Editörler : swat3410E.Kayı Han
19 Nisan 2022 10:21

Ticaret mi Polislik mi ?

ticaret yapıpı ailenle daha doğrusu babanın sözüne bakmak mı ya da polis olup kendi ayaklarının üzerinde durmak mı ? ( babanın sözüne bakmayı yanlış anlamayın kötü anlamda demedim iş olarak dedim )

Rdmlipolis
Kapalı
19 Nisan 2022 10:32

Ben olsam ticaretle uğraşırdım

Mehmet1298
Aday Memur
19 Nisan 2022 12:08

Ticarette günde 10bin kazanmak varken neden o parayı kazanmak için bir ay çalışasın

Rdmlipolis
Kapalı
19 Nisan 2022 12:26

Sefa Fırın yada Optikçi ol, iyi para var.

Turkpolicc
Daire Başkanı
19 Nisan 2022 15:36

Kendi başında olduğunuz bir işte çalışmak daha iyidir. Babanın günü gelince size bırakır zaten işleri.

kpsster
Aday Memur
20 Nisan 2022 03:22

Sekiz sene önce seninle aynı durumdaydım ben polis oldum yine babamın desteği ile bı araba bı ev peşinatı param var babam sekiz senede rabbim verince güzel yerlere geldi polisligi çok severek yapıyorum ama babadan gelme bı ticari zeka da var yapmadigima zaman zaman pişman oluyorum maddi açıdan bakacaksan kesinlikle ticaret işlerin iyi giderse 20 25 sene çalışır emekli gibi rahat hayat yaşarsın

grandemocha
Aday Memur
20 Nisan 2022 04:35

Memuriyetten memnun olmayan varsa merak etmesin arkanizda milyonlarca genc var devredin paşalar :D

Nosterkan
Aday Memur
20 Nisan 2022 04:53

İstisnalar kaideyi bozmaz ama babadan kalan bir iş, bu iş ne olursa olsun, bu hiç bir zaman sana başarı duygusunu tattırmayacak. Yıllarca bunun ezikliğini yaşayacaksın. Çünkü bu senin bileğinin gücüyle kurulmuş emek emek bu günlere getirdiğin bir iş değil. Hazıra konma kolaya kaçma. Kardeşim 4 sene boşuna mı okudun. Çok para mutluluk getirmez ki 20/30 milyar kazansan ne olur. Polis maaşı kötü değil eşinde adam akıllı bir yerde çalışıyor olursa. Bence öncelik olarak kendin bir şeyler yapmış ol başarmış ol baktın olmuyor tabiiki de el işini yapacağına kendi işini yap. Çünkü o iş zaten hazır kaçmıyor. Yanlış anlaşılma olmasın. Kendi bilek gücüyle kazanılan başarı paha biçilemez vesselam

Mehmet1298
Aday Memur
21 Nisan 2022 09:27

İstisnalar kaideyi bozmaz vesselam
Nosterkan, 2 yıl önce

İstisnalar kaideyi bozmaz ama babadan kalan bir iş, bu iş ne olursa olsun, bu hiç bir zaman sana başarı duygusunu tattırmayacak. Yıllarca bunun ezikliğini yaşayacaksın. Çünkü bu senin bileğinin gücüyle kurulmuş emek emek bu günlere getirdiğin bir iş değil. Hazıra konma kolaya kaçma. Kardeşim 4 sene boşuna mı okudun. Çok para mutluluk getirmez ki 20/30 milyar kazansan ne olur. Polis maaşı kötü değil eşinde adam akıllı bir yerde çalışıyor olursa. Bence öncelik olarak kendin bir şeyler yapmış ol başarmış ol baktın olmuyor tabiiki de el işini yapacağına kendi işini yap. Çünkü o iş zaten hazır kaçmıyor. Yanlış anlaşılma olmasın. Kendi bilek gücüyle kazanılan başarı paha biçilemez vesselam

FatihYeş7
Aday Memur
22 Nisan 2022 17:14

Bende seninle aynı durumdayım babamın halihazırda bir dükkanı var bende orda çalışıyorum ama bence kendi başına kimseye bağlı olmadan ayaklarının üzerinde durmak daha iyi olduğunu düşündüğüm için bende polisliğe başvurdum hevesinde varsa bence polislik mantıklı

Eradret
Aday Memur
23 Nisan 2022 14:26

Halihazırda bir işiniz ve babanız dükkanı varsa kesinlikle babanızın işini devam ettirip üzerine siz koyarak mesleğinize devam edin. Polislik biliyorum size dışardan cazip görünmekte ama unutmayın son yıllarda bu teşkilatta hersene 100ü aşkın polis intihar ediyor ve bu adamlar sizin gibi bu işi isteyen her türlü sağlık kontrolünden geçen insanlar etme derim. Devlet sana belli bir enflasyon oranında asgari ücretin 2 katı maaş verecek 20 yıl devlet için gece gündüz demeden hizmet edeceksin insanlıktan çıkacaksın özel hayatın büyük oranda bitecek sakal seviyorsan yandın sivil çalışmak ise torpil işi biraz kısmet işi bu belirsiz yaşam psikolojini yüzde yüz bozacak tayin derdi yeni ortama alışma derdi ev taşıma derdi çocuklarını yeni okula adapte ve alıştırma derdi geceden çıkıca vucudunda oluşacak yıpranma ve baş ağrısı yorgunluk hayattan soğuma derdi saysam daha bir sürü olumsuzluk sayarım yine tercihler sizin kısacası zor meslek adanmak lazım bu mesleğe yoksahergün işkence olur.. sevgilerle

Tolga98
Aday Memur
26 Haziran 2022 02:03

Polislik mesleğine parası için giricek olan tüm herkeze söylüyorum. Bu mesleği gönülden isteyenler başvursun maaşı için olucak olan adaylar olmasın. Yürekten isteyen insanlarında hakkkına girmeyin. Gidin başka mesleklere bakın. Bu meslek para için yapılmaz. Severek yürekten isteyerek yapılır.
Mehmet1298, 2 yıl önce
Ticarette günde 10bin kazanmak varken neden o parayı kazanmak için bir ay çalışasın

White3425
Memur
26 Haziran 2022 14:17

İmkan varsa ticaret.

Soldierm
Yasaklı
26 Haziran 2022 19:51

Babanın işine sahip çık büyüt elinden geleni yap keşke babamın ticarethanesi olsaydı öğretmen ile aynı maaşı alırsin polis olursan hiç bir şekilde avantajın yok, gecen gündüzün belli değil, tayin muhabbeti vs meslek içi baskılar yıldırmalar aklına gelen her şey Bir tane güzel bir yönü yok şu mesleğin 15 senem geçti ilk gün neyse şu anda da aynı duygular içindeyim 20 yıl dolar dolmaz istifa edicem..

losttparadise
Aday Memur
26 Haziran 2022 21:59

senin elinden zorla almıyorlar ya daha iyi yap önlerine geç o kadar hakettiğini düşünüyorsan :D

herkes en iyi seçeneğe ulaşmak için uğraşıyor ne var anormal olan burada

Tolga98, 2 yıl önce
Polislik mesleğine parası için giricek olan tüm herkeze söylüyorum. Bu mesleği gönülden isteyenler başvursun maaşı için olucak olan adaylar olmasın. Yürekten isteyen insanlarında hakkkına girmeyin. Gidin başka mesleklere bakın. Bu meslek para için yapılmaz. Severek yürekten isteyerek yapılır.
28 Haziran 2022 17:58

33 sene yıpranma dahil hizmet etmenin karşılık emekli maaşı şu an 6.000 tl emekli ikramiyesi 250.000 tl bayramı unut memleketi unut özel günleri unut çalışan yeni başlayan polis maaşı 89000 tl herkes ne için çalışıyor para için rahat ve kaliteli hayat için ticaret stresli plansız programsız bir hayat için polislik tarafını seç

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi