Editörler : Pangaea
08 Ağustos 2020 18:47

KPSS 2020 son 1 ay

arkadaşlar sizde durumlar nasıl

hedefınıze ulaşabildiniz mi

E.R.W.
Memur
08 Ağustos 2020 19:00

Pegem tg ye 10 luya gore baz alirsak ulastim diyebilirim 93 95 ort net yapiyorum.

Ancak uzman kariyer e gore baz alirsam 75 80 lere kadar dusuyorum.

Sinav uzman kariyer gibi olacaksa hayir.Ancak 3 aydir calisiyorum.

umur4141
Aday Memur
08 Ağustos 2020 19:30

eksiklerimi kapatıyorum gy 50 üstünde sonuç alıyorum lakin gk kısmı felaket :) Tekrarlardan sonra yükselmesini umuyorum . Gk 45-50 gelirse tamamdır.

ya.hayyy
Kapalı
08 Ağustos 2020 20:10

Sadece aim hedefiyle hazırlanıyorum sınava.

Şu ana kadar toplam 26 deneme çözdüm (pegem, yediiklim, yargı vs.) Sonuçlardan kısmen memnunum. Geriye kalan sürede de 5 tane çıkmış artı 5 tane piyasa denemesi daha çözüp süreci tamamlayacağım. İnşallah herkes emeklerinin karşılığını alır.

hankpss
Memur
08 Ağustos 2020 20:13

bende kıyısındayım 1 denemede oluyor diğerinde olmuyor

hankpss
Memur
08 Ağustos 2020 20:16

ayrıca hocalarım herkes pegem paket ve tg biraz kolay diyor keza bence de kolay(en yüksek neti bu yayında yaptığım için böyle düşünüyorum özellikle gy için ) ama atanmış arkadaşlara soruyorum onlarda pegem en iyisi diyor. ösym sınavı için pegemi baz al diyor

kafam allak bullak

pegem tg dersanede giren varsa kaç kişi katıldı kaç nete kaç sıralama geldi yazarsa da sevinirim

hankpss
Memur
08 Ağustos 2020 20:26

bir de şu an bende aşırı bıkkınlık oldu(galiba sürecin uzamasından dolayı) ya 1 deneme yapıp bırakıyorum

ya da 3-5 tekrar videosu izliyorum

denemelerde yanlışlarıma bakıyorum ama not bile almıyorum

en çok korktuğum kısım paragraf benim umarım bu seneki tyt gibi gelmez

ya.hayyy
Kapalı
08 Ağustos 2020 20:29

Hiç tg denemesi çözmedim. Ama sanki burada bir başlıkta denk gelmiştim aşırı kolay olduğuna dair. Ha normal 5lş 10lu paket denemeleri çok mu iyiydi ? Piyasanın geneli iyi değil. Mesela yargı. Sırf almış bulunduğum için çözdüm. Genel fikre katılıyorum. Sınav mantığına ve zorluğuna en yakın pegem denemeleri.

09 Ağustos 2020 00:27

Son 1 ay yapacaklarım matematik küme işlem mod fonksiyon olasılık geometri tekrar türkçe baştan sona tekrar coğrafya tarih anayasa tekrar ve günde 1 deneme hedefime ulaştım mı bilmiyorum sınav anı çok farklı Bi durum denemelerde iyi yapsamda sınavda da aynısını yaparım diyemiyorum umarım bu sene ters köşe yapmazlar.

xpresshero
Genel Müdür
09 Ağustos 2020 15:10

Hedefe ulaşamadım ama ağır ağır yaklaşıyorum.

Hedefim 95 net.

Mevcut durum 90 ile 85 arasında gidip geliyor.

2 ay önce 85 ile 75 arasında gidip geliyordu.

Sınava kadar istediğim seviyeye gelmiş olurum.

sdsss
Daire Başkanı
09 Ağustos 2020 17:56

Siz zaten kamuda çalışıyordunuz değil mi yanlış mı hatırlıyorum.

xpresshero, 4 yıl önce

Hedefe ulaşamadım ama ağır ağır yaklaşıyorum.

Hedefim 95 net.

Mevcut durum 90 ile 85 arasında gidip geliyor.

2 ay önce 85 ile 75 arasında gidip geliyordu.

Sınava kadar istediğim seviyeye gelmiş olurum.

miralaypatton
Şube Müdürü
09 Ağustos 2020 18:17

ikinci kez sınava giren birisi ve şu an sözleşmeli memur olarak çalışan biri olarak en büyük tavsiyem hergün en az bir tane deneme çözmek olmalı sayı iki olursa daha iyi olur. her derse baştan sona tekrar yapmak yerine denemelrdeki yanlışlarınız ve aklınıza takılanlar üzerinden tekrar yapmak daha çok faydalı olur. sonuçta unuttuğunuz yerler %10 -20 arasıdır.

bazı denemelr çok zor bazıları çok kolay olabilir bu önemli değil. önemli olan 135 dakikada sınavın birebir aynısını deneyimlemek. sonuçta kendinizi gerçek sınava kadar ne kadar çok sınarsanız sınav günü bir o kadar rahat geçecektir.

sınav bittiğinde burada bir çok kişi basit soruları yanlış yaptığından sürenin yetmediğinden yakınacaktır. bunun en büyük nedeni sınav tempsouna yeterince hazır olmadan sınava grimelidir.

siz siz olun son bir ay kala mümkün olduğunca deneme üzerinden çalışın.

hankpss
Memur
09 Ağustos 2020 19:37

dgs yorumlarda söel ksıım zormuş. tyt de türkçe zordu . umarım kpss normal olur

Skorpion003
Aday Memur
09 Ağustos 2020 20:43

Arkadaşlar son günlerdeyiz, bir iş teklifi aldım ama kpss ye de calıstım sonuna geldik sizce su an ise girmek mantıklı mı

rüya dile
Şef
09 Ağustos 2020 21:20

Sınav 130 dakika değil mi?

Geçen gün bir yerde yine 135 dakika yazıyordu.

Sınav kılavuzunda 130 dakika yazıyor.

miralaypatton, 4 yıl önce

ikinci kez sınava giren birisi ve şu an sözleşmeli memur olarak çalışan biri olarak en büyük tavsiyem hergün en az bir tane deneme çözmek olmalı sayı iki olursa daha iyi olur. her derse baştan sona tekrar yapmak yerine denemelrdeki yanlışlarınız ve aklınıza takılanlar üzerinden tekrar yapmak daha çok faydalı olur. sonuçta unuttuğunuz yerler %10 -20 arasıdır.

bazı denemelr çok zor bazıları çok kolay olabilir bu önemli değil. önemli olan 135 dakikada sınavın birebir aynısını deneyimlemek. sonuçta kendinizi gerçek sınava kadar ne kadar çok sınarsanız sınav günü bir o kadar rahat geçecektir.

sınav bittiğinde burada bir çok kişi basit soruları yanlış yaptığından sürenin yetmediğinden yakınacaktır. bunun en büyük nedeni sınav tempsouna yeterince hazır olmadan sınava grimelidir.

siz siz olun son bir ay kala mümkün olduğunca deneme üzerinden çalışın.

zübük61
Memur
10 Ağustos 2020 00:23

her gün 1 deneme ve yedişer tarih-coğrafya-vatandaşlık branş denemesi.

genel kültürden son branş kitaplarım. bu hafta içi bitecek. bittiği gibi matematik branşına başlayacam.

geometride çok eksiğim var, onu da en sona bırakıyorum.

permütasyon-kombinasyon-olasılık konusuna çalışmayacam. sınavda da boş bırakacam...ünide bile 4 senede geçtiğim derse hiç kafa yoramam valla :)

deneme olarak hocawebde öneririm güzel. branş deneme de tarihten tarihin pusulası, coğrafyadan mehmet eğit, vatandaşlıktan emrah vahap özkaraca kaliteli geldi bana.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi