Editörler : E.Kayı Han
08 Nisan 2012 13:38

Boşlukta olmak inançsızlıktan mı

sizce

dede ali 2
Şube Müdürü
08 Nisan 2012 13:39

hayır...

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2012 13:43

İman'ın tesir etmemesinden mi acaba?

dede ali 2
Şube Müdürü
08 Nisan 2012 13:44

iman artar veya azalır mı...

öznurö
Şef
08 Nisan 2012 13:45

bilmiyorum olabilir

08 Nisan 2012 13:47

Aklımız her an çalışmalı ki parlasın,sadece aklımız değil tüm bedeniziz çalışmalı,elmas işlenirse parlar,

boşlukta olmak hiç düşünmemek gibi anlaşılıyor tabi insan düşünmeden yaşamaz,televizyon izlerken bile insan düşünüyor,televizyonda da genelde boş işler var,

en iyisi ilim öğrenmek,hem farzı yerine getirmiş oluruz,

Selamet dilerim

öznurö
Şef
08 Nisan 2012 13:50

boş kalmak değil iç huzursuzluk mutsuzluk

dede ali 2
Şube Müdürü
08 Nisan 2012 13:53

herkeste olan bir durum,zaman zaman olur.sıkıntınız geçer inşaallah...

08 Nisan 2012 13:54

İç huzursuzluk bence çevremizdeki insanların etkisinden kaynaklanıyor olabilir,uyanık olmalıyız,aklımızı çalıştırmalıyız,bunun için de bol bol kuran okumak da fayda var,

Yasin suresini arapçasından okuduğumda çok büyük huzur buluyorum,

Kuran'ı kerim faydalı olur,

Selamet dilerim

08 Nisan 2012 13:55

Allah'a inanmayan, ibadet etmeyen bir insan huzursuzdur, mutsuzdur.

Lafla, kelimelerle, görüntüyle "ben mutluyum" demekle olmaz bu iş.

Siz mutluluğu bilir misiniz?

"Ben mutluyum" diyen insanların çoğu mutluluğu bile bilmiyor. KEndilerini mutlu zannediyorlar. Halbuki yüzlerinde, konuşmalarında, davranışlarına patlayacak kadar huzursuz oldukları apaçık belli oluyor. İnsan hiç yaşamadığı şeyi nerden bilecek?

"Ela bi zikrillehi tatmeinnel kulub"

Mutluluğun sırrı burada...!

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2012 13:55

İmanın kuvveti artmaz, azalmaz mı?

dede ali 2
Şube Müdürü
08 Nisan 2012 13:57

yok...

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2012 14:15

Allah! Allah!

bridget_nivea
Başbakan Müsteşarı
08 Nisan 2012 14:41

her zaman degil...

bana mı dedin
Kapalı
08 Nisan 2012 14:52

BuNun seBebiNin büYük Bir KısMı imAn ZaaFı vE iBadeTleRiN ekSikLikLerinDen oRtaYa çIkıYoR .

NaSıL mAdDi bEdeN gıDaSız kAlıNca hAsTaLanıYor iSe, mAneViyaTımıZ ve duYgulaRımıZ dA iBadeTsiZ kaLınCa biR taKım boşLukLara vE cAn sıKıntıLarıNa sEbebiYet veRiyoR .

"Bütün sıkıntıların ve boşlukta olmanın reçetesi, tahkiki imanı elde etmek ve bunun gereği olan ibadetleri kemali ile ifa etmektir"

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2012 14:58

Hey sana dedim,

gözümüz şaşı olacak yahu yazdıklarını okumaya çalışmaktan doğru düzgün ve de daha izahlı yazmaya çalışırsan müstefid oluruz, gözlerimiz de bozulmaz.

Just For You
Yasaklı
09 Nisan 2012 10:20

Ben inançlı biri değilim, ancak hiç bir zaman boşlukta falan hissetmedim kendimi...

Hayat kalitem oldukça iyi ve yaşamdan büyük haz alıyorum... Siz de dinlerle hayat bulacağınızı sanıyorsanız büyük bir yanılgı yaşıyorsunuz kanımca...

müezzaa
Kapalı
09 Nisan 2012 11:37

siz zaten boşluktan aşağıya doğru ucusa gecmişsiniz .. fazla söze gerek yok bir de bu kadar egosu şişkin bir insan görmedim ben böyleyim ben şöyleyim.. nesin sen ya ..

missdt
Yasaklı
09 Nisan 2012 11:39

değil bence her zaman hayatta boşlukta olduğumuz hissetmemiz yalnız olduğumuzu hissetmemiz kadar insanı bir durum olamaz

müezzaa
Kapalı
09 Nisan 2012 11:44

inançsız insanlara soracak olursanız gayet memnunlar

ama tabiki eksiktirler bazı şeylerden, sadece mutlu olduklarını hissederler,,

fakat boşlukta olmanız bir çok şeyide götürebilir sizden .dikkatli olun getirisi olduğu kadar götürüsü de olabilir yani kendinizi ummadığınız bir yerde bulma olasılığınız yüksek..

çöl yeli
Genel Müdür
09 Nisan 2012 12:14

vay be bizi bizden iyi bilip ahkam kesmeler :))

adama çıkmış benim için yorum yapıyor, mutlu olduklarını sanıyorlarmışmış :))

eve mutluyum hem de çok mutluyum, sağlığım yerinde, maddi durumum iyi, sevdiğim, beni seven birçok insanla gayet güzel, nitelikli bir hayat sürüyorum. siz kendi derdinize yanın :)

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi