Editörler : E.Kayı Han
22 Ekim 2011 14:54

2012 kpss ve kuran kursu öğreticiliği hakkında yardımcı olurmusunuz bi sorum olacak

eşim imam hatip mezunu Kuran kursu öğreticisi olmak istiyor.şimdiye kadar hiç sınava girmedi.kaç puan alırsa olabilir.ayrıca Kuran kursu öğreticisi olabilmek için ne gibi şartlar gerekiyor .

serfiraz
Genel Müdür
22 Ekim 2011 14:58

sizn işinz uzun ya hemde cooookk uzun...

acıkögrtm ilahiyat okusun sonrasında yeterlilik acarsa diyanet o sınavara girsin ..kps puanı olsun elinde...

lilith2009
Şube Müdürü
22 Ekim 2011 14:59

fahrileri khk ile kadroya geçirme kararı aldılar. eğer bu karar iptal edilmezse kesinlikle eşiniz atanamaz.çünkü kadroya geçecek fahrilerin tamamına bile yer yok.artık diyanet alım yapmaz.

yetken_42
Aday Memur
22 Ekim 2011 15:09

yani olma şansı hiç yokmu yoksa çokmu zor

2012 deki sıva girse yüksek bir puna alsadamı olmuyor

hiç bilgim yok bu konuda ondan soruyorum araştıryorum o bakımdan

yetken_42
Aday Memur
22 Ekim 2011 15:14

ya da şöyle sorayım Kuran kursu öğreticisi olmak için hangi yolları izlemek lazım sınav yeterlilik v.s teşekkür ederim yardımcı olursanız sevinirim.

lilith2009
Şube Müdürü
22 Ekim 2011 15:28

imkansıza yakın zor diyelim.inşallah sınav açarlar da olur. ama diyanet bir usulsüzlük yapmakta.sınav yaparak yerleştirme yerine önceden geçici görev almış arkadaşları doğrudan kadroya geçirecek.tabi sayıca çok fazlalar. bu ihtiyaçtan fazla alım demek.e bu durumda diyanet çok uzun süre alım yapmaz.yer kalmayacak çünkü.

yine de söylemiş olalım ışardan ilahiyat bitirsin.bu arada diyanet belli periyotlarla yeterlilik belgesi sınavı açıyor.bu sınava girip belge alması gerekiyor.ardından kpss den yeterli puanı alıp _bu alım sayısına göre değişiyor-

normalde hep bu şekilde işlerdi.alım olacağı zaman elinizdeki bu belgelerle başvururdunuz. ama maalesef dediğim gibi diyanet geçici görevlileri kadroya alırsa _ki chp anayasa mahkemesine iptal davası açmazsa-alacak.durum çok çok çok zor.hatta imkansız.

yetken_42
Aday Memur
22 Ekim 2011 16:20

geçici görev derken hocam ücretli Kuran kursu öğreticiliğimi diyorusunuz.

yetken_42
Aday Memur
22 Ekim 2011 16:27

hocam zorda olsa kaç puan gerekli kpss den.80 i geçse yeterli olurmu.

lilith2009
Şube Müdürü
22 Ekim 2011 23:19

evet ücretli kuran kursu hocalarından bahsediyorum.keşke alım olsa da biz de gereken puandan bahsedebilsek...diyanet kadro açmadıktan sonra 95 alınsa ne yazar?iş ki diyanet kadro açsın. yoksa 76 puanla da kadroya geçen arkadaşlarım olmuştu.

ümmübetül
Memur
24 Ekim 2011 13:35

son atamada İHL mezunu olanların KPSS taban puanı 82 olanlardan alındı.Daha aşağısına sıra gelmedi.

Eşiniz önce ilk açılacak yeterlilik sınavına girmeli.sonra KPSS den iyi bir not almalı.ben de arkadaşlar gibi ilahiyat önlisans okumaya başlamasını öneririm.bu yıl sınavsız geçişe başvuramadığına göre gelecek yıl kaldırılmazsa sınavsız geçişle önlisansa kaydolabilir.

Tabi diyaneti ne zaman alım yapacağı belli olmaz,Allah kolaylık versin.

yetken_42
Aday Memur
24 Ekim 2011 21:29

teşekkür ederim yardımcı olan herkese

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi