Editörler : ayşegül bgm
02 Temmuz 2012 15:54

Lisans Hemşireler Sağlık Meslek Lisesi çıkışlıları neden hala küçümser ki ?

sağlık meslek lisesi okumak sbs de kazanmak kolay mı zannediyorsunuz?

hele sml hemşirelik bölümü puanları bu kadar yükselmişken birileri çıkıp hemşirelik yapmasınlar diyor!

2007 yasaına göre 2012ye kadar smsl de okuyan hemşire öğrencilerine ünvan verilecek ve atanabilecekler deniliyor ve hala lisans hemşireler bunu bile hazmedemiyor !

anlamıyorum eskiden sml hemşireler sağlıkta yoğunluktaydı ne eksikti ?

inanamıyorum üniv.okunuz diye başını göğe yükselmedi ki ?

üniv. okumak artık çok çok kolay bunu anlayın!

Oglum-Bak-Git
Aday Memur
02 Temmuz 2012 17:10

çünkü,

lise mezunu birisi ile üniversite mezunu iki birey arasında entellektüel bakış açısından fark vardır.

ayrıca çalışma alanında bazıları sen liselisin bi b..k tan anlamazsın muhabbeti yapamaz,yeri geldimi şak diye yapıştırısın sen kim oluyorsun lafını..

bunlar en basitleri.

üniveristeyi okumadıysan sana anlatacak başka laf yok.

sözbenimm
Şube Müdürü
02 Temmuz 2012 20:30

eğitime devam etme isteğiniz olmadığı için olmasın...şimdi kimse lise mezunu olarak kalmak istemiyor artık. sizden başka.mesleğimize kalitenin gelmesi için eğitim şart

03 Temmuz 2012 08:55

bende lise mezunu olarak atandım vede mutluyum.ha sonradan 2 yıllık bitirdim maaşım artsın diye bana getirisi ne oldu maaş oldu.gardaşım adam adam olmadıktan sonra 50 lisans bitirse boştur ha.sen okula değil mayaya bakacaksın.adamın mayası sağlam oldumu gerisi boştur ha.sen lise mezununu küçümsersen sen 50 yıl okusanda cahilsindir.sağlık müdürlüğündn bir yöneticinin dediğinide yazayımda lisans mezunu olan baylar ve bayanlar okusun.sağlık çalışanları döner sermaye artsın biraz demişler,adamda seni devlet çalıştırdığına sevin demiş istemiyorsan bırak git demiş.bu ülkede 1990 da insanlar 6 ayda sağlıkçı yapıldı liseyi zor bitirenler vardı aralarında 95-96 yıllarında bu insanlar 2 yıllık okul bitirdi 3 yıl öncede bu insanlara lisans hakkı verildi şimdi bunlar çok üstün eğitimli mi oldu.onun için herkez kendinden sorumludur.atalar ne demiş'suyun ağır akanından,insanın yere bakanından -okumuşun cahilinden korkacaksın'demiş.

Oglum-Bak-Git
Aday Memur
03 Temmuz 2012 09:50

Sağlık Bakanlığı Bu anlayış yuzunden Doktor bakanlıı oldu işte . lise mezunu ile üniversite mezunu arasındaki fark kendini ifade etme gucu dur.

üniversite havası koklamamış kimseye alatılamaz bu, ayırca

tartışmaya gerek yok zaten bu sene den sonra lise mezunu hemşire alınmayacak

şükürler olsun birileri hemşireliğin profesyonel bir meslek olduğunu anlayabildi...

dicle-fen21
Genel Müdür
03 Temmuz 2012 13:17

Oğlum bak git ; lise hemşire atamaları olacak ve sml hemşirelik mezunu zaten üniv.okumak çok kolay (sınavsız geçiş-helitam)

lisans okumak bazı mesleklerde önemli ama hemşirelikte çok da farketmiyor.

Oğlum-Bak-Git, oğlum bak git !!!

Oglum-Bak-Git
Aday Memur
03 Temmuz 2012 13:46

işte sen lise ile lisansın çok farketmediğini sanıyorsun.

halbuki arasında enaz 5 dağ fark var.

sen lisans yapmadığın için anlaman mumkun değil.

ayrıca sınavsız geçiş var madem ne diye ısrar ediyorsun ki lise mezunları universtesinide okusun senin niye zoruna gidiyor.

sarı-papatya
Aday Memur
03 Temmuz 2012 15:41

ınsanların yıllardır hemşireliği küçümsemelerının sebebı bu lıse mezunu hemsıreler. bınlerce unıversıtede mezunu atanamıyo iş bulamıyo .bunlar okumus lıseyı atanmıs bıde hıc hakettıklerını düşünmuyorum hatta bıran once kapatılsın sml ler bıde atanamıyoz falan dıye ısyan edenler var ya sız özelde iş buldugunuza dua edın.lıse bıtırmek ne kı artık herkes lıseyı okuyo ınsanı farklı kılan herzaman üniversıtedır her anlamda universıteyı kazanmak cok kolaysa kazanında okuyun ama ole gecısle falan deıl.lise mezunları bu meslekte devam ettıkce kalıtemız artmaz tabıı.ınsanlar daha cok hafıfe alırlar bızı .....

deltakort
Aday Memur
04 Temmuz 2012 02:52

ARKADSLAR

BEN HEM LİSE SML OKUDUM HEMDE ÜNİVERSİTE HEŞİRELİK BEN İKİSİNEDE SINAV KAZANARAK GİRDİM BUNU AYRIMINI EN İYİ BEN YAPARIM.BU MUHABBET ÇOK SIKTI

DİCLE YAZMIŞ LİSANSA SINAVSIZ GEÇIŞ VAR DİYE O ÖNLİSANSA GEÇİŞ İYİ ÖĞREN.

LİSANSI OKUMAN İÇİN İLK ÖNCE KAZANMAN LAZIM ONADA HERKESİN GÜCÜ YETMEZ .GÜCÜ YETMEYENLER DE BÖYLE ORTALIK YERDE LİSE ÜNİVERSİTE TARIŞMASI ÇIKARIRLAR.

İKİSİNİN ÖĞRENİMİNE BAKARSAN Kİ BAKAMAZSIN BİLE DAĞLAR OKYANUSLAR KADAR FARK VAR

DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE LİSANS VARKEN LİSEYE DEĞER VERİLSİN İŞ VERİLSİN.SADECE TÜRKİYEDE E BURASIDA SAÇMA Bİ ÜLKE OLDUĞUNA GÖRE

ADI ÜSTÜNDE LİSANS ORTAÖĞRETİMİN ÜST ÖĞRENİMİDİR

DAHA NEYİ TARTIŞIYORSUN BE AKILSIZ

lisesekreter
Aday Memur
04 Temmuz 2012 21:49

atalarımız ne güzel söylemiş. Eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine aynı eşşek.

dicle-fen21
Genel Müdür
06 Temmuz 2012 15:55

Oğlum-Bak-Git ben lisans mezunu fen bilgisi öğretmeniyim.kadrolu görev yapıyorum.hatta ikinci üniversi,te olarak anestezi teknikerliği okuyorum.

Oglum-Bak-Git
Aday Memur
06 Temmuz 2012 16:07

ee o zamna ne diye karışıyorsun bu işe

sen ister misin lise mezunu fen bilgisi öğretmeni seni temsil etsin ...

yorgun0202
Aday Memur
06 Temmuz 2012 17:26

Bütün bunların üstüne bir de lise mezunu hemşireyi alıp lisans mezunu hemşirenin başına sorumlu diye koyuyorlar ya en kötüsü de bu.egosunu tatmin edememiş ezikleri basımıza amir diye atıyanlara hakkımı helal etmiyorum.hem mayası bozuk hem de lise mezunu olunca en kötüsüne o

zeusun asası
Aday Memur
06 Temmuz 2012 17:56

yeter ya bu saçma muhabbetleriniz yok seviye farkıymış yok bilmem ne?memleketin sağlık bakanı sağlıkçı açığına istinaden kapatılan s.m.l hemşirelik bölümlerini açıp belli sınavlardan geçirip atamasını yapıyorsa SİZE NE?bu memlekette ilkokuldan sonra millet 1 yılda öğretmen hemşire oldu .hastanede hastabakıcı pozisyonunda çalışırken belli bir süre çalıştıktıktan sonra hemşire ünvanını ebe ünvanını alanlar oldu.sağlıkçılar fazla çalışıyor sağlığımız tehlike altında yıpranma payı gibi haklarımız verilmiyor.birleşip hakkımızı arayalım sesimiz çıksın demiyorsunuz da ne kadar alakasız işlerle uğraşıyorsunuz ya? hastanız yok mu sizin gidin onlara bakın .herkesin yarışı kendisiyle hoş bu kafalarla üniversitede okusanız lise mezunu da kalsanız hiç bir fark yok ,entellektüel olan arkadaş:)bakış açın farklı olsaydı azzz kalsın entellektüel olduğuna inanacaktım:)))

sözbenimm
Şube Müdürü
06 Temmuz 2012 19:01

işte bu salla başı al maaşı diye düşünen liseliler yüzünden birlik olup hak iddia edemiyoruz...kurum içlerinde çoğu idare yardakçısı çünkü hatta meslektaşını ardından vuran kişiği oturmamış gelişime eğitime açık olmayan tek dertleri maaş almak olan kişiler...

07 Temmuz 2012 00:54

Özellikle hemşirelik ve ebelik gibi birebir hasta bakımında bulunan sağlık branşları mutlaka lisans eğitimi almış olmalıdır...

17 yaşındaki çocuğa ehliyet bile verilmezken kalkıp bir insanın hayatını vermekdeki mantıksızlığı görün artık !!! Hata yapsa çocuk mahkemesinde yargılanacak..Ne komik..

lolita nurse
Aday Memur
07 Temmuz 2012 02:04

oooooo

çok

sert

sözbenimm
Şube Müdürü
07 Temmuz 2012 10:22

"17 yaşındaki çocuğa ehliyet bile verilmezken kalkıp bir insanın hayatını vermekdeki mantıksızlığı görün artık !!! Hata yapsa çocuk mahkemesinde yargılanacak..Ne komik.."

kesinlikle katılıyorum...

ayder1
Aday Memur
11 Temmuz 2012 12:17

ya arkadaşlar,meslektaşlar,insanlar!!ne yapıyosunuz siz burda ya?neyin neye kavgasını,yapmayın lütfen sahada hepimiz özveri ve sıkıntılarla çalışıyoruz,öyle değil mi!bu meslek liseden,yüksek okuldan nerden çıkarsan çık,bir kutsalığı bir ağırlığı var,önem arz eden nedir ki bana bunu söyleyin?saha da kendini gelilştirerek ve oluşumları takip ederek işinin hakkını vermek mi egomu yapmak?yada ne olursa olsun sahada yada yazı dizimlerin de bir meslektaş olarak bir insan olarak birbişrne destek vermek mi,sistemin geliştirdiği bazı eksik vea tam varımlardan kişileri,ve işleri çatıştırmak hangi güdünün ürünüdür?biri bana söylesin,!!biri bana bu melseğin 1970 ler de yüksek kıymet gören ebelik-hemşirelik mesleğinin şimdi neden sağlık hizmetcisi olarak görüldüğünü,ücret olarak lise veya yüksek okul hak ettiğinin %40 altında ücret aldığını,açıklasın!eğer bir kavga verilecekse,bunun üzerine yapılsın!ben lise çıkışlıyım o gün ve şartlar benim bu şekilde öğrenim görmneme neden oldu elbette ki sml tavsip etmiyorum,14yaşında anatomi görmek gerçekten travmatik!!fakat yıllarca bu işi sverek içtenlikle yaptım,okulda aldığım öğrenim bana ve mesleğime hiç birzman yetme di elbet bir yüksek okul mezunu içinde yetmeme li bu geniş bir alan ve gelişmeye açık bir lan,il 3 senemi shada el yordamı ve vaka ile öğrenip,sonra tümyoğun bakım sertifikasyonlarına katılarak geçirdim,sahada gönüllü seçkin hastelerde staj yaptım,şimdi,yüksek okul çıkışlı meslektaşımada nıcuda ben yardımcı oluyorum,ve gelişimine yardımcı oluyorum biz bundan gocunmuyoruz yeri gelecek ben ona bişeyler öğretirim yeri gelir o bana bunun egosumu olur,bizim çalışma alanımız canlı insan!!eğer benim yüksek okul çıkışlı arkadaşım ekg okuyamıyor sa veya cpr yapmasını bilmiyorsa sen kenara geç demem yada bide yüksek okul çıkışlısında demem demedimde,sessizce öğretirim öğreniriz,bu güne kadar banada destek olmuş möeslektaşlarıma çok minetkarım ayırtmaksızın çalışıp öğrenmek destek olmayı öğrettikleri için!!istesem isans tadevam ederdim o yeti ve zekaya çoğu arkadaşım sahip bence!ama başka bir bölüm seçtim ve mimarlık okuyorum,!ama hala bu meslekten ekmek yiyoprum,ve hala bir yoğun bakım hastası yetişkin veya bebeğin altını temizlemekten,ve 2 saat süren cpr ile uykusuz okula gidip sınava girm4ekten şikayetci değilim,sizler kendi arabızda çattışırsanız asla birlik ve haediş kaznamazsınız!sevgiler.

tıbbisekreter657
Aday Memur
11 Temmuz 2012 16:51

Ayder kardeş öyle olmaz. lise çıkışlıysan (benim gibi) eziksin gereksizsin müsvettesin demektir. senin sözün dinlenmez senin dediğin anlanmaz uygulanmaz. bi egodur almış başını gidiyor.

gelelim asıl meseleya; elimizden haklarımız alınıyor, meb istediğini birlik olup söke söke alıyor biz bakınıyoruz önemli değil önemli olan sen lisesin ben lisans daha önemlidir.

zeusun asası
Aday Memur
11 Temmuz 2012 18:07

lisans mezunları zekanızı burada laf yetiştirerek gösteremezsiniz.madem mesleğinizde çok iyisiniz haklarınızı çok iyi biliyorsunuz o zaman yıpranma payını ,çok çalışıp az aldığınız maaş için hakkınızı arayın!okuduğunuz bunca yıl verdiğiniz bunca emek boşa gitmesin!polislere verildi ,diyanete verildi ,size ne verildi?

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi