Editörler : Pangaea
10 Şubat 2014 14:19

vekil imam arkadaşlar lütfen okusun

s.a. değerli vekil arkadaşlar öncelikle vekillerin kadroya geçmesi ile uğraşan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorumAllah razı olsun diyorum çoktandır kimseden ses seda çıkmıyor ocağın 6ve 7si ve yine 4 şubatta ankaraya meclise gidildi birçok yerle görüşüldü konuşuldu ama kimse ne olacağını bilmiyor bilenlerde bilgi paylaşmıyor arkadaşlar bakın seçime 1 buçuk ay kaldı seçime kadar kadro aldık aldık olmazsa bidaha kadroyu ancak rüyamızda görürüüz diyanet vekil ataması kanununuda değiştirdi yani artık eski yeterlilik belgesi olan kpssi olmayan vekil dahi olamayacak duyumlar iyi yönde herkes olacak diyor ama sadece bunlar duyum lütfen arkadaşlar bilgisi olan bu işle uğraşan arkadaşlarım bilgi paylaşmanızı rica ediyorum vekil imamlar sitesi kapanmış ve memurlar siteside ölü evi gibi sus pus olmuş Allah rızası için bu yazdığım yazımın altına kimin bu konuda bilgisi varsa paylaşması rica ediyorum veye kadroya geçmek için ne yapabiliriz?sayın başbakanımızdan bu konuda vekil imamları mağdur etmemesini ve bizleri kadroya almasını rica ediyorum saygılarımla yorumlarınızı bekliyorum selam ve dua ile...

cerci1980
Memur
24 Şubat 2014 11:26

kastamonuda görevli vekil arkadaşlar başbakanımız 25 martta kastamonuya geliyor bence başbakanımıza sesimizi duyurmak için güzel ve son fırsat mağduriyetimizi ve kadro talebimizi belirten bir yazı yazıp 24 martta ak paarti genel başkanlığına bırakalım bir kopyasınıda başbakanımıza ulaştırmaya çalışalım vekil imamlar kadro bekliyor diyede bir pankart yaptırıp miting günü başbakanımız görecek şekilde sesimizi duyurmaya çalışalım inanın faydası olacaktır yine başka şehirlerdeki arkadaşlar aynı şekilde yaparlarsa faydası olacaktır diye düşünüyorum bu konuda görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla...

EqEhAn
Genel Müdür
25 Şubat 2014 21:14

VEKİL İMAMLARA SÖZLEŞMELİ KADRO MÜJDESİ

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'vekil imamların sözleşmeli olarak kadroya alınacaklarını' belirtti.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, halihazırda vekil imam olarak görev yapan personel için ayrılan

kontenjanların doldurulacağını belirtti.

Kadro ihtiyacının 4 bin olduğunu ve çeşitli sebeplerden dolayı bu kadroların oluşturulmasında yaşanan

sıkıntıların giderileceğini ifade eden Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Vekaleten hizmetleri yürüten

personelimizin sözleşmeli olarak kadroya alınması sağlanacaktır. Bu amaçla Diyanet İşleri Başkanlığımız, yeni dönemde sınav hazırlıkları

yapmaktadır. En kısa sürede bu sınav yapılacaktır.

6002 sayılı kanun gereğince vekil imam-hatip, müezzin-kayyum olarak görev yapanlara yönelik

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4B

maddesine göre sözleşmeli personel olarak

kadroya alınmaları için sınav açılmıştır. Bu sınava 3

bin 149 kişi müracaat etmiş, yapılan sınav sonucu

başarılı olanlar boş kadrolara atanmıştır. Ancak hâlâ pek çok kadro boş bulunmaktadır. Bu arada

vekil olarak görevini yapan imam-hatiplerimizin bu

kadrolara atanması gereği ortada bulunmaktadır.

Yeni açılacak sınavla Diyanet İşleri Başkanlığı için

ayrılan kadrolar değerlendirilecektir. Gerekirse

mesleki eğitim çalışmalarıyla personelin eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalar

yapılacaktır.'' Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasası

çıkardıklarını hatırlatan Bakan Çelik, yeni yasada bir

kereye mahsus olmak üzere bu kadroların

belirlendiğini ifade etti. Yıllardır ortada olmayan

yasa yüzünden vekaleten asli görevlerini yapan

imam-hatiplerin ve müezzinlerin bu durumunun belirsizliğini koruduğunu ve ihtiyacın biriktiğini

vurguladı. Vekaleten görev yapan personelin

gönlünü ferah tutmasını isteyen Çelik, Diyanet İşleri

Başkanlığı Teşkilat Yasası'nın kendilerine verdiği

hakkı sonuna kadar kullanacaklarını belirtti.

Kamuhaberler.com;daki haber bu

tahir aydın
Şube Müdürü
15 Mart 2014 21:05

30.06.2010 da teşkilat yasasına eklenen geçici madde dir bu

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi