Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Şubat 2013 16:03

yurtdışı izni

arkadaşlar merhaba,

ben mayıs ayında proje amaçlı yurtdışına gidicem.Eşimi de götürmek istiyorrum.Kendisi de meb personeli benim gibi.İzin almada sorun yaşar mıyız acaba? yeni izin yönergesinde bunla ilgili bir şey göremedim.

25 Şubat 2013 18:21

bir bilgisi olan yok mu acaba lazım bana bu bilgi

idealist33
Memur
25 Şubat 2013 23:52

sayın hocam benim arkadaşım italyaya eşini de götürmek istemişti saolsun milli eğitim müdürümüz 1 hafta izin verdi zannediyorum gri pasaport alarak eşiyle beraber 1 hafta italyada bulundular

26 Şubat 2013 16:04

teşekür ederim sayın idealist33.Benim öğrenmek istediğim ders döneminde öğretmen eşe de yurtdışı izni çıkar mı yeni izin yönergesine göre????

idealist33
Memur
26 Şubat 2013 16:11

sayın hocam benim arkadaş ders döneminde eşini götürdü zaten comenius projesiyle gidiyorsanız eşinizin resmi olarak herhangi bir hakkı yok zannediyorum siz bireysel olarak götürmek istiyorsanız pasaport vize vs işlemleri yapıp götürebilirsiniz.ama il ya da ilçe milli eğitim müdüründen izin almıştı bizim arkadaş kıyak yani

idealist33
Memur
26 Şubat 2013 16:27

sayın hocam arkadaşla görüştüm proje amaçlı yurtdışına giden bir kişi hizmet pasaportu almaya hak kazanmıştır bu kişi aynı zamanda evlenmemiş çocukları ve eşi için de hizmet pasaportu çıkartabilir.eşiniz öğretmen olduğu için resmi olarak yurtdışına çıkış izni almalıdır ancak problem cıkarılırsa rapor alarak sizinle beraber gelebilir(burada risk size aittir) ama mülki amir yardımcılarının desteğini göreceginizi soyluyor arkadaş onlar bir şekilde kılıf hazırlarlarmış.yani ya yasal izin alacaksınız vali ya da yardımcılarından ya da rapor alıp gideceksiniz.normalde hepimizin il dışına cıkarken izin alması lazım hangimiz alıyoruz mesela bu da onun gibi

26 Şubat 2013 17:04

ben geçen eylülde ispanyaya eşimi de götürmüştüm bu süreçleri yaşadım ama izin alırken bayağı zorlanmıştık.Mazeter izni alamdan bir rapor alıp yurtdışına çıksak bi sıkıntı olmaz dimi.Mazeret izni kullanmak daha garanti tabi

The Godfather .
Şube Müdürü
13 Mayıs 2013 13:17

merhaba arkadaşlar, ben temmuz'da yurtdışına gezi amaçlı çıkmak istiyorum. bunun için izni okul müdürümden mi alacağım, cevaplarınız için teşekkürler

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi