Editörler : ayşegül bgm

Yasaklı
16 Nisan 2021 14:39

Mantiksizlik
Ortaöğretim sağlık bölümleri çok rahat atanmasına rağmen önlisans sağlıklar atanamiyor halbuki tam tersi olması lazım çok okuyan cezalandırılıyor Örneğin att-paramedik ilişkisi paramedik 1.oncelik olmalı eger yeterli paramedik yoksa öyle att alınmalı aynı şey hemşirelik içinde geçerli

furkanemytu
Yasaklı
16 Nisan 2021 14:47

kamil mühendislerle dalga geçiyordun bak sende sağlık okumana rağmen atanamayacak kafa var. bu da senin sınavın

aisezreal
Genel Müdür
16 Nisan 2021 14:48

ya kardeşim beynin olsa bunu yazmazsın. dünyada paramedik ve ATT kavramı var zaten birini atsan ötekini atamazsın. ikisininde ataması hiç bir zaman aksamaz ama ihtiyaçlar doğrultusunda birisi bazen fazla alınır, birisi az alınır. mesela A1 TİPİ istasyonda paramedik çalışamaz çünkü doktorlu istasyonlardır 10 ATT 5 TABİP olarak geçer diğer A2 TİPİ istasyon ise güncellendi 9 PARAMEDİK 6 ATT olarak. her iki tarafında yeterince atama yapılacağını düşünüyorum. ama sen gelip ATT'nin lise olduğunu söyleyip aşağılarsan ben de sana gelip ulan sanki 6 yıllık tıp okudun ne bu hava derim?

aisezreal
Genel Müdür
16 Nisan 2021 15:00

ayrıca sağlık meslek liselerinin puanlarının tavan yaptığı zamanda kazandık o okulları fen lisesi ile aynı puanlardaydı yani. kolunu sallayan giremiyordu anlatabildim mi? lise mezunu falanda değiliz, senin o aşağıladın kişilerin hepsi emin ol 4 yıllık lisans bölümleri okuyan ve okumuş kişilerdir

aisezreal
Genel Müdür
16 Nisan 2021 15:05

atamadaki payı neredeyse nokta kadar olan bir bölüme haset duyman, kıskançlıktan başka bir şey değil.

Attmetehan
Memur
16 Nisan 2021 18:14

Paramedik belli başlı ilaçları uygulama yetkisi olan doktordan sonra tıbbi müdahale yetkisi olan bir branştır hiçbir zaman Att yerine geçemez bu dediğin aynı fizyoterapist var niye fizik tedavi teknikeri alınıyor demekle aynı kapıya çıkıyor bu branşlar ayrı ayrı bir bütünü oluşturur zaten merak etme bakanlık zaten paramedik ağırlıklı alım yapıyor paramedik mezunu fazla olan dolayısıyla yüksek kapatan bir bölüm bu bölümü okuyan bunuda göze almalıydı

aisezreal
Genel Müdür
16 Nisan 2021 18:37

aynen hocam. bölümleri aşağılayan, bizi birbirimize kırdıran, ayrımcılık yapan kim varsa umarım gönlüne göre verir Allah...

Attmetehan, 3 yıl önce
Paramedik belli başlı ilaçları uygulama yetkisi olan doktordan sonra tıbbi müdahale yetkisi olan bir branştır hiçbir zaman Att yerine geçemez bu dediğin aynı fizyoterapist var niye fizik tedavi teknikeri alınıyor demekle aynı kapıya çıkıyor bu branşlar ayrı ayrı bir bütünü oluşturur zaten merak etme bakanlık zaten paramedik ağırlıklı alım yapıyor paramedik mezunu fazla olan dolayısıyla yüksek kapatan bir bölüm bu bölümü okuyan bunuda göze almalıydı

ata198
Aday Memur
16 Nisan 2021 19:21

Daha ne kadar saçmalayabilirsin bilmiyorum.

Dostum ATT dediğin adam teknisyendir, Prm tekniker. İkisinin yaptığı iş,görev tanımı yetkileri farklıdır.

Senin o olmayan mantığına göre devlet gidip hiç elektrik,inşaat teknikeri almasın? Sadece mühendis alsın onlar yapsın tüm işi.

Ya da sağlık bakanlığı gidip hiç hemşire,teknisyen,tekniker almasın her yere tıp fakültesi açsın doktor çalıştırsın her yerde? Sonuçta en üst öğrenim onlar.

ATT sadece bir kez paramedikten fazla alındı ki iki 2018 KPSS puanı ile Paramedik yine ATT'den fazla aldı. Gidip ATT aldılar diye ağlamanın alemi yok. Totalde Paramedik fazla alındı.

Allahtan devletin sizin gibi saçma sapan düşünceleri yok. Bu ülkenin teknisyene de teknikere de ihtiyacı var.

A.K.Ç
Aday Memur
17 Nisan 2021 15:00

adam haklı beyler dağılın

A.K.Ç
Aday Memur
17 Nisan 2021 15:07

bu lüzumsuz arkadaş belliki anadolu lisesi çıkışlı olup 2 yıl paramedik okuyup hemen kendini sağlıçı ilan eden tıp okumuş havalarına giren bi arkadaş . paramedikten medet umup bitirince avcunu yalamış . arkadaşa tek temennim nice kpsslerde başarılar :) 2022 2024 2026 ...........

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi