Editörler : supporters.
«737475767778798081828384»

Adydoc
Şef
13 Şubat 2020 15:19

Savcılıklar cevap yazısını postayla mı yolluyor acaba

maraz78
Aday Memur
13 Şubat 2020 17:04

Değerli Hocalarım bir sorum olacaktı. Bir jürinin üç dosyası var ise sisteme aynı zamanda mı girmelidir? Yani jüri birinci dosyayı bitirdiğinde kanaatini girebilir mi? Yoksa hepsinin incelemesini tamamladıktan sonra mı girecektir?

Molevo
Kapalı
13 Şubat 2020 23:44

Bu jürinin insiyatifinde olan birşey. Elinde 3 dosya olanlara Mayısın sonuna kadar süre vermişler.

784411
Aday Memur
14 Şubat 2020 11:10

Buna göre bir jüri, örneğin ilk adayın dosyasını bitirdiğinde siteme girebilir mi? Ya da her üç adayın kararını aynı anda mı siteme girmesi gerekir? Birinci aday diğer adayları da bu durumda beklemekte midir?

dr1524
Kapalı
14 Şubat 2020 11:48

asil jürim sistemden düşmüş, yedek olan jüri asil olmuş

ynshcm
Aday Memur
14 Şubat 2020 12:05

Jüri belli oldu. Dosyası durdurulan arkadaşların bir an önce jürilerinin belli olması dileğiyle.
ynshcm, 4 yıl önce
Doçentlik dosyası durdurulan arkadaşlar. Bugün UAK'a gittim. İkamet ettiğim ve eski görev yerim olan savcılıktan belgenin geldiğini sistemin birkaç gün içerisinde açılacağını belirttiler. Sizler adına da yazıların içeriği belirsizliği ilettim. Sorunun farkındalar. Bu konuda bir düzenleme yapılacakmış. İşlerin bu kadar uzun sürmesi yazışmaların her masada beklemesinden kaynaklanıyor. Bir hafta, on gün içinde sisteminiz açılmazsa bizzat gelmenizi öneririm. Sistem Açıldığında yine sizleri bilgilendiririm.

sazen
Aday Memur
14 Şubat 2020 22:26

Hocam bununla ilgili sistem mesajı aldınız mı? Yani DBS de ki her değişiklik mesaj olarak geliyor mu?

ynshcm, 4 yıl önce
Jüri belli oldu. Dosyası durdurulan arkadaşların bir an önce jürilerinin belli olması dileğiyle.

Adydoc
Şef
15 Şubat 2020 00:00

Arkadaşlar bilen lütfen cevap yazsın, savcılıklar cevap yazısını UAK a postayla mı yolluyor.

wolverine
Şef
15 Şubat 2020 00:20

Eger mumkunse ebys den yolluyorlar. Yani ebys kodu vs varsa gonderilen yazida.

Adydoc, 4 yıl önce

Arkadaşlar bilen lütfen cevap yazsın, savcılıklar cevap yazısını UAK a postayla mı yolluyor.

angarali26
Şube Müdürü
15 Şubat 2020 00:57

Sayın hocalarım, kitap editörlüğü için sisteme hangi belgeleri nerden yükleyeceğiz. Kitap bölümüü için belge yükleme kısmı mevcut fakat editörlükte yok.

Hadi1212
Daire Başkanı
15 Şubat 2020 02:49

Jüri incelediği dosyanın kararını diğerlerini değerlendirmeden sisteme girebilir. Sistemsel engel yok.

784411, 4 yıl önce

Buna göre bir jüri, örneğin ilk adayın dosyasını bitirdiğinde siteme girebilir mi? Ya da her üç adayın kararını aynı anda mı siteme girmesi gerekir? Birinci aday diğer adayları da bu durumda beklemekte midir?

Akademikbirey
Aday Memur
16 Şubat 2020 16:11

Merhaba hocalarım, benim bir sorum olacaktı. Bilgi verirseniz sevinirim. Jüri beyannamede olmayan, ancak özgeçmişte yer alan bir eseri etik incelemeye gönderebilir mi? Gönderdiği takdirde aday hakkında etik inceleme açısından nasıl bir sonuç doğar? Atama ve yükselmede beyannameye konulan ve puanlanan eserler dikkate alındığını biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

16 Şubat 2020 16:24

Tüm eserleriniz etik inceleme altındadır. Doçent unvanı alacaksanız, başka çalışmalarınızda etik ihlal yapmamış olmanız doğal olarak beklenir. Beyannameye eklediğiniz çalışmalar sadece o unvan için gereken minimum gereklilikleri sağlamış olduğunuz anlamına gelir. Jüri üyelerinin hepsi beyannameye yazmış olduğunuz çalışmaları bilim alanına vermiş olduğu katkı bakımından ayrıntılı incelemeye tabi tutmak zorunda, özgeçmişinde yazmış olduklarınız ise üretkenliğinizi ve alanınızdaki yeterliliği göstermektedir.

Akademikbirey, 4 yıl önce

Merhaba hocalarım, benim bir sorum olacaktı. Bilgi verirseniz sevinirim. Jüri beyannamede olmayan, ancak özgeçmişte yer alan bir eseri etik incelemeye gönderebilir mi? Gönderdiği takdirde aday hakkında etik inceleme açısından nasıl bir sonuç doğar? Atama ve yükselmede beyannameye konulan ve puanlanan eserler dikkate alındığını biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

16 Şubat 2020 21:23

doçentlik sözlü geri geliyor bilgisi olan var mı?

drizzt86
Aday Memur
16 Şubat 2020 22:19

Arkadaşlar bugün bizim Fakülteden bir arkadaşa asgari şart ile ilgili dönüş yapmışlar. Ders verme kriterini, benim de olduğum gibi 2 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarında çalışma tecrübesi ile sağlamıştı. DBS'de yüklenmesi gerekli belgeler kısmında Yöksis'de 2 yıllık kaydı bulunmayan adaylar için belge yüklemesi gerekmektedir ifadesi mevcut. Benim 5 yıllık kaydım var YÖKSİS'te. Zaten beyanname kısmında hiç bir şekilde belge isteme sayfası açılmadı. Ayrıca belge isteyen bir sekmeyi yüklemeden başvuru onaylanmıyor sistemde.

Benzer durumda olan ve tecrübe ile başvuran arkadaşlar var mı? Arkadaştan böyle bir haber alınca tedirgin oldum açıkcası.

docada
Aday Memur
17 Şubat 2020 09:23

Arkadaşlar merhaba, bu ara doçentlik sözlü sınavın geri geleceği çok konuşuluyor, bu doğru mu

ve sizce biz de etkilenecek miyiz bu durumdan. kafama takılmıyor değil doğrusu .:(

bezginbekirr
Aday Memur
17 Şubat 2020 09:54

bence hiç bir şeyi kafayı takmayın boşverin,

akademik olarak güçlü olalım, proje yazalım fon kazanalım,

unvan vs bir şekilde olur, fonlar unvanlardan bagımsız,

Edirne'den otesi sozunuzu dinlemedikten sonra ordinaryus olsan ne fayda :)

biraz latifeden sonra,

sözlü bence bu ekonomik ortamda gelmez, sineğin yağını çıkarıyorlar, ek butce getirecekler şeyler bu ortamda hayal.

docada, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba, bu ara doçentlik sözlü sınavın geri geleceği çok konuşuluyor, bu doğru mu

ve sizce biz de etkilenecek miyiz bu durumdan. kafama takılmıyor değil doğrusu .:(

docada
Aday Memur
17 Şubat 2020 10:06

Çok haklısınız...güçlü durmamız lazım..yine de insan endişeleniyor tabi insanoğlu .,yayınına güvenen sözlüden de korkmaz normalde ama süreç çok uzuyor malum...sözlü esnasında ne sorulacağı da belli olmadığından biraz gözüm korktu açıkcası..Ama haklısınız işimize bakmak gerek motivasyonu bozmadan

bezginbekirr, 4 yıl önce

bence hiç bir şeyi kafayı takmayın boşverin,

akademik olarak güçlü olalım, proje yazalım fon kazanalım,

unvan vs bir şekilde olur, fonlar unvanlardan bagımsız,

Edirne'den otesi sozunuzu dinlemedikten sonra ordinaryus olsan ne fayda :)

biraz latifeden sonra,

sözlü bence bu ekonomik ortamda gelmez, sineğin yağını çıkarıyorlar, ek butce getirecekler şeyler bu ortamda hayal.

Adydoc
Şef
17 Şubat 2020 11:11

Mrb aradaşlar benim gibi jürileri hala açıklanmayan arkadaşlar yoklama versin yoksa tek ben mi kaldım. 😥

turabimersinli
Aday Memur
17 Şubat 2020 12:46

Yok hocam merak etme. Bir grup daha var toplantı bekleyen. Şubatın sonuna oğru demişlerdi. Muhtemelen o toplantıyı bekliyor bizim dosyalar.

Adydoc, 4 yıl önce

Mrb aradaşlar benim gibi jürileri hala açıklanmayan arkadaşlar yoklama versin yoksa tek ben mi kaldım. 😥

Toplam 4957 mesaj
«737475767778798081828384»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi