Editörler : Pangaea

sadecemimar
Şube Müdürü
16 Mart 2023 09:09

Mülakatta sorulan soruları doğru cevapladım ve elendim diyemiyorsun mülakata birinci sıradan girdim, elendim diyorsun. Oysaki mülakat kararı alınmışsa mülakata birinci sıradan girenle sonuncu sıradan girenin şansı eşittir. Sunduğun argümandan bile soruları cevaplayamadığını itiraf ediyorsun

Dolayısıyla soruları cevaplayamadığın için de mahkemeye de veremiyorsun, çünkü versen kamera kayıtlarından mülakatta bir halt edemediğin ortaya çıkacak. Yoksa sen de ben de ve tüm dünya da savcıların ve mahkemelerin onların aleyhinde delil bulmak için tetikte beklediğini biliyor. Fırsatınız olsa zerre tereddüt etmezsiniz

Neymiş 90 puanlıları elemişler! Aldıkları kaç puanlıydı ki? 70 mi? Kime ne hikaye anlatıyorsun sen burda. Mülakat listeleri yayınlandı. Son sıradakiyle ilk sıradaki arasında 1-2 puan vardı zaten

Mülakat günü karşılaştığım kim varsa biz alınmasak bile hak edenin alınacağını gördüğümüzden zerre kadar rahatsız olmayız diyordu

3-5 serseri sağda solda mızmızlanıyor diye İBB mülakatına gölge mi düşecek sanıyorsun

elk muhendis, 1 yıl önce

90 üstü puan alanların hepsi niye eleniyo mülakattan? Ben en yüksek puanlı adaydım beni de eledi. Hiç kimse bana İbb'deki mülakatların haklı olduğunu söyleyemez. Kimsenin sesi çıkmamışmış, işe yarayacağını bilsem dilekçeyle itiraz ederdim, ne uğraşıcam kendi kafalarında belirlemişler zaten kimin gireceğini. Hakkımı helal etmiyorum.

2604djsk
Aday Memur
16 Mart 2023 15:39

Akp belediyeleri göstermelik olsa da ilan açıyor CHP belediyelerinde ilan açmak bile yok
Mcscofield, 1 yıl önce

İbb eleştirimiz bu liyakatsiz düzeni onların değiştirebileceğine inandığımız içinolabilir mi? İbb yine içlerinde en masum olanı. Diğer chp belediyelerinde bırakın mülakatı, alım ilanından bile haberimiz olmuyor. Kılıçdaroğlu mimarlar hakkında konuşmasında dikkatimi çeken, bir arkadaşımız atama istiyorum dediğinde bir belediye başkanı ben işinizi halledebilirim diyor. Ve başkanın bu teklifini Kılıçdaroğlunu grup toplantısında gündeme getirebiliyor. Ben bu torpile liyakatsizliğe son vereceklerini dair pek umutlu değilim açıkçası.

sadecemimar
Şube Müdürü
17 Mart 2023 09:07

Merak etmeyin sizi de adaletle tanıştıracaz, zulmü hayatın gereçeği olarak görmekten sizi de kurtaracaz, dayısızlığınız kaderiniz olmaktan çıkacak, sahte baharlardan çıkıp gerçek baharlarla tanışacaksınız bekleyin

2604djsk, 1 yıl önce
Akp belediyeleri göstermelik olsa da ilan açıyor CHP belediyelerinde ilan açmak bile yok

2604djsk
Aday Memur
17 Mart 2023 12:21

Ablacım merak etmek senin ömrün kadar zamandır muhalif olan bir insanım anlamak istemediğiniz şu CHP mülakatı kaldıracam kpssyle alacam demiyor mu diyor ee peki neden kendi beledilerinde bunu yapmıyor daha belediyesine söz geçiremeyen başa geçince kime geçirecek adaletle tanışmak için sabırsızlanıyorum
sadecemimar, 1 yıl önce

Merak etmeyin sizi de adaletle tanıştıracaz, zulmü hayatın gereçeği olarak görmekten sizi de kurtaracaz, dayısızlığınız kaderiniz olmaktan çıkacak, sahte baharlardan çıkıp gerçek baharlarla tanışacaksınız bekleyin

sadecemimar
Şube Müdürü
17 Mart 2023 12:52

20 yıldır İBB belediyeleri ellerindeydi kaç tane mimar alımına çıktığını gördün bi baksana kaç tane?

Birkaç yıldır chp'nin eline geçti iki farklı dönemde mimar alımına çıktılar

20 yıldır kendi adamlarını kurumlara yerleştirmekten kurumlarda adam almaya yer kalmadı sen hala burda acaba kurumlara mimar alma yasağımı geldi türküleri eşliğinde acaba ne olacak bu chp'nin hali tribindesin

Mimar olarak sürünmenin sorumluluğu chp belediyelerinde değil mi, 20 yılda bir mesleğin nasıl iflas ettiğinin sorumlusu chp belediyeleri dimi

Muhalifmiş bide, korkudan sorumluların aleyhinde tek cümle yazamadığından dönüp dolaşıp eleştirebildiğin muhalefeti eleştirerek muhaliflik yaptığını sanıyorsun ama sana geçirdiklerine ek olarak bide kendi kendini kazıklıyorsun

2604djsk, 1 yıl önce
Ablacım merak etmek senin ömrün kadar zamandır muhalif olan bir insanım anlamak istemediğiniz şu CHP mülakatı kaldıracam kpssyle alacam demiyor mu diyor ee peki neden kendi beledilerinde bunu yapmıyor daha belediyesine söz geçiremeyen başa geçince kime geçirecek adaletle tanışmak için sabırsızlanıyorum

keskesizadam
Kapalı
17 Mart 2023 14:21

nasıl uygulasın yönetmelikler ortada

18.09.2022, 1 yıl önce

laf dostum laf. bunu yapacak insan önce kendi belediyesinde söylediklerini uygular icraatını yapar. insanlarda ona inanır güvenir. kim gelirse gelsin herkesin düşüncesi aynı. onlar öyle yapıyorsa bende öyle yaparım. personel alımı konusunda al birini vur ötekine fark yok.

sadecemimar
Şube Müdürü
17 Mart 2023 15:39

İki ay önce ktb mülakatına girdim, bütün soruları doğru cevaplamama rağmen 56 verip elediler Son bir yıldır 2 ktb mülakatından elendim, ne bir kamera var ne bir alınma ölçütü Bahse konu bile olmuyor bu alımlar ama 1 yıldır ibb yi dilinize pelesenk yaptınız İbb kadar başınıza taş düşsün

2604djsk
Aday Memur
17 Mart 2023 21:04

:(
sadecemimar, 1 yıl önce

20 yıldır İBB belediyeleri ellerindeydi kaç tane mimar alımına çıktığını gördün bi baksana kaç tane?

Birkaç yıldır chp'nin eline geçti iki farklı dönemde mimar alımına çıktılar

20 yıldır kendi adamlarını kurumlara yerleştirmekten kurumlarda adam almaya yer kalmadı sen hala burda acaba kurumlara mimar alma yasağımı geldi türküleri eşliğinde acaba ne olacak bu chp'nin hali tribindesin

Mimar olarak sürünmenin sorumluluğu chp belediyelerinde değil mi, 20 yılda bir mesleğin nasıl iflas ettiğinin sorumlusu chp belediyeleri dimi

Muhalifmiş bide, korkudan sorumluların aleyhinde tek cümle yazamadığından dönüp dolaşıp eleştirebildiğin muhalefeti eleştirerek muhaliflik yaptığını sanıyorsun ama sana geçirdiklerine ek olarak bide kendi kendini kazıklıyorsun

sadecemimar
Şube Müdürü
22 Mart 2023 09:33

Mardin Artuklu Üniversitesi kişiye özel ilanlar açtı, alımı yaptılar listeleri bile yayınlamadılar

Bu başlığın altındakileri tam kadro buna ses çıkarmaya bekliyorum

Bakalım derdiniz chp mi yoksa adaletsizlik mi

Hayde

2604djsk
Aday Memur
22 Mart 2023 18:26

Hocam biz bu zihniyeti biliyoruz zaten onların Allah belasını versin kurtarıcı olarak gördüklerimiz aynısını yapınca bir anlamı kalmıyor
sadecemimar, 1 yıl önce

Mardin Artuklu Üniversitesi kişiye özel ilanlar açtı, alımı yaptılar listeleri bile yayınlamadılar

Bu başlığın altındakileri tam kadro buna ses çıkarmaya bekliyorum

Bakalım derdiniz chp mi yoksa adaletsizlik mi

Hayde

sadecemimar
Şube Müdürü
22 Mart 2023 20:40

Bunlar yapıyor zaten alıştık deyip bunlarınkine ses çıkarmayıp sadece muhalefeti diline dolamak yanlış bir algı uyandırıyor

Mülakatlarının aynısı olmadığı aşikar

Kameralı olması, yerleşenlerin listesinin yayınlanması, jüridekilerin kişisel puan vermeyip kim kaç soruyu doğru yanıtladıysa onun karşılığı olan puanı alması, mesleki soruların sorulması

Bunların hepsi ibb mülakatını, alışageldiğimiz mülakatlardan ayırıyor

Bunu da kaldıracaklar

Diyelim ki kaldırmadılar yine bunların tarafında oluruz. Hiç değilse mülakatımız iyi geçtiğinde itiraz edebileceğimiz bir delilimiz olur, kaç soruyu bildiysek o kadar puan alacağımızı bilip de gireriz mülakatlara

Zaten bunların mülakatı kaldıracaklarına dair hiçbir söylemleri bile yok, torpili meşrulaştıracaklar iyice

2604djsk, 1 yıl önce
Hocam biz bu zihniyeti biliyoruz zaten onların Allah belasını versin kurtarıcı olarak gördüklerimiz aynısını yapınca bir anlamı kalmıyor

2604djsk
Aday Memur
22 Mart 2023 22:32

Tamam hocam haklısınız
sadecemimar, 1 yıl önce

Bunlar yapıyor zaten alıştık deyip bunlarınkine ses çıkarmayıp sadece muhalefeti diline dolamak yanlış bir algı uyandırıyor

Mülakatlarının aynısı olmadığı aşikar

Kameralı olması, yerleşenlerin listesinin yayınlanması, jüridekilerin kişisel puan vermeyip kim kaç soruyu doğru yanıtladıysa onun karşılığı olan puanı alması, mesleki soruların sorulması

Bunların hepsi ibb mülakatını, alışageldiğimiz mülakatlardan ayırıyor

Bunu da kaldıracaklar

Diyelim ki kaldırmadılar yine bunların tarafında oluruz. Hiç değilse mülakatımız iyi geçtiğinde itiraz edebileceğimiz bir delilimiz olur, kaç soruyu bildiysek o kadar puan alacağımızı bilip de gireriz mülakatlara

Zaten bunların mülakatı kaldıracaklarına dair hiçbir söylemleri bile yok, torpili meşrulaştıracaklar iyice

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi