Editörler : Pangaea
«722372247225722672277228722972307231723272337234»

Agrieco123
Şef
20 Ocak 2020 12:15

Yüksek puanlı arkadaşlar burada olumsuz konuşanlara kızıyor haklı olarak ama ülkenin durumu belli o kadar emek verdiler keşke TMO yu yazsalardı bu kadar zor durumdayız diyip neden yazmadılar ben onu anlamıyorum sadece benim puanım 80-85 aralığında olmasına rağmen yazmıştım gelse gider calısırdım. Bakanla sadece iş bitmiyor arkamızda ne bir sendika ne bir güç var o yüzden böyle harcanıyoruz. O yüzden işe ihtiyacınız varsa puanınızı yakmayın bu saatten sonra biraz daha mantıklı düşünmek gerekiyor

Agrieco123
Şef
20 Ocak 2020 12:22

Face grubunda biri yazmış bakana puanımız yanacak demiş bakan tekrar hazırlanırsınız demiş devlet sizin puanınıza göre atama yapamaz gibisinden konuşmuş bu zihniyet oldukça işimiz zor. Facebook grubunda yorumlarda gördüm arkadaşın yazdığını

DJ RABIRT
Aday Memur
20 Ocak 2020 12:43

Bakan geldiği günden beri gidin özelde çalışın diyor hala da özelde çalışın diyor.Atama yapacak bakan özelde çalışın demez.Adam gerçekçi konuştu gidin iş bulun çalışın Atama olsa zaten yaparız.Boş boş oturup işsiz güçsüz gezmeyin annenizin babanızın 3 kuruş maaşını yemeyin dedi.Burayı hep tayin bekleyen memurlar karıştırıyor.Sırf kendilerine tayin hakkı çıksın diye atama bekleyenleri umutlandırıp şunu bunu yapın demeleriydi.Bakan Pakdemirli yaklaşık 10 konuşmasını dinledim hiçbir olumlu konuşmasını görmedim.Hayalperestler kendilerine göre yorum yaparak diyerek milleti kandırdılar.Tarım bakanının atama konusunda hiç istekli olacağını sanmıyorum.18 ay olmuş göreve geleni somut bir hareketi daha yok.Devletin koskocaman bakanı atama yapmak istese yapar.Velhasıl bu adam başta olduğu sürece atama olmaz.İster 2018 puanı olsun ister 2020 puanı olsun bu bakandan kimseye hayır gelmez.

Agrieco123, 4 yıl önce
Face grubunda biri yazmış bakana puanımız yanacak demiş bakan tekrar hazırlanırsınız demiş devlet sizin puanınıza göre atama yapamaz gibisinden konuşmuş bu zihniyet oldukça işimiz zor. Facebook grubunda yorumlarda gördüm arkadaşın yazdığını

Ekinoksis
Kapalı
20 Ocak 2020 12:56

Hangi face grubunda yazılmış ben öyle birşey görmedim

Agrieco123, 4 yıl önce

Agrieco123
Şef
20 Ocak 2020 13:13

Tarım orman bakanlığına atama bekleyenler Facebook grubu. Gönderi değil yorumlarda yazıyor. Hatta bu da yorum "Madem puanımız yanmaz atama olur diye düşünenler var , size şunu söyleyeyim bakan İzmir'e geldiğinde 4 arkadaşla beraber 3 4 dakika konuştuk ve bakana puanımız yanacak dediğimiz de bakan bize devlet sizin kpss puanınıza göre atama yapamaz bir daha hazırlanırsınız dedi .
Ekinoksis, 4 yıl önce

Hangi face grubunda yazılmış ben öyle birşey görmedim

Wedat9363
Kapalı
20 Ocak 2020 16:17

ne demek devlet sizin puaniniza göre atama yapmaz, bu adam ya hayal aleminde yada halisulasyon goruyor, asıl sen koltuğuna makamına guvenme çünkü devir çabuk döner biz çok gördük beraber aynı yolda yürüyenlerin sonradan nasıl hain olduklarını zaman yavaş ilerleyebilir ama muhakkak biz galiblerden olacağız göreceksin belki simdi sen güçlusun ama yarının hakimi ALLAH tir.
Agrieco123, 4 yıl önce
20 Ocak 2020 17:26

Mehmet Bey, bu arkadaş ve bunun gibilerin engellenmesini rica ediyoruz.

Ziraatçıfuji
Aday Memur
20 Ocak 2020 21:30

Arkadaşlar iyi günler ilk defa yazıyorum buraya öncelikle inşallah puanlarımız yanmadan alım yapılır. Geçen hafta Çarşamba günü il tarımdan ziraat mühendisi bi abim aradı ve Cumhurbaşkanlığı acil norm kadro çalışması istemiş ve cuma günü direk külliyeye göndermişler. İnşallah dogrudur sizlerle paylaşmak istedim ögrebilceginiz yerler varsa sorabilir misiniz?
20 Ocak 2020 23:24

Cyperin Bey, belki siz bilirsiniz böyle bir şey mümkün müdür?

Ziraatçıfuji, 4 yıl önce
Arkadaşlar iyi günler ilk defa yazıyorum buraya öncelikle inşallah puanlarımız yanmadan alım yapılır. Geçen hafta Çarşamba günü il tarımdan ziraat mühendisi bi abim aradı ve Cumhurbaşkanlığı acil norm kadro çalışması istemiş ve cuma günü direk külliyeye göndermişler. İnşallah dogrudur sizlerle paylaşmak istedim ögrebilceginiz yerler varsa sorabilir misiniz?

zir.müh27
Aday Memur
20 Ocak 2020 23:27

buraya degilde face gruplarına yazsaniz daha güvenilir olur
Ziraatçıfuji, 4 yıl önce

Veteriner Hek
Aday Memur
20 Ocak 2020 23:42

Norm kadro istendi de külliyenin istediği söylenmedi. Israrla rutin norm kadro çalışması denildi. Sorulduğunda da sağlam bir bilgi geleceğini sanmam

Ziraatçıfuji, 4 yıl önce

Ekinoksis
Kapalı
21 Ocak 2020 00:20

Abin cumhurbaşkanlığından istendiğini nereden biliyor

Facede yazıldğında bakanlıkta çalışanlar rütin çalışma diyor

Cumhurbaşkanlığından istenildiğini bilmesi için yetkili birisi olması lazım

Ziraatçıfuji, 4 yıl önce

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2020 00:29

Teşekkür ederim anlayışınız için.

Daha önce defalarca haber isteğinizi iletmiştim, elimden iletmekten başka pek bir şey gelmiyor hakkınızı helal edin.

Şimdi tekrar iletiyorum yönetime, lütfen siz de haber gönder butonundan haber isteğinizi bildirin ki biraz baskı yapalım beraber..

gıdamuh., 4 yıl önce

Değerli Mehmet Bey,

Öncelikle size teşekkür ederim forum içinde düzeni sağladığınız için. Ve bunu da çok kibar bir şekilde yaptığınız için. Arkadaşlarımızın da sinirleri bozuldu artık. Bizler 2018 kpss için maddi manevi çok emek verdik. En önemlisi de zamanımızı verdik. Tarım Bakanlığı 32 aydır personel alımı yapmadı. Bizler büyük umutlar içersinde çabaladık. Hem sınav öncesinde hem de sınav sonrasında. 2020 sınavına 6 ay var. Puanlarımızın yanmasına az kaldı. Yeni bir sınava hazırlanacak maddi manevi gücümüz yok. 2020 kpss puanı sonrası tekrar atama bekleyecek sabrımız da kalmadı. Ömrümüzden aylar yıllar gidiyor. Sizden ricamız, bizi haber yapmanız ve sesimizi hem bakanımıza hem de cumhurbaşkanımıza duyurmamızı sağlamanız. Memurlar.Net hem en güvendiğimiz hem de en çok takip ettiğimiz haber sitesidir. Lütfen, kimse bize sahip çıkmıyor, siz bizlere sahip çıkın. Güzel bir haberimizi yapmanızı rica ediyoruz sadece. Bu mağduriyeti gösterin lütfen.

Saygılar

gıdamuh.
Memur
21 Ocak 2020 02:16

Çok teşekkür ederiz Mehmet Bey. Arkadaşlar lütfen haber gönder butonundan haber yaptırma isteğimizi iletelim. Hazır metin isteyenler özelden mesaj atabilirler.

Mehmet Balci, 4 yıl önce

Teşekkür ederim anlayışınız için.

Daha önce defalarca haber isteğinizi iletmiştim, elimden iletmekten başka pek bir şey gelmiyor hakkınızı helal edin.

Şimdi tekrar iletiyorum yönetime, lütfen siz de haber gönder butonundan haber isteğinizi bildirin ki biraz baskı yapalım beraber..

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2020 08:47

Değerli arkadaşlar, bakanlığı arayanlara cetvel gönderildiği söylenmiş, yalnız bu söylenme norm kadro çalışmasından önce yapılmış akabinde yine norm çalışmasından önce CB'de toplantı yapıldığı söylenmiş, bunu bana bakanlığı arayan bir arkadaşım söyledi, benim bilgi almam için diğer arkadaşımın bakanlığa gitmesi lazım ben kendisine sordum eğer bir değişiklik olmazsa yarın bakanlığa gidecek, gerekli yerlerle görüşecek bu cetvel isteme durumunu soracak eğer bir bilgi öğrenirsem veya öğrenemezsem buraya yazarım, ama tekrar etmekte fayda var bu olaylar norm kadro istenmeden önce gerçekleşti. normdan sonra bir durum varsa da ben bilmiyorum onu da öğrenecektir arkadaşım.

nsrt_53
Memur
21 Ocak 2020 10:42

Norm kadro çalışmasını her sene yapıyoruz geçen sene de yapıldı. Direkt olarak il müdürlüklerinden Cumhurbaşkanlığına evrak gönderimi söz konusu değil. Zaten evrak gönderimi de yok direk olarak sisteme işledik verileri online olarak. olsa olsa sisteme işlendi diye bakanlığa yazı yazmışlardır. Norm kadro çalışması yapılıp yapılmaması yakında alım olum olmayacağına delil olmaz diye düşünüyorum.

Ziraatçıfuji, 4 yıl önce

Ziraatçıfuji
Aday Memur
21 Ocak 2020 10:44

Teşekkürler.
nsrt_53, 4 yıl önce

Norm kadro çalışmasını her sene yapıyoruz geçen sene de yapıldı. Direkt olarak il müdürlüklerinden Cumhurbaşkanlığına evrak gönderimi söz konusu değil. Zaten evrak gönderimi de yok direk olarak sisteme işledik verileri online olarak. olsa olsa sisteme işlendi diye bakanlığa yazı yazmışlardır. Norm kadro çalışması yapılıp yapılmaması yakında alım olum olmayacağına delil olmaz diye düşünüyorum.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2020 10:51

Özelden çok yazılıyor buraya da yazayım,

1- norm kadro çalışması her yıl rutin yapılır bulduğum resmi yazılardan yazıyorum;

2020 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.01.2020

2018 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 16.01.2018

2017 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.02.2017

yani anlayacağınız ve öncede belirttiğim gibi bu iş rutin.

2- norm kadronun haricinde il veya ilçe müdürlüklerinden AYRICA bir personel sayı talebi (Kaç veterineriniz var kaç mühendisiniz var veya kaç mühendis lazım kaç veteriner lazım şeklinde bir talep) olmamıştır. şuanda sadece istenen norm kadroların belirlenmesi amacıyla yapılan veri girişi çalışmasından başka il-ilçe müdürlüklerinde bir çalışma yoktur.

nsrt_53
Memur
21 Ocak 2020 17:02

insanlar umutlanmasın diye aynısını yazıyoruz arkadaşlar sağolsun eksi atıyorlar ilginç bir platform olma yolunda ilerliyor forumumuz

cyperin, 4 yıl önce

Özelden çok yazılıyor buraya da yazayım,

1- norm kadro çalışması her yıl rutin yapılır bulduğum resmi yazılardan yazıyorum;

2020 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.01.2020

2018 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 16.01.2018

2017 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.02.2017

yani anlayacağınız ve öncede belirttiğim gibi bu iş rutin.

2- norm kadronun haricinde il veya ilçe müdürlüklerinden AYRICA bir personel sayı talebi (Kaç veterineriniz var kaç mühendisiniz var veya kaç mühendis lazım kaç veteriner lazım şeklinde bir talep) olmamıştır. şuanda sadece istenen norm kadroların belirlenmesi amacıyla yapılan veri girişi çalışmasından başka il-ilçe müdürlüklerinde bir çalışma yoktur.

Wedat9363
Kapalı
21 Ocak 2020 17:36

açık konuşmak gerekirse bilgiyi yazan kişilere inanıyorum ama bilgiyi aldıkları kaynağa dikkat etmelerini öneririm yoksa ben kendimde bakanlıkta çalışan arkadaşlarım olsun hatırı sayılır konumlarda olan kişilerlede görüştüğümde hepsi ağız birliği etmiş gibi ayni seyleri konuşuyorlardı ama hiçbirinin dediğide tutmadı.
Toplam 193811 mesaj
«722372247225722672277228722972307231723272337234»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi