Editörler : supporters.
«131415161718192021222324»
09 Mart 2019 13:53

Hocam bu konuyu bilmiyurm, evet haklısınız kitap veya yüksek sayfada içeriği nasıl yapacaklar bilmiyorum ancak şunu ifade edeyim ben sağlık bilimleri temel alandan başvurmuştum ve 3 bilirkişiye gitti biliyorum çünkü sırası ile önce birinci sonra ikinci bilirkişi raporlarınız geldi üçüncü gelmedi dediler en son 3. bilirkişide geldi, Bende savunmamda bir tane cd gönderdim, ayrıca savunma ve ekleri fotokopi veya çıktı alınmış hali ile gönderdim, tabi sayfa sayısı azdı topalm 3 sayfa savunma ve 20-25 sayfa ekler vardı, sizin incelenecek olan kitap ise bilemiyorum nasıl bir yol izleniyor ama şimdiye kadar tüm forumlarda ve mesajlaştığım kişilerde hep 3 bilirkişi olduğunu duydum. sizin alanınızda tek bilirkişi olma ihtimali varmı bilemiyorum.

mk-oe, 5 yıl önce

Sayın hocam,

Bilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bilirkişi 3 asil 2 yedek olmak üzere 5 kişiden oluşuyorsa ÜAK neden bizden etik kusurla suçlanan eserlerin kopyasını CD formatına da aktarılmış olarak bir adet olarak istedi? Bu tek dosyayı kime yollayacaklar? Eğer ki fotokopi ile çoğaltılıyorsa kitabı nasıl çoğaltacaklar? Kafam karıştı.

mk-oe
Aday Memur
09 Mart 2019 14:25

Teşekkür ederim hocam...

MazlumDoç.adayı
Aday Memur
09 Mart 2019 21:24

Sayın çilekeşdoçadayı

02 Mart 2019 19:50 yazdığım 14. sayfadaki (Mazlumdoçadayı rumuzuyla) benim durumum ile ilgili görüşlerini ve önerilerini yazabilir misin?

aaakademisyen
Aday Memur
09 Mart 2019 22:01

Merhaba Hocam

Değerli zamanınızı ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız ve süreç hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Umarım bu süreci kazasız belasız atlatırız. Ama bunu yapan jüri üyesinin dediğim gibi dublikasyon ve dilimleme yayınlarını yakaladım bu adama hesabını sormak istiyorum. elimden geleni yapacam psikolojim bozuldu günlerdir mahfoldum. Bir taraftan arkadaşlar soruyor noldu doçentlik başvurun açıklanmadı mı diye onlara ne diyeceğimi bilmiyorum. Beni bu duruma sokanı Allah a havale ediyorum.

çilekeşdoçadayı, 5 yıl önce

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, savunmanızı iyi yaptıysanız hiç merak etmeyin, bu şeklide bir savunma yazdıysanız, bilirkişiler sizi haklı görecektir, ek bir savunma yazayımmı demişsiniz bu konuyu bilmiyorum çünkü anladığım kadarı ile siz savunmanızı yazmışsınız zaten, etik kurula girmiş ve etik kurul savunmanızı ve etik ihlal iddiası içeren raporu artık bilirkişilere gönderme kararı almış, bu konuda üak a sorabilirsiniz. ek bir savunma yazmayı düşünüyorsanız hemen acele edin ve gerekrse üak a gidip, son çıkan bilirkişiye gönderme kararını durdurun, ek savunmanızı kabul ederlerse bir sonraki toplantıya alırlar sonra o toplantı sonrası bilirkişiye gönderirler, ancak bu dediğim çok düşük bir ihtimal, çünkü şu an 7 martta yapılan toplantı kararları memurların önündedir onlar evrakları düzenleyip bilirkişilere göndermekten başka bir işlem yapamazlar, tabi dediğim gibi gider durumunuzu üak genel sekreterine vb yetkili birine anlatırsınız orasını bilemem. hocam yapmış olduğunız çalışmanın tekrar veya dilimleme ile alakası olmadığını düşünüyorum, inşallah bilirkişilerden olumlu dönecektir, sizin için sabırla beklemeniz gereken bir süreç başlamış durumda, buralarda yazan bir çok akademisyenin başına gelebilecek bir durum hiç canınızı sıkmayın. tekrar geçmiş olsun.

09 Mart 2019 22:04

Sayın mazlum doçent adayı hocam, cep telefonundan yazıyorum inşallah mesajım ulaşır, hocam sizin durumumuzu daha önce okumuştum, iyi bir savunma yapmışsınız ve hiç bir şey çıkmaz inşallah, sizin yaptığınız intihale girmez sizinkiatıf olarak göstermeme ancak burada o tezden kaç cümle alındı yazdığınız makalede bu teze dayalı bir temel oluştumu bilmiyorum. O tezden sayfalar dolusu bir bölümü aldıysanız ve kendi görüşünüz gibi yansıttıysanız bu durumda tabiki risk var. Siz kitabın ikinci baskısında bu hatayı telafi etmişsiniz ve savunmanızı yapmışsınız inşallah güzel sonuç alacaksınız. Bilirkişilerin kasıt olmayan durumlarda vicdanlı davranacağını düşünüyorum.

MazlumDoç.adayı
Aday Memur
09 Mart 2019 22:28

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz için hayırlısı olsun.

09 Mart 2019 22:30

aaakademisyen hocam, rica ederim, bu formdainsanlar gerçekten bir birine çok yardımcı oluyor, bilgisayar Yanımda olmadığından alıntı cevabı yazamadım , hocam hiç canınızı sıkmayın, çevreniz tatbiki soracak ve bu durumu bir süre gizleyeceksiniz sonra zaten insanlar anlayacak var bir durum diyecekler, güvendiğiniz arkadaşlarınıza anlatıp destek alabilirsiniz, hiç kafanıza takmayacaksınız adı etik olduğu için çok tuhaf geliyor ancak hiç birimiz çok şükür yüz kızartıcı suç işlemedik, toplum ile barışık olmayan, geçmişinde doçentllikten çekmiş, ve genelde adayın danışmanına husumetli, arkadaşına husumetli vb kompleksleri olan ve genelgedede yedek jüri hocalardan birinin ego tatmini için sonu nereye varır bilmeden etiğe sevk ettiği durumlar maalesef son 2-3 yıldır çok fazla özelliklesözlünün kalkması ile etiğe sevk adeta patladı. Bu süreç maalesef böyle sıkıntılı geçiyor, ben ilk 2-3 ay çok sıkıntı yaptım sağlığım çok etkilendi sonra dedim yeter kendime zarar verdiğim, kendimi kontrol ettim, dost arkadaş ortamına daha fazla girdim, müzik, yürüyüş, temiz hava.

MazlumDoç.adayı
Aday Memur
10 Mart 2019 00:10

Saygıdeğer Çilekeş Hocami tabiki insan üzülüyor. Hele ben 250 puanla başvuru yapmışım. Bir kitabın bizim alanda değeri 15 puan. Buna niçin tenezzül edeyim. Ayriyeten benim 5 kitabım var. Gerekli şartları da sağlıyorum. Bu jüri üyesinin bulduğu şeyler bizim disiplinde hiç kimsenin atıf vermediği şeyler. Çünkü bu bilgiler ansiklopedik bilgiler. Bunlar (Peygamberin özellikleri, Kutsal kitabın özellikleri gibi) bu alanda yazılmış yaklaşık 100 kitaba baktım 90'nında atıf verilmemiş çünkü herkes tarafından bilinen bilgiler. Atıf vermediğim Yüksek Lisans tezi benim kitaptan önce basıldığı için bizi intihalle suçlamış bu jüri üyesi. Fakat lütfedip elinde olan diğer yayınlarıma baksaydı bu yüksek lisans tezine aynı kitapta vermediğim konulara defalarca atıf vermişim. Kitapta yüksek lisans tezinden başka hiçbir şey bulamamış, bulmayınca klasik bir söz olan bu adayın büt

n yayınlarında kuşku var demiş. Böyle olur mu? Sen UAK'tan bunun için para alıyorsun. Bütün yayınları inceleyip karar vermesi gerekmez mi? Dekanımız her gün soruyor. Sonuç ne oldu diye. Benim sistemde hala Jüri sürecinde gözüküyor. Bu normal mi?

çilekeşdoçadayı, 5 yıl önce

aaakademisyen hocam, rica ederim, bu formdainsanlar gerçekten bir birine çok yardımcı oluyor, bilgisayar Yanımda olmadığından alıntı cevabı yazamadım , hocam hiç canınızı sıkmayın, çevreniz tatbiki soracak ve bu durumu bir süre gizleyeceksiniz sonra zaten insanlar anlayacak var bir durum diyecekler, güvendiğiniz arkadaşlarınıza anlatıp destek alabilirsiniz, hiç kafanıza takmayacaksınız adı etik olduğu için çok tuhaf geliyor ancak hiç birimiz çok şükür yüz kızartıcı suç işlemedik, toplum ile barışık olmayan, geçmişinde doçentllikten çekmiş, ve genelde adayın danışmanına husumetli, arkadaşına husumetli vb kompleksleri olan ve genelgedede yedek jüri hocalardan birinin ego tatmini için sonu nereye varır bilmeden etiğe sevk ettiği durumlar maalesef son 2-3 yıldır çok fazla özelliklesözlünün kalkması ile etiğe sevk adeta patladı. Bu süreç maalesef böyle sıkıntılı geçiyor, ben ilk 2-3 ay çok sıkıntı yaptım sağlığım çok etkilendi sonra dedim yeter kendime zarar verdiğim, kendimi kontrol ettim, dost arkadaş ortamına daha fazla girdim, müzik, yürüyüş, temiz hava.

10 Mart 2019 17:44

Hocam tekrar tekrar geçmiş olsun, inanıyorumki sonu iyi olacak, siz kasıtlı bir intihal, çalma, aşırma vb bir şey yapmamışsınız, hocam hala jüri sürecinde yazması normal bir çok kişiden duydum bunu bendede hala jüri sürecinde yazıyor hiç etik incelemede yazmadı, sanırsam memurlar güncelleme yapmadı bu durum özellikle nisan 2018 de başvurularda var.

MazlumDoç.adayı, 5 yıl önce

Saygıdeğer Çilekeş Hocami tabiki insan üzülüyor. Hele ben 250 puanla başvuru yapmışım. Bir kitabın bizim alanda değeri 15 puan. Buna niçin tenezzül edeyim. Ayriyeten benim 5 kitabım var. Gerekli şartları da sağlıyorum. Bu jüri üyesinin bulduğu şeyler bizim disiplinde hiç kimsenin atıf vermediği şeyler. Çünkü bu bilgiler ansiklopedik bilgiler. Bunlar (Peygamberin özellikleri, Kutsal kitabın özellikleri gibi) bu alanda yazılmış yaklaşık 100 kitaba baktım 90'nında atıf verilmemiş çünkü herkes tarafından bilinen bilgiler. Atıf vermediğim Yüksek Lisans tezi benim kitaptan önce basıldığı için bizi intihalle suçlamış bu jüri üyesi. Fakat lütfedip elinde olan diğer yayınlarıma baksaydı bu yüksek lisans tezine aynı kitapta vermediğim konulara defalarca atıf vermişim. Kitapta yüksek lisans tezinden başka hiçbir şey bulamamış, bulmayınca klasik bir söz olan bu adayın büt

n yayınlarında kuşku var demiş. Böyle olur mu? Sen UAK'tan bunun için para alıyorsun. Bütün yayınları inceleyip karar vermesi gerekmez mi? Dekanımız her gün soruyor. Sonuç ne oldu diye. Benim sistemde hala Jüri sürecinde gözüküyor. Bu normal mi?

Pasazade323
Aday Memur
11 Mart 2019 12:56

Sayın hocalarım öncelikle bu gruba katkı sunmak adına paylaşım yapan tüm hocalarıma teşekkür ederek başlamak istiyorum. Aralık 2017 de başvuru yapmıştım. Ekim ayında bir hocanın(!) etik ihlal gerekçesiyle başvurum dondurulduğunu öğrendim. 2 etik komisyon sonrası bu hocanın gerekçeli kararı elime ulaştı. Sağolsun önce hiç bir gerekçe göstermeksizin etik ihlal var demiş, komisyonda, gerekçelendirmesi için tekrardan hocaya yazı yazmış ve lütf edip 5 ayrı ihlal gerekçesi uydurarak gerekçelendirmişti. İddiaları o kadar saçma ve mesnetsizdi ki anlatamam. (Örneğin, başvuruşartlarında ilk isim başlıca yazar kabul edildiğinden habersiz, beyannamemde belirtilen sayıdaki atıf sayısından çok fazla atıf varmış gibi ve bunlarda kendi kendime yaptığım atıfmış gibi, benzer çalışmalar yapmış gibi vb..)

Savunmamı yıllarca doçentlik dosyası inceleyen hocalarımla birlikte hazırladım. 17 ocakta bilirkişiye gittiği söylenmişti. 8 martta yapılan komisyon toplantısında etik bir ihlal olmadığı yönünde karar çıktığını bu sabah telefonla arayarak öğrendim.

Yaklaşık 160 gün sonra aklandım fakat bu 160 günün 90 günü hangi sebepten etik kurula sevk edildiğime dair bir bilgi olmadan stres ile bekledim. Çok şükür sonu güzel bitti.

Şimdi açıkçası bu hocayı ben haksız sebeplerle ve dosyamda olmayan durumlardan dolayı isnatta bulundu diye mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Fakat bir hocamız, jüriyi mahkemeye veremediğimizi söyledi. Bu konuda bir bilgisi olan hocalarım var mı? Bilgi verebilirseniz sevinirim. İnşallah bu durumda olan tüm hocalarımız en kısa sürede haklı bulunup, hak ettiği doçentliği alırlar.

Prometheus59
Aday Memur
11 Mart 2019 13:22

Merhaba sayın hocalarım etik kurul komisyonu toplantıları genellikle cuma günleri oluyor. Benim dosyam, ne yazık ki eksik evraktan (Bilirkişi kaynaklı olarak) 2 komisyondur (sosyal bilimler 21 Aralık ve 8 şubat) toplantıya giremedi. Konuştuğum hanımefendi, toplantının mart ayı sonunda yapılacağını söyledi. Tarihle ilgili bir bilgi sahibi olan hocamız var mı acaba? Yasin Bey'in genellikle haberi oluyordu galiba. Şimdiden teşekkür ederim.

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur
11 Mart 2019 15:43

merhaba hocam,

net bilgim yok ama 26 mart tarihi ile ilgili bir tahminim var. genellikle salı günü yapılıyor toplantılar. ayrıca toplantılar arasında 7 haftalık bir zaman dilimi var. mart ayının sonu deyip kesin bilgi vermiyorlar etik biriminden ama benim tahminim bu yönde...

Prometheus59, 5 yıl önce

Merhaba sayın hocalarım etik kurul komisyonu toplantıları genellikle cuma günleri oluyor. Benim dosyam, ne yazık ki eksik evraktan (Bilirkişi kaynaklı olarak) 2 komisyondur (sosyal bilimler 21 Aralık ve 8 şubat) toplantıya giremedi. Konuştuğum hanımefendi, toplantının mart ayı sonunda yapılacağını söyledi. Tarihle ilgili bir bilgi sahibi olan hocamız var mı acaba? Yasin Bey'in genellikle haberi oluyordu galiba. Şimdiden teşekkür ederim.

Yasin kaya01
Memur
11 Mart 2019 16:09

Hocam net olmamakla birlikte 22 mart tarihinde toplanacak diye biliyorum
DRTEMELEGİTİM, 5 yıl önce

merhaba hocam,

net bilgim yok ama 26 mart tarihi ile ilgili bir tahminim var. genellikle salı günü yapılıyor toplantılar. ayrıca toplantılar arasında 7 haftalık bir zaman dilimi var. mart ayının sonu deyip kesin bilgi vermiyorlar etik biriminden ama benim tahminim bu yönde...

Prometheus59
Aday Memur
11 Mart 2019 16:38

Cevap yazma lütfunda bulunan sayın Drtemelegitim ve Yasin Bey hocalarım, çok teşekkür ederim.

mk-oe
Aday Memur
11 Mart 2019 19:11

Sayın hocam,

Bilgi ve yardımlarınız için teşekkürler. Jüri belli olduktan hemen bir ay sonra yani eylül'ün başında hakkımda etik ihlal iddiasında bulunulmuş. Savunmam ise 21 aralıktaki toplantıda talep edildi. Acaba eylül-aralık ayı arasında diğer jüri üyeleri raporlarını girebiliyorlar mı? Etik kuruldan aklanma kararı çıkarsa jüri sürecine mi dönülecek? Yoksa bu vakte kadar diğer raporlar tamamlanmış mıdır? Selamlar

Pasazade323, 5 yıl önce

Sayın hocalarım öncelikle bu gruba katkı sunmak adına paylaşım yapan tüm hocalarıma teşekkür ederek başlamak istiyorum. Aralık 2017 de başvuru yapmıştım. Ekim ayında bir hocanın(!) etik ihlal gerekçesiyle başvurum dondurulduğunu öğrendim. 2 etik komisyon sonrası bu hocanın gerekçeli kararı elime ulaştı. Sağolsun önce hiç bir gerekçe göstermeksizin etik ihlal var demiş, komisyonda, gerekçelendirmesi için tekrardan hocaya yazı yazmış ve lütf edip 5 ayrı ihlal gerekçesi uydurarak gerekçelendirmişti. İddiaları o kadar saçma ve mesnetsizdi ki anlatamam. (Örneğin, başvuruşartlarında ilk isim başlıca yazar kabul edildiğinden habersiz, beyannamemde belirtilen sayıdaki atıf sayısından çok fazla atıf varmış gibi ve bunlarda kendi kendime yaptığım atıfmış gibi, benzer çalışmalar yapmış gibi vb..)

Savunmamı yıllarca doçentlik dosyası inceleyen hocalarımla birlikte hazırladım. 17 ocakta bilirkişiye gittiği söylenmişti. 8 martta yapılan komisyon toplantısında etik bir ihlal olmadığı yönünde karar çıktığını bu sabah telefonla arayarak öğrendim.

Yaklaşık 160 gün sonra aklandım fakat bu 160 günün 90 günü hangi sebepten etik kurula sevk edildiğime dair bir bilgi olmadan stres ile bekledim. Çok şükür sonu güzel bitti.

Şimdi açıkçası bu hocayı ben haksız sebeplerle ve dosyamda olmayan durumlardan dolayı isnatta bulundu diye mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Fakat bir hocamız, jüriyi mahkemeye veremediğimizi söyledi. Bu konuda bir bilgisi olan hocalarım var mı? Bilgi verebilirseniz sevinirim. İnşallah bu durumda olan tüm hocalarımız en kısa sürede haklı bulunup, hak ettiği doçentliği alırlar.

Pasazade323
Aday Memur
11 Mart 2019 20:07

Hocam benim bildiğim, bütün jüri üyeleri tamamlandıktan sonra etik kurula gidiyor. Çünkü hemen 1 tane jüri etik dedikten sonra gönderilmiyor. Belki birkaç tane jüri üyesi etik ihlal var diyecek. Benim bildiğim hepsi tamamlandıktan sonra gönderiliyor. Kaldı ki benim idari görevim var vekalet bende iken rektörlükten gelen bir yazıda ÜAK kararlarında en az 10 tane aday hakkında 2-3 jüri üyesi etik ihlal var denilmişti. Bu da benim tezimi doğruluyor.

mk-oe, 5 yıl önce

Sayın hocam,

Bilgi ve yardımlarınız için teşekkürler. Jüri belli olduktan hemen bir ay sonra yani eylül'ün başında hakkımda etik ihlal iddiasında bulunulmuş. Savunmam ise 21 aralıktaki toplantıda talep edildi. Acaba eylül-aralık ayı arasında diğer jüri üyeleri raporlarını girebiliyorlar mı? Etik kuruldan aklanma kararı çıkarsa jüri sürecine mi dönülecek? Yoksa bu vakte kadar diğer raporlar tamamlanmış mıdır? Selamlar

mk-oe
Aday Memur
12 Mart 2019 01:00

Teşekkür ederim hocam...

Yasin kaya01
Memur
12 Mart 2019 01:34

Hocam maalesef uygulama da tam tersi durumla da karşılaşıbiliyor sizin dediğiniz olması gereken ama jürilerden biri etik ihlal iddiasında bulunursa etiğe sevkedilip savunma isteniyor bu süreçte diğer jüriler raporlarını göndermeye devam ediyorlar bunlardan da etik diyen cıkarsa ve farklı konu ise tekrar savunma istiyorlar saçma bir durum ama yaşayan arkadaşım var maalesef
Pasazade323, 5 yıl önce

Hocam benim bildiğim, bütün jüri üyeleri tamamlandıktan sonra etik kurula gidiyor. Çünkü hemen 1 tane jüri etik dedikten sonra gönderilmiyor. Belki birkaç tane jüri üyesi etik ihlal var diyecek. Benim bildiğim hepsi tamamlandıktan sonra gönderiliyor. Kaldı ki benim idari görevim var vekalet bende iken rektörlükten gelen bir yazıda ÜAK kararlarında en az 10 tane aday hakkında 2-3 jüri üyesi etik ihlal var denilmişti. Bu da benim tezimi doğruluyor.

12 Mart 2019 10:20

Hocalarım, sonuca ilişkin ÜAK'a yaptığım itiraz Komisyon tarafından uygun görüldü ve şu an sistemde jüri sürecinde yazıyor. Ancak aynı jürilerin isimleri var. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

mnyon
Aday Memur
12 Mart 2019 17:21

hocam neye itiraz etmiştiniz?

yenidocadayi, 5 yıl önce

Hocalarım, sonuca ilişkin ÜAK'a yaptığım itiraz Komisyon tarafından uygun görüldü ve şu an sistemde jüri sürecinde yazıyor. Ancak aynı jürilerin isimleri var. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Toplam 8073 mesaj
«131415161718192021222324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi