Editörler : swat3410E.Kayı Han
18 Ekim 2019 13:47

ön sağlık kontrol

Arkadaşlar merhaba. ben uzun zaman önce sağ kol dirseğimden ameliyat oldum(eklem yeri) yaklaşık 8-9 cm lik dikiş izi var.İze yakından bakıldığında belli fakat 5 m uzaklıktan belli değil. Yönetmelikte şöyle bir madde var . 'Eklem bölgesinde yapılan herhangi bir cerrahi işlem öğrenciliğe engeldir'diye. 2 gün önce de paem ön sağlığa katıldım doktor izi yakından inceledi ne zaman olduğunu sordu 20 yıl önce diye cevap verdim ki öyle zaten. beni 5 m uzağa gönderip tekrar baktı, direk eleneceğimi düşündüm fakat ön sağlıktan geçirdi. Merak etiiğim şey intibak aşamasındayken hastaneye gönderildiğimde de yine sağlıktan geçermiyim ? yönetmelikte madde olmasına rağmen iyileşmiş kabul edip geçirirler mi önemsemeyebilirler mi bu konuyu ? düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

esa01esa
Aday Memur
18 Ekim 2019 14:13

kolunuz kırılmıs mıydı? 20yıl omce oldugu ıcın kırık cıkmıyor röntgende bende de aynı duruö soz konusu devlet hastanesıne gıttıgımde doktor kaynadıgını kırık gozukmedıgını soyledı o yuzden sızın ıcın de engel olcagını sanmıyorm ıcınız rahat olsun, benm mulakatım haftaya durumumuz cok benzıyor ınsallah bende gecebılırım on saglıktan

emrealic
Aday Memur
18 Ekim 2019 14:29

evet kırılmıştı ancak yönetmeliğe göre söylüyorum eklem yeri haricindeki iyileşmiş kırıklar sağlam sayılıyor seninki eklem yerinde değilse için rahat olsun. Benim iyileşmiş kırık eklem yerindeydi

ng93
Kapalı
18 Ekim 2019 14:47

Hastanede de geçersin dert etme.

esa01esa
Aday Memur
18 Ekim 2019 15:04

aynen benım de oyle eklem yerınde daha once bu sebepten elendım kendım kırık demıstım cunku sonrasında doktora gıttıgımde kırık gozukmedıgını kaynadıgını soyledı ustunden 20yıl gectı benımde ınsallah gecebılırım bu sefer

emrealic
Aday Memur
18 Ekim 2019 15:17

sen ön sağlıktan mı elendin dostum daha önce ? sonuçta 20 yıl geçmiş üstünden kırık olmadığı aşikar. ama dediğim gibi yönetmelikteki madde korkutuyor ve saçma geliyor sonuçta kullanabiliyorsun ve herhangi bi sorunun yok

esa01esa, 4 yıl önce
aynen benım de oyle eklem yerınde daha once bu sebepten elendım kendım kırık demıstım cunku sonrasında doktora gıttıgımde kırık gozukmedıgını kaynadıgını soyledı ustunden 20yıl gectı benımde ınsallah gecebılırım bu sefer

esa01esa
Aday Memur
18 Ekim 2019 15:29

evet on saglıkta elendım acıklama yapmama bıle ızın vermemıstı gorevlı cok acımasız olıyolar bazen, ustelık kapalı bır bayanım ız de gozukmeyecek sonucta uzun kollu gıydıgım ıcın ınsallah bu sefer bır sıkıntı olmaz, sızın elenmemıs olmanız umut oldu suan bana cok streslıyım bu konuda

emrealic
Aday Memur
18 Ekim 2019 15:40

hayırlısı olsun umarım geçersiniz ön sağlığı.beni geçirdiler ama esas önemli olan sonrasında hastanede alacağımız rapor bakalım orda ne olacak

esa01esa
Aday Memur
18 Ekim 2019 15:46

hayırlısıyla geceriz ınsallah hastanede asamasında da bu arada sözlu mulakatınız nasıl gectı cok zorluyorlarmı daha önce mulakat deneyımım olmadıgından merak ıcerısındeyım suan

emrealic
Aday Memur
18 Ekim 2019 16:04

mülakat ortalama 1-2 dk sürüyor kendini tanıtıyorsun bi kaç soru soruyorlar üniversitede nerede kaldın hangi dersanelere gittin vs. sonrasında bi kart seçip karttaki soruyu cevaplıyorsun bu kadar kasmanı gerektirecek bir ortam yok sorular çok farklı konulardan geliyor bilmiyorsan bu konu hakkında bi fikrim yok diyip çıkıyorsun illa soruyu doğru cevaplayacaksın diye bi şart yok benim düşüncem çünkü çok zor sorular da çıkabiliyor

esa01esa
Aday Memur
18 Ekim 2019 16:19

cok tesekkurler bılgılendırdıgın ıcın bu kadar streslıyken cıdden ıyı geldı yorumlarınız hepımızın hakkında hayırlısı olur inşallah

vitoscaletta
Şube Müdürü
19 Ekim 2019 00:47

ön sağlıkta nelere bakılıor?

Aleynaa6
Aday Memur
19 Ekim 2019 12:52

Bayanlar kontrolde atlet ve şort mu giyinecek . Karın ve elimin üzerinde yanıklar var elim uzaktan görünmüyor yanıklardan dolayı hareket kısıtlılığım yok ama karın bölgem sorun olur mu diye merak ettim ?

mhmtekmrc
Aday Memur
19 Ekim 2019 13:44

kardeşim mülakata giderken illa takım elbise kravat takmak gerekir mi?

siyah pantolan beyaz gömlek tertipli düzgün giyinsek eksi puan almayız diye düşünüyorum.

takım elbise fazla abartı gibi

emrealic, 4 yıl önce

mülakat ortalama 1-2 dk sürüyor kendini tanıtıyorsun bi kaç soru soruyorlar üniversitede nerede kaldın hangi dersanelere gittin vs. sonrasında bi kart seçip karttaki soruyu cevaplıyorsun bu kadar kasmanı gerektirecek bir ortam yok sorular çok farklı konulardan geliyor bilmiyorsan bu konu hakkında bi fikrim yok diyip çıkıyorsun illa soruyu doğru cevaplayacaksın diye bi şart yok benim düşüncem çünkü çok zor sorular da çıkabiliyor

Alex2361
Aday Memur
19 Ekim 2019 14:20

Ön sağlikta dişlere bakiliyor mu ,giren arkadaslar bir bilgi verebilir mi

esa01esa
Aday Memur
22 Ekim 2019 00:19

sizin girdiğiniz komisyon hangisiydi acaba?
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi