Editörler : supporters.
«787980818283848586878889»

docada
Aday Memur
29 Şubat 2020 18:59

aynen geç olsun güç olmasın ne diyelim...Allah hepimizin yardımcısı olsun, sabırlar versin..

hepimiz için iyi haberler almak dileğiyle Inşallah

gercekotesi
Kapalı
29 Şubat 2020 21:59

Madem bir juri 45 gün, en kötü ihtimal 3 adayı inceleyen juri, haziran 15'inde açıklayacak o zaman. Bayağı geç bir tarihmiş. Mart 15 ilk adayın değerlendirme bitişi, Mayıs 1 ikinci adayın değerlendirme bitişi, Haziran 15 üçüncü adayın değerlendirme bitiş süresi şeklinde gidecek. Sonuç güzel olur da hepimizin beklediğine değer inşallah.

01 Mart 2020 13:05

Evet hocam. Ama bu en geç girilebilecek tarih. İnşallah jüriler son güne bırakmadan gerekli değerlendirmeleri yaparlar.

gercekotesi, 4 yıl önce

Madem bir juri 45 gün, en kötü ihtimal 3 adayı inceleyen juri, haziran 15'inde açıklayacak o zaman. Bayağı geç bir tarihmiş. Mart 15 ilk adayın değerlendirme bitişi, Mayıs 1 ikinci adayın değerlendirme bitişi, Haziran 15 üçüncü adayın değerlendirme bitiş süresi şeklinde gidecek. Sonuç güzel olur da hepimizin beklediğine değer inşallah.

Sontag
Aday Memur
01 Mart 2020 17:45

Dikkatinizi çekmek istediğim birkaç problem var.

Yönetmelikte "her dosya için jürilere 1 ay verilir" diyor. Ancak bu dönem de önceki dönemlerde de görüldüğü gibi bu süre esnetiliyor. Uygulamada 1 dosya için 40-45 gün, sonraki her bir dosya için 30 gün veriliyor diye duyumlar var. Ben şöyle yorumluyorum. Aslında jüriler açıklandıktan sonra "7 gün içinde tebliğ edilmiş sayılır" şeklinde bir ibare vardı. Onu da ekleyince ilk dosya 37 gün, diğerleri yine 30'ar gün olmalı, ancak, sanırım süreyi yönetmeliğe uymayarak toplantı tarihlerine yakın bir zamana kadar erteleyebiliyorlar. Yani tek dosyası olan jürilerin değerlendirmelerini bu ayın ilk haftası yapması gerekiyor ama ÜAK toplantı tarihleri ay sonu olduğu için süre uzatılıyor. Bu tamamen benim tahminim.

Gördüğüm kadarıyla bir diğer problemse; "normalde jürilere 3 dosyadan fazla verilmez" diye yönetmelikte geçer. Ama etik, asgari şart vb. olmadığı halde geçmiş dönemlerden jüri süreci 5-6 ay süren hocalar biliyorum. Bir diğer konu, bu dönem için bizim bölümden hiç bir Prof. hocamıza dosya gelmedi. O zaman burdan hareketle mevcut jürilerde en fazla 1 dosya olması gerekiyor. Ancak önceki dönemlerden bildiğim kadarıyla ÜAK bazı hocalara 2-3 dosya gönderirken bazılarına hiç göndermeyebiliyor.

Sonuç olarak süreç biraz daha hızlandırılabilir. Geçtiğimiz hafta sonucu açıklananlar olabilirdi. Ya da önümüzdeki hafta olmalı diye düşünüyorum.

Hakkımızdan hayırlısı olsun.

Hugues de Payens
Aday Memur
02 Mart 2020 10:06

Eski dönemlere göre bakınca benim tahminim bu ay sonundaki ÜAK toplantısına dosyası girebilenlerin sonucunun nisan başı açıklanabileceği yönünde.

02 Mart 2020 10:41

mart sonunda 25-27 mart gibi tek dosyalı olanların sonuçları, 29-30 nisan gibi iki dosyalı olanların sonuçları, 28-29 mayıs gibi üç dosyalı olanların sonuçları açıklanır.. yani her bir akademisyenin jürilerindeki toplam dosya sayıları göre sonuçlar bu tarihlerde açıklanır tahmini olarak......

gokcesen
Aday Memur
02 Mart 2020 14:12

Merhabalar,

gokcesen
Aday Memur
02 Mart 2020 14:13

sonuç açıklandığında da sms yada mail geliyor mu? bilginiz var mı bu konuda?

Hugues de Payens
Aday Memur
02 Mart 2020 14:20

Kendiniz kontrol ediyorsunuz

gokcesen, 4 yıl önce

02 Mart 2020 14:20

Hocam, SMS ve e-mail ile bilgilendirme ilk kez bu dönem yapıldığı için net olarak bilmiyorum. Ancak jüri üyelerimiz belli olduğunda bilgilendirme yapıldığı için yine böyle bir sayfa güncelleme de gelebileceği şeklinde yorumladım. Çünkü geçen dönemlerde bu konu sıklıkla adaylar tarafından "Keşke haber verilse de sürekli dbs kontrolü yapmasak" şeklinde gündeme getirilmişti. ÜAK sesimizi duymuş olacak ki, bu dönem bilgilendirme yaptı.

gokcesen, 4 yıl önce

gokcesen
Aday Memur
02 Mart 2020 14:50

çok teşekkür ederim, inşallah dediğiniz gibi olur. bilinmezlik içinde sürekli kontrol etmek yorucu gerçekten...

yenidocadayi, 4 yıl önce

Hocam, SMS ve e-mail ile bilgilendirme ilk kez bu dönem yapıldığı için net olarak bilmiyorum. Ancak jüri üyelerimiz belli olduğunda bilgilendirme yapıldığı için yine böyle bir sayfa güncelleme de gelebileceği şeklinde yorumladım. Çünkü geçen dönemlerde bu konu sıklıkla adaylar tarafından "Keşke haber verilse de sürekli dbs kontrolü yapmasak" şeklinde gündeme getirilmişti. ÜAK sesimizi duymuş olacak ki, bu dönem bilgilendirme yaptı.

maraz78
Aday Memur
02 Mart 2020 16:50

2019 Mart döneminde başvuran bir hocamızın açıklanma tarihi 5 Eylül idi. O Ağustos sonunda kuruldan geçtiğini ifade etmişti. Buna göre ay sonuna doğru toplantı yapılıyor, gelen ayın ilk haftası sonuçlar açıklanıyor.

784411
Aday Memur
03 Mart 2020 13:33

Nisan'ın ilk haftasından itibaren sonuçlar düşmeye başlayacaktır o halde.

agha
Kapalı
03 Mart 2020 13:39

Hocam,

Ben mahkeme yoluna gidiyorum, ayrıca mart ayında yeniden başvuru yapacağım...

Mpowerdoçent, 4 yıl önce
Hocam bana geldi yazı ben o itirazların komisyonun falan okuduğunu düşünmüyorum oradaki memur yazıp gönderiyor şahsen aklı baki olan her insan itirazı kabul eder konumdaydım ama Üak etmedi deli olacağım inanın daha eksik dosya ile 2017 de başvurdum böyle bir Sıkıntı çıkmadı sağlam dosya ile 2019 başvurusu asgari şart sebebi ile iptal edildi anlamsız

Mpowerdoçent
Aday Memur
03 Mart 2020 13:48

Bende dava açıyorum hocam aynı şekilde
agha, 4 yıl önce

Hocam,

mineko
Memur
03 Mart 2020 15:58

Hocam mahkemeye verirseniz sonuçlanana kadar başvuru yapamazsınız diye biliyorum.

agha, 4 yıl önce

Hocam,

raptor98
Aday Memur
04 Mart 2020 15:32

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz 7 jüriden bir tanesi etik ihlal var veya asgari şartı karşılamıyor derse süreç duruyor. Benim merak ettiğim jüri bunu belirttiğinde süreç hemen durup adaya bilgi mi veriliyor? Yoksa bütün jürilerin raporu geldikten sonra bu ay sonunda toplanan doçentlik kurulu şu problem var deyip ondan sonra mı bildiriliyor. Bu ayın 15'ine kadar mühlet varsa ve bu zamana kadar böyle bir bildirim almadıysak sevinelim mi?

homurtak
Aday Memur
04 Mart 2020 16:47

Sorunuzu daha önce Etik Kurul'a sevk edilmiş, Etik Kurul kararı ile aklanmış ama 3 yılı çöpe gitmiş zavallı bir doçent adayı sıfatı ile cevaplandırmak isterim ki, karar size tüm jüriler cevap verdikten sonra bildiriliyor sayın hocam. Zira etik ihlalde bulunduğumu iddia eden jüri raporunu Nisan ayında girmişti ancak bu bana Temmuz ayında bildirildi. Çünkü raporunu en son giren hoca Haziran ayında girmişti.

raptor98, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz 7 jüriden bir tanesi etik ihlal var veya asgari şartı karşılamıyor derse süreç duruyor. Benim merak ettiğim jüri bunu belirttiğinde süreç hemen durup adaya bilgi mi veriliyor? Yoksa bütün jürilerin raporu geldikten sonra bu ay sonunda toplanan doçentlik kurulu şu problem var deyip ondan sonra mı bildiriliyor. Bu ayın 15'ine kadar mühlet varsa ve bu zamana kadar böyle bir bildirim almadıysak sevinelim mi?

raptor98
Aday Memur
04 Mart 2020 17:32

Sayın hocam, çok geçmiş olsun. Yaşadığınız kabusu tahmin bile edemiyorum. Umarım artık atlatmışsınızdır. Cevap için teşekkürler.

homurtak, 4 yıl önce

Sorunuzu daha önce Etik Kurul'a sevk edilmiş, Etik Kurul kararı ile aklanmış ama 3 yılı çöpe gitmiş zavallı bir doçent adayı sıfatı ile cevaplandırmak isterim ki, karar size tüm jüriler cevap verdikten sonra bildiriliyor sayın hocam. Zira etik ihlalde bulunduğumu iddia eden jüri raporunu Nisan ayında girmişti ancak bu bana Temmuz ayında bildirildi. Çünkü raporunu en son giren hoca Haziran ayında girmişti.

raviyan-ı ahbar
Aday Memur
04 Mart 2020 19:34

elinde tek dosya olan hocalar için son giriş tarihi 9 mart hatırtlatma smsi gelmiş. kesin bilgi

Toplam 4957 mesaj
«787980818283848586878889»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi