Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Ocak 2019 17:06

Özür grubundan halk eğitim merkezine atanmak

hocalarım bir sorum olacak il dışına eş durumu tayini istiyorum, sınıf öğretmeniyim. halk eğitim merkezinde açık görünüyor. halk eğitim merkezine atanan sınıfçılar nasıl görevlendiriliyorlar biginiz var mı?

gshkn
Memur
11 Ocak 2019 17:40

hangi il ilçe hocam?

f.hmrt
Aday Memur
11 Ocak 2019 23:49

Atanacağınız Yeri araştırın. Eşim meslek hayatının en güzel 3 yılını yaşadı. 2-3 teyzeye okur yazarlık kursu açtı bek rahattı. Ama bazı halk eğitimlerde görevlendirme başka okullara gönderiyor. Tercih edeceğiniz yeri arayın. Gerçi tek yer açılmış diyorsunuz başka çarenizde yok

marmara kazım
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 14:36

ne yapacan, yazacan mecbur

MuaLLim_01
Şef
15 Ocak 2019 09:58

halk eğitim merkezlerinde okuma yazma kursu verir hocam (I. ve II. kademe kursları). hangi kursları vereceğini google'a "foet" yazarak hbogm sitesinden inceleyebilrisiniz. genel kursların öğretmenlerinin yanılmıyorsam bir eğitim öğretim dönemi içerisinde en az 550 saat kurs açması gerekiyor yoksa norm fazlası olur. ama belirlenen saat ve üzerinde açarsa sıkıntı yok.

halk eğitim merkezini tavsiye ederim, ilkokullara göre daha rahattır. sizi biraz tedirgin gördüm alışkın olmadığınız bir kurum için ama bence sevinmeniz lazım.

f.hmrt
Aday Memur
15 Ocak 2019 19:44

evet arkadaşa katılıyorum,çok şanslısınız ...

MuaLLim_01, 5 yıl önce

halk eğitim merkezlerinde okuma yazma kursu verir hocam (I. ve II. kademe kursları). hangi kursları vereceğini google'a "foet" yazarak hbogm sitesinden inceleyebilrisiniz. genel kursların öğretmenlerinin yanılmıyorsam bir eğitim öğretim dönemi içerisinde en az 550 saat kurs açması gerekiyor yoksa norm fazlası olur. ama belirlenen saat ve üzerinde açarsa sıkıntı yok.

halk eğitim merkezini tavsiye ederim, ilkokullara göre daha rahattır. sizi biraz tedirgin gördüm alışkın olmadığınız bir kurum için ama bence sevinmeniz lazım.

marmara kazım
Şube Müdürü
15 Ocak 2019 21:37

gül dalında

öğretmen sınıfında güzeldir.

bence bir öğretmenin yeri okuludur. ama eş durumu işte ne yapacan

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi