Editörler : Pangaea

29 Ağustos 2018 14:30

Sulama (Zeytin ) sorusu iptal olur mu?

Bu ankete 20 günde, 46 kişi oy kullandı ve 18/09/2018 14:30 tarihinde sona erdi.

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 14:43

bu soru tebaa sorusundan daha kesin.sulamanın zeytinciliği geliştirdiği ve ihtiyaç olduğunu defalarca tartıştık.

Mak.Muh35
Şef
29 Ağustos 2018 14:46

Olmaz

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 14:48

olur sulama yapıldığına dair bir sürü video paylaştık.

dsi daha yeni makale yayınladı zeytinciliğin gelişmesi için sulama gerekli diye.

ben anlamadım ki neden olmasın?

Mak.Muh35, 6 yıl önce

Olmaz

miralayben
Aday Memur
29 Ağustos 2018 14:51

sınavda cevap sulama olarak işaretlemedim. ama şaibeli sorular arasında iptal edilmesi en düşük ihtimal olan soru bu.

Mak.Muh35
Şef
29 Ağustos 2018 14:57

İptal olur mu diye sormuşsunuz. Olmaz dedim. Beni niye düzeltmeye çalışıyorsunuz. O zaman başlığı iptal olur diye açın.

memuroladamolma, 6 yıl önce

olur sulama yapıldığına dair bir sürü video paylaştık.

dsi daha yeni makale yayınladı zeytinciliğin gelişmesi için sulama gerekli diye.

ben anlamadım ki neden olmasın?

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 14:57

neden peki?

sulamanın zeytinciliği geliştirmediğine mi inanıyorsun?

forumda 500.000 ziraat mühendisi var biride yorum yapmıyor.

tek ddertleri yanlış yapmışsa eksi basmak.

biride neden iptal olmaz onu söylesin.

ben neden iptal olacağını söyledim.

dsi daha 1 hafta olmadı açıklama yayınladı sulama zeytinciliği geliştirir diye.

miralayben, 6 yıl önce

sınavda cevap sulama olarak işaretlemedim. ama şaibeli sorular arasında iptal edilmesi en düşük ihtimal olan soru bu.

miralayben
Aday Memur
29 Ağustos 2018 15:02

engin eraydın coğrafya hocasının youtube soru değerlendirmesi var aratıp izleyebilirsin. orada ayrıtılarıyla anlatıyor neden sulama olduğunu cevabın. benim şahsi fikrimde sorunun muammalı olduğu yönünde ama genel kanı sorunun iptal olmayacağı yönünde.

neden peki?

sulamanın zeytinciliği geliştirmediğine mi inanıyorsun?

forumda 500.000 ziraat mühendisi var biride yorum yapmıyor.

tek ddertleri yanlış yapmışsa eksi basmak.

biride neden iptal olmaz onu söylesin.

ben neden iptal olacağını söyledim.

dsi daha 1 hafta olmadı açıklama yayınladı sulama zeytinciliği geliştirir diye.

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 15:05

engin hoca en başta doğalgaz ve zeytin sorusunu en sona bıraktı açıklama yapmak için.

doğalgazdan bizim yorumlar bakarak birimler farklı değip o da başta hata yaptı.

1 lt yağ

1kg elma sence hangisinin rezervi daha fazla? ( elmanın değil mi?)

sonra zeytincilik için kış ılıklığı vs bişey dedi dinledim ben onu.çok kesin konuşmadı bu iki soru için.can kulağı ile dinledim hemde.genç bir arkadaş olmasına rağmen mesleğinden dolayı saygı duyuorum.ama proflar youtubede sulama videoları koymuş açıklama yapmışlar.bence engin hoca da yaşına göre fena işler yapmıyor güzel sayılır.

bu iki soruyu açıklamak için sona bıraktı hatta. güzel hoca olacak ondan.

miralayben, 6 yıl önce

engin eraydın coğrafya hocasının youtube soru değerlendirmesi var aratıp izleyebilirsin. orada ayrıtılarıyla anlatıyor neden sulama olduğunu cevabın. benim şahsi fikrimde sorunun muammalı olduğu yönünde ama genel kanı sorunun iptal olmayacağı yönünde.

sdsss
Daire Başkanı
29 Ağustos 2018 15:08

proflar dediğiniz kişiler kim herkes takmış profta prof

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 15:10

yav üsta profa ne gerek var senin aklın yok mu?

suladın mı gelişir işte zeytincilik.

yok mu ziraat mühendisi kardeşim bu forumda?

biride Allah için doğruğu konuşmuyor.

sdsss, 6 yıl önce

proflar dediğiniz kişiler kim herkes takmış profta prof

sdsss
Daire Başkanı
29 Ağustos 2018 15:16

sen prof dedin diye merak ettim sordum ben kendi görüşümü belirtmemiştim şimdi belirteyim bence farklı sınav yapayım diye yapılmış bir sınav tüm sorular düşürücü bu soruda da vardır bir ayrıntı

memur olsam yeter
Daire Başkanı
29 Ağustos 2018 15:17

Boş bıraktım. İptal olur umarım beleşten bir nete kim hayır der ki?

sdsss
Daire Başkanı
29 Ağustos 2018 15:17

ben bu kadar tartışılan bir sınav daha bilmiyorum çok farklıydı

Mdurdu2
Aday Memur
29 Ağustos 2018 15:29

Zeytinde sulama ile yunanistan ve italya buyuk yol katetti gecen yil bu senede dsi boyle bir atilim gerceklestiriyor soru iptal olur olmaz bilmiyorum ama Sulama kesinlikle verimi artirir . Agac sayisinin artilirmasi diye bi sık hatirliyorum bence cevap bu olmaliydi :) Saygılar

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 15:32

cevap tüm şıklar oluyor.

verim deseydi ağaç sayısı deyip geçecektik.ama zeytinciliğin gelişmesi demiş.

cevap şıklarındaki bütün cevaplar zeytinciliği geliştirir.

bu soruda şık değişmez kesin iptal olur olursa.

Mdurdu2, 6 yıl önce
Zeytinde sulama ile yunanistan ve italya buyuk yol katetti gecen yil bu senede dsi boyle bir atilim gerceklestiriyor soru iptal olur olmaz bilmiyorum ama Sulama kesinlikle verimi artirir . Agac sayisinin artilirmasi diye bi sık hatirliyorum bence cevap bu olmaliydi :) Saygılar

sosbil1983
Genel Müdür
29 Ağustos 2018 15:36

sorunun cevabı sulamaysa bile çok saçma çok ayrıntılı zor bir soru. Genel olarak sulama tabi ki her ağaca bitkiye iyi gelir ama zeytine etkisinin ne olduğu tartışmalı gerçekten aşırı uzmanlık sorusu bu. Coğrafya komisyonu bu sınavda çok saçmaladı. Hiçbir yerde kimseye bu kadar ayrıntı bilgiyi öğretmiyorlar ne üniversitede ne dersanede. Soru böyle sorulmaz çok zor soru bir tane sorarsın iki tane sorarsın hadi ama yine böyle sorulmaz. Çeldiriciyi güçlendirirsin. Kim ne bilsin Türkiye'deki bütün göllerin balık durumunu coğrafya öğretmeni bile bilmez. Kim ne bilsin zeytine suyun etkisi ne kadardır.

29 Ağustos 2018 15:37

oh ne guzel benimde yanlis yaptigim sorular var bir zahmet onlarda iptal olsun

Mdurdu2
Aday Memur
29 Ağustos 2018 15:38

Benim aklimda oyle kalmis tam hatirlamiyorum. Sizin ongorunuzde dogru olabilir. İptal olsun ya da olmasın ben onu direk yanlıs kabul ettim :) Tebaa Sorusuna gelince o soruyu dogru yaptim ösym ye gore ama iptal edilirsede uzulmem. Bakalım mevlam neyler neylerse Güzel eyler :) Elinden geleni yaptigina inan butun arkadaslarimi tevekkule davet ediyorum :)

cevap tüm şıklar oluyor.

verim deseydi ağaç sayısı deyip geçecektik.ama zeytinciliğin gelişmesi demiş.

cevap şıklarındaki bütün cevaplar zeytinciliği geliştirir.

bu soruda şık değişmez kesin iptal olur olursa.

memuroladamolma
Yasaklı
29 Ağustos 2018 15:39

sana yeminle söyle yanlış yaptığın her sorunun cevabını vereceğim.

sulama ve tebaa hariç.

söyle

ısletmecı, 6 yıl önce

oh ne guzel benimde yanlis yaptigim sorular var bir zahmet onlarda iptal olsun

Bilmuh0606
Memur
29 Ağustos 2018 15:43

Zeytin sulanır mı diye sormuyor. Turkiyede son yıllarda yasanan gelişmenin sebeplerindendir diye soruyor. Sizin söylediğiniz doğruysa soruda sıkıntı olmaz yok. Prone tamamlanmış ve zeytincilikte fayda sağlanmış olsaydı itiraz edebilirdiniz.
Mdurdu2, 6 yıl önce
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi