Editörler : Pangaea

Logfx
Aday Memur
14 Ocak 2023 20:45

658'e tabi olursun tabii
cetnkya, 1 yıl önce

mülakata çağırıldım fakat anlayamadığım bir şeyler var 657ye tabi oluyormuyuz olmuyormuyuz? Herkes ayrı birşey yazmış başımızdaki amirler bizi istediği zaman işten çıkarabiliyormu buna benzer şeyler yazanlar var.

Ayrıca mülakata giderken giyime ne kadar önem vermeliyiz illa bi takım elbisemi giyelim yoksa pantalon gömlek düzgün bir ceket yeterlimi duyduğum kadarıyla sözlü mülakatta bunada önem veriliyormuş

cetnkya
Aday Memur
15 Ocak 2023 14:15

duyduğuma göre kpss den 90 puan alıp sözlü mulakatta 10-15 puan fark yiyip atanamayan çok kişi olmus bu kurumda :)

cetnkya
Aday Memur
15 Ocak 2023 15:08

hayda şimdi aklıma geldi farzedelim işe alındım benim askerliğim erteli bu yıl sonunda tecil bitiyor askere gitme durumunda ne yapacağız iş hakkımız kadromuz korunuyormu ?

Yasouun
Aday Memur
15 Ocak 2023 16:50

Korunuyor sorun olmuyor

cetnkya, 1 yıl önce

hayda şimdi aklıma geldi farzedelim işe alındım benim askerliğim erteli bu yıl sonunda tecil bitiyor askere gitme durumunda ne yapacağız iş hakkımız kadromuz korunuyormu ?

gaziantepli99
Aday Memur
15 Ocak 2023 19:39

yarın mı başlıyordu sözlüler ?

15 Ocak 2023 19:51

bilgisayar mühendislerine ne soruluyor alanla ilgili ?

Sakınha
Memur
15 Ocak 2023 21:32

iller bank büro personeli kadrosuna başvurdum sınava gircem de mülakatta ne soruyorlar? bilen varsa mesaj atabilir mi??

Ugrasangillerr42
Aday Memur
16 Ocak 2023 12:53

hocam zaten mülakat bu yüzden var yani sadece puan değil sizin nasıl hitap ettiğiniz konuşma tarzınız işi kavrayabilme potansiyeliniz önemli siz konuşurken ne dediğini bilmeyen haldur huldur içeri giren birisini sırf puanı yüksek diye alır mısınız zaten ilbank listesine bakın çok puan farkı da yok

cetnkya, 1 yıl önce

duyduğuma göre kpss den 90 puan alıp sözlü mulakatta 10-15 puan fark yiyip atanamayan çok kişi olmus bu kurumda :)

beyhudecabalıyoruz
Aday Memur
16 Ocak 2023 18:20

Uluslararası ilişkiler daire başkanlığının mülakatı İngilizce olur galiba değil mi?

usernotfound
Aday Memur
16 Ocak 2023 21:00

Mülakatın bir kısmı İngilizce olur. Zaten zarf çekiyorsunuz çektiğiniz zarfta 2 mesleki 1 genel kültür sorusu var.

beyhudecabalıyoruz, 1 yıl önce

Uluslararası ilişkiler daire başkanlığının mülakatı İngilizce olur galiba değil mi?

usernotfound
Aday Memur
16 Ocak 2023 21:03

Bazı arkadaşlar kurum mülakatına girdiğinin bilincinde olmayıp kahveye gelir gibi gelirse, karşısında mülakat komisyonu değil de mahalleden arkadaşı var gibi konuşursa o kadar puan farkı olması normal

cetnkya, 1 yıl önce

jeolog1903
Aday Memur
16 Ocak 2023 21:07

şu aday memur kısmını değiştir artık :)

usernotfound, 1 yıl önce

Bazı arkadaşlar kurum mülakatına girdiğinin bilincinde olmayıp kahveye gelir gibi gelirse, karşısında mülakat komisyonu değil de mahalleden arkadaşı var gibi konuşursa o kadar puan farkı olması normal

inş.müh.grc
Aday Memur
17 Ocak 2023 22:10

Arkadaşlar mülakatlar nasıl geçti ilk 100 kişi kurtuldu.

18 Ocak 2023 12:08

Arkadaşlar ne tür sorular soruyorlar ne tür güncel konular var biriniz yazın Allah için.

wolf chandler
Kapalı
18 Ocak 2023 12:17

mühendissen 2 teknik soru + 1 güncel

komisyona cana yakın diyorlar 5-10 dakika arası sürüyormuş

Cihan gemlik, 1 yıl önce

Arkadaşlar ne tür sorular soruyorlar ne tür güncel konular var biriniz yazın Allah için.

gaziantepli99
Aday Memur
18 Ocak 2023 23:38

arkadaşlar mülakata gelmeyen vs oldu mu ?

engineerian
Memur
25 Ocak 2023 15:56

mülakat sonuçlarının açıklanma tarihi belli mi?

F.Ataner
Aday Memur
25 Ocak 2023 16:44

Arkadaşlar bu konuda iller bankasını arayıp açıklama tarihi konusunda baskı yaparsak en azından DSİ vs. birçok kadro yakılmasının önüne geçebiliriz. Ben konu ile ilgili mail attım.

Bir mail bir şeyi değiştirmez demeyin. Bu yazıyı gören 100 kişi mail atsa konu ile ilgili bir çok şeyi değiştirir.

engineerian, 1 yıl önce

mülakat sonuçlarının açıklanma tarihi belli mi?

engineerian
Memur
25 Ocak 2023 16:54

DSİ kadrolarının yanmaması için iller bankasının sonuçları erken açıklaması ya da DSİ göreve başlama evrak teslimlerinin uzatılması lazım. Kurumlar birbirlerine göre hareket ederse iyi olacak. Yoksa çok kadro yanacak.

F.Ataner, 1 yıl önce

Arkadaşlar bu konuda iller bankasını arayıp açıklama tarihi konusunda baskı yaparsak en azından DSİ vs. birçok kadro yakılmasının önüne geçebiliriz. Ben konu ile ilgili mail attım.

Bir mail bir şeyi değiştirmez demeyin. Bu yazıyı gören 100 kişi mail atsa konu ile ilgili bir çok şeyi değiştirir.

F.Ataner
Aday Memur
25 Ocak 2023 17:15

Aynen öyle. Konu ile ilgili ben mailimi attım. Bu mesajı belki yüzlerce kişi görüyor. Sadece 50 kişi mail atsa bile çok şey değişir, emin olun.

Üşenmeyin. Belki de atacağınız mail, yanacak kadronun engellenmesini ve sizin atanmanıza sebep olacak arkadaşlar.

engineerian, 1 yıl önce

DSİ kadrolarının yanmaması için iller bankasının sonuçları erken açıklaması ya da DSİ göreve başlama evrak teslimlerinin uzatılması lazım. Kurumlar birbirlerine göre hareket ederse iyi olacak. Yoksa çok kadro yanacak.

Toplam 245 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi