Editörler : E.Kayı Han
«236237238239240241242243244245246247»

ferro99
Aday Memur
26 Nisan 2019 11:24

07 Şubat 2019 16:59 --- Sağlıkçıları süre yönünden bağlayan; ?Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname? MADDE 45/A-3 )Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.

Öğretmenleri süre yönünden bağlayan; 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname?nin Ek 4. maddesi 3. Fıkrası.

5393/49 Belediye sözleşmelilerinde süre öngörülmüyor, çakılı kadro durumunda.

Örnekler çoğaltılabilir. Eğer öğretmenlere 4+2 , sağlıkçılara 5+3,diğerine 7+9 gibi formüllere dalıp kıyaslama yaparsak, bu mücadelenin anlamı kalmaz. Ortak nokta sözleşmelilere ?kadro? olmalı. Yazmışım.

Bela okumak hoş değil. 2018 verilerine göre 213.225 sözleşmeli personel var. (657/ 4-b 85.727,

KİT'lerde 78.019, mahalli idarelerde 14.096, diğer sözleşmeli personel 35.383) Bunların içinde 80 bini bulan sayıyla sözleşmeli öğretmenlerin gündemde olması gayet normal.En büyük pasta konumunda.

Sahte evlilik meselesiyle belli bir grubu suçlamak da doğru olmaz. Her gruptan insan bu yola başvurdu. Sayı itibarı ile fazla olduğundan öğretmenler ön planda. Bunlar mesele değil.Asıl mesele şartsız şurtsuz sözleşmeliye kadro verilmesi.Sendikalar "sözleşmeliye kadro" derken şimdi "bazı şartlarla" kadro demeye başladılar. Herkes kendi işine yarayacak olana razı olacak, diğerleri umurunda olmayacak.Bunun kırılması lazım. İnsani,vicdani ve ekonomik olarak gereken bu. Şartsız vereceklerse versinler.Verilmeyecekse bu kadar farklı mevzuat varken yine mağduriyetler devam edecek.

Nozdormu, 5 yıl önce

Bu öğretmenlerin artık Allah belasını versin diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Bu atanayım da ne olursa olsun deyip önce doğuya atanıp 1 gün görev yapmadan sahte evlilikler ile batıya kaçanlar yüzünden sözleşmeli belası kamuya yayıldı. Şimdi öğretmene çözüm bulunurken diğer kurumlar duruyor. Yazık be artık.

Teknisyen2531
Aday Memur
26 Nisan 2019 13:33

01 MART 2019 MHP Kirikkale mi̇lletveki̇li̇ av. hali̇l öztürk devlet memurlari

kanununda deği̇şi̇kli̇k

yapilmasina dai̇r kanun tekli̇fi̇ vermi̇şti̇r.taki̇pçi̇si̇ olalim...sayi:437266

sözlşmeli mimar
Aday Memur
26 Nisan 2019 14:09

yüzde yüz doğru

Nozdormu, 5 yıl önce

Bu öğretmenlerin artık Allah belasını versin diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Bu atanayım da ne olursa olsun deyip önce doğuya atanıp 1 gün görev yapmadan sahte evlilikler ile batıya kaçanlar yüzünden sözleşmeli belası kamuya yayıldı. Şimdi öğretmene çözüm bulunurken diğer kurumlar duruyor. Yazık be artık.

Hakç
Daire Başkanı
26 Nisan 2019 18:51

Hak ve adalet sağlansın ekstra bir şey istemiyoruz hükümet artık bu adaletsizlik karsısında çalışma yapsın

FOZTEMİZ
Aday Memur
27 Nisan 2019 23:42

Arkadaşlar Mahalli idarelerde çalışan sözleşmeli personellerden, el altından alınanlar ile kpss ile atananlar arasında bir fark varmıdır. Yani belediye başkanı işten çıkarmak isterse kpss ile atanan kişinin hukuki yönden bir avantajı varmıdır. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırırsa sevinirim.

Reisss16
Aday Memur
28 Nisan 2019 00:51

kesinlikle var.bu el altından olanlar inşallah bir sakat duruma gelmez.
FOZTEMİZ, 5 yıl önce

Arkadaşlar Mahalli idarelerde çalışan sözleşmeli personellerden, el altından alınanlar ile kpss ile atananlar arasında bir fark varmıdır. Yani belediye başkanı işten çıkarmak isterse kpss ile atanan kişinin hukuki yönden bir avantajı varmıdır. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırırsa sevinirim.

Nozdormu
Daire Başkanı
28 Nisan 2019 14:32

https://www.memurlar.net/haber/826330/memurlardan-komisyona-ek-gosterge-basvurusu.html

Dostlar, en fazla başvuru ek göstergeye olmuş. Ben burada daha önce de yazdım biz başvuru yapmamız lazım. Ben 2 tane mektup yazdım CB'ye 2 mektup çalışma ve sosyal güvenlik bakanına, 1 tane adalet bakanına, twitter etkinlikleri hariç. Dilekçe komisyonuna da yazdım.

Değerli dostlar ben dilekçe komisyonuna da başvurdum. Twit atmak harici burada ++++ yazmak harici ne yaptınız?

kermejin
Şef
29 Nisan 2019 09:03

onca seçim geçti. Büyük şehirlerde halk desteği azaldı. Birçok sıkıntı var. Üzgünüm ama 4/B'nin gündemde olduğuna dair inancım yok. İktidar gemileri yakmış durumda.

Tepedekilerin derdi iktidarını korumak

Altında yandaşların derdi rantını korumak.

Bir alttaki grubun derdi acaba bize de bir şeyler düşer mi kovalaması

İşbu besin piramidine 4/B'yi sıkıştıracak bir yer ben göremiyorum.

mehmet3103
Kapalı
29 Nisan 2019 09:15

hiçbir fark yok.mahalli idarelerdeki sözleşmeli personellerin(5393,49) kanun dayanağı 657 nin 4B maddesinden almakta.tüm haklarını 657 4'B den almakta.657 4B ne ise 5393'49 aynıdır.kanun böyle der malesef.

FOZTEMİZ, 5 yıl önce

Nozdormu
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 14:00

Tutuştular istifalar olunca.

orrtega84, 5 yıl önce

https://sgkrehberi.com/haber/206742/memur-sen-den-3600-ek-gosterge-ve-sozlesmeli-baskisi-acil-cozum.html memur-sen den arkadaşlar :)))))

halil koyuncu33
Aday Memur
29 Nisan 2019 15:03

arkadaşlar biz mücadele etmeye devam edersek en yakın zamanda bu kadro gelir çünkü hükümet seçimde bir çok büyükşehirde kaybetti ve artık bizlerin mağduriyetini görmezden gelemez ama lütfen bizler yinede uslubumuza dikkat edelim sonuçta bu sayfa bitek bizim tarafımızdan takip edilmiyor haklıyken haksız duruma düşmeyelim.

Hakç
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 20:05

Sendikalar biraz daha bastırsa olacak bu iş inşallah inancımız tam

Msbrdl63
Kapalı
30 Nisan 2019 00:30

Arkadaşlar ben birlikte hareket edersem bu işinolacağına Emin?im . Çünkü toplu olan hareketler her zaman bi başarı elde eder. Hep birlikte sendika başkanlarıyla veya kendimiz Meclis?ten birileriyle konuşmalıyız. Çünkü bi hareket bi ses olmadan olmaz . Öyle oturayım da armut piş ağzıma düş olmaz .

erenass
Şef
30 Nisan 2019 09:00

sözleşmeli arkadaşlarım inanın sözleşmeli olarak şu memur sende bulunmayın yine kadromuzu alalım yine olun bakın çünkü sistemde sözleşmeli ve kadrolu olarak ayrıdır bizi kendi sendikada bile ayrımcılıkla tutuyorlar sözleşmeliler ayrı kadrolular ayrı sendika başkanlarınıza sorabilirsiniz. o yüzden elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. unutmayın sözleşmeli memur değildir ben bunu anladım neden derseniz dün burda çalışan bir bayan ben memurum sen sözleşmelisin diyip beni ezdi resmen neyse hakkımızda hayırlısı ama bize bu zulmü yapanlarıda allaha havale ediyorum.

Nozdormu
Daire Başkanı
30 Nisan 2019 10:22

O kişiyi kurum amirine bana mobbing yapıyor diye şikayet et, eğer gereğini yapmazsanız mobbing hattına şikayette bulunacağım de.

Ayrıca sözleşmeli personel 657 sayılı kanununun 4B maddesine göre istihdam edilir, hem memurdur, hem değildir.

erenass, 5 yıl önce

sözleşmeli arkadaşlarım inanın sözleşmeli olarak şu memur sende bulunmayın yine kadromuzu alalım yine olun bakın çünkü sistemde sözleşmeli ve kadrolu olarak ayrıdır bizi kendi sendikada bile ayrımcılıkla tutuyorlar sözleşmeliler ayrı kadrolular ayrı sendika başkanlarınıza sorabilirsiniz. o yüzden elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. unutmayın sözleşmeli memur değildir ben bunu anladım neden derseniz dün burda çalışan bir bayan ben memurum sen sözleşmelisin diyip beni ezdi resmen neyse hakkımızda hayırlısı ama bize bu zulmü yapanlarıda allaha havale ediyorum.

30 Nisan 2019 10:52

Öncelikle çok geçmiş olsun.Memur olmuş ama insan olamamış; insanlıktan nasibini alamamış.

erenass, 5 yıl önce

Teknisyen2089
Genel Müdür
30 Nisan 2019 11:01

DUYURU; 4 Mayıs 2019 Etkinlik vardır. Katılım durumuna göre devam edip etmeme durumumuza ışık tutacak. Vakit var haberi olmayan kimse kalmasın.

Nozdormu
Daire Başkanı
30 Nisan 2019 11:45

Varız kardaş 4 mayısta yanındayız.

Teknisyen2089, 5 yıl önce
DUYURU; 4 Mayıs 2019 Etkinlik vardır. Katılım durumuna göre devam edip etmeme durumumuza ışık tutacak. Vakit var haberi olmayan kimse kalmasın.

Nozdormu
Daire Başkanı
30 Nisan 2019 11:51

Sendikalara haber verir misin, katılsınlar ben oldugum yerdeki sendikaları örgütlüyorum.

Teknisyen2089, 5 yıl önce
Toplam 15990 mesaj
«236237238239240241242243244245246247»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi