Editörler : E.Kayı Han
24 Haziran 2022 15:00

İdari İşler Müdürlüğünden Yazı İşler Müdürüne Geçiş

Merhabalar,

Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben mübaşir iken son yapılan İdari İşler Müdürlüğü sınavından

sonra İdari İşler Müdürü olarak atandım. Bakanlıktan kimse ile görüşmedim ancak bazı arkadaşlar sınav şartını sağlamadığım için yazı işleri müdürü olamayacağımı söylüyor. Mübaşirlerin idari işler müdürü atanması ilk defa gerçekleşti ve bu hususta hiçbir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese esenlikler diliyorum.

E.Kayı Han
Editor
24 Haziran 2022 15:24

Yazı işleri müdürü şartlarını taşımadığın için geçiş yapamazsın.

Yazı işleri müdürü olabilmek için Katip olarak çalışma şartı var.

arat134177
Aday Memur
24 Haziran 2022 16:13

geçici olarak görevlendirme mümkün değil mi acaba?

E.Kayı Han
Editor
24 Haziran 2022 16:38

Asılın şartlarını taşımıyor isen vekil olarakta atanamazsın.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
24 Haziran 2022 16:48

Her yerde söylerim; idari işlerde çalışanların idari işler müdürü olması lazım. Mahkemede çalışanların da idari işler sınavına girmemesi lazım.

https://www.memurlar.net/haber/974799/yazi-isleri-mudurlugu-sinavinda-calisilan-birimin-zorlugu-dikkate-alinmali.html

globaldeli
Aday Memur
24 Haziran 2022 21:25

editörler burdayken bende 9 yıl katiplikten teknikerliğe geçtim, tekrar yim sınavına girebilir miyim

kıdemlikatip
Aday Memur
27 Haziran 2022 09:42

dediğin iş mi yani şimdi ? şartları taşıyorsa istediği yere sınava başvurabilir .

mawi_21
Aday Memur
27 Haziran 2022 21:41

İdari işler müdürünün yazı İşleri Müdürü olması için görevde yükselme sınavına girmesi gerekli.

E.Kayı Han
Editor
27 Haziran 2022 22:10

Yok artık sende. Öyle bir şey yok.

mawi_21, 2 yıl önce

İdari işler müdürünün yazı İşleri Müdürü olması için görevde yükselme sınavına girmesi gerekli.

serkan_42
Şef
28 Haziran 2022 15:29

12 yildir hiç rahat birimde calisamadim AÖF sinavlarina izin istedim çalışmak için izin bile vermediler hala bitiremedim okulu rahat birimde çalışanlar iş yerinde bile ders çalışıp bitirdi okulu ve müdür olanlar bile oldu.. diyecek bsy yok
ÇOTANAK, 2 yıl önce

Her yerde söylerim; idari işlerde çalışanların idari işler müdürü olması lazım. Mahkemede çalışanların da idari işler sınavına girmemesi lazım.

https://www.memurlar.net/haber/974799/yazi-isleri-mudurlugu-sinavinda-calisilan-birimin-zorlugu-dikkate-alinmali.html

arat134177
Aday Memur
02 Ağustos 2022 12:06

hayır ben bunu anlamıyorum. benim rahat bir birimde çalıştığımı kim söyledi? herkes kendi çektiğini bilir serkan hocam. napalım yani sınava hazırlanmasa mıydık?

serkan_42, 2 yıl önce
12 yildir hiç rahat birimde calisamadim AÖF sinavlarina izin istedim çalışmak için izin bile vermediler hala bitiremedim okulu rahat birimde çalışanlar iş yerinde bile ders çalışıp bitirdi okulu ve müdür olanlar bile oldu.. diyecek bsy yok

arat134177
Aday Memur
02 Ağustos 2022 12:12

sayın editörüm. bakın eskiden mübaşir olarak tam 12 sene devletime hizmet ettim. bize gih hakkı tanındı ve dediler ki siz ancak idari işler müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. biz de fırsatı değerlendirmek istedik ve bulunduğum ilde yazılıdan 91 puan alarak 1. oldum. şimdi siz olsanız ne yapardınız?

ÇOTANAK, 2 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
02 Ağustos 2022 12:36

Mübaşirlikten, zabıt katipliğine geçişlerde sadece idari işler pozisyonuna başvuru şartı mı var ?

arat134177, 2 yıl önce

sayın editörüm. bakın eskiden mübaşir olarak tam 12 sene devletime hizmet ettim. bize gih hakkı tanındı ve dediler ki siz ancak idari işler müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. biz de fırsatı değerlendirmek istedik ve bulunduğum ilde yazılıdan 91 puan alarak 1. oldum. şimdi siz olsanız ne yapardınız?

arat134177
Aday Memur
26 Ağustos 2022 17:03

mübaşirlere sadece idari işler müdürlüğü sınavına girme hakkı tanındı. evet

ÇOTANAK, 2 yıl önce

Mübaşirlikten, zabıt katipliğine geçişlerde sadece idari işler pozisyonuna başvuru şartı mı var ?

Kemall4567
Şef
26 Ağustos 2022 17:19

Neden değiştirmek istiyorsunuz ?

arat134177
Aday Memur
01 Eylül 2022 16:35

idari işler müdürü kadrosu çok az olduğu için yer değişikliği çok zor oluyor maalesef bu sebeple

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi