Editörler : Pangaea
24 Eylül 2020 17:02

öğretmene atamaya yeter! 60 bin olmasın

Bu ülkede öğretmenlik mezunu dışında bölüm mezunları da var. Zaten yılda yeteri kadar atamaları Yapılıyor. Bu hak biraz daha diğer bölüm mezunlarına tanınsın yeter artık! Herkes öğretmen mio olsun. Haksızlık bu!

EemPlayer
Yasaklı
24 Eylül 2020 17:13

Öğretmenlere atama yapılmasın demek yanlış bir ifade onun yerine kendi bölümlerimize daha fazla atama yapılmasını talep etmeliyiz.

Flower3
Şef
24 Eylül 2020 17:18

Hocam ne kadar talep edilse de ogretmenlerinki kadar etkili olmuyor nedense. Haksızlık onlar yeterince atama görüyor. Gerçekten haksızlık

EemPlayer, 4 yıl önce

Öğretmenlere atama yapılmasın demek yanlış bir ifade onun yerine kendi bölümlerimize daha fazla atama yapılmasını talep etmeliyiz.

ilkayozcan
Aday Memur
24 Eylül 2020 17:25

öğretmenlere atama haksızlıktır yeteri öğretmen var mühendis atayin hatta iddia ediyorum atanan yarı,coğrafya ve matematik öğretmeninden daha iyi ders anlatırım mühendisim

bakacak46
Memur
24 Eylül 2020 17:33

İlkay hanım belki yeni öğretmenlerden zeki olabilirsiniz ama eski öğretmenlerden asla zeki olamazsınız sebebi 2002 ve öncesi öğretmenlik puanları tıp fakültesiyle yarışırdı.sen kaç sıralamayla girdin üniversiteye ben şuan yılların öğretmeniyim ilk 25 bindeydim.geçen tesadüfen öğretmenlik ve mühendislik puanlarına baktım 100 binlerde uçuyor bizim zamanımızda 50bin sıralamaya giremeyen i üniversite bin bahçesine almazlar dı .şuan üniversite liseye dönüşmüş durumda
ilkayozcan, 4 yıl önce
öğretmenlere atama haksızlıktır yeteri öğretmen var mühendis atayin hatta iddia ediyorum atanan yarı,coğrafya ve matematik öğretmeninden daha iyi ders anlatırım mühendisim

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 18:09

Her yer öğretmen çoğu da vasıfsız 75'ten düşük KPSS puanı alan hiçbir öğretmenin atanamaması için yasa falan çıkmalı bence. Vasıfsız öğretmen doldu kamu kadroları ve bunların hiçbirinin öğrenci yetiştirmek gibi bi dertleri de yok devlet parayı yatırsın her ay ve okullar tatil olsun da yatalım tek dertleri

furkangs
Yasaklı
24 Eylül 2020 18:18

Bakan Selçuk:

Öğretmen doluluk oranı yüzde 93 olmuş durumda, bu güzel bir gelişme.

MEB, yaklaşık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı. Adaylar sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecek.

20 bin yeni öğretmen ataması demek, 20 bin genç yüreğin aynı anda atması demek. O sesi toplayabilseydik eğer bugün Türkiye?nin dört bir yanından; dinlerken ?İşte bu geleceğin sesi!? diyecektik. Hoş geldin meslektaşım; meslek hayatına, okullarımıza, çocuklarımıza...

yukarıdaki açıklama bakanın açıklaması

zaten 2 yıla bu kadar öğretmen alınmayacak duruma gelecek. norm fazlası diye bir durum var öğretmen olanlar bilir.

sdsss
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 18:50

2.5-3 milyonda 100bine girmek mi yoksa 300-400 binde 20 bine girmek mi daha zor ? :)

bakacak46, 4 yıl önce
İlkay hanım belki yeni öğretmenlerden zeki olabilirsiniz ama eski öğretmenlerden asla zeki olamazsınız sebebi 2002 ve öncesi öğretmenlik puanları tıp fakültesiyle yarışırdı.sen kaç sıralamayla girdin üniversiteye ben şuan yılların öğretmeniyim ilk 25 bindeydim.geçen tesadüfen öğretmenlik ve mühendislik puanlarına baktım 100 binlerde uçuyor bizim zamanımızda 50bin sıralamaya giremeyen i üniversite bin bahçesine almazlar dı .şuan üniversite liseye dönüşmüş durumda

Flower3
Şef
24 Eylül 2020 18:52

Aynen hocam çok doğru soyluyosursunuz. Öğretmenlik dışında birçok bölüm yüksek puanlar almasına rağmen atanamiyor öğretmenlere verilen kadar kontenjan sayisi verilmediği için.

Çoğu rahat meslek tatil maaş sebebiyle öğretmen oluyorlar nesil yetiştirmek falan değil

hanzel, 4 yıl önce
Her yer öğretmen çoğu da vasıfsız 75'ten düşük KPSS puanı alan hiçbir öğretmenin atanamaması için yasa falan çıkmalı bence. Vasıfsız öğretmen doldu kamu kadroları ve bunların hiçbirinin öğrenci yetiştirmek gibi bi dertleri de yok devlet parayı yatırsın her ay ve okullar tatil olsun da yatalım tek dertleri

furkangs
Yasaklı
24 Eylül 2020 18:52

kardeşim o zaman 20binden yukarda mühendislik fakültesi de yoktu. zaten kontenjan arttıkça sizin dediğiniz seviyelere geldi. şu an köklü üniversiteler hariç nitelikli bir puanla üniye adım atan yok.

bakacak46, 4 yıl önce

sdsss
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 18:55

Okul kapalı zaten, maaş yükü oluyor.

bakacak46
Memur
24 Eylül 2020 19:00

benim sınava girdiğim yıl tam 1.5 milyon öğrenci sınava girdi siz eskilerde öğrenci yok mu sanıyorsunuz
sdsss, 4 yıl önce

2.5-3 milyonda 100bine girmek mi yoksa 300-400 binde 20 bine girmek mi daha zor ? :)

bakacak46
Memur
24 Eylül 2020 19:08

bu dava öğretmenlik veya başka bir bölümün davası değil bu dava gençlik davası. inşallah atanırsınız bunu canı gönülden isterim. bu kadar genci üniversite açarak işsiz bırakanlar maalesef atamasını yapmıyor ne diyorlar git özel sektörde çalış. tamam çalışsın da maaş vermiyor ki adam mühendis i asgari ücretle çalıştırıyor. inanın sizin kadar olmasa da bende gençliğin durumuna çok üzülüyorum. inşallah her şey GÖNLÜNÜZCE olur

sdsss
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 19:11

Ben bilemem ki ne zaman girdiğinizi ,benim bildiğim her geçen yıl her şey zorlaşıyor. Sanırım 2002 de girmişsiniz tam da size göre 2002 dönüm noktası olmuş zeka konusunda :) Bu arada bence bu sınavlar kesinlikle zekayı ölçmüyor.

bakacak46, 4 yıl önce
benim sınava girdiğim yıl tam 1.5 milyon öğrenci sınava girdi siz eskilerde öğrenci yok mu sanıyorsunuz

bakacak46
Memur
24 Eylül 2020 19:16

tartışmsyacağım hata bende böyle bir forumda size karşılık verdiğim için. inşallah hayal ettiğin yerlerde olursun
sdsss, 4 yıl önce

Ben bilemem ki ne zaman girdiğinizi ,benim bildiğim her geçen yıl her şey zorlaşıyor. Sanırım 2002 de girmişsiniz tam da size göre 2002 dönüm noktası olmuş zeka konusunda :) Bu arada bence bu sınavlar kesinlikle zekayı ölçmüyor.

2020kpssatama
Aday Memur
24 Eylül 2020 19:21

Yeteri kadar öğretmen aldı ziya bakan daha ne kadar alacaklar bakalım.

cangele10
Şef
24 Eylül 2020 19:24

ben öğretmen adayı olmasam da bu tür başlıkları yakışıksız buluyorum.Bizden başkasına atama yapılmasın bencilce bir istek.Her bölüme her branşa atama olsun.Herkes hayaline kavuşsun.Bir tek adaleti gözetmelerini istemek doğru istek olur herhalde.

sdsss
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 19:32

Amin inşallah sizinde her şey istediğniz gibi olur. Amacım kimseyi kırmak değil en üstte zekayla ilgili yazdıklarınıza katılmadığım için cevap yazdım.

bakacak46, 4 yıl önce
tartışmsyacağım hata bende böyle bir forumda size karşılık verdiğim için. inşallah hayal ettiğin yerlerde olursun

Flower3
Şef
24 Eylül 2020 19:35

Ama ortada haksızlık oluşuyor bunun farkında değil misiniz? Her bölüme atama şansı olmuyor öğretmenlere yapılan kadar diğer bölümlere de yapılsa zaten kimse isyan etmez.

Bizden başkasına atama yapılmasin demiyoruz öğretmenlere yapılıyorsa diğer bölüm mezunlarına da yapılsın diyoruz

cangele10, 4 yıl önce

ben öğretmen adayı olmasam da bu tür başlıkları yakışıksız buluyorum.Bizden başkasına atama yapılmasın bencilce bir istek.Her bölüme her branşa atama olsun.Herkes hayaline kavuşsun.Bir tek adaleti gözetmelerini istemek doğru istek olur herhalde.

teknikmagdur
Kapalı
24 Eylül 2020 20:21

Öğretmen atamasına itiraz edeceğine birde DR,polis,bekçi alımlarına itiraz et bu daha zekice, öğrenci sayısı her geçen yıl arttığına göre tabi ki öğretmen ataması yapılır. Ankara 1.bölge pilotuygulamalar bu ilde hep yapılırken Ankara?da bir çok okulda ilkokullarda bir sınıfta 50 öğrenci var. Türkiye de her yıl 100.000 ücretli yani asgariücretin altında korsan öğretmen çalışıyor,Türkiye de öğretmen ihtiyacı şu anda 180.000 ama maalesef bunun 1/4 ü bile alınmıyor. Biraz zeki olakıllıca talepte bulunun,saçmalamayın. Mühendis olduğunu ve okullarda daha iyi ders vereceğini iddia eden sivri akıllı; sen öğretmenlik değildoktorlardan daha iyi doktorlukta yapabilirsin, hatta hakim savcıya ne gerek var zaten senin gibi mühendisler hakemlik savcılıkta yaparlar. İyi bir mühendis olsaydın özelde şimdi 30.000₺ maaşla çalışırdın,burada öğretmen kadrolarına sulandığına göre boş beleş diploma almış birisindemek ki. Yazıkkk.....

Blue721
Memur
24 Eylül 2020 20:27

Adam olsaydın eğer o ogretmenlık yapılan okullara muhendıslerı teknıkerleri senın ağa baban 90 ile almadığı için o insanların sırf karın tokluğuna gıdıp derece ile bitirdiği okulu asgari ücrete çalışıp yaptığını Buda yetmez gibi sızın gibi at kafalarının kalkıp nesıl yetıstırıyoruz dıe ahkam kesıp sadece ıvır zıvır konuşmanız acayıp sıkıyor artık boş beleş insansın 65 ile kamu da ogretmen var atanmıyorsan daha neye kadro istıyorsun
teknikmagdur, 4 yıl önce

Öğretmen atamasına itiraz edeceğine birde DR,polis,bekçi alımlarına itiraz et bu daha zekice, öğrenci sayısı her geçen yıl arttığına göre tabi ki öğretmen ataması yapılır. Ankara 1.bölge pilotuygulamalar bu ilde hep yapılırken Ankara?da bir çok okulda ilkokullarda bir sınıfta 50 öğrenci var. Türkiye de her yıl 100.000 ücretli yani asgariücretin altında korsan öğretmen çalışıyor,Türkiye de öğretmen ihtiyacı şu anda 180.000 ama maalesef bunun 1/4 ü bile alınmıyor. Biraz zeki olakıllıca talepte bulunun,saçmalamayın. Mühendis olduğunu ve okullarda daha iyi ders vereceğini iddia eden sivri akıllı; sen öğretmenlik değildoktorlardan daha iyi doktorlukta yapabilirsin, hatta hakim savcıya ne gerek var zaten senin gibi mühendisler hakemlik savcılıkta yaparlar. İyi bir mühendis olsaydın özelde şimdi 30.000₺ maaşla çalışırdın,burada öğretmen kadrolarına sulandığına göre boş beleş diploma almış birisindemek ki. Yazıkkk.....

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi