Editörler : "eskiyara"Pangaea

kaçalin
Şube Müdürü
06 Aralık 2021 22:19

hocam sana dost tavsiyesi :öncelikle gaza gelip kimsenin telefonunu almaya kalkma altından

kalkamazsın. doğrudan savcılığa şikayette bulun video,fotograf çeken varsa.İdare bazı şeyleri senin üzerine yıkmaya çalışıyor.

kimuni
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 22:46

hımm hocam emin misiniz. ne olabilir ki böyle yaparsam ?

evet öyle yaptım , telefonlarını ellemedim fakat ..masamın üzerine topladım. Almadım,sadece masama koydurdum.

dersimi anlattım.

bilemiyorum bana da teknikte sanki sorun var gibi geldi ama yani hele benim gibi kişilerle arasına mesafe koymaya calışan biri için...sanki teknik te hata var gibi ama o arkadas da öyle yapıyorum dedi yanlış okumadıysam.

bana nasıl bir zararı olabilir telefonlarını masama koydurmamın aceba ?

...

hem savcılığa şikayette bulunsam nasıl bir sonuç elde edebilirim ...?

bilemiyorum okul müdürümü seviyorum , daha iyi bir müdür bulabileceğimi düşünmüyorum açıkçası, yani en iyisi bu ise..

bilemiyorum...biraz detay paylaşabilrseniz sevinirim..

kaçalin, 2 yıl önce

hocam sana dost tavsiyesi :öncelikle gaza gelip kimsenin telefonunu almaya kalkma altından

kalkamazsın. doğrudan savcılığa şikayette bulun video,fotograf çeken varsa.İdare bazı şeyleri senin üzerine yıkmaya çalışıyor.

kimuni
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 22:48

ayrıca sizin çözüm öneriniz nedir?

kimuni
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 23:08

yanlış anlaşılmasın ama kendime çok ağır cümeleler pay biçtim (eğer bu paragraftakiler doğru ise tabi)

ne demek bunlar?

ne demek bu meslek idealistliği götürmez hocam? yani.. beni de tanımadığınız için şöyle diyim idealist olmak nedemek ondan kasıt nedir yani bunu da bilmiyorum fakat kendi kendine yorumlayabilme / öğrenebilme gibi niteliklerim var zaten çok şükür.

ihtiyaç duyduklarım temelde kitaplar benim.

eee o zaman engel nedir anlamadım yani kendini geliştirmek için?

niye olmaz diyorsunuz , gerçi ben soru sormadım fakat bence yanlış düşünceler.

diğer bir konu da bence sorunu çok güzel tanımlayabilmişsiniz. ancak çözümü yazmamışsınız. bugün bağıra bağıra emri vaki yaptım ..şimdi bunlara yakından baksan bunlar yani bu davranışlarım da doğru değil.

aslına baksan yukarı türkürsen sakal aşağı tükürsen bıyık.

ortada şöyle bir durum var : öğrencileri yaramaz olan bir okuldayım (meslek lisesi) ve telefon kullanmak yasak değil.

dediğim gibi böyle bir ortamdaki problemi doğrusu çok güzel tasvir etmişsiniz. ancak yazınızda çözüm göremedim.

sadece sezgisel olarak sanki önemsemeyin mursamayın felan demissiniz. yada öyle anladım ben kendim.

...buda tam bir çözüm değil. ne yapmalı ?

zaten şimdi ..öğrenci bunu abartacak olsa ve bunlar sosyal medyaya felan düşerse meb resen soruşturma başlatacak diye korkuyorum.

madem sorunu güzelce tanımlamışsınız bize çözümü de sunun hocam en azından kendi bildiğiniz çözümü.

okuryazar3, 2 yıl önce

Resmiyette sizi sıkıntıya düşürecek davranış veya sözden uzak durmaya çalış,açık verme sayın hocam.

Tutanak,disiplin,ceza,şikayet vs..bu tür uygulamalar o tiplemelere vız gelir tırıs gider,sonuç alamazsın.

Her yer aşağı yukarı aynı sayılır.

Şahşım adına bu meslekte edindiğim yegane düşünce"Bedavadan az pahalıyız"....

Bu meslek idealistliği asla götürmez,Umursamayacak,salla gitsin diyebilecek tecrübeye ulaşmanız dileğiyle.

Mesleği bu hale getirdiler maalesef.

kimuni
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 23:27

hocam kutu gibi küçük bölümlere ayrılmış bir cisim var bizim sınıfta bu gözüme çarptı bugün masama koyun telefonları diyince ben ,öğrencilerden biri sanki hocam şurdaki kutuya koyuyorduk felan dedi bu dediğim kutuyu işaret etti galiba.

yani savcılığa öğrenciler kendileri şikayet edecek olsa telefonumuzu masaya koydurdu diye ne olabilir onu düşündüm sonuçta ellemedim kesinlikle hatta telefonlar ile ders defterini imzlalarken arama gözle gornur şekilde bir mesafe sectim.

okuryazar3
Müsteşar
07 Aralık 2021 21:38

Ne demek istediğimi pek anlamamış olmalısınız..

İdealistlik günümüz şartlarında iflas eder;yağcılık yandaşlık liyakati ve görev şow daha etkindir:))

Çözüm ?

İtme sarhoşu yıkılana kadar.Sorumluluğun oranında yetkin yok ki etkin olsun.Nokta.

Hayatta yediğim kazıkların bileşkesi tecrübe der ki;salla gitsin..

Saygılar benden bu kadar anlayana.

hugo.almeida
Kapalı
07 Aralık 2021 21:43

Ne savcılığı hocam. Bu kadar korkmayın. Öğrencileri gözünüzde fazla büyütmeyin.

kimuni, 2 yıl önce

hocam kutu gibi küçük bölümlere ayrılmış bir cisim var bizim sınıfta bu gözüme çarptı bugün masama koyun telefonları diyince ben ,öğrencilerden biri sanki hocam şurdaki kutuya koyuyorduk felan dedi bu dediğim kutuyu işaret etti galiba.

yani savcılığa öğrenciler kendileri şikayet edecek olsa telefonumuzu masaya koydurdu diye ne olabilir onu düşündüm sonuçta ellemedim kesinlikle hatta telefonlar ile ders defterini imzlalarken arama gözle gornur şekilde bir mesafe sectim.

kimuni
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 21:46

hımm ...doğru anladı isem siz sistemin sorunlu olduğunu hatta daha doğrusu sistemi bu hale getirenlerin sorunlu ve sorumlu olduğunu yazmışsınız.

tamam hocam o konuda haklısınızdır ama özelinde bu olayda ben ne yapabilirim , hiçbirşey değil heralde.

çünkü ben bu gün hem müdürümle hem de yardımcısı ile görüştüm bi tanesi (müdürüm) ,haberdarım ilgileneceğim dedi yardımcısı da isterseniz (önerir gibi hatta) savcılığa şikayette bulunabilirsiniz dedi.

ve ekledi : bu çocuk 13 yaşında sistemden baktım dedi .. (bişey yapman çok zor der gibi anayasa bu yaştaki bir çocuğu korur gibi bir açıklamayla)

okuryazar3, 2 yıl önce

Ne demek istediğimi pek anlamamış olmalısınız..

İdealistlik günümüz şartlarında iflas eder;yağcılık yandaşlık liyakati ve görev şow daha etkindir:))

Çözüm ?

İtme sarhoşu yıkılana kadar.Sorumluluğun oranında yetkin yok ki etkin olsun.Nokta.

Hayatta yediğim kazıkların bileşkesi tecrübe der ki;salla gitsin..

Saygılar benden bu kadar anlayana.

kimuni
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 21:54

yani ama burda somut çözüm ne olmalı şu mu yani:

ben dilekçe yazacam yarın disiplin kurulu biraraya gelecek ve ... öğrenciye bir iki açıklama yapılacak belki zar zor bir uyarı.

öğrenci de bi ihtimal artık aynı davranışı yapmayacak ..

bu mu , buysa tamam sorumluluk kalktı üstümden diyip biraz rahatlayayım.

yani olması gerekeni yapmış oluyor muyum? tamam mı bu kadar mı ?

okuryazarın uyarılarını / nasihatlerini dikkate almaya çalışıcam. (Ders anlatırken anlat gec modeli )

hugo.almeida, 2 yıl önce

Ne savcılığı hocam. Bu kadar korkmayın. Öğrencileri gözünüzde fazla büyütmeyin.

okuryazar3
Müsteşar
07 Aralık 2021 21:56

Sayın hocam;

Savcılık vs..derken bu tür kırgınlıklar hıumete dönüşmesin.İşin içine aileler de karışır.

Siyasi boyuta çekiştirilir..Dedikodu,iftira vs..işin içinden çıkılmaz hal alır..

Sonuç:Mazlumu oynayan onlar olur,zalim damgasını artık kim alırsa:))

Umursama yahu keyfine bak...

kimuni, 2 yıl önce

hımm ...doğru anladı isem siz sistemin sorunlu olduğunu hatta daha doğrusu sistemi bu hale getirenlerin sorunlu ve sorumlu olduğunu yazmışsınız.

tamam hocam o konuda haklısınızdır ama özelinde bu olayda ben ne yapabilirim , hiçbirşey değil heralde.

çünkü ben bu gün hem müdürümle hem de yardımcısı ile görüştüm bi tanesi (müdürüm) ,haberdarım ilgileneceğim dedi yardımcısı da isterseniz (önerir gibi hatta) savcılığa şikayette bulunabilirsiniz dedi.

ve ekledi : bu çocuk 13 yaşında sistemden baktım dedi .. (bişey yapman çok zor der gibi anayasa bu yaştaki bir çocuğu korur gibi bir açıklamayla)

okuryazar3
Müsteşar
07 Aralık 2021 21:57

Husumete dönüşmesin..klavye hatasını tezkip ederyim de cahal sanmayın..

kimuni
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 21:58

mesaj alınmıştır..

teşekkür ederiz , açıklayıcı oldu bu bence..

okuryazar3, 2 yıl önce

Sayın hocam;

Savcılık vs..derken bu tür kırgınlıklar hıumete dönüşmesin.İşin içine aileler de karışır.

Siyasi boyuta çekiştirilir..Dedikodu,iftira vs..işin içinden çıkılmaz hal alır..

Sonuç:Mazlumu oynayan onlar olur,zalim damgasını artık kim alırsa:))

Umursama yahu keyfine bak...

okuryazar3
Müsteşar
07 Aralık 2021 22:00

Biz de teşekkür ederiz. Meslektaşlarımızın huzuru genlerimize yansır.İnşAllah.

kimuni, 2 yıl önce

mesaj alınmıştır..

teşekkür ederiz , açıklayıcı oldu bu bence..

kimuni
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 22:02

inşallah hocam amin ...

okuryazar3, 2 yıl önce

Biz de teşekkür ederiz. Meslektaşlarımızın huzuru genlerimize yansır.İnşAllah.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi