Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Kasım 2022 00:18

"Uzman" ve "Başöğretmen"e SON
Uzman ve Başöğretmenlik uygulamasına son verilmeli. EŞİT İŞ EŞİT MAAŞ. Bunu savunanın aklından şüphe eder ve kasıt ararım. Bizim meslekte ayrım yapılamaz. Tek bir unvanımız var o da "ÖĞRETMEN". Bunun dışında kendine farklı sıfatlar veren kendisini çok güzel kandırıyor demektir.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 00:29

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Eksi atan arkadaşların derdi ne anlamadım. Bile bile kendinizi kandırıyorsunuz.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
28 Kasım 2022 00:48

Ben hiç bir öğretmenin eşit ücret aldığını görmedim. Kimi çok ek ders alıyor kimi almıyor, kimi az alıyor. Kimi idareci oluyor kimi eziliyor. Kimi haftada bol bol derse girecek programı varken kimisi maaş karşılığı okuyacağı dersi bulmuyor. Kimisi en ucra köylerde 1 2 3 4. Sınıfları bir sınıf içinde okuturken kimisi güzel okullarda işini yapar. Kimisinin okulunda doğalgaz varken, kimisi soba yakmakla uğraşıyor. Eşitlik nerede var?
28 Kasım 2022 00:50

Zamanı gelince siz de olursunuz inşallah her sene olur

Sports53
Memur
28 Kasım 2022 00:51

Son zamanlarda okuduğum en iyi yorum GS li kardeşim noktayı koymuş (.)

ArDıL_1905, 1 yıl önce
Ben hiç bir öğretmenin eşit ücret aldığını görmedim. Kimi çok ek ders alıyor kimi almıyor, kimi az alıyor. Kimi idareci oluyor kimi eziliyor. Kimi haftada bol bol derse girecek programı varken kimisi maaş karşılığı okuyacağı dersi bulmuyor. Kimisi en ucra köylerde 1 2 3 4. Sınıfları bir sınıf içinde okuturken kimisi güzel okullarda işini yapar. Kimisinin okulunda doğalgaz varken, kimisi soba yakmakla uğraşıyor. Eşitlik nerede var?

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 07:50

Bu trol başlıkları açmayın artık kardeşim. Gına geldi sizden.

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 07:54

Bir de diyelim ki hükümet bundan sonra bu uygulamayı yapmayacam dedi. Şuan uzman olan öğretmenler meslek hayatları boyunca sürekli bizden fazla alacaklar ve aradaki makas her zam dönemi daha da açılacak.

İnsan birşey yazarken biraz ne yazdığını düşünmeli :))

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
28 Kasım 2022 08:01

Öğretmenlik meslek kanunu öğretmenler için güzel bir kazanım. İlerde daha da revize edilecektir. Ayrıca güzel kardeşim uzmanlık ve başöğretmenliğe son verilse olan 10 yılın altındaki arkadaşlara olacaktır. Bu sene girenler artık uzman oldu. Geride kalanlar mağdur olacak.

yldzhmt
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 08:16

Ben de bir matematikci olarak resim/muzik/beden ogretmenleri ile ayni maasi almak istemiyorum.

Matematik/turkce/fen bilimleri/sosyal bilimler/ingilizce ogretmenlerine "sinavlara hazirlama" tazminati verilmeli.

Liselere giris sinavlarinda bu branslardan sinav yapiliyorsa bu ogretmenlere de ilave odeme yapilmali

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 08:32

Ne kadar akıllısınız. Ben son verilsin derken bu sıfatların kaldırılmasını ve herkese eşit oranda zam yapılmasını istediğimi belirtiyorum. :) Okuduğunu anlamayacak kadar acizsiniz ve kalkıp birde bu sistemi savunuyorsunuz.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 08:38

Bu sistemi savunup fazla maaş aldığını hak ettigini düşünenler, öğretmenlere yapılan bu itibar kaybının sebepleridir. Onlar bu sistemde olduğu sürecede, her zaman itibarımız düşecek.

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 08:57

Yaw he he. Hükümet aslında herkese 5 bin lira zam yapacaktı da uzman ve başöğretmen arkadaşlar engel oldu buna :)) yaw bi gidin Allah aşkına. On yıllardır ücretli öğretmenler asgari ücretin altında çalışırken sen ve senin gibileri neden eşit işe eşit ücreti bu kadar bağırmadı. Ama işin ucu size dokununca nasıl bas bas bağırıyorsunuz :)) Eşit işe eşit ücretmiş. Ben matematik öğretmeniyim o zaman beden resim müzik gibi branşlarla aynı ücreti almamam lazım :)) geçin bu ayakları bunlar eskidi.

Bu arada 7 yıllık öğretmenim ne uzmanım ne de baş :))

Zeyrek Babayani, 1 yıl önce
Ne kadar akıllısınız. Ben son verilsin derken bu sıfatların kaldırılmasını ve herkese eşit oranda zam yapılmasını istediğimi belirtiyorum. :) Okuduğunu anlamayacak kadar acizsiniz ve kalkıp birde bu sistemi savunuyorsunuz.

Thalesemre
Genel Müdür
28 Kasım 2022 09:01

Senin aklın baya çokmuş hocam. Bugün bu kanun iptal olsa uygulama sona erse bu sene sınava giren arkadaşlar uzman olarak kalacaktır. Bu kazanılmış hak kavramına girer. Yani iş işten geçti şuan 500 bin küsür uzman öğretmenimiz var. Biraz hukuk bilgisi öğren. 2005 yılında olanlardan hiç mi haberin yok?

Adalarr
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:02

Öğretmenlerin sıfatlarla bölünmesi,aynı işleri yapıp farklı maaş alması doğru değildir, sınav kalkarsa yada çok zor bir sınav olursa bundan sonrakilere yine haksızlık olacak,umarım yıllara göre olur ve uzman ve başöğretmen sıfatları kalkar.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:02

Ücretli öğretmenin atanıp aynı maaşı alabilme ihtimali var. Ayrıca sürekli bir iş koluda değil. Kalkıp onunla bunu mu kıyaslayacağız. Eşit işe eşit maaştan ne anlıyorsun? Kim neyi hak ediyorsa onu alsın am 10 yıl 20 yıl beklediği için değil, bu haksızlığı doğuruyor.
Anuşirvann, 1 yıl önce

Yaw he he. Hükümet aslında herkese 5 bin lira zam yapacaktı da uzman ve başöğretmen arkadaşlar engel oldu buna :)) yaw bi gidin Allah aşkına. On yıllardır ücretli öğretmenler asgari ücretin altında çalışırken sen ve senin gibileri neden eşit işe eşit ücreti bu kadar bağırmadı. Ama işin ucu size dokununca nasıl bas bas bağırıyorsunuz :)) Eşit işe eşit ücretmiş. Ben matematik öğretmeniyim o zaman beden resim müzik gibi branşlarla aynı ücreti almamam lazım :)) geçin bu ayakları bunlar eskidi.

Bu arada 7 yıllık öğretmenim ne uzmanım ne de baş :))

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:04

Ulan anayasa değişebilen ülkede kazanılmış haktan bahsetme ne dediğimi bal gibi anlıyorsun. Unvan kaldırılıp herkese başöğretmen kazanımlarını verdiği zaman olay bitiyor. Akıllı gibi çıkıp kazanılmış haktan bahdeceğinize adam gibi konuşunda herkese eşit hak verilsin.
Thalesemre, 1 yıl önce

Senin aklın baya çokmuş hocam. Bugün bu kanun iptal olsa uygulama sona erse bu sene sınava giren arkadaşlar uzman olarak kalacaktır. Bu kazanılmış hak kavramına girer. Yani iş işten geçti şuan 500 bin küsür uzman öğretmenimiz var. Biraz hukuk bilgisi öğren. 2005 yılında olanlardan hiç mi haberin yok?

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:07

Birde hukuk bilgisi öğretiyor bana, çok hukuk bilseydin haksız olanı savunmaz herkese eşit hak verelim derdin. Açgözlüsün...
Thalesemre, 1 yıl önce

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 09:08

Yaw he he :))

Ulan anayasa değişebilen ülkede kazanılmış haktan bahsetme ne dediğimi bal gibi anlıyorsun. Unvan kaldırılıp herkese başöğretmen kazanımlarını verdiği zaman olay bitiyor. Akıllı gibi çıkıp kazanılmış haktan bahdeceğinize adam gibi konuşunda herkese eşit hak verilsin.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:09

Söyleyecek söz bulamadın herhalde?
Anuşirvann, 1 yıl önce

Yaw he he :))

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 09:14

Ben yazacağımı yazdım ama algıların kapalı ise yapacak birşey yok kardeş.

Söyleyecek söz bulamadın herhalde?

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 09:16

Evet bugün ben de istiyorum göreve yeni başlayan bir öğretmen 20 bin lira alsın ek ders ücreti 60 lira olsun. Kırtasiye ödeneği bir maaş olsun :)) keşke bunlar olsa :)) Ama aldığım maaş 9600 lira :))

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi