Editörler : crops35
«535455565758596061626364»
16 Kasım 2009 23:17

geçenlerde bir arkadaş aslında şirket olduk falan diye birşey yazmıştı. pek ciddiye alınmadıydı yazdıkları. bunu bir kere daha duydum ben. kuşadası'na eğitime giden bir arkadaşa ankara'dan gelen bir hoca söylemiş. aralık sonunda resmi gazetede yayınlanacakmış. tabi bu size herhangi birşey getirmeyecekmiş gibi de birşeyler söylemiş bu zat-ı muhterem. söylentiler de olmasa yazacak birşey bulamayacağız. bir de şu var. başka kuruma geçiş için havuz sistemi olmayacakmış, geçmek isteyenler istekte bulunacak, 6 ay süresi zarfında da bir yere yerleştirilecekmiş. ama çalışmaya devam edeceklermiş. cuma günü sana "pazartesi git filan yerde işe başla" falan diyeceklermiş. benim asıl merak ettiğim o haftasonu nöbet yazarlar mı acaba? ha ha ha:))

başka bir söylenti de başka kurum hayalleri kurmayın diyor bize. bu bana daha gerçekçi geliyor. kurtulmak o kadar kolay mı:))

ha bir de şu var: artık genel müdürlük muvafakat vakalrına daha sıcak bakıyormuş. bunu destekleyen bir kanıt göremedim ama bence doğru olma olasılığı yüksek bir söylenti. siz ne diyorsunuz? yok mu kulağınıza çalınan söylentiler?

sarı5
Şef
22 Kasım 2009 21:30

güncelllllllll.......

23 Kasım 2009 23:04

haydi bre güncelll...:))

ne oldu öldünüz mü arkadaşlar? vardır bir duyduğunuz bildiğiniz. neden yazmıyorsunuz?

tık tık... kimse yok mu?

sarı5
Şef
27 Kasım 2009 23:10

herkese hayırlı bayramlarrrrrrrr.....

sarı5
Şef
27 Kasım 2009 23:17

ayrıca tcdd çalışanlarına 25 kasımdaki müthiş mücadelesi için teşekkürlerimi borç bilirim. helal olsun sizlere. valla sizlerle gurur duydum. keşke bizim sendikacılarda sizler kadar cesur olsaydı. tarih çok uygundu ama bizimkiler danışıklı dövüştüğü için istenen olmadı. neyse. sizler kamu çalışanlarının yüz akısınız. tekrar tekrar teşekkür ederim.........

lordnelson
Daire Başkanı
28 Kasım 2009 10:13

boş muhabbet suruyo gecen sene bu zmanları hatırlıyorum gene boştu

piksel
Memur
28 Kasım 2009 12:50

birgün ptt mutlaka a.s olacak.....sonrada özellesecek....bizde baska kurumlara gidecegiz....ben buna inanıyorum....bu foruma yazılanlarıda bos muhabbet olarak görmüyorum....herkesin bayramı mübarek olsun...

denizyeşil
Aday Memur
28 Kasım 2009 23:29

HERKESE HAYIRLI BAYRAMLAR...

piksel
Memur
09 Aralık 2009 17:18

inadına gncl.......

piksel
Memur
15 Aralık 2009 17:20

calıstıgım merkeze t.habersen genel baskanı isml karadawut geldi bugün....2010 yılında ptt nin a.s olacagını, sendikanın buna karsı oldugunu,ptt nin banka,dagıtım we kargo olarak 3 e bölünecegini,memurların bu 3 ü arasında yer degiştiremeyecegini,yani gişe memuru ptt bankta kaldıysa orda calısacagını, taslakta yer alan 12.maddenin f bendinin dogru oldugunu,beyan etti....

piksel
Memur
15 Aralık 2009 17:33

bu arada ben adanada calısıyorum....bazı arkadaslar buraya yazılanları yalan dolan bos muhabbet olarak görüyo...genel baskan geldimi gelmedimi isteyen arastırır....bastan beri ben sarı 5 e inanıyorum....12.maddenin f bendi uygulanırsa baska bi kuruma gecsek ne kaybederizki....telekom örnegi ortada...amcam su an torbada...ikramiye eklendikten sonra 2400 kusur maası war....balcalı hastanesine gecmek üzere...postacının getirecegi tahhtlü mektubu bekliyo...

mirarr
Şube Müdürü
15 Aralık 2009 18:58

iksel bu geçiş olayını anlayamadım eşim gişe memuru nasıl olacak başka kuruma geçiş.eşim öğretmenlik mezunu.öğretmen olarak mebe geçebilir mi?

piksel
Memur
15 Aralık 2009 20:20

mirarr,genel baskan kurum secme sansınız yok,ptt de kalmak istemesseniz 3 il yazar beklersiniz dedi.....

15 Aralık 2009 21:14

şu 12. maddenin f bendi ne diyor piksel? ben ayakta uyuyorum sanırım. bu bent 3'e ayrılma konusunda mı yoksa başka kuruma geçme konusunda mı, bir zahmet beni aydınlatıver. başka kuruma geçme diye birşey varsa, bundan herkes eşit olarak yararlanabilecek mi acaba; yoksa 3'e ayrıldıktan sonra bankadakileri gönderip de bizim gibi postada çalışanları alıkoymaları gibi bir tehlike var mı? gidebileceksek başka kuruma şeflik falan hikaye olur o zaman, kaçarcasına uzaklaşırım bu diyardan.

sarı5
Şef
15 Aralık 2009 22:39

12,maddenin f bendi yılda 4 kere ikramiyeyi öngörüyor.

mirarr
Şube Müdürü
15 Aralık 2009 23:53

bişey anladıysam arap olayım.nasıl kurum seçme şansı yok ya...

piksel
Memur
16 Aralık 2009 00:30

arkadasım yakınlarında telekom yokmu, bi zahmet soruwer...en net bilgiyi ordan alırsın.....unwan cok önemli....senin esin memur relax ol...ya biz dagıtıcılar ne yapcaz....diger kurumlarda karsılıgımız malesef hademe,hastabakıcı,köpek bakıcısı,atesleyici falan....son ypk kararları malum...tabi sen istiyosunki esim ptt a.ş olup özellesirse hemen ögretmen olsun....zannetmem öyle olcagını...senin istedigin simdide oluyo zaten kurumlar arası geciş için meb in belli bi kontenjanı war diye biliyorum...yanlısım warsa düzeltin arkadaslar ...

le_kiro
Memur
16 Aralık 2009 00:45

piksel kardes dağıtıcılık bi ünvan değilmidir.dağıtıcı personelin çalıstıgı hizmet sınıfı genel idari hizmetler sınıfıdır.geçiş için bi engel olacagını sanmıyorum dagıtıcılık ünvanının.sözünü ettiğin ünvanlar yardımcı hizmetler sınıfına tabi kadrolardır.karşılık olamaz.yanlıs bilmiyorsam...

mirarr
Şube Müdürü
16 Aralık 2009 19:00

kurumlar arası geçişle ptt de öğretmenliğe geçiliyor mu bilmiyorum

rozerin
Aday Memur
16 Aralık 2009 20:26

Ne yapılacaksa yapılsın kurtulalım bu cehennemden.Hala anlayamıyorum ya hangi akıl mantık köşe başı köpek kulübesi gibi şube açar ya.Sen hiç mi personelini düşünmüyorsun. Tuvalete bile kalkamıyorum.Ve insanlar insancıklar hala şikayetçi.Başka yerde gıkı çıkmayan insanlar ptt de aslan kesiliyo.Büyük kurummuşuz.Biz insanların gözünde küçücüğüz.Memurmuyuz amelemiyiz belli değil..Bizi bu hale getirenler bizden beter olsun..

Toplam 1984 mesaj
«535455565758596061626364»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi