir nebze yardım gibi geliyor size anlıyorum fakat kendi topuğumuza sıkıyoruz bunu da bilin. Tamam biz kamuda avukat olmaya çalışıyoruz, ama cevremizde arkadaşlarimiz belki ailemiz genelde serbest avukat yüzde 80 böyledir. Onlara yönlendirsek daha iyi olur. danışmanlık ücreti alsın demiyorum ama müvekkil ilişki başlar en azından. bir dava olursa bir avukatla görüşmüştüm der. asıl yardım budur. kendi mesleğini ayakta tutmaya çalışmaktır. sadece kendini düşünmemek de budur. Burada cevap verdiğimiz her insan bir avukata danışmaktan vazgecmiyor belki. bunu unutmayın ona göre tavrinizi alın derim.

black_black
Yasaklı
08 Ocak 2019 11:16

Ayrıca ben polis memuruyum... Hemde sizin geçtiğiniz o 4 yıllık eğitimden geçenlerden . Bize gecenin 2 sinde 3 nde gelen , gidecek yeri olmayan cebinde beş kuruş parası olmayanlara karakolda para toplayıp kalacak yer ve otobüs bilet parası da topladık, senin gibi görev olarak düşünsek sadece devletin sağladığı olanakları uygulardik ( kadın barınma evi , sosyal hizmetler vs.) Ama biz önce insanız.Sana nacizhane hayatta tavsiyem herşeyi para olarak gormemen... Konusu ne olursa olsun kamu işi yaptığını ve öncelikli amacının insana yardım olduğunu bilmelisin. Bana burada cevap veren arkadaşın mesajını çok sonra gördüm sağolsun. Ondan önce icra dairesinde çalışan arkadaştan gerekli bilgiyi edindim. Herşeyden önce insan olduğunuzu ve insanın insana muhtaç olduğunu unutmamaniz dileğiyle...
08 Ocak 2019 14:43

Yav he he karakolda para toplamış. O zaman karakolda arkadaşlarına söyle senin içinde para toplasınlar icra borcunu ödersin.
black_black, 5 yıl önce
Ayrıca ben polis memuruyum... Hemde sizin geçtiğiniz o 4 yıllık eğitimden geçenlerden . Bize gecenin 2 sinde 3 nde gelen , gidecek yeri olmayan cebinde beş kuruş parası olmayanlara karakolda para toplayıp kalacak yer ve otobüs bilet parası da topladık, senin gibi görev olarak düşünsek sadece devletin sağladığı olanakları uygulardik ( kadın barınma evi , sosyal hizmetler vs.) Ama biz önce insanız.Sana nacizhane hayatta tavsiyem herşeyi para olarak gormemen... Konusu ne olursa olsun kamu işi yaptığını ve öncelikli amacının insana yardım olduğunu bilmelisin. Bana burada cevap veren arkadaşın mesajını çok sonra gördüm sağolsun. Ondan önce icra dairesinde çalışan arkadaştan gerekli bilgiyi edindim. Herşeyden önce insan olduğunuzu ve insanın insana muhtaç olduğunu unutmamaniz dileğiyle...
08 Ocak 2019 17:53

Faydan ve bilgin yoksa yorum yapma, ukalaliga gerek yok.... diyen arkadaşımız gitmiş yerine iyilik timsali kötülerin düşmanı bir arkadaş gelmiş :D yorumlarimin seni bu kadar egitecegini bilseydim daha önce yapardım. ne de olsa bu da bir kamu hizmeti sayılır öyle değil mi ;)

black_black
Yasaklı
09 Ocak 2019 01:46

Vallahi gereksiz bir insansın.Super zeka beyninle insanların zorluklariyla dalga geçtiğini düşünüyorsun. Karakolda ki arkadaşlarımdan para istesem bulurum meraklanma... Biz sirtimizi senin gibi paraya dayamadik meslektaslarimiza dayadik... Ayrıca icram için meraklanma genç o defter kapandi
topalsprinter, 5 yıl önce
Yav he he karakolda para toplamış. O zaman karakolda arkadaşlarına söyle senin içinde para toplasınlar icra borcunu ödersin.

black_black
Yasaklı
09 Ocak 2019 01:48

ukalaliga gerek yok demek hakaret mi olmuş memleketimde? Neyse genç sen benim icrami boşver sormadım say... calismana devam et kamuda avukat olmak icin... Gerçi kamuda senin gibi para gözlerin sonu iyi olmuyor ama dene...
Faydan ve bilgin yoksa yorum yapma, ukalaliga gerek yok.... diyen arkadaşımız gitmiş yerine iyilik timsali kötülerin düşmanı bir arkadaş gelmiş :D yorumlarimin seni bu kadar egitecegini bilseydim daha önce yapardım. ne de olsa bu da bir kamu hizmeti sayılır öyle değil mi ;)

ezberbozan038
Kapalı
10 Ocak 2019 08:13

senin yapacagin meslegin de kazanacagin paranin da ....

ezberbozan038
Kapalı
10 Ocak 2019 08:16

dostum bu gereksizlere laf anlatmaya calisma. ölmusler para diye. adres sorsan para ister bedava mi tarif edecegim diye. iclerinde cok iyi insanlarda var sen gereksiz olanlara takilma.
black_black, 5 yıl önce
ukalaliga gerek yok demek hakaret mi olmuş memleketimde? Neyse genç sen benim icrami boşver sormadım say... calismana devam et kamuda avukat olmak icin... Gerçi kamuda senin gibi para gözlerin sonu iyi olmuyor ama dene...
10 Ocak 2019 10:31

Kufursuz konusamıyosun demı uslupsuz bızım meslegımız bı nevı danısmanlık da sayılır ısımızı bedava yapmamızı beklıyosunuz heralde bız zaten bosuna calıstık bosuna okuduk senın gıbılere bedava danısmanlık yapalım dıye heralde begenmıyosanız baska kapıya ınsanlar bedavaya cok alısmıs danısmanlık almak ıstıyosan ucretını oder alırsın farkında mısın bılmıyorm ama bızım meslegımız bu sen kendı meslegını bedava yapıyosun heralde

ezberbozan038, 5 yıl önce
senin yapacagin meslegin de kazanacagin paranin da ....

black_black
Yasaklı
10 Ocak 2019 11:01

Çılgın Dolar asil mesleğini baltalayan kendi topuğuna sıkan senin gibi insanlar. Çünkü benim gibi konusu ne olursa olsun mahkeme aşamasına gelenler biliyorlar ki senin zihniyetindeki insanlar internette dahi bulabilecegin bilgiyi büro adı altında sana satmaya çalışıyor. Bu yüzden insanlar sizin basit olarak gördüğünüz ama prosedüre tamamen hakim dilekcecilere veya örnek davalara bakarak bilgi sahibi oluyorlar. Sizden hukuki yardım veya dilekçe vb konularda yardım isteyen den elbette para talep edeceksin buna kimsenin de bir itirazı olamaz ancak prosedürü sormusum bunun için gözünde dolar işaretleri ile insanlara saldırmak borcu ile dalga geçmek en kibar tabiri ile ukalaliktir. Ki yazımda hukuk şirketinin ne kadar etik dışı çalıştığını da belirtmisim. ama üzülerek görüyorum ki aranızdan birçok kişinin de o hukuk bürosundan farkı yoktur. İnsanlar sizin hukuk bürosu adı altında açtığınız ticarethane zihniyetindeki burolara gitmekten imtina ediyor. Misal bankanın benden aldığı dosya masrafını bir avukata vekaletle verecektim. Sonra sizin zihniyetinizde ki avukatları düşünerek THH ne kendim bizzat gittim ve aldım paramı. Siz eğer mesleğinizi korumak istiyorsanız halka eğilin ve halkın sizin burolariniza maddi kaygılarla gelmesini engellemeye çalışın.. ayrıca eleman yazısında bedava ders veren öğretmen var mı demiş sesli güldüm ;) İnsan kendinden bilirmiş işi...
Çılgın bediş25, 5 yıl önce

Kufursuz konusamıyosun demı uslupsuz bızım meslegımız bı nevı danısmanlık da sayılır ısımızı bedava yapmamızı beklıyosunuz heralde bız zaten bosuna calıstık bosuna okuduk senın gıbılere bedava danısmanlık yapalım dıye heralde begenmıyosanız baska kapıya ınsanlar bedavaya cok alısmıs danısmanlık almak ıstıyosan ucretını oder alırsın farkında mısın bılmıyorm ama bızım meslegımız bu sen kendı meslegını bedava yapıyosun heralde

10 Ocak 2019 12:15

Ya kardeşim ne boş yaptınız. forumda aldığın eksilere bakarsan anlarsın kimsenin senden haz etmediğini ;) burada kimse seni ve şıracını takmıyor. kendine bir de destekçi bulmuş getirmişsin komiksiniz cidden :)) daha yazdığım şeyleri bile anlamayan iki kafadar mesleğimizi eleştirmiş ben de sesli güldüm :D iyi okuyun orayı ne demişim -----biz zaten danışmaya gelen müvekkilden para almıyoruz. 2 saati bile geçtigi oluyor bazen daha ne diyim ---- :) demek istediğimi meslektaşlarim zaten anladı. siz anlamasaniz da olur yani ;) hayat böyle arkadaşım senin gibi bedavacı ve üslup bilmeyen tipler herzaman bu şekilde muamele görmeye mahkumdur. Forumu daha fazla meşgul etmemek adına benim için konuyu burada noktalıyorum. Sen ve şıracın boş yapmaya devam edebilirsiniz ;) Ve sana son olarak senin sozlerinle cevap veriyorum. Bir konuda bilgin ve fikrin yoksa yorum yapma kardeşim ukalalığa gerek yok ;)

black_black
Yasaklı
10 Ocak 2019 13:13

benim cumlelerimden başka cümle kurmaktan aciz kimsenin avukatlık mesleğini seçmesi ülkemizin eğitim konusundaki eksiğinin basit bir göstergesi. Yorum yapan arkadaşı tanımam , aslında tanımama gerek de yok çünkü senin gibiler hakkında halkın genel düşüncesi budur. Sen ve senin zihniyetindeki iki kişinin bana eksi vermesini dikkate de almıyorum. ayrıca sen benim laflarimi ezberleyip bana söyleyene kadar tavsiyeme uy ve git ders çalış çocuk... Çok çalışman gerekiyor çocuk coookk..
Ya kardeşim ne boş yaptınız. forumda aldığın eksilere bakarsan anlarsın kimsenin senden haz etmediğini ;) burada kimse seni ve şıracını takmıyor. kendine bir de destekçi bulmuş getirmişsin komiksiniz cidden :)) daha yazdığım şeyleri bile anlamayan iki kafadar mesleğimizi eleştirmiş ben de sesli güldüm :D iyi okuyun orayı ne demişim -----biz zaten danışmaya gelen müvekkilden para almıyoruz. 2 saati bile geçtigi oluyor bazen daha ne diyim ---- :) demek istediğimi meslektaşlarim zaten anladı. siz anlamasaniz da olur yani ;) hayat böyle arkadaşım senin gibi bedavacı ve üslup bilmeyen tipler herzaman bu şekilde muamele görmeye mahkumdur. Forumu daha fazla meşgul etmemek adına benim için konuyu burada noktalıyorum. Sen ve şıracın boş yapmaya devam edebilirsiniz ;) Ve sana son olarak senin sozlerinle cevap veriyorum. Bir konuda bilgin ve fikrin yoksa yorum yapma kardeşim ukalalığa gerek yok ;)
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi