Editörler : "eskiyara"Pangaea

castis
Şef
05 Ağustos 2020 21:03

Biraz önce Mehmet ceyhan İsrail mi dedi Fransa mı emin değilim, açık havada eğitim devam ederken, tek bir öğrencinin öğrencilerin yüzden 44'üne virüs bulaştırdığını söyledi. Tek bir öğrenci ve eğitim açık havada yapılırken üstelik dikkatinizi çekerim. Böyle bir hata yapılmaz inşallah. Eğitim önemli ama uzaktan da yapılabilir. Şu aşamada insan hayatının daha önemli olduğu aşikar. Uzaktan eğitime kendinizi ve çocuklarınızı hazırlayın. Bir süre böyle yaşamaya alışın.

dilekkkce
Memur
05 Ağustos 2020 21:28

:(

ogretmntamer
Yasaklı
05 Ağustos 2020 23:52

Saygıdeğer Editör:

Okullar açılır mı kapanır mı başlığında gereken değişime gidilerek, mümkün mertebe tabi,

"2020-2021 Eğitim Öğretim yılında hangi türden bir eğitim gereklidir?"

başlığını atabilir miyiz oraya. Tşkler.

ancelo
Yasaklı
06 Ağustos 2020 00:07

Konuların aynı döngüden kurtarılması açısından başlık değişimi gayet isabetli olacaktır evt aynen.

özTÜRK12
Memur
06 Ağustos 2020 00:35

Konya da Özel Okulların açılma tarihi ertelenmiş.

caylak55
Memur
06 Ağustos 2020 08:17

Hani konyada bi sıkntı yoktu ve il sağlık müdürü abartılıyor sayılar yalan haber demişti.

Joe Dalton
Daire Başkanı
06 Ağustos 2020 10:02

Bu fikrim beğenilmemiş ama neden beğenilmediği de belirtilmemiş.

Joe Dalton, 4 yıl önce

Acaba sınıfları bahçeye, parka taşımak mümkün olur mu? Sosyal mesafe kuralları çiğnenmeden, temiz havada. Güzel fikir gibi ama uygulanabilirliği tartışmalı.

Dolphin-3
Aday Memur
06 Ağustos 2020 16:33

Konya Valiliği, 15 Ağustos itibarıyla başlaması planlanan özel okulların yüz yüze telafi eğitimlerini erteledi.

Konya Valiliği?nden yapılan açıklamada ?İlimizde 15 Ağustos tarihinden itibaren özel okullarda yapılması planlanan yüz yüze telafi eğitimlerinin 31 Ağustos tarihinde tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmesine karar verilmiştir? denildi.

06 Ağustos 2020 16:42

Prof. Dr. Ceyhan: Pozitif oranı yüzde 2'yi geçerse okulları kapatmalıyız

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, okulların açılmasının ve kapatılmasının kesin kriterlere bağlanması gerektiğini belirterek, 'Pozitif oranı yüzde 2'yi geçerse bölgesel veya ülke çapında okulları kapatmalıyız' dedi.

Türkiye'de koronavirüs vaka sayıları günden güne artış gösterirken 31 Ağustos'ta okulların açılıp açılmayacağı ise en büyük soru işaretlerinden birisi. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ise bu konuyla ilgili 4 maddelik bir öneri listesi paylaştı.

Okulların açılması ve kapatılmasının kesin kurallara bağlanması gerektiğini belirten Ceyhan "Biz günlük minimum 100.000 test yapmalıyız. Pozitif oranı % 2'yi geçerse bölgesel veya ülke çapında okulları kapatmalıyız. New York şehri rehberi örnek alınabilir." dedi.

New York'taki sistemi anlatan Ceyhan'ın açıklamaları şöyle:

"POZİTİFLİK YÜZDE İKİYİ GEÇERSE KAPATILMALI"

"New York şehir merkezinde (nüfus 8 milyon) günlük 70.000 test yapılacak, pozitiflik oranı % 3'ü (test sayısı az olacağı için bizde % 2 önerdim) geçerse okul kapatılacak.

Karma eğitim yapılmalı, çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler için sadece evden eğitim hakkı tanınmalıdır. Bu ailelere çocukların refakati için olanak sağlanmalıdır.

"ÇOCUKLAR ARASI 2 METRE MESAFE OLMALI"

Çocuklar arasında maskesiz en az 2 m mesafe sağlanmalıdır

Önce 6. sınıf ve üzerindeki sınıflar açılmalı, kreşler, ana okulları ve ilk 5 sınıf 1 aylık bir gözlemden sonra açılmalıdır."

Türkiye koronavirüs testlerin pozitif çıkma oranı:

25 Temmuz: %2,1

26 Temmuz: %2,3

27 Temmuz: %2,0

28 Temmuz: %2,0

29 Temmuz: %2,1

30 Temmuz: %2,2

31 Temmuz: %2,1

1 Ağustos: %2,2

2 Ağustos: %2,5

3 Ağustos: %2,4

4 Ağustos: %2,3

5 Ağustos: %2,2

06 Ağustos 2020 16:43

Yine yorumsuz bir haberi paylaştım. Artık artı mı yoksa eksi mi verirsiniz .

06 Ağustos 2020 16:53

BU HABER DE YORUMSUZ.

TÜRKİYE Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal öğretmenleri kızdıracak bir açıklama yaptı: Öğretmenler rahata alıştı, gitmeden maaş alıyorlarTÜRKİYE Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, tüm özel okulların eğitime hazır olduğunu söylüyor ve ?Bir kısmı 17?sinde, bir kısmı da 24?ünde telafiye başlayacaklar. Okullarımız TSE ve Bilim Kurulu?nun tüm standartlara uygun. Bu konuda bir sıkıntımız yok? diyor. Dal, okulların açılıp açılmamasına ilişkin tartışmanın fitilini ise eğitim sendikalarının yaktığı görüşünde. Şöyle devam ediyor: ?Dünyanın her yerinde okulların açılması birinci gündemken burada tek muhalefet var, o da öğretmen sendikaları. İşe gitmeden maaşlarını alıyorlar. Sanırım rahata da alıştılar. Peki diğerleri? DSÖ ?okulları açmak esastır? dedi. Bazıları ise hâlâ ?sendika ağzı? ile hareket ediyor. ?Hastalanır mıyız??, ?Korkuyoruz? diyerek sosyal medyada gerçek kimliğini gizleyip, yazıp çizenlerle bu iş olmaz. Ben özel okulcu olarak konuşmuyorum. Mesele bizim okullarımızın meselesi değil. Mesele eğitim.?

İL İL DÜZENLEME YAPILABİLİR

Dal, Çeşme-Bodrum plajlarından gelen görüntülere atıfta bulunarak ?Oradakilerin en az yarısı öğrenci. Öpüşüyorlar, zıplıyorlar, mesafe-maske hak getire. Plajda serbestçe eğlenebiliyor, AVM?ye gidebiliyorlar ama okula gidemezler! Plajdan 10 kere güvenlidir okul. Disiplin ve kontrol vardır? diyor. Bir de önerisi var: ?Salgın İstanbul?da var ama Artvin?de, Edirne?de yok. Buralarda okulları niye kapatıyoruz? Çocukların eğitim hakkını neden ellerinden alıyoruz? Vakaların yüzde 90?ı 6-7 şehirden çıkıyor. Okulların hepsini aynı anda kapamak-açmak yerine il bazında karar alınabilir.?

jajacoelho
Genel Müdür
06 Ağustos 2020 17:58

yağmuru ,rüzgarı.sıcağı nasıl önlemeyi düşünüyorsunuz? güvenliği nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? başkalarının derse müdahale etmesine laf atmasına gürültü yapmasına nasıl engel olmayı düşünüyorsunuz? açık havada derse konsantrasyonu nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz ?

Joe Dalton, 4 yıl önce

Bu fikrim beğenilmemiş ama neden beğenilmediği de belirtilmemiş.

Joe Dalton
Daire Başkanı
06 Ağustos 2020 19:39

Ben okulda, hava güzel iken öğretmenlerin, öğrencileri bahçeye çıkarıp ders işlediklerine çok kez şahit oldum. Kötü hava şartları için iş zor.

jajacoelho, 4 yıl önce

yağmuru ,rüzgarı.sıcağı nasıl önlemeyi düşünüyorsunuz? güvenliği nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? başkalarının derse müdahale etmesine laf atmasına gürültü yapmasına nasıl engel olmayı düşünüyorsunuz? açık havada derse konsantrasyonu nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz ?

Joe Dalton
Daire Başkanı
06 Ağustos 2020 19:43

ABD'nin Maine eyaletinde açık havada eğitim seçeneği üzerinde duruluyormuş ayrıca. Ülkenin kuzeyinde soğuk bir yer sayılır bu eyalet.

jajacoelho
Genel Müdür
06 Ağustos 2020 20:23

abd şu an sdalgının merkezi ve en ütopik fikirlere dahi açıklar ..başkanları da okulları açın diye çıldırıyor

Joe Dalton, 4 yıl önce

ABD'nin Maine eyaletinde açık havada eğitim seçeneği üzerinde duruluyormuş ayrıca. Ülkenin kuzeyinde soğuk bir yer sayılır bu eyalet.

sosyalciögrtm
Yasaklı
07 Ağustos 2020 22:36

Düğün-dernek-bayram-seyran-tatil ve turizm ekonomisi adına resmen sürü bağışlıklığına geçildi...

ogrettmn
Kapalı
07 Ağustos 2020 23:06

Toplum sağlığımız iç ediliyor maalesef

Neylersin ki açıklanan günlük tablo zerre kadar gerçeği yansıtmıyor. çünkü bir defa Tüik verisinde olduğu gibi artık güven yitirildi. Yine neylersin ki tek bir üst akıldan yönetimin sonucu ancak budur. Madem ki halka işin ciddiyeti gösterilmek ve tedbir aldırmak isteniliyor, o halde 1 günde sadece Malatya da dahi 100 küsur yeni vaka çıkabilirken tüm ülkedeki vaka kaydını 1100'lere sabitlemenin İlme, bilme, akla, mantığa, ferasete uyar yanı var mı yorumsuz... Önce sağlık mı turizm geliri mi...

oonuryilmaz
Kapalı
08 Ağustos 2020 12:54

2. Dönemin bitirildiği Mayıs ayının 24?ünde vaka sayıları 900 küsürlerdeydi. Bugün 1200 sınırında. Dün sinemalar da açıldı. Kimse okullar açılmasın diye sitem ermesin. Her yer açılırken... Önlem başta gerek... Ama hangi önlem. Bakanımızın dediği gibi çarşı pazarda ?normalleşme?ye gidilirken okullar kapalı mı kalsın.

Vaka sayıları online eğitim dışında hangi senaryoyla açılırsa açılsın artacak Allah yardımcımız olsun. Allah sonumuzu hayr?etsin.

Joe Dalton
Daire Başkanı
08 Ağustos 2020 13:09

Dikkat ettim burada okul açılsın diyen hemen bir sürü eksi alıyor. Tez kellesi vurula.

özTÜRK12
Memur
08 Ağustos 2020 16:04

Almanya'da açılan iki okul korona yüzünden tekrar kapandı Almanya'da Mecklenburg-Vorpommern ile Hamburg eyaletlerinde bu hafta 2020-2021 öğretim yılı başladı. Ancak Mecklenburg-Vorpommern'de iki okulda görülen vaka üzerine eğitime tekrar ara verildi.
Toplam 157 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi