Editörler : swat3410
«213214215216217218219220221222223224225

Nalbant1
Memur
21 Mart 2023 23:11

Arkadaşlar 15 03 1982 doğumluyum, 99 öncesi ve 18 yaş altı SSK pirimim var, eyt çıktıktan sonra önce PBS de yaşım düzeldi sonra e devlette çalışma hayatımda 25 yıl dolduğunda emekli olabilir ibaresi geldi 60 yaş kalktı, ancak hitap düzelmemişti, '' '"" ben de PBS üzerinden personel daire başkanlığına mesaj attım, durumu yazdım ve sizin bir işleminizdrn dolayı e devlet hitap kısmında emekliliğim görünmüyor dedim, bir sonraki gün beni aradılar ve 18 yaş altı sigortanızı diğerleriyle beraber fişlemişler sorun çoğu arkadaşta bundan kaynaklanıyor hemen düzeltiyorum dedi ve hitap kısmı da düzeldi, bu durumdaki kişilere emeklilik le ilgili 0312 462 16 23-24-25 numaralı personel daire başkanlığı numarasını arayıp konuyu dğzeltebilirler dedi

Nalbant1
Memur
21 Mart 2023 23:19

Hitap düzelmemiş olan arkadaşlar sorun 18 yaş altı sigorta girişinizin PBS ye ayrı kaydedilmediğinden kaynaklanıyor, sorunla ilgili ya PBS üzerinden personel daire baş. Mesaj atın yada 0312 462 16 23-24-25 daire baş. numarasını arayın sorun çözülüyor

hbahba
Aday Memur
22 Mart 2023 00:12

18 yaş sorunu yok.

20 yaşımda girdim ssk ya 1999 yılının 2.ayında. Fakat hala 60 yaş görünüyor hitapta.

Herneyse. E devlete yazdım hitap ın düzeltilmesi talebimi. Bakalım ne olacak.

hbahba, 1 yıl önce

1999 yılı 3.ay ssk girişim olmasına rağmen benim de hitap düzeltilmedi hala. Milli eğitim müdürlüğüne ve sgk il müdürlüğüne başvurmama rağmen hitap ın neden düzelmediği ile ilgili bir bilgi veremediler. Anlayamadılar sorunun nerden kaynaklandığını. Ssk sicil numaram da yazıyor hitapta. Duımu benim gibi olan var mı acaba?Altta yazan yazı aynen şu şekilde;

-----------------------------------

Emeklilikte 60 yaşa tabidir. 28.05.2039 tarihinde, 25 yıl hizmeti doldurduğu takdirde emekliliğe hak kazanır. Fhz nedeniyle emekli olabileceği tarih 1 ay 4 gün geri çekilmiştir. 65 Yaş Sınırına Tabi Olup 02.07.2044 Tarihine Kadar çalışabilir. Hesaplanan Emeklilik Yaşı 5434 S.K. 40. Md. ile İlgili Kanunlarındaki Yaş Haddinden Büyükse Bu Kanunlardaki Yaş Hadleri Esas Alınır.

Cekoca
Aday Memur
22 Mart 2023 01:13

1993 ssk işe girişim var, tamamı 18 yaş altı 55 gün prim var. 2004 memuriyete başlangıç var , ben eyt olabiliyor muyum , 2,5 ay oldu kurumuma dilekçe vereli, halâ hitap ta görünmüyor. Acaba tüm ssk primleri 18 yaş altı olduğu için mi işlenmedi, tekrar dilekçe yazmayı düşünüyorum, konuyla ilgili bilgisi olan cevaplarsanız sevinirim, şimdiden çok teşekkürler

gökbörü60
Şube Müdürü
22 Mart 2023 01:37

Benimde 99 öncesi tamamı 18 yaş altı pirimler 2009 memurluk 2014 te birleştirme yapmıştım ancak 18 yaş altı pirimler gözükmüyordu pbs den görüş öneri kısmından başvuru yapmıştım 3 günde düzelttiler yani sorun yok

Cekoca, 1 yıl önce

1993 ssk işe girişim var, tamamı 18 yaş altı 55 gün prim var. 2004 memuriyete başlangıç var , ben eyt olabiliyor muyum , 2,5 ay oldu kurumuma dilekçe vereli, halâ hitap ta görünmüyor. Acaba tüm ssk primleri 18 yaş altı olduğu için mi işlenmedi, tekrar dilekçe yazmayı düşünüyorum, konuyla ilgili bilgisi olan cevaplarsanız sevinirim, şimdiden çok teşekkürler

Devkin
Aday Memur
22 Mart 2023 02:04

Eytlisin. 95 de 75 gün 18 yaş altı SSK var. 2002 de öğretmen oldum. Sıkıntı yok. Hitap da varEytliyim. Sende öylesin.

Cekoca, 1 yıl önce

ErCaN_42
Aday Memur
22 Mart 2023 13:12

"EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİNE GÖREVLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE BEDELİ MUKABİLİ ZATİ DEMİRBAŞ TABANCA SATIŞINA DAİR YÖNETMELİK" ve İkmal Daire Başkanlığının Genelgesi mevcut genelgede gerçi yönetmelikdeki 11.Maddeyi anlatıyor.

Madde 11

-(Değişik:RG-31/10/1998-23509)

Meslekten çıkarılan veya memuriyetten ihraç edilen personel ile asaleti tasdik olmadan herhangi bir nedenle meslekten veya memuriyetten ayrılan personelden satışı yapılan zatidemirbaş tabanca geri alınır.

İhraç hali hariç, 20 hizmet yılını tamamladıktan sonra görevden veya memuriyetten ayrılanlardan, görev esnasında veya görevden doğan sakatlanma halleri ile sağlık açısından emniyet

hizmetleri sınıfı veya çarşı ve mahalle bekçisi vasfını kaybettiği için memuriyetten ayrılan veya kadrosu başka hizmet sınıflarına aktarılanlardan silahı geri alınmaz.

10 hizmet yılını tamamladıktan sonra meslekten veya memuriyetten ayrılanlar, ayrılış tarihindeki tabanca satış bedelinin % 50?sini defaten ödedikleri takdirde satışı yapılan tabanca geri alınmaz.

Asaleti tasdik olduktan sonra Emniyet Hizmetleri Sınıfından başka hizmet sınıflarına aktarılanlardan, ayrılış tarihindeki tabanca satış bedelinin % 100 ünü daha peşin olarak ödedikleri takdirde, silahı geri alınmaz." hükmü mevcut

fakat yıpranmalarla beraber 20 yıl hizmetin varsa sıkıntı yok yoksa beylik tabancanın %50 bedelini ödeyerek o birşey değil belki ama 5 yıllık ruhsata tabi verebilirler o konu net değil

gökbörü60, 1 yıl önce

Bunun bir yönetmeliği varmı bende üniversite borçlanması yapmayı düşünüyorum o zaman 17 yıl fiili hizmet 3 sene 9 ay borçlanam 4 yıl falanda yıpranma oluyor toplamda 20 yi geçecek silah ve kimiliği beliirli bir yıldamı teslim ediyorlar

hbahba
Aday Memur
22 Mart 2023 14:12

Uzun uğraşlar sonucu hitap ta neden hala 60 yaş görüntüğünü öğrendim. Umarım aynı durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Sgk genel müdürlüğünde hitap ile ilgilenen memur arkadaşın kurumumun hitap la ilgilenen personele yazdığını aynen iletiyorum;

İYİ GÜNLER,

8.9.1999 TARİHİNE KADAR OLAN SSK HİZMETİ İLE BU TARİHTEN SONRAKİ

SSK HİZMETİNİN AYRI AYRI GÖSTERİLMESİ GEREKİR.

BUNUN İÇİN SSK HİZMETİNİ BİLDİREN İLGİLİ BİRİMİMİZE RESMİ YAZI YAZARAK

SSK HİZMETİNİ YUKARIDA BELİRTTİĞİM ŞEKİLDE TEMİN ETMENİZ VE YAZI CEVABI GELİNCE

HİTAP?DAN DEĞİŞTİREREK GİRMENİZ GEREKİR.

Anladığım kadarıyla aylül 1999 öncesi ve sonrası hizmeti ayrı ayrı girilmesini istiyorlar çünkü benim hiznetimde ssk ilk girişim eylül 1999 görünüyor son çıkışım 2001 görünüyor

hbahba, 1 yıl önce

18 yaş sorunu yok.

20 yaşımda girdim ssk ya 1999 yılının 2.ayında. Fakat hala 60 yaş görünüyor hitapta.

Herneyse. E devlete yazdım hitap ın düzeltilmesi talebimi. Bakalım ne olacak.

gökbörü60
Şube Müdürü
22 Mart 2023 15:08

Üniversite borçlanmasını hizmetten sayarsalar 25 yıla tamamlamış olurum inşallah bi sıkıntı çıkmaz

ErCaN_42, 1 yıl önce

"EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİNE GÖREVLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE BEDELİ MUKABİLİ ZATİ DEMİRBAŞ TABANCA SATIŞINA DAİR YÖNETMELİK" ve İkmal Daire Başkanlığının Genelgesi mevcut genelgede gerçi yönetmelikdeki 11.Maddeyi anlatıyor.

Madde 11

-(Değişik:RG-31/10/1998-23509)

Meslekten çıkarılan veya memuriyetten ihraç edilen personel ile asaleti tasdik olmadan herhangi bir nedenle meslekten veya memuriyetten ayrılan personelden satışı yapılan zatidemirbaş tabanca geri alınır.

İhraç hali hariç, 20 hizmet yılını tamamladıktan sonra görevden veya memuriyetten ayrılanlardan, görev esnasında veya görevden doğan sakatlanma halleri ile sağlık açısından emniyet

hizmetleri sınıfı veya çarşı ve mahalle bekçisi vasfını kaybettiği için memuriyetten ayrılan veya kadrosu başka hizmet sınıflarına aktarılanlardan silahı geri alınmaz.

10 hizmet yılını tamamladıktan sonra meslekten veya memuriyetten ayrılanlar, ayrılış tarihindeki tabanca satış bedelinin % 50?sini defaten ödedikleri takdirde satışı yapılan tabanca geri alınmaz.

Asaleti tasdik olduktan sonra Emniyet Hizmetleri Sınıfından başka hizmet sınıflarına aktarılanlardan, ayrılış tarihindeki tabanca satış bedelinin % 100 ünü daha peşin olarak ödedikleri takdirde, silahı geri alınmaz." hükmü mevcut

fakat yıpranmalarla beraber 20 yıl hizmetin varsa sıkıntı yok yoksa beylik tabancanın %50 bedelini ödeyerek o birşey değil belki ama 5 yıllık ruhsata tabi verebilirler o konu net değil

Kerem0872
Aday Memur
26 Mart 2023 17:17

Benim gibi EYT'li olup da, yaş şartından dolayı kısmi emekli olamayan kaç kişi olduğunu merak ediyorum.

egeliinci
Genel Müdür
03 Nisan 2023 12:11

keyifler nasıl arkadaşlar , dilekçe veren arkadaşlarda durumlar nasıldır sonuç alan varmı

egeliinci
Genel Müdür
03 Nisan 2023 14:15

evet küçük esnak tabir edilebilecek esnaf yani bağkurluların prim gün sayılarında sanırım ssk gibi yapacaklar , bence mantıklı , küçük esnafın 9000 gün prim toparlaması zordu ,

şimdi ara ara e devlete bakıp keyifleniyorum , 14 yıl nereeeeee 700 gün nereee, şimdi gün saymaya başlayınca daha bi keyifli oluyor :) :)

Kerem0872, 1 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/1060707/eyt-den-sonra-emeklilikte-ikinci-reform-icin-dugmeye-basildi.html

ömer furkan 03
Aday Memur
03 Nisan 2023 15:53

Evet, haklısınız. Burada 5 aydır çok sıkıntılı bir süreç yaşadık. Bir gün EYT li

olduk. Bir gün olamadık. SGK nın genelgesi ile dünyalar bizim oldu. Aynı

durumda olan kişiler olarak çok sevindik. Ama psikolojik olarak da olumsuz

olarak çok etkilendik. Benim de 4 yıl var. Ara ara e devlet ten hitap?ı kontrol

ediyorum.

egeliinci, 1 yıl önce

evet küçük esnak tabir edilebilecek esnaf yani bağkurluların prim gün sayılarında sanırım ssk gibi yapacaklar , bence mantıklı , küçük esnafın 9000 gün prim toparlaması zordu ,

şimdi ara ara e devlete bakıp keyifleniyorum , 14 yıl nereeeeee 700 gün nereee, şimdi gün saymaya başlayınca daha bi keyifli oluyor :) :)

2000murat
Memur
04 Nisan 2023 02:50

Bu süreçte bu grubu çok takip ettik elhamdülillah eyt ile 5.5 yıl sonra Allah izniyle emekliyim

gökbörü60
Şube Müdürü
04 Nisan 2023 10:37

2 ay önce posta gazetesi ekrem açıkel e mesaj yazmıştım köşesinde paylaşmış .

Soru: 15 Şubat 1981 doğumluyum. Ekim 1998?de SSK?lı oldum ve 90 gün prim ödedim. 2001 yılında 180 gün prim ödedim. Aralık 2009?da polis memuru oldum. Halen görevdeyim. EYT?den yararlanabilir miyim? 2008 sonrası memurlarda sıkıntı çıkar mı? 18 yaş altı SSK girişi kabul edilir mi? Polis memurları üniversiteyi borçlanabiliyor. Açık öğretim fakültesi mezunuyum. Meslekten önce bitirdim. Açık öğretim fakültesini borçlanabilir miyim? Eğer borçlanabilirsem 9000 hizmet gününden mi düşer?

CEVAP: 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı çalışmanız bulunduğu için EYT kapsamındasınız. Yıpranma süreniz ile birlikte hizmetinizi 25 yıla tamamlayınca da yaş şartı aranmadan emekli olabilirsiniz. Polislerin yüksek öğrenim sürelerini borçlanmaları için, açık veya örgün öğretim şartı ayrımı bulunmuyor. Açık Öğretim Fakültesi?nde geçen sürenizi borçlanabilirsiniz. Borçlanma yaparsanız hizmet süreniz borçlanma gün sayınız kadar artar ve hizmet süreniz için gerekli 9000 günü, borçlanma gün sayınız kadar erken tamamlarsınız.

ilterinal
Daire Başkanı
04 Nisan 2023 20:20

ben şimdi 9 eylü 99 öncesi ssk girişliyim 15 yıl tam ssk var şimdi desemki 99 öncesini ayrı girin bana ne derler acaba böyle saçma bir sistemmi olur adam çalışmışsa tarih belliyse durum bellidir zaten yanlışmıyım

hbahba, 1 yıl önce

Uzun uğraşlar sonucu hitap ta neden hala 60 yaş görüntüğünü öğrendim. Umarım aynı durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Sgk genel müdürlüğünde hitap ile ilgilenen memur arkadaşın kurumumun hitap la ilgilenen personele yazdığını aynen iletiyorum;

İYİ GÜNLER,

8.9.1999 TARİHİNE KADAR OLAN SSK HİZMETİ İLE BU TARİHTEN SONRAKİ

SSK HİZMETİNİN AYRI AYRI GÖSTERİLMESİ GEREKİR.

BUNUN İÇİN SSK HİZMETİNİ BİLDİREN İLGİLİ BİRİMİMİZE RESMİ YAZI YAZARAK

SSK HİZMETİNİ YUKARIDA BELİRTTİĞİM ŞEKİLDE TEMİN ETMENİZ VE YAZI CEVABI GELİNCE

HİTAP?DAN DEĞİŞTİREREK GİRMENİZ GEREKİR.

Anladığım kadarıyla aylül 1999 öncesi ve sonrası hizmeti ayrı ayrı girilmesini istiyorlar çünkü benim hiznetimde ssk ilk girişim eylül 1999 görünüyor son çıkışım 2001 görünüyor

ErCaN_42
Aday Memur
05 Nisan 2023 09:25

Malesef sistem öyle işliyormuş. Benimde 1998-2007 arasında yapmış olduğum 7 yıllık parça parça 4a hizmeti birleştirmem tek kalemde yapılmış 2010 yılında kurum ilgili personelince ve hitap da sıkıntı çıkarıyor şimdi son çalıştığım yerdeki sorumlu personel arkadaş tekrardan en son çalıştığım ilin sgk birimine yazı yazdı tekrar cevap gelince hitaba ayrı ayrı tekrar girecek ve eski kaydı silecekmiş. Tamamen saçmalık zaten işlenmiş ve e-devletten alınan üzerinde resmi belge niteliğindedir yazılı sgk tüm hizmet dökümünü bile sistem kabul etmiyormuş.

ilterinal, 1 yıl önce

ben şimdi 9 eylü 99 öncesi ssk girişliyim 15 yıl tam ssk var şimdi desemki 99 öncesini ayrı girin bana ne derler acaba böyle saçma bir sistemmi olur adam çalışmışsa tarih belliyse durum bellidir zaten yanlışmıyım

egeliinci
Genel Müdür
05 Nisan 2023 10:52

Sgk hitap yazılım kodunu değiştirmeli bence , 8 eylül 99 öncesi bşr başlangıç gördüğünde sistem onu 7438 almalı , aslında prim ve yıl dolduğunda siz dilekçenizi verdiğinizde zaten sistem sizi emekli etmek zorunda , tabi psijolojik olarak biz wkranda 7438 görmek istiyoruz :)

orhanzay
Müsteşar Yardımcısı
05 Nisan 2023 11:05

benimde hitapta 7438 yazmıyor ve 1999-2007 arasındaki 4 a lı hizmetlerim tek kalem halinde görünüyordu 1200 gün olarak,

ardından PBS den talepte bulundum 3-4 gün içerisinde hem hitapta 7438 ibaresi geldi hemde parça parça 4a lı hizmetlerim eklendi

ErCaN_42, 1 yıl önce

Malesef sistem öyle işliyormuş. Benimde 1998-2007 arasında yapmış olduğum 7 yıllık parça parça 4a hizmeti birleştirmem tek kalemde yapılmış 2010 yılında kurum ilgili personelince ve hitap da sıkıntı çıkarıyor şimdi son çalıştığım yerdeki sorumlu personel arkadaş tekrardan en son çalıştığım ilin sgk birimine yazı yazdı tekrar cevap gelince hitaba ayrı ayrı tekrar girecek ve eski kaydı silecekmiş. Tamamen saçmalık zaten işlenmiş ve e-devletten alınan üzerinde resmi belge niteliğindedir yazılı sgk tüm hizmet dökümünü bile sistem kabul etmiyormuş.

Toplam 4486 mesaj
«213214215216217218219220221222223224225

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi