Editörler : E.Kayı Han
«20212223242526272829303132

kytkbl
Kapalı
29 Aralık 2019 15:47

Görevde yükselme suretiyle atama işlemleri Madde 15 - (Başlığı ile birlikte değişik:RG-7/6/2014-29023) Atanmaya hak kazanan personel, başarı listesinin kesinleşmesinden sonra puan sıralamasına göre atanır. (Değişik fıkra:RG-24/5/2019-30783) Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re'sen atama yapılabilir.
Stuanton, 4 yıl önce

Mülakatı kazanan bazı arkadaşlar gitmek konusunda kararsız olduklarını yazmışlar ama bu saatten sonra yapacakları bir şey yok.Tercih yapmasalar bile res'en atamaları yapılacak.

kytkbl
Kapalı
29 Aralık 2019 15:51

"...boş kalan kadrolara RE'SEN atama YAPILABİLİR." der mevzuat, yani anlayacağınız idarenin takdirinde feragat edenin yerine atama yapıp yapmamak... Çünkü zaten bazı branşlarda (DS Md. Yrd.) atama sayısı bile doldurulmadi.
kytkbl, 4 yıl önce
Görevde yükselme suretiyle atama işlemleri Madde 15 - (Başlığı ile birlikte değişik:RG-7/6/2014-29023) Atanmaya hak kazanan personel, başarı listesinin kesinleşmesinden sonra puan sıralamasına göre atanır. (Değişik fıkra:RG-24/5/2019-30783) Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re'sen atama yapılabilir.

kytkbl
Kapalı
29 Aralık 2019 15:56

feragat eden olursa yerine YEDEK lerden de(belli sayılarda yedekler de belirlendi zaten) atama YAPABİLİR, RE'SEN atama yetkisini kullanarak da feragat edenlerin taleplerini de kabul ETMEYEBİLİR ve ATAMA YAPABİLİR.
kytkbl, 4 yıl önce
"...boş kalan kadrolara RE'SEN atama YAPILABİLİR." der mevzuat, yani anlayacağınız idarenin takdirinde feragat edenin yerine atama yapıp yapmamak... Çünkü zaten bazı branşlarda (DS Md. Yrd.) atama sayısı bile doldurulmadi.

Plastik pipet
Aday Memur
29 Aralık 2019 16:05

Hocam siz mesaj alımını kapatmışınız gitmiyor size mesaj sizin ki geliyor bana
srp6755, 4 yıl önce
arkadaşlar fetoden kendi ya da eşi soruşturma geçiren var mi bana özelden yazabilir mi ben bu yüzden elendiğimi düşünüyorum yada bildiğiniz feto soruşturması geçirip de sınavı kazanan war mi

srp6755
Aday Memur
29 Aralık 2019 16:06

Walla uğraşıyorum 2 saattir ama bulamıyorum uzun süre oldu burayı kullanmayali

keremben82
Şef
29 Aralık 2019 23:06

İnfaz ve Koruma Başmemurluğunda enteresan bir durum var bilgi sahibi olanlar bizleri bilgilendirirse sevinirim

250 adet kadro ayrılmasına rağmen 228 kişi kazanmış ve 22 eksik gözüküyor. Bunu nenden 250 ye tamamlamamışlar acaba ?(Sınava girmiş ve başarısız sayılan birçok isim var)

Ve İKBM de TORPİL olayı sanki çok olmamış gibi ne dersiniz arkadaşlar.?

memur4820
Aday Memur
30 Aralık 2019 09:44

mülakat esnansında 228 kişiye 70 puan ve üzeri vermişlerdir sınavı kazanabilmek için mülakattan 70 ve üzeri almak şartlardan biri

keremben82, 4 yıl önce

İnfaz ve Koruma Başmemurluğunda enteresan bir durum var bilgi sahibi olanlar bizleri bilgilendirirse sevinirim

250 adet kadro ayrılmasına rağmen 228 kişi kazanmış ve 22 eksik gözüküyor. Bunu nenden 250 ye tamamlamamışlar acaba ?(Sınava girmiş ve başarısız sayılan birçok isim var)

MWWY
Daire Başkanı
30 Aralık 2019 12:39

Yedeğin olmaması tercih işlemleri öncesi feragat edenlerin yerinede atama yapılmayacağını gösteriyor. Diğer ünvanlara talep dolayısıyla talebin ve genel başarı seviyesinin en düşük olduğu ünvan İKBM olmuştur. 300 + 75 İdare Memuru kadrosuna atama yapıldıktan sonra, yeni kadro açılmayacağı veya az sayıda kadro açılacağı, yapılacak yeni bir sınavın ise en çok başvuru alacak ünvan İKBM olacağı, Şef ve Saymanlığınsa talep gören diğer ünvanlar olacağı öngörüsünde bulunuyorum.
keremben82, 4 yıl önce

MWWY
Daire Başkanı
30 Aralık 2019 12:41

Belirli bir seviyenin altına düşerek mülakata katılan herkesi atamak istemeyip yeni sınava girecekler arasından seçmek istemişler olabilir
keremben82, 4 yıl önce

faruk1440
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:44

Atama yerleri ne zaman belli olur. Bayanlı erkekli mi açarlar yoksa genel mi açarlar?

Başkan37
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:49

kazandınız mı?, başmemurlukta ayrım yapılıyor bildiğim kadarıyla

faruk1440, 4 yıl önce
Atama yerleri ne zaman belli olur. Bayanlı erkekli mi açarlar yoksa genel mi açarlar?

Milli Ülkü
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:53

Bu anlayışından dolayı seni yürekten tebrik ediyorum.Kazanamayan arkadaşlar kimseye gönül koymadan,kara çalmadan önlerine baksınlar.Emin olsunlar ve şuna inansınlar daha iyisi olacağı için olmamıştır buna iman etsinler ve kalplerini karartmasınlar.Allah herkesin gönlüne göre versin...

MWWY, 4 yıl önce

Sınava mülakata giren herkesin az veya çok emek verdiğini düşünüyorum, Allah herkesin emeğinin karşılığını zayi etmesin. Bu sınav vasıtasıyla bilgilerimizi gözden geçirdik, yenilerini ekledik, tecrübemiz arttı. Dolayısıyla herkes kazançlı ama atanamayanların azı bunun farkında. Atanamama durumuna takılıp kalmakla -ne oldu, nasıl oldu, neydi demekle- vakit geçirip kendimizi karamsar bir hale sokmak veya eskisinden daha iyiyim yeni sınavlara ve görevlere daha hazırım diyerek umut dolu bir hayat tercihinde bulunmak durumundayız. Karar sizin tabi benimkiyse yazımdan belli.

faruk1440
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:59

Geçen sene ayrım yapılmış mı ona göre tercihlerimiz şekillenecek.
Başkan37, 4 yıl önce

kazandınız mı?, başmemurlukta ayrım yapılıyor bildiğim kadarıyla

Başkan37
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:04

geçen dönem başmemurluk için ayrım yapıldı sadece. diğerlerinde yapılmadı diye hatırlıyorum .başmemurlukta bayanlar kadın ciklere atandı

faruk1440, 4 yıl önce
Geçen sene ayrım yapılmış mı ona göre tercihlerimiz şekillenecek.

faruk1440
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:06

Anladım başkan sağ olasın. Bakalım ne olacak bu sene. İtirazlar bitinnce kesin listeyi ve yerleri açıklarlar herhalde.
Başkan37, 4 yıl önce

geçen dönem başmemurluk için ayrım yapıldı sadece. diğerlerinde yapılmadı diye hatırlıyorum .başmemurlukta bayanlar kadın ciklere atandı

destap
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:34

Basmemurlukta 91.7 puanla elendim. Bugüne kadar hakkimda ne idari soruşturma nede adlı soruşturma açılmamıştır yoktur. Basmemurlukta da torpil olayının çok döndüğünü düşünmüyorum öyle olsaydı 250 kişilik listeyi tamamlarlardı. Mülakatım çok iyi geçmemişti eyvallah ama kazananların hepsinin iyi mi gecti ? Neden puan açıklanmadı 250 kişi neden alınmadı60 61 65 puanla kazanan arkadaşlarım var ve torpilleride yoktu ne olabilir acaba diye insan düşünmeden edemiyor.

Milli Ülkü, 4 yıl önce

Bu anlayışından dolayı seni yürekten tebrik ediyorum.Kazanamayan arkadaşlar kimseye gönül koymadan,kara çalmadan önlerine baksınlar.Emin olsunlar ve şuna inansınlar daha iyisi olacağı için olmamıştır buna iman etsinler ve kalplerini karartmasınlar.Allah herkesin gönlüne göre versin...

keremben82
Şef
30 Aralık 2019 17:34

Aslında bu mesaj benim beklediğim cevaptı. 91 Puan alan kişi elendide neden elendi nasıl elendi bu tam bir muamma.

Demekki bizim bilmediğimiz bir araştırma var.Çok gizem katıyoruz bu işe belki ama 91 puan adamın elenmemesi lazım

Allah bunu sorar bakın eğer komisyona gidiyorsa bu yorumlarımız ben şimdiden söyliyim sorgu gününde sana hakkımı helal etmyecğim komisyon üyesi.

Önümüzde ki dönem inşallah KUL HAKKI yenilmezde içimiz rahat gireriz sınava.

destap, 4 yıl önce

Basmemurlukta 91.7 puanla elendim. Bugüne kadar hakkimda ne idari soruşturma nede adlı soruşturma açılmamıştır yoktur. Basmemurlukta da torpil olayının çok döndüğünü düşünmüyorum öyle olsaydı 250 kişilik listeyi tamamlarlardı. Mülakatım çok iyi geçmemişti eyvallah ama kazananların hepsinin iyi mi gecti ? Neden puan açıklanmadı 250 kişi neden alınmadı60 61 65 puanla kazanan arkadaşlarım var ve torpilleride yoktu ne olabilir acaba diye insan düşünmeden edemiyor.

Text36
Aday Memur
31 Aralık 2019 09:14

komisyon üyelerinin alllah korkusu olsaydı zaten buna göz yummazlardı yazık gerçekten çok yazık bu kadar emeğe çok yazık kul hakkı yemek bu kadar basit mi?

keremben82, 4 yıl önce

Aslında bu mesaj benim beklediğim cevaptı. 91 Puan alan kişi elendide neden elendi nasıl elendi bu tam bir muamma.

Demekki bizim bilmediğimiz bir araştırma var.Çok gizem katıyoruz bu işe belki ama 91 puan adamın elenmemesi lazım

Allah bunu sorar bakın eğer komisyona gidiyorsa bu yorumlarımız ben şimdiden söyliyim sorgu gününde sana hakkımı helal etmyecğim komisyon üyesi.

Önümüzde ki dönem inşallah KUL HAKKI yenilmezde içimiz rahat gireriz sınava.

Astrasedan
Aday Memur
31 Aralık 2019 10:47

Bende 82 puanla elendim. Bence çok iyi niyetli düşünüyosun çoğu kişinin torpili vardır. Yoksa niye 227 kişi olsunlar. O referansım yok diyenler eminim yalan söylüyodur.işin kötü yanı 250 kişi alsalardı listedeydik.

destap, 4 yıl önce

esmetehan
Aday Memur
31 Aralık 2019 15:28

neden oldu çünkü mülakat günü kendilerini daha iyi gösterdiler belki daha dik durdular heyecanlarına yenik düşmediler aldıkları düşük puanlardan dolayı'' olmasa da olur bir daha deneriz ''diye düşündüler belki o yüzden daha soğuk kanlı oldular soruları net cevapladılar şanslarına daha basit sorular veya daha zor soru gelse de alınların akıyla çıktılar . En önemlisi Rabbim onlara nasip etti . Ama tabiki torpilliler de vardı torpilsizler de .

destap, 4 yıl önce

Toplam 625 mesaj
«20212223242526272829303132

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi