Editörler : E.Kayı Han
17 Mayıs 2020 12:29

İKM silah ruhsat işlemleri

İnfaz koruma memurlarının silah ruhsat işlemleri askıya alınmıştı. Bu durumda bi değişiklik var mı bilgisi olan yazabilir mi.?

bllysm
Aday Memur
20 Mayıs 2020 22:39

En son bir ay once bakanliga yazdigim dilekceye cevaben telefonla aramislardi yonetmelik hazir yururluluk beklemektedir diyordu ama bir ayda degismisdir yururluge girmismidir bilgim yok

serocan21
Aday Memur
21 Mayıs 2020 12:16

Silah en çok bu zamanda infaz koruma memuruna lazımken geldiğimiz durum itibariyle ciddi sorunlara sebep olabilir..

Bkttyf
Aday Memur
23 Mayıs 2020 09:16

Arkadaşlar kesin bir bilgisi olan mı varmı ne zaman düzelecek bu saçmalık acaba

ulukaan1453
Aday Memur
07 Mart 2021 18:01

yönetmeliğin ne aşamada olduğu ile en son bilgisi olan var mı ?

manisali_87
Aday Memur
07 Mart 2021 23:43

Bende bekliyorumda bizim kurumlardann hiçbir şey olmaz
ulukaan1453, 3 yıl önce

yönetmeliğin ne aşamada olduğu ile en son bilgisi olan var mı ?

ulukaan1453
Aday Memur
07 Mart 2021 23:55

Benim sağlık raporunun süresinin geçmesine 1.5 ay kaldı
manisali_87, 3 yıl önce
Bende bekliyorumda bizim kurumlardann hiçbir şey olmaz

asliiiiioz
Aday Memur
08 Mart 2021 11:02

Cok güzel ozetlemis Nuri pakdilll...

Arslanakn
Kapalı
06 Haziran 2021 22:42

İlgi : 21.05.2021 tarih ve .... CİMER başvurunuz.

Silah ruhsatı verilmesi hususunda Emniyet Genel Müdürlüğümüze intikal eden İlgi?de kayıtlı

CİMER başvurunuz incelenmiştir.

İnfaz koruma başmemurları ve koruma memurlarına silah ruhsat düzenlenmesine ilişkin 91/1779

sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'in 8/1-c-10 maddesi kapsamında

silah ruhsat verilmesi düzenlenmesi bulunmakta iken Danıştay Onbeşinci Dairesinin 8-1/c maddesinin

tamamını eksik düzenlemeden dolayı iptal edilmiş, 25.03.2019 tarihinde Danıştay Dava Daireleri

tarafından bu iptal kararı onanmıştır.

91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde

bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması

tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Makamınca onanması

ve Resmi Gazetede yayınlanması halinde bu unvanda bulunan kişilere talepleri halinde silah ruhsatı

düzenlenebilecektir.

Bilgilerini rica ederim.

y_ekurt
Aday Memur
07 Haziran 2021 08:35

Var olan herhangi bir hakkın elimizden alınmaması önemli. Bir an önce imzalanır da hayata geçer inşallah...
Arslanakn, 3 yıl önce

İlgi : 21.05.2021 tarih ve .... CİMER başvurunuz.

Silah ruhsatı verilmesi hususunda Emniyet Genel Müdürlüğümüze intikal eden İlgi?de kayıtlı

CİMER başvurunuz incelenmiştir.

İnfaz koruma başmemurları ve koruma memurlarına silah ruhsat düzenlenmesine ilişkin 91/1779

sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'in 8/1-c-10 maddesi kapsamında

silah ruhsat verilmesi düzenlenmesi bulunmakta iken Danıştay Onbeşinci Dairesinin 8-1/c maddesinin

tamamını eksik düzenlemeden dolayı iptal edilmiş, 25.03.2019 tarihinde Danıştay Dava Daireleri

tarafından bu iptal kararı onanmıştır.

91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde

bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması

tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Makamınca onanması

ve Resmi Gazetede yayınlanması halinde bu unvanda bulunan kişilere talepleri halinde silah ruhsatı

düzenlenebilecektir.

Bilgilerini rica ederim.

Canaslan66
Aday Memur
07 Haziran 2021 09:41

Aynı cevabı bana da verdiler inşallah kısa zamanda düzelir

coruh.25
Aday Memur
08 Haziran 2021 16:01

Arkadaşlar şükür izolasyondayız silahı ne yapacaksınız.

ulukaan1453
Aday Memur
17 Haziran 2021 16:46

Bir gelişme yok galiba

Canaslan66
Aday Memur
18 Haziran 2021 08:44

Ayın 22 sinde birşeyler olacak diye bir duyum aldık inşallah doğrudur

sabrikartal
Aday Memur
18 Haziran 2021 10:29

Benim bir duyumum yok ama bir tahminim var. Allah vermesin bir ikm dışarda öldürülür, o zaman medyaya düşer, sonra yillardir verilmeyen bu silahların sorumlusu aranir, emniyet valilige, valilik yasamaya atar topu, sonra 2 gün geçince elimize tutuştururlar silahları. Zira uzman çavuş arkadaşların silah sorunu da buna benzer bir şekilde çozulmustu. Bunu yazarken ben de irite oldum yanlis anlamayin, ama şu an devletimizin çalışma şekli buna evriliyor. Tüm ikm arkadaşlarıma sağlıklı günler dilerim.

ulukaan1453
Aday Memur
18 Haziran 2021 12:49

Nasıl bir duyum?
Canaslan66, 3 yıl önce

Ayın 22 sinde birşeyler olacak diye bir duyum aldık inşallah doğrudur

y_ekurt
Aday Memur
18 Haziran 2021 13:22

Çok doğru bir tespit yapmışsınız. Allah tüm şehitlerimizin yakınlarına sabır versin
sabrikartal, 3 yıl önce

Benim bir duyumum yok ama bir tahminim var. Allah vermesin bir ikm dışarda öldürülür, o zaman medyaya düşer, sonra yillardir verilmeyen bu silahların sorumlusu aranir, emniyet valilige, valilik yasamaya atar topu, sonra 2 gün geçince elimize tutuştururlar silahları. Zira uzman çavuş arkadaşların silah sorunu da buna benzer bir şekilde çozulmustu. Bunu yazarken ben de irite oldum yanlis anlamayin, ama şu an devletimizin çalışma şekli buna evriliyor. Tüm ikm arkadaşlarıma sağlıklı günler dilerim.

yolyorgunu70
Şube Müdürü
18 Haziran 2021 19:39

Ermenek li sehit uzm. Cvs. Mehmet kizilca Sehit edilmesiyle uzman cavuslara derhal silah dagitmislardi. Allah rahmet eylesin sehidimize..

sabrikartal, 3 yıl önce

UğUR_BoRA
Genel Müdür
19 Haziran 2021 22:57

ya krallar silah işi bu sene hallolur ama gel gelelim iyileştirme zammı noldu sesimizi duyuralım da üçyüz beşyüz zam kapalım öğretmenler bir senedir yatıyor hepimizden fazla ağlıyor arkadaş uygun bi üslüpla iletelim mesajımızı devlet büyüklerine

20 Haziran 2021 22:36

Değerli meslektaşlarım öncelikle biz kimiz ? Asker polis ile kıyaslamayın diyen arkadaşlarımız var ancak 2000 li yıllarda Sendika hakkımız elimizde alınmış ve sebeo olarak kamu düzenini ve güvenlik işi yaptığımız düşünülerek Sendikalaşmanın sakıncalı olacağı meslekler grubunda yer almışız.. Sendika yasağı olan vali kaymakam yök hakim savcı cumhurbaşkanlığı bağlı memurlar mit personeli ve Asker polisler... bizlerin ortak paydasında yer alan Asker ve Polislerimizin Tsk 926 sayılı personel kanunu 2559 sayılı polis vazife salahiyet kanunu gibi direk Mesleklerine bağlı teşkilat kanunları var.. Bizler ise 5275 sayılı kanunda 2 3 satır ile tanıtılmışız. Hiç bir netlik yok kurumsallaşma yok. Aynı kampüs içinde 2 cezaevi farklı yönetiliyor. Kesin net hükümler ile yazılmış bir teşkilat kanunu ile doğudan batıya kuzeyden güneye tek tip bir yönetim oluşacaktır... Bu meslek güzel ve güzel yerlere gelmesini dört gözle bekliyeceğiz...

benelli01
Aday Memur
21 Haziran 2021 11:22

Arkadaşlar, "91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir." deniliyor.. yönetmeliğin içeriğinde İdare Memurları ve Kurum Müdürlerinin dahil edilip edilmediğini bilen var mı?

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi