Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
11 Kasım 2009 19:46

Ygs-Lys girecek arkadaşlar

Ygs-Lys ye girecek arkadaşalar katsayı çilesinden sonra ilahiyatın puanları nasıl olr. girecek arkadaşlar calışmalarınız hakkında bilgi alış verişi yapalım.mesela benim sorum herhangi bir üni ye girmek için kaç net yapmak lazım

imamramazan
Genel Müdür
11 Kasım 2009 21:05

hocam bende girecem sınava ama daha belli değil hiçbişey sistem yeni olduğu için.ama puanlar düşecek büyük ihtimalle hem kontenjanlar arttı hemde diğer bölümler serbest olunca.çalışma konusuna gelince güvenderin ygs kitaplarını aldım kitapların hepsi bugün bitti.bol bol soru çözüyorum.selamlar.

u_hoca
Kapalı
11 Kasım 2009 22:12

imamramazan hocam çok güzel maşaallah.sizce kaç puan yeter bir üni için.mesela ben urfada imamlık yapıyorum.ama memleket izimir sözleşmeliyim.inş dokuz eylül yada harranı istiyorum.yeni sistemde kaç net bana lazım.ayrıca çalışmaya yeni başladım.ALLAH BİZLERE YARDIM ETSİN.

imamramazan
Genel Müdür
11 Kasım 2009 23:30

hocam bende tam bilmiyorum ama arkadaşın biri dershaneye gidiyor ona demişlerki türkçe ve tarihi fulleyin istediğiniz yere yerleşirsiniz.

sorularda hatırladığım kadarıyla

türkçe 40

matematik 39(geometride içinde)

tarih 18

coğrafya 13

felsefe 9

fizik 14

kimya 14

biyoloji 14

şimdi bunlardan fizik kimya biyoloji hariç

biraz matamatik yaparsan ve diğer sözel drsleride full veya fule yakın yaparsan inşallah 9 eylül gelir hocam selamlar.

ben kadroluyum sivastayım konyalıyım hedefim selçuk ilahiyat.inşallah muvaffak oluruz.selamlar.

berat hoca
Aday Memur
12 Kasım 2009 09:21

GÜZEL BİR BAŞLIK OLMUŞ HOCAM ALLAH RAZI OLSUN BEN DE İLAHIYAT OKUMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA ÇALIŞMAYA BAŞLAMADIM HENÜZ 4B LİYIM İNŞALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLUR...

u_hoca
Kapalı
12 Kasım 2009 12:41

ALLAH RAZI OLSUN imamramazan hocam RABBİM sizleri muaaffakeylesin.gönlünüzdeki ilahiyat inşaallah olurr.DUA EDELİM BİRBİRİMİZE.

10uncuköy
Kapalı
12 Kasım 2009 17:03

ilahiyat ve dkab puanlarından biraz düşüş olabilir. diğer bölümlerin puanlarında yükselme olacak diye tahmin ediyorum.

İHL mezunlarının en iyileri öğretmenlikler, fen edebiyat hukuk gibi bölümlere gidecek orta ve üstü seviyesinin ilahiyata girme şansı artacak. kontenjanlarda geçen yıl artmıştı.

ygs ile İlahiyat DKAB bölümlerine girebilirsiniz.

kolay gelsin. ygs den her alandan(türkçe, sosyal, mat, fen) 40 ar veya 45 soru sorulacağı söyleniyor. Tam netleşmedi.

imamramazan
Genel Müdür
12 Kasım 2009 21:54

netleştisoru adetleri ösym nin sitesine bakabilirsiniz 160 adt yukarıdada rakamları verdim.

Firuzetuba
Şube Müdürü
12 Kasım 2009 23:24

Ygs 40 ar soru türkçe,sosyal,mat,fen öss tarzı....

Lys 4 OTURUM LYS1,LYS2,LY3,LYS4 HEPSİNEDE GİREBİLİRSİNİZ İSTEDİĞİNİZ ALANADA 4 OTURUM FARKLI GÜNLERDE ÖYS BİLGİ DÜZEYİNDE....

Bu yıl düşmeyecek sonraki yıllarda düşermiş...

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
13 Kasım 2009 13:22

u- hoca senin bu soruna şu an kimse sağlıklı bir cevap veremez çünkü sistem henüz çok yeni kimse bir şey bilmiyor...

bir de şimdi ihl mezunları mesela ilahiyata girerken ygs ya da lys hangisinden puanı yüksekse ona göre değerlendirilecek bu çok kafa karıştırıcı bir şey...

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi